^
A
A
A

Jak rychle a účinně řešit problém podráždění po holení na obličeji

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Holicí je spíše nenáročný proces, jehož základy je každý dospívající muž známý. Nicméně, dokonce i zkušení v tomto ohledu, zralí muži čelí tak nepříjemné reakci na kůži jako podráždění po holení na obličeji, což způsobuje spoustu nepříjemných pocitů, a také vypadá zcela neestézní.

Otázka, na kterou se většina mužů během holicího procesu obává, je něco takového: jak se vyhnout výskytu bolestivých ran a zarudnutí a zároveň se zbavit nezajímavých štětin? Chcete-li odpovědět na to, musíte nejprve pochopit, jaké jsou příčiny tohoto podráždění, které vyvolává výskyt těchto příznaků.

Příčiny podráždění na obličeji po holení

Bez ohledu na to, jak chytře muž vlastnil holicí techniku, existuje vždy možnost podráždění po manipulaci v oblasti obličeje. Důvodem je nejčastěji nedostatečně ostré nebo upřímně tupé žiletky. To se týká jak běžných opakovaně použitelných nebo jednorázových strojů, tak elektrických holicích nástrojů.

Mimochodem, příliš ostré ostří jednorázových strojů může také zanechat malé kousky na kůži, které se někdy zanícují a tvoří se na tvářích ložisek zarudnutí.

Podráždění po holení se může objevit na ploše, je-li při odstraňování štětin žiletkou držen příliš blízko k horní vrstvě epidermis. Tak mohou být vytvořeny mikroskopické léze na kůži. Vniknutí do nich může způsobit zánět na kůži obličeje. Jako součást způsobuje podráždění, mohou působit obyčejný prach, zbytky tuku v kůži, nečistoty, zbývající v důsledku nedostatečné čištění tvář před holením a správné poloze pomocný holicí prostředek, který není jasné, ale spíše ucpávají póry v pokožce, čímž se vyvolává zánětlivou procesu.

Silné podráždění po holení na obličeji může být důsledkem fyziologického procesu, jako je například vrozené vlasy, které je častým společníkem pro holení. Časté opakované podráždění tohoto typu, které se projevuje jako bolestivé akné, zarudnutí a svědění, je považováno za kožní onemocnění a nazývá se "pseudofolikulitida". Toto onemocnění nejčastěji postihuje muže s kudrnatými tmavými tuhými vlasy.

Dráždění po manipulaci na obličeji může vyplynout z citlivé pokožky nebo nedostatečného čištění / zvlhčení pokožky při přípravě na holení. Opakované holení během dne, které neumožňuje pokožce odpočívat, vede také k zánětu rány.

Příčinou podráždění po holení na obličeji může být někdy nevědomost o procedurálních pravidlech, když je čepel nasměrován proti růstu vlasů. Snad takové manipulace urychlí proces holení a pokožka rychle dosáhne požadované hladkosti, ale na jejím povrchu se s největší pravděpodobností brzy objeví bolestivé podráždění. Je moudré, aby nejprve odstranit převážnou část štětin ostnatým drátem ve směru růstu chloupků, nebo mírně k jedné straně, a poté podat kůži vyhladit pracovní stroj proti štětiny, se snaží dělat co nejméně opakování na jednom místě.

trusted-source[1]

Léčba podráždění na obličeji po holení

Vzhledem k tomu, že podráždění po odstranění štětin přináší spoustu nepříjemných fyzických a psychických pocitů, mnoho ze silnějšího pohlaví se zajímají o otázku, jak se zbavit podráždění po holení na obličej, stejně jako k prevenci výskytu nových ložisek zánětu v kůži? První otázka pomůže odpovědět na mnoho zvláštních lékařských a kosmetických prostředků, stejně jako alternativní recepty na potírání podráždění po holení na obličeji.

Výběr účinného prostředku pro podráždění na obličeji není vždy veden informacími z reklamy v médiích nebo za cenu. Levná metoda s heřmánkem z aloe vera s kyselinou salicylovou a glycerinem se vyrovnává s problémem zánětu na kůži není horší. Pokud máte potíže s výběrem správné kompozice, můžete požádat o pomoc od kosmetického salonu, kosmetického salónu, kde se provádí odstranění chloupků nebo dermatologa.

