^

Důsledky a komplikace po transplantaci vlasů

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Když se rozhodneme o nějaké radikální akci, od něj vždycky očekáváme řešení problému. Přesto chci pochopit, že musím vydržet z dobrého důvodu.

Bohužel, okamžitě vidět, jaký bude konečný výsledek takového postupu jako je transplantace vlasů, je prostě nemožné, protože vlasy začínají růst ne dříve než o 3 měsíce později. Ale abychom viděli, jak  vypadají vlasy po transplantaci vlasů,  je to možné již během těchto tří měsíců.

Mělo by být zřejmé, že měnící se srst je přirozený fyziologický proces a nemusíte se ho bát. Místo vypadávaných vlasů se objeví nový a nebude to horší než předchozí. Takže to může vypadat jako ty chlupy, které se nezachytily, stejně jako jednotlivé exempláře z asociace folikulů, pro které je čas změnit.

Další věc je, že společně s injekčně aplikovanými vlasy mohou ti, kteří zůstali na svém místě, vypadnout. Příčinou jejich ztráty může být poškození žárovky nebo narušení výživy tkání v oblasti růstu vlasů kvůli poškození nervů a cév během chirurgického zákroku.

Drop může být také nedotčené chloupky, které jsou citlivé na dihydrotetosteron, který prostě nespadl před operaci, a ty, které prostě ztrácejí méně živin vedle silného vlasu transplantovaného. Takový jev, jako je spád po postupu vlastních slabých vlasových lékařů, vyvolá šok (Hairloss shosk).

Pokud nechcete přijmout kroky k normalizaci hormonálních hladin, se ukázalo, že tato situace: implantován silné vlasy zezadu a po stranách hlavy jsou ponechány na místě a zbývající příbuzní na čele a korunou nadále spát. Je zřejmé, že to vše se odráží v hustotě hlavy sluchu a ve vzhledu účesu. Například se může vytvářet bezsrstý okraj nebo výstřel, který vyžaduje opakovanou operaci pro vyplnění vytvořené "prázdné" polohy. Je však také jasné, že brzy nebude nic, co by takové nedostatky napravilo.

Další nepříjemný moment - A  jizva  pruh operace  transplantace vlasů. Za prvé, je to docela bolestivé, což ztěžuje péči o procedury. Za druhé, zůstává znatelné i po nějaké době, protože pokožka na hlavě se táhne, protahuje a jizva na místě švu. Dokonce ani 10-centimetrový pás není tak snadné zamaskovat, nemluvě o jizvě o délce 20-25 cm.

Přítomnost jizev znemožňuje krátký účes, protože v tomto případě vypadá jako něco nepřirozeného. Abyste se neomezili při výběru účesů, musíte předem uvažovat o důsledcích různých metod. Po bezproblémové a ne-chirurgické transplantaci vlasů například takové problémy nevznikají.

Komplikace po transplantaci vlasů

Možnost různých komplikací závisí samozřejmě na druhu operace a použitém transplantaci, odbornosti lékaře, péči o hlavu a vlasy po proceduře, charakteristikách organismu, souvisejících onemocněních. Transplantace vlasů je tedy vždy určitým rizikem, které lze zodpovědně snížit výběrem druhu zásahu a specialisty, který operaci provede. Při sledování krásných vlasů byste neměli zadržovat stávající nemoci, takže postup není vyhozen do větru s penězi v kombinaci s přijatými zdravotními problémy.

Jaká nebezpečí mohou čekat na pacienty, kteří podnikli rozhodující krok k obnovení představy osoby s luxusní kadeřnicí s pomocí vzácné a poměrně nenákladné operace implantace umělých vlasů:

 • velmi časté alergické reakce na biofibry, které se projevují formou závažného svědění a vyrážky na kůži,
 • zvýšené pocení u lidí náchylných k nadměrnému pocení,
 • aktivace imunitního systému a exacerbace kožních onemocnění při zavádění umělých složek do těla,
 • ztráta transplantovaných vlasů v důsledku odmítnutí jejich těla,
 • hnisavé rány v transplantační oblasti (imunitní systém vnímá jako třísky umělých vlasů, takže vlasy zavedení do tělní oblasti řízené „pásy‚leukocytů)
 • zhoršení stavu umělých vlasů, začínají vypadat, že nejsou dobře upravené, což časem způsobuje, že účes je nedbalý.

