Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Platba za jízdu na kole nebo při boji za čistý vzduch

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.05.2018

Úřady v Miláně stejně jako v dalších velkých evropských městech se obávají problémů životního prostředí, zejména škodlivých emisí do atmosféry. Stojí za zmínku, že dokonce před 8 lety byl Milan uznán jako hlavní město znečištění v celé Evropě. Na konci loňského roku v Miláně a Římě byl zaveden třídenní zákaz odchodu automobilů s cílem snížit množství škodlivých látek ve vzduchu.

Nedávno bylo rozhodnutí o cestovním ruchu uděleném italskými orgány přiděleno 35 milionů dolarů, část z této částky v Miláně zamýšlí využít jako odměnu těm, kteří vozidlo odmítnou ve prospěch jízdního kola. Myšlenka platit cyklisty vznikla asi před dvěma lety ve Francii, když byli pracovníci požádáni, aby se dostali k práci na kolech, aby se snížila úroveň škodlivých výfukových plynů do atmosféry. Poté se na programu zúčastnilo jen několik set lidí z 8 000.

Jak uvedl Ralf Buhler, profesor na Virginia Tech University, nestačí jednoduše nabízet peníze cyklistům, je třeba zavést další opatření, která pomohou pochopit důležitost problému. Dr. Buhler ve svém prohlášení zmínil jednu ze studií provedených v USA, která zjistila, že více než polovina obyvatelstva do jisté míry chce ovlivnit situaci v oblasti životního prostředí, ale mají pochybnosti o cyklistice. Podle společnosti Buhler by měli lidé zajistit bezpečnost při jízdě, pak se mnohem více lidí přepne z čtyřkolky na dvoukolky. Peníze na jízdu na kole nebudou přitahovat ty, kteří pochybují, což je podle Buhlera více než 50% populace.

Věnujte pozornost vytváření cyklistických stezek, zvláštních parkovacích míst, sprchových koutů - pak si vybírá mnohem více lidí. Samozřejmě, že řízení může být obtížnější a nákladnější, ale je možné ovlivnit volbu občanů jinými způsoby, například zařízením pro chodce a cyklisty, dobrou veřejnou dopravou atd.

V současné době je nejvíce dobrá cyklistická infrastruktura je zastoupena v Kodani, ale je tam velmi malé procento lidí, kteří dávají přednost dvoukolového dopravy, s tímto druhem pohybu, protože jeho láce vybírá pouze 6% a nejlépe kola, protože se jedná o rychlý a snadný způsob, jak se dostat k cíli . Podle průzkumu však pouze 1% cyklistů v Kodani vybralo tento typ pohybu kvůli environmentálním problémům.

To znečistění ovzduší je jedním z důvodů pro odmítnutí lidí cestovat na kole, tak v sobě myšlenku plateb za jízdu na kole je dobrým podnětem, ale v případě, že město je plná škodlivých emisí, bude to nedá správný výsledek.

V Miláně, stejně jako v jakémkoli významném městě, dochází na silnicích velmi intenzivní provoz a mnozí se prostě nedoporučují jezdit na kole s dvojtunovými vozy. Vzduch v metropolitních oblastech je tak znečištěný, takže lidé nechtějí navíc dýchat toxiny.

Platba za cyklistiku by měla být součástí globálních programů, které zahrnují bezpečnost silničního provozu, speciální cyklostezky a hlídané parkovací místa pro jízdní kola. Chcete-li vyřešit problém znečištěného ovzduší a dopravní zácpy na silnicích, prostě platit lidé nestačí.

trusted-source[1]


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.