Jedním z nejlevnějších, ale účinných prostředků k potírání podráždění jsou aspirin a kyselina salicylová. V tomto případě nás zajímá jejich antiseptické a protizánětlivé účinky.

Kyselina salicylová se prodává v lahvičkách ve formě roztoků 1 a 2%. Pro odstranění podráždění pouze 1% přípravku, který je aplikován na kůži bavlněným tamponem.

Přes účinnost tohoto léčebného prostředku nemůže být užíván nepřetržitě déle než jeden týden, navíc denní dávka tohoto léku pro dospělé by neměla překročit 10 ml. Chcete-li odstranit nepříjemné pocity na kůži po holení, stačí ji během dne otřít 2-3krát salicylovou kyselinou.

Aspirin z podráždění na obličeji se používá ve formě směsi drcených tablet a glycerinu (pro přípravu přípravku nepoužívejte kovové nádobí!). Tento nástroj je doporučován nejen k pokožce, ale také do něj lehce vtírá, takže je zcela absorbován.

Kyselina salicylová a aspirin jsou léky, jejichž účinek může někdy způsobit suchou kůži, alergické reakce a reakce netolerance na složky. Aby se předešlo těmto nepříjemným důsledkům může být nahrazeno více bezpečné a příjemné nástroje, což je normální dětský krém, protože to je stejně účinný v obou pomáhá s opruzenin u kojenců a podráždění po holení na obličeji dospělých mužů.

Tyto krémy mohou obsahovat léčivé bylinné výtažky z heřmánku, měsíčku, plantejny, řetízku, které účinně bojují s různými druhy zranění a podráždění.

Aplikujte dětský krém na oblast obličeje by měly být přesné masážní pohyby. Obvykle je tento krém dobře vstřebáván a nevyžaduje proplachování. Odstranit mastný lesk po krému na obličeji může být namočená kůže s čistou látkou.

Pro levného nástroje pomoci zmírnit podráždění po holení, lze připsat na některých farmaceutických masti: hydrokortizon, eritromitsinovaya, zinek, kyselina salicylová, která v lékařské praxi se často používají k léčbě akné a akné. Nejpopulárnější z nich je mast na bázi hydrokortizonu, ale má jednu důležitou nevýhodu: s pravidelným používáním je návyková a účinek použití je výrazně snížen. Dlouhodobé užívání této masti může vést k nepříjemným následkům jako kožní atrofie, proto by měla být použita pouze jako první pomoc, upřednostňovat kosmetiku.

Farmaceutické masti s výrazným antiseptickým účinkem se doporučují používat v případech, kdy dochází k dlouhodobému podráždění, a další preventivní a zdravotně hygienická opatření nepomáhají.

Dobrým prostředkem k podráždění po holení jsou ty, které obsahují benzoylperoxid. Tuto složku lze nalézt ve složení některých drogerie opravné prostředky pro akné (Ugresol mléko, gely Bezakne, Proderm, Baziron AU Effezel, Oksigel, OXY, OXY-15, atd), a mnoho známých kosmetických značek ( Krémy, lotiony, Galderma tonics, Clear, Mary Kay atd.). Tyto léky mají výrazný protizánětlivý a antibakteriální účinek, nejsou návykové, ale vzhledem k poměrně vysokým cenám nejsou k dispozici všichni.

Na pultech prodejen kosmetiky můžete najít různé způsoby podráždění po holení na obličej a holení, navržen tak, aby se zabránilo vzhled podráždění na kůži, ale ne všechny z nich jsou účinné v tomto ohledu. Zvýšení jejich účinnosti může být přidáním drogy 3-4 kapky esenciálního oleje, který má obnovující, antiseptický a protizánětlivý účinek. Mezi tyto oleje patří esenciální olej z čajovníku, levandule, bergamot a další.

Jakýkoli z těchto olejů lze smíchat s kokosovým olejem a po holení na chvíli působit poměrně silně na kůži a pak vyčistit suchou látkou. Tento postup osvěžuje a zvlhčuje pokožku a také odstraňuje různé záněty a podráždění na obličeji po holení.

