Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Pelyně proti rakovině

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 24.06.2018

Ve Spojených státech nalezl tým vědců novou metodu, která může bojovat proti rakovinovým buňkám. Studie byly provedeny odborníky z Kalifornské univerzity, řada experimentů ukázala, že taková rostlina rozšířená v naší zemi jako pely může účinně bojovat proti rakovinnému nádoru. Vědci zjistili, že pelyň skrývají 98% rakovinných buněk za méně než jeden den. Na základě svých závěrů navrhli vědci, že lék na bázi paliva se může účinně vyrovnat s rakovinnými buňkami a potlačit růst nádoru, zatímco na normálních buňkách lidského těla se nevyskytují žádné škodlivé účinky.  

Také vědci zjistili, že pely mohou být kombinovány s jinými léky, například se železem, v důsledku takového složitého účinku se terapeutický účinek jen zvyšuje.

Terapeutický účinek pelyňového dřeva je způsoben látkou obsaženou v něm - artemisinin. Studie ukázaly, že tato látka nejlépe působí na rakovinu plic, ale také na jiné typy nádorů, které působí artemisinin.

Američtí odborníci studovali jednoleté palina, které bylo dříve považováno za léčivo a používalo se k léčbě malárie.

Objev odborníků na Kalifornské univerzitě se již začal zajímat o farmaceutické společnosti, z nichž jeden již vyjádřil ochotu vyrábět artemisinin z pelyněk.

Stojí za zmínku, že v případě, že sladký pelyněk a ve skutečnosti byl prohlášen potenciál, je přípravek na prahu nové etapy svého vývoje a musí být schopen porazit rakovinu - onemocnění, jehož lék hledal po celé dvacáté století.

Britští odborníci, kteří před několika měsíci vynalezli zcela unikátní metodu boje proti rakovině, nezůstali stranou - termální "nano-granáty". Skupina vědců z Manchesterské univerzity prezentovala svou práci na konferenci v Liverpoolu.

Nová metoda je založena na následujících úkolech - dodat proti nádorovým lékům přímo do nádoru, pod vlivem určité teploty, kapsle s drogami explodují a uvolňují léky, které zničí nádor zevnitř.

Specialisté vyvinuli speciální nanokapsule, v nichž jsou umístěny mikroskopické perličky s léčivou látkou, jediným problémem bylo, že se nanokapsuly začaly rozpadat, jakmile vstoupily do lidského těla. Vědci se však podařilo překonat tuto bariéru - kapsle se začnou rozpadávat pouze při určitých teplotách. Jeden z výzkumníků Kostas Kostarelos poznamenal, že nano-granáty jsou "naprogramovány" při 42 0 C a byly testovány pouze v laboratoři. Experimenty ukázaly dobrý výsledek a vědci poznamenali, že existuje mnoho způsobů, jak zvýšit teplotu rakovinných buněk.

Na konferenci vědci prezentovali výsledky experimentů s hlodavci, kde pomocí nové metody byly nádorové nádory úspěšně eliminovány, a výsledkem bylo, že hlodavci žili v porovnání s kontrolní skupinou déle.

Vědci doufají, že brzy budou schopni pokračovat ve svém výzkumu a zahájit klinické testy.


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.