^

V této části najdete podrobné informace o tom, jaká antikoncepce je, kdy používat antikoncepci, výhody a nevýhody každého typu antikoncepce. Metody a metody antikoncepce, nouzové antikoncepce a hormonální antikoncepce jsou podrobně popsány. Populární antikoncepční přípravky pro antikoncepci jsou popsány.

Antikoncepce

Coitus interruptus: účinnost a poškození

Přerušený pohlavní styk je jedním z metod antikoncepce, který spočívá v odstranění penisu z pochvy až do začátku ejakulace. Tato metoda se používá k prevenci koncepce a je nejstarší metodou antikoncepce.

Nouzová antikoncepce

Nouzové antikoncepce - antikoncepční metoda po nechráněném pohlavním styku, když budete potřebovat okamžitou ochranu před nechtěným těhotenstvím Po neformálním pohlavního styku, při přetržení kondomu, znásilnění, atd.

Intrauterinní antikoncepce obsahující hormony

"Mirena" je levonorgestrel-uvolňující systém vyrobený z polyethylenu a má tvar T. Délka Mireny je 32 mm. Kolem svislé šachty je válcová nádoba naplněná levonorgestrelem (52 mg), která působí silněji na endometrium než progesteron. Chcete-li

Čistě gestagenní implantáty

Zavedení a odstranění implantátů se provádí během prvních pěti dnů menstruačního cyklu nebo jakéhokoli jiného dne s důvěrou v nepřítomnost těhotenství u ženy.

Injekční antikoncepce čistého gestagenu

První injekce léku se provádí od 1. Do 7. Dne menstruačního cyklu. Lék může být podáván jakýkoli jiný den menstruačního cyklu s jistotou, že žena není těhotná (údaje o negativním testu a historii).

Čistě gestagenová tabletovaná antikoncepce (mini-pili)

Příjem gestagenových tabletovaných antikoncepčních přípravků by měl být zahájen od 1. Dne menstruačního cyklu, datum užívání tablet pokračuje bez přerušení v době nezbytné antikoncepce.

Kombinovaná perorální kontraceptiva (COC)

Kombinované perorální antikoncepce jsou vysoce účinnými reverzibilními prostředky prevence těhotenství. Perl index (IP) moderních COC je 0,05-1,0 a závisí hlavně na dodržování pravidel pro užívání drogy.

Co je hormonální antikoncepce?

Pro účely hormonální antikoncepce se používají syntetické analogy ženských pohlavních hormonů, estrogenů a progesteronu, jejichž struktura je blízká přirozenému, a aktivita je mnohem vyšší. To vám umožní získat antikoncepční účinek při jejich použití ve velmi nízkých dávkách.

Kontraindikace použití intrauterinních zařízení

Kontraindikace k použití této metody antikoncepce jsou: Těhotenství nebo podezření na to. Akutní, subakutní a chronické zánětlivé onemocnění dělohy a příměsí s častými exacerbacemi.

Komplikace a vedlejší účinky intrauterinních zařízení

Při použití nitroděložních prostředků mohou existovat oba komplikace a nežádoucí vedlejší účinky. Se zavedením intrauterinních zařízení je možné vyvinout komplikace, jako je perforace dělohy (0,2%).

Pages

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.