Nová aplikace populárních prostředků

Nespecifických činidel používaných proti podráždění po holení na obličej a další části těla, je možné přidělit přípravu ajurvédské medicíny Antiseptikum krém „Boro Plus“, je známo, že mnoho jako účinné látky pro různé kožních lézí, včetně mírnější formy popálenin, a bodnutí hmyzem .

Krém je obecně bezpečný, pokud nedošlo k žádné alergii na žádnou ze složek. Je složen pouze z přírodních složek, a proto je jako dětský krém vhodný pro citlivou pleť. Použijte to k uvolnění podráždění na kůži 1-2 krát denně, nanesením tenké vrstvy a lehkým třením do pokožky, dokud symptomy nezmizí.

Další dva prostředky založené na dexpanthenolu, které jsou známy mnoha z hlediska léčby spálenin, léků "Pantenol" a "Bepanten". Mohou se nalézt prakticky v každé domácnosti, ale ne všichni vědí, že tyto léky jsou schopny účinně bojovat s podrážděním po holení. Nicméně je tomu tak. O efektivitě těchto produktů nikterak nevýhodou zvláštních prostředků po holení.

Nejsou to profylaktické činidla, což znamená, že by se měly používat, pokud je na kůži již znatelné podráždění. Aplikujte léčebné krémy a spreje nejlépe alespoň 2 krát denně, abyste získali požadovaný účinek v krátké době. Přibližně stejná účinnost s podrážděním po holení na obličeji známá masti "záchranář" a "léčitel", stejně jako jejich varianty.

Domácí recepty na podráždění po holení

Pokud nemáte k dispozici žádné z výše uvedených pokynů, můžete použít časově ověřené alternativní prostředky. Jedním z těchto způsobů, bez ohledu na to, jak divný to může znít, je dětský talku na bázi mastence. Po vysušení oblastí podrážděné pokožky po chvíli zjistíte, že není stopa zarudnutí a vyrážky.

Odstranit podráždění na obličeji po holení pomůže umyt běžným hnědým mýdlem bez přísad. Tento přírodní čistící prostředek má vynikající čistící a antimikrobiální vlastnosti. Jedinou podmínkou pro takovou prevenci podráždění je mírně delší účinek mýdla na kůži než při normálním mytí. Po umytí obličeje se nepokoušejte umýt mýdlovou pěnu z obličeje, nechte ji chvíli zůstat na obličeji a máte antibakteriální a protizánětlivý účinek.

Pomáhá v této situaci a silný vývar petržele, který se používá ve formě pleťových krémů a kompresí aplikovaných v teplé formě na poškozenou pokožku po dobu 20 minut. Petržel můžete pojmout jako čerstvý nebo suchý.

Uklidňující účinek na pokožku je také známý odvar a infuze heřmánkových květin. Pokud je infuze připravena na bázi heřmánku a mátou, která je brána v rovnoměrném poměru, pak bude zřejmý chladící účinek tohoto činidla.

Můžete otřít podrážděnou pokožku na tváři aloe vera šťávy smíchané s rostlinným olejem. Tento lék dobře zabraňuje vzniku ohnisek zápalu v oblasti poškozené pokožky.

Dobrou prevencí zánětu na kůži obličeje jsou pleťové vody z odvaru neplodných květin nebo dubové kůry. Pro jejich přípravu se lžíce drcené suroviny vaří asi 10 minut ve sklenici vody. Použijte chlazené, přednožné napětí po každém postupu holení.

Chcete-li odstranit podráždění na obličeji, můžete pleť otřít plátkem citronové nebo citrónové šťávy, která je nejsilnějším přírodním antioxidantem.

Prevence

Bez ohledu na to, jak jsou dobré opravné prostředky po holení na obličeji, nemohou zabránit zčervenání, svědění a odlupování kůže doprovázející postup odstranění štětin. Nemohou zabránit vrůstání vlasů a zánětu na místech s mikroskopickými jizvy, protože jsou určeny ke zmírnění příznaků stávajícího nebo počátečního podráždění.

