^

Levomekol masti z akné

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 10.08.2022
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Mnoho dnes se snaží vypořádat se s akné. Hlavním úkolem je zastavit zánět. "Levomekol" mast z akné působí tímto směrem.

trusted-source[1], [2], [3]

Pomáhá přípravek Levomekol masť s akné?

Samozřejmě ano. Zatímco jiné takové léky působí pouze na povrchu a pomáhají zbavit se pouze otoku a zarudnutí, Levomekol proniká dovnitř a již se tam potýká s podkladovou příčinou vyrážky. Nejčastěji příčinou infekce, která způsobuje výskyt akné, je Staphylococcus aureus.

Tyto bakterie se množí a jsou schopny proniknout do hlubokých vrstev epidermis. Dokonce i když používáte různé mycí prostředky nebo gely na praní, mohou osušit pokožku nebo odstranit její zarudnutí, ale ne bojovat s infekcí. Levomekol díky své složení pomáhá nejen odstranit zánět, ale také zabít bakterie uvnitř pupíku.

Jaké jsou účinky této masti?

  1. Má protizánětlivý účinek.
  2. Pomáhá vyčistit problémové místo z hnisu.
  3. Regeneruje poškozené tkáně.
  4. Snižuje otok.
  5. Zmírňuje zarudnutí a vyhlazuje barvu pleti.

Indikace pro použití

Nejčastěji je masť "Levomecol" předepisována pro léčbu purulentních ran infikovaných smíšenou flórou. Obvykle se používá v první fázi procesu rány k čištění ran z hnisu. Nedávno se často místo kosmetiky často používalo, aby se rychle zbavilo akné a akné bakteriálního původu.

Forma vydání

Léčivo "Levomekol" je k dispozici ve formě masti pro vnější použití. Můžete koupit v tubě (40 g) nebo v plechovce (100 g).

trusted-source[4]

Farmakodynamika

"Levomekol" masti z akné je kombinovaný přípravek, který se používá k topické aplikaci. Má protizánětlivé, hojivé, antimikrobiální účinky. Pomáhá v boji proti grampozitivním a gramnegativním mikroorganismům (zejména stafylokokům, Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa). Kompozice masti zahrnuje polyethylenglykol, který vykazuje desetkrát větší účinek dehydratace než účinek hypertonického roztoku stolní soli.

Farmakokinetika

Díky konzistenci lék proniká do hlubokých vrstev poškozených tkání bez problémů. V tomto případě nejsou poškozené biologické membrány. Má silný regenerační účinek.

Dávkování a podávání

Pokud je zánět na kůži častý, musíte použít bavlněný tampon s masti. Aplikuje se na postižené místa po dobu dvaceti minut. Za den můžete vidět efektivní výsledek. Tento nástroj je také známý tím, že dobře zvládne a rychle odstraňuje záněty. Pokud chcete snížit zánět způsobený akné, můžete na něj zjistit malé množství mastí. Bohužel se nezbavíte akné s touto masti navždy.

Používání přípravku Levomecol proti akné během těhotenství

Během těhotenství a kojení (kojení) je užívání mastí Levomekol kontraindikováno.

Kontraindikace pro použití

Kromě toho, že tento lék nesmí být používán u těhotných žen, existují i jiné kontraindikace, které je třeba si přečíst před použitím masti: dětský věk (až 3 roky) a zvýšená citlivost na komponent (Methyluracilum a chloramfenikol).

Nežádoucí účinky přípravku "Levomekol" z akné

Mezi hlavní vedlejší účinky přípravku Levomecol masť patří:

  1. Silné podráždění pokožky.
  2. Alergické reakce ve formě vyrážky, zarudnutí, kopřivky, svědění.

Pokud zjistíte, že máte podobné příznaky po aplikaci drogy, měli byste ji okamžitě přestat používat.

Předávkování

Nejprve se při předávkování snižuje účinnost masti. Pokud ji používáte příliš často na pupínky, bakterie se "zvyknou" na složení léčiva a přestanou reagovat na něj. Pokud používáte masti "Levomecol" proti akné, je někdy nutné střídat s jinými přípravky z akné. Mohou se také použít alternativní látky na alkoholové bázi.

Interakce s jinými léky

Levomekolová masť z akné interaguje s kosmetickými a farmaceutickými prostředky, které pomáhají zvládat akné bez změny farmakologických vlastností léků. Také může být použit spolu s mluvčími, které jsou prodávány v lékárně.

Podmínky skladování

Doporučené léčivo uchovávejte na suchém a tmavém místě při teplotě +25 ° C, při které nedochází k přímému slunečnímu záření. Nedávejte masti dětem ani zvířatům. Tara by měla být dobře ukotvená. Uchovávejte mimo dosah potravin nebo krmiv.

Datum vypršení platnosti

Trvanlivost drogy je tři a půl roku. Nedoporučuje se používat masti po uplynutí této doby.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Levomekol masti z akné" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.