^

Masti pro akné na obličeji

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Každý člověk čelil akné na obličeji, takže všichni jsou obeznámeni se snahou najít nejúčinnější lék k odstranění tohoto problému. Existuje mnoho léků, které se mohou zbavit vyrážky na pokožce a zlepšit její stav. Nejoblíbenější lék je maska z akné na obličeji.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Indikace Masti z akné na obličeji

Mezi indikace použití: jedna nebo více erupcí (akné, akné) uzavřeného nebo otevřeného typu na kůži.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

Formulář vydání

Mezi nejpopulárnější akné mastí, které jsou vyrobené z rostlinných prvků následující: streptocidal, kyselina sírová, kyselina salicylová, sintomitsinovaja a retinové, eritromitsinovaya, Wisniewski a ihtiolovaya.

Salicylická masť

Vzhledem k tomu, že kyselina salicylová je jednou z hlavních účinných látek v mnoha lécích, které pomáhají bojovat s problémovou pokožkou, je zřejmé, že masť na ní založená bude velmi účinná. Její vlastnosti jí umožňují vyschnout pupínky, což přispívá k jejich eliminaci. Použití masti je nutné v tečkové metodě pouze v centrech zánětu, jinak je možné sušení zdravých míst pokožky. Dalším plus salicylového masti je to, že má bělící vlastnosti, což mu umožňuje odstranit skvrny po akné.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17]

Masť Višnevského

Masť Višnevský je velmi účinný při odstraňování příznaků akné. Mezi jeho hlavní součásti patří ricinový olej, dehet a také xerobie. Mezi rysy užívání této drogy - při aplikaci je nutné použít obvaz. Dokonce i když pracujete s jediným malým pupíkem, měli byste po proceduře zavřít s gázou, která je fixována omítkou. Také pomáhá maska, která je vyrobena aplikací masti na sterilní gázový obvaz, ve kterém jsou předem připraveny otvory pro nos a oči. Tato metoda se používá, pokud je na tváři několik zánětů zánětu - maska by měla být uchovávána několik hodin. Masť pomáhá táhnout hnis ze zranění a léčit malé škody. Pokud používáte masku po dlouhou dobu, můžete snížit jizvy, které zůstávají po odstranění akné.

Ichthyolová masť

Lék má protizánětlivé vlastnosti, takže může účinně bojovat proti puchýřům a vyvolat proces jejich zrání. Hlavním upozorněním před použitím této masti je to, že je třeba ji použít v malém množství po jednotlivých bodech.

Masť heparinu

Při procesu vystavení kůže heparinové masti se uvolňuje heparin sodný, který eliminuje zánět, působí jako lokální analgetikum a také má antitrombotický účinek.

Zinkovou masti

Masť je vyráběna na bázi zinku, což pomáhá rychle a účinně obnovit pokožku. Mezi hlavní vlastnosti tohoto léku: antibakteriální a sušení. Navíc mast pomáhá omezit ucpání pórů, protože snižuje produkci mazových žláz podkožního tuku. Léčivý účinek masti umožňuje odstranění vředů, ran a jizev, které mohou zůstat po odstranění akné. Také masť snižuje možnost tvorby jizev - oblasti začervenání se stávají světlejšími. Kombinace vazelíny a zinku pomáhá zlepšit elasticitu pokožky. Také se snižuje závažnost podráždění a zánětu.

Zinerit

Zinerite je považován za jednu z nejlepších léků proti akné. Chcete-li získat masti, musíte rozpustit rozpouštědlo a prášek, který se prodává v sadě. Složení masti je bezpečné, ale obsahuje erythromycin - poměrně silné antibiotikum. Díky zinku, který je také obsažen v přípravku, je mastný lesk vyloučen z obličeje.

Síra mast

Hlavní složkou masti je síra, která má antibakteriální a dezinfekční vlastnosti. Po pádu na kůži okamžitě začne zničit parazity, bakterie a plísně. Navíc mast regeneruje pokožku - léčí poškození, odstraňuje keratinizovaný epitel a také změkčuje pokožku.

Všechny účinné látky masti pronikají hluboko pod kůži. V tomto případě může člověk pocítit lehké pálení a svědění na ošetřených oblastech pokožky - to je normální reakce.

Baziron

Baziron je dezinfekční masť, která ničí bakterie, které způsobují tvorbu akné. Mezi vlastnosti léčiva patří zvlhčující a keratolytické účinky, stabilizace krevního oběhu, čištění pórů, stejně jako tzv. Křovinný efekt.

Navíc mast exfoliuje keratinizované buňky, otevírá póry a zvlhčuje pokožku. Lék pomáhá stabilizovat funkci mazových žláz, která eliminuje mazové zátky. Snižuje kožní tuk, otoky a zarudnutí.

Výhodou této masti je také to, že bakterie jí nemají imunitu. Toho lze dosáhnout prostřednictvím peroxidu, který na ně působí.

trusted-source[18], [19], [20]

Calendula Masti

Masti, která se vyrábí na bázi nealkoholických bylin, jemně ovlivňuje pokožku, odstraňuje jizvy a skvrny, které zůstávají po akné. Obsahuje také vazelínu, která přispívá k rozšíření pórů, což vede k tomu, že na kůži nejsou vytvářeny žádné komedony. Vazelína zabraňuje pronikání vlhkosti, chrání zranění před negativními vnějšími faktory a navíc obnovuje tkáně. Při přítomnosti hluboce zaníceného akné by měla používat masti z neplodnosti, protože je to ona, která dokáže rychle zastavit zánět.

trusted-source[21], [22]

Retinická masť

Trvalé užívání retinové masti může snížit obsah tuku v pokožce. Navíc mast má antibakteriální vlastnosti, protože je často používána jako prostředek k odstranění akné.

Masti pro akné na obličeji s antibiotikem

Nejoblíbenější masti z