Zabraňte výskytu podráždění na pokožce po holení speciálními prostředky pro holení, které jsou v sortimentu v každém obchodě s kosmetikou a domácími chemikáliemi. Typicky, takové látky zahrnují mýdla, glycerol, stearin, olej, antiseptické přísady, antioxidanty, silikony, někdy vitamin E. Jde o to, že tyto prostředky budou zdůvodnit svůj účel pouze v případě, jsou-li vhodně vybrány v závislosti na typu a kůže, jinak mohou samy o sobě vyvolat podráždění po holení s jejich účastí.

Někdy, aby se zabránilo vzhled zarudnutí, svědění a zánětu na tváři docela nějaký čas, aby praxe holení, v jiném případě má smysl neutralizovat příčinu podráždění po holení na obličeji, například vyměnit tupé nože na stroji na ostrý nebo použít jednorázové stroje , aniž by je znovu použili. Znovu použitelné stroje vhodně dezinfikováno před použitím s alkoholem nebo peroxidu vodíku, a po holení uzávěr důkladně promyje mýdlovým roztokem a opláchnuty čistou vodou.

Po holení musí být obličej důkladně propláchnut studenou vodou nebo otřeny kusem ledu. Komprese z mokré tkáně ubrousek také pomůže. Takové postupy ochlazují pokožku, zapálí se mechanickým působením a zarudnutí se rychle sníží nebo se vůbec neobjeví.

Elektrické holicí strojek vědomě těší velké popularitě mezi lidmi starší generace, protože jejich použití výrazně snižuje riziko poškození kůže během holení. Čepele elektrického holicího strojku se nedotýkají horních vrstev pokožky a nezranují je, na rozdíl od strojů, a proto nedochází k podráždění holení.

Elektrický holicí strojek bude nenahraditelný s citlivou a problematickou kůží náchylnou k zánětlivým reakcím, stejně jako na služebních cestách a na dovolené. Proces holení s citlivou pokožkou je lepší provést večer, když jsou aktivovány metabolické procesy, pak ráno nebude dráždění po holení na obličeji již zřetelné.

Při používání holicího stroje je třeba sledovat ostrost nožů, což vám umožní poprvé odříznout chloupky, aniž byste traumatizovali pokožku s opakovaným mechanickým působením. Ale ani nejostřejší ostří neoprávňuje holí v suchém. Použití holicího prostředku zlepšuje posun holicího strojku na pokožku a zabraňuje poškození vrstvy pokožky nebezpečným holícím strojkem. Mýdlová pěna není v tomto případě tou nejlepší volbou, protože neumožňuje zvlhčení, ale spíše vysušuje pokožku, což výrazně nezlepšuje uklouznutí stroje. Musíte si zvolit dobrý hydratační holicí přípravek, který obsahuje silikon, který poskytuje ideální holicí strojky.

Prostředky po holení by měly mít také zvlhčující a uklidňující účinek, je lepší, pokud obsahují výtažky z léčivých rostlin. Pokud se suchá a citlivá pokožka vyvaruje použití pleťových mlék a toniků obsahujících alkohol, což může po holení způsobit zarudnutí na obličeji.

Během holení se doporučuje používat teplou vodu a na konci studené procedury opláchněte obličej. Nejlepší možností je holí po koupání nebo sprchování, když je pokožka párována a tvrdé chlupy se zhoršují. V předvečer procedury si můžete parní obličej vypláchnout horkou vodou. Vaření způsobí, že bude holicí procedura pohodlnější a účinnější, a také pomůže zabránit tak nepříjemnému procesu, jako je vrozené vlasy.

Použití příliš horké vody během holení pouze zhorší situaci, protože částice odstraněných vlasů a mrtvé pokožky se dostanou do otevřených pórů během procedury během procedury, ucpávají je a způsobí zánět.

Dráždění po holení na obličeji s největší pravděpodobností se nezobrazí, pokud se po postupu holí na ještě vlhké pokožce, aby se dal zvláštní uklidňující prostředky. Aktivní utírání ručníku citlivou na mechanické účinky pokožky může způsobit pouze další zranění, což vede ke zarudnutí a bolesti. Proto po holení se doporučuje opláchnout obličej studenou vodou a lehce namočit ji do ubrousku, poté aplikovat krémy a pleťové vody, které zabraňují podráždění.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.