Ano, tato operace umožňuje ušetřit peníze tím, že se prakticky stejný výsledek jako v transplantaci vlasů, ale po chvíli zjistíte, že postup jen zhoršilo situaci, a lidé skutečně zaplatil za zklamání. Transplantace umělých vlasů - to musí být poslední věc, kterou by se člověk mohl ještě rozhodnout ve stavu zoufalství. Riziko selhání v této situaci je velmi vysoké.

Nyní se vraťme k běžnějším operacím transplantace vlasů (autotransplantace) různými metodami. Co se týče bezešvých a neoperačních technik, existuje několik možných typů komplikací:

 • nepohodlí v oblasti postupu je možné pouze v první den po operaci, neměla by být žádná bolest, ale aby se odstranil nepříjemný pocit, lékař může poradit s užíváním anestetik,
 • svědění pokožky hlavy na místě transplantované vlasy s žádnými jinými příznaky alergie se stává index mikroranok léčení může trvat až 10 dní, během nichž fyzické účinky na kůži je nejlepší výkon, tj nedoporučuje se poškrábat hlavu,
 • otok obličeje a porušení citlivosti pokožky hlavy poprvé po operaci, což je považováno za možnost normální reakce těla na zásah do jeho práce,
 • vzhled v oblasti transplantace vlasů malého krvavého výboje z mikročástic, který obvykle zmizí během prvního týdne,
 • krvácení (tato komplikace je extrémně vzácná a vyžaduje speciální intervenci),
 • formace v kůži v blízkosti implantovaného štěpu malá bezbolestná těsnění naplní serózní tekutiny (seromu), který je obecně považován za neškodné, ale kapalina bude stále ambulantní odstranit a dát na několik dní tlakový obvaz,
 • výskyt modřin následkem krvácení na kůži (malé modřiny se rozpouštějí samy o sobě a objemné vyžadují zásah lékaře, který pomůže odstranit nahromaděnou krev a bandáž krvácející nádoby)
 • pokud není správně péči o pokožku hlavy v prvních dnech po transplantaci nebo nedostatky dezinfikatsionnyh činností při přípravě a provádění operací možné infekce v oblasti mikro- delece a provádění vlasových folikulů. Je zřejmé, že postižené žárovky mohou prostě opustit své lůžko, což negativně ovlivňuje konečný výsledek transplantace.

Operační pásové techniky mohou mít ještě další komplikace spojené s chirurgickou částí postupu:

 • Pokud je náplast řezána na okcipitální a boční části hlavy s šířkou až 3 cm, musí být okraje rány vytaženy dohromady, aby se použil švový. V důsledku silného napětí je někdy možné očekávat odchylku okrajů takové rány, která je pozorována v prvních týdnech po zásahu. V některých případech se dokonce musí uchýlit k opakovanému šití.
 • Pokud může být infekce vystavena malým zraněním, co můžeme říci o velké ráně, kde byl odebrán transplantát pro transplantaci. Příčiny infekce budou stejné jako v případě chirurgických technik. To bude vyžadovat určitou léčbu protizánětlivými léky a antibiotiky.
 • Infekce rány, silné napětí tkání kolem ní a genetická predispozice mohou způsobit vzhled pole keloidních jizev, které jsou formacemi pojivové tkáně. Jizvy se tvoří po hojení rány několik měsíců a rostou během několika let. Když jejich růst přestane, můžete se uchýlit k odstranění těchto neestetických formací, které mohou také přinést fyzické nepohodlí. Do té doby budete mít co do činění s použitím kortikosteroidů a bandáží.
 • Jednou z komplikací transplantace vlasů lze očekávat i během chirurgického zákroku kvůli nesprávným jednáním personálu provádějícího postup. To se týká okrajové nekrózy chlopní odstraněné z okcipitální části hlavy. Mělo by to způsobit jakékoliv zbarvení části klapky. Část s počáteční nekrózou tkání by měla být vyříznuta, nemůže být použita k transplantaci.

Mluvili jsme o možných komplikacích postupu transplantace vlasů, které musí pacient kromě lékaře seznámit. Pacient má právo vědět o všech druzích rizik souvisejících s jeho zdravím.

Ale skutečnost, že taková rizika existují, vůbec neznamená, že se nezbytně objeví komplikace. V opačném případě by operace na transplantaci vlasů nebyly tak populární, jako jsme dnes. Musíme pochopit, že riziko existuje i v případě, že silnice překročí semafory, ale to neomezuje naše pohyby na křižovatce, pokud je taková potřeba.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.