^

Léčba akné se zinkovou maskou

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Zinkovou masti pro akné je externí lék s lokálním antiseptickým, adsorpčním, astringentním, sušícím účinkem. Když zánět podporuje denaturaci proteinových molekul a tvorbu albuminů, snižuje tvorbu sekrecí a absorbuje je.

Indikace Zinková masť pro akné

Indikace pro použití masti zinku pro akné jsou různé kožní onemocnění:

 • dermatitis;
 • pyoderma;
 • popáleniny;
 • dres;
 • vředy včetně trofické;
 • akutní ekzém;
 • herpes;
 • streptokermie;
 • tlakové vředy;
 • oprelosti;
 • škrábance a řezy.

Analogy: pasta zinku, diaderm, desitin, oxid zinečnatý.

trusted-source[1]

Formulář vydání

Masť je určena pro vnější použití, obsahuje oxid zinečnatý a parafín nebo vazelínu. 10% léku se uvolňuje v tubách a plechovkách s různými dávkami (v gramech nebo mililitrech).

Těstoviny pro vnější použití 25% je baleno v tmavém skle nebo polymerních nádobách o obsahu 15, 25 a 40 g; hliníkové trubky pro 30, 40 gramů - v jednotlivých nebo skupinových kartonech s pokyny. Obsahuje oxid zinečnatý, škrob, vazelínu.

Kombinované mast na bázi zinku: zinek salitsilovo- (mull Lassara), síra-zinek, kyselina salicylová, síra, zinek, zinek-ihtiolovaya, borité kyseliny sírové - se také vyrábí v různých obalech.

V lékárnách se léky zinku vydávají bez lékařského předpisu.

Salicylic-zinková masť

Salicylová-zinková masť, jak název napovídá, sestává z kyseliny salicylové a oxidu zinečnatého: příprava efektivně kombinuje vlastnosti obou složek.

Forma uvolnění - pasta 25 gramů, zabalená do sklenic tmavého skla. Používá se zvenčí a vykazuje maximální účinek při léčbě různých kožních onemocnění. Ve prospěch tohoto léku svědčí: dlouhodobá praxe jeho užívání, pozitivní recenze, stejně jako prodej na volném trhu a nízká cena.

 • Kyselina salicylová provádí protizánětlivé, antiseptické, keratolytické funkce; Oxid zinečnatý dokonale vysuší problémové oblasti. Mazaná s lékem se pokožka zbaví nadbytečných sekrecí, keratinizovaných buněk, patogenních mikroorganismů a začíná rychleji se zotavovat.

Pokud se zjistí dávkování a způsob aplikace nežádoucích projevů po masti, neměla by být. Ale z individuální nesnášenlivosti ingrediencí, nikdo není imunní, a to by mělo být vzato v úvahu v případě alergie. Obvykle nepohodlné symptomy rychle zmizí, když jsou z postižené oblasti odstraněny zbytky masti.

Během těhotenství se mast používá, ale s opatrností a se souhlasem lékaře. V prvním trimestru, kdy je vyvíjející se plod obzvláště zranitelný, je nejlepší nepoužívat masti. Stejné omezení platí i pro děti do 12 let věku.

Při léčbě jednotlivých akné masť se aplikuje na problémové body bez tření, se složitými problémy - pod bandáží; po změně je kůže ošetřena antiseptikem. Délka průběhu léčby závisí na intenzitě onemocnění a na charakteristikách organismu.

trusted-source[2], [3]

Serno-zinková masť

Serno-zinková masť je dermatologická veterinární léčiva, která patří do skupiny antimikrobiálních a antiparazitárních léčiv. Masť obsahuje čistou síru a oxid zinečnatý; míchají se do homogenní konzistence s vazelínou. Aktivní součásti poskytují tyto akce:

 • astringentní;
 • sušení;
 • protizánětlivé;
 • Absorbent;
 • antimikrobiální;
 • léčení;
 • fungicid;
 • Akaricidní.

Masť se používá pro různé, spíše komplexní kožní onemocnění zemědělských a domácích zvířat (vlhké rány, purulentní ekzém, seborrhea, svrab, houbové léze, tlakové vředy).

Avšak lék určený pro jiné účely se ukázal jako velmi užitečný při léčbě akné, akné. Mimochodem, stejně jako jiné přípravky obsahující síru.

Takový nástroj, který kombinuje užitečné vlastnosti síry a zinku, může být připraven samostatně, ale je mnohem lepší navrhnout odborníka na poměry a režim léčení sírou zinkovou masti z akné. Můžete doporučit provést procedury v den volna, protože masť má nepříjemný zápach a nezanechává stopy na oblečení a spodní prádlo.

Farmakodynamika

Hlavní složka zinkové masti z akné má protizánětlivé, změkčující, ochranné účinky, eliminuje příznaky dermatitidy a jiných zánětlivých procesů. Vysušuje exsudát, zjemňuje pokožku, stimuluje regenerační procesy.

Kyselina salicylová odstraňuje svědění, bolest, záněty.

Serosoderzhashchie léky zničit demodex roztoče, mají antimikrobiální a protizánětlivé účinky.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

Farmakokinetika

Při aplikaci na kůži zinkovou masti z akné a podobných léků nemají systémový účinek.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17], [18], [19]

Dávkování a aplikace

Zinkovou masti z akné se aplikuje tenká vrstva na vyčištěnou (vypranou a vyčerpanou) tvář až šestkrát denně. Doba trvání léčby je určena specifickými indikátory. Během léčby by měla být všechna kosmetika vyřazena, a pokud to není možné, použijte masti pouze v noci. Aby se zabránilo nadměrnému vysychání pokožky, odborníci doporučují míchání na polovinu s hydratačním krémem.

Zinkovou masti pro noc eliminuje nejen akné, ale vrásky, stejně jako vyhlazuje odstín pokožky.

trusted-source[28], [29], [30], [31], [32], [33], [34]

Používejte Zinková masť pro akné během těhotenství

Někteří věří, že použití zinkové masti z akné během těhotenství a kojení je přípustné, pouze pokud je to naléhavě nutné, jak to předepsal lékař. Jiní výrobci nazývají svůj výrobek zcela bezpečným a nepoškozují matku ani dítě. Volba je ponechána na pacienta a jeho lékaře.

Novorozenci ukázali použití masti v plicní inflamaci dermis, vyrážky plenky.

Kontraindikace

Kontraindikace použití zinkové masti z akné:

 • přecitlivělost na léčivo;
 • akutní hnisavý zánět kůže a sousedních tkání.

Masti obsahující síru se nedoporučují pro těhotenství, kojení a děti do tří let věku.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24], [25], [26]

Vedlejší efekty Zinková masť pro akné

Nežádoucí účinky zinkové masti z akné jsou nevýznamné. Při dlouhodobé léčbě jsou možné lokální projevy podráždění, svědění a dalších souvisejících příznaků alergie.

Během postupu musíte zajistit, aby mast nedošlo k náhodnému zasažení očí a poté - důkladně umyjte ruce.

trusted-source[27]

Předávkovat

Fakta o předávkování s externí aplikací zinkové masti z akné nejsou popsány. Při požití velké dávky je plné otravy: může způsobit zvracení, průjem, dokonce i křeče.

trusted-source[35]

Interakce s jinými léky

Neexistují žádné údaje o lékových interakcích s jinými léky. Použití masti zinku z akné současně s jinými mastimi je však neadekvátní.

trusted-source[36], [37], [38], [39], [40]

Podmínky skladování

Zinkovou masti z akné a podobně jsou uchovávány na suchém, tmavém místě, při plusové teplotě, ale ne nad 25 stupňů. Skladovací podmínky nezahrnují uvedení léku do chladničky. Uchovávejte mimo dosah dětí.

trusted-source[41], [42], [43], [44], [45], [46]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti zinkové masti z akné různé produkce je od 3 do 5 let; sírný-zinek - 2 roky.

trusted-source[47], [48], [49], [50]

Jednoduché a cenově dostupné lékárny poměrně efektivně odstraňují akné, černé kůže, vyrážky na obličeji. Tyto příznaky však nejsou jen kosmetickým problémem: někdy naznačují abnormality v těle, podvýživu nebo životní styl, a proto vyžadují integrovaný přístup. Pro kompletní obličeje očištění, odstranění zánětu a defekty ne jen je třeba léčit, včetně masti zinek pro akné, ale také zefektivnit režim napájení kombinovat práci s zdravé trávení volného času a rekreace - nejlépe v čistých místech.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Léčba akné se zinkovou maskou" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.