^
A
A
A

V Oděse došlo k nárůstu výskytu spalniček

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

23 May 2017, 09:00

Poliklinik a zdravotnická zařízení v Oděse potvrzují prudký nárůst výskytu spalniček: infekční nemocnice již byly léčeny více než stovkou nemocných. O těchto informacích a hlavním doktorem Odessy nemocnice Svetlana Lavryukova.

Mezi nově přijatými pacienty převládají děti do 3 let, ale existují i dospělí pacienti. Pacienti, kteří jsou ve vážném stavu, stejně jako těhotné ženy a děti z dětských domovů jsou zpravidla vysílány k hospitalizaci.

"Pokud analyzujete počet pacientů s hospitalizací, dokonce i na samém začátku jara byly zaznamenány pouze jednotlivé, takzvané" sporadické "případy spalniček. Již v polovině dubna letošního roku začal počet pacientů postupně narůstat. K dnešnímu dni máme téměř čtyřicet pacientů na hospitalizaci. Pokud uvažujete o těch, kteří již byli propuštěni, můžete počítat s více než stovkou případů, "vysvětluje hlavní lékař situaci.

Jak ukazují statistiky, dříve takové množství pacientů s osýpacími nemocemi by mohlo být stanoveno v celé zemi, ale ne v jedné vesnici. Riziková skupina zahrnuje děti do 9 let, stejně jako dospělé od 35 do 45 let.

Pracovníci oddělení státního dozoru nad dodržováním hygienických norem městské správy státní exekutorské služby Olga Balanovskaya dodává, že na evropském území je v současné době registrováno čtrnáct zón s vypuknutím aktivity spalniček. Například od léta loňského roku v Rumunsku zaznamenali odborníci více než pět tisíc pacientů s osýpkou - a existují případy s fatálním následkem.

"Zvýšení počtu případů spalniček se mění cyklicky. Takže v naší zemi byl v roce 2006 zaznamenán maximální počet pacientů - to je 43 000 pacientů. Poté zmizel onemocnění, ale v roce 2012 došlo k dalšímu cyklickému ohnisku - bylo hospitalizováno 15 000 pacientů. Dnes s největší pravděpodobností můžeme mluvit o dalším nárůstu výskytu. Faktem je, že ne všichni rodiče vakcinují své děti. Počet neočkovaných dětí roste a vidíme nové ohnisko ... Každý ví, že jediným účinným prostředkem proti tomuto onemocnění je očkování. Musíme však přiznat, že míra očkování dětí v Odese se velmi liší od rumunských indikátorů, "shrnuje lékař.

Zástupkyně zdravotního oddělení Městského úřadu v Oděse Anna Luneva potvrzuje, že v současné době je v polyklinikách města 14 000 dávek protikorozní vakcíny.

"Zaměřujeme se na matky a otce zdravých dětí od 1 roku. Pokud se vaše děti nedostaly očkované proti spalničkám a netrpěly tímto onemocněním, poraďte se s lékařem a očkování bez ohledu na plán očkování, "zavolá lékař.

Pokud je dítě již nemocné, měli byste omezit jeho kontakty s jinými lidmi. Nechávejte s takovým dítětem na klinice: okamžitě zavolejte lékaře nebo "nouzovou péči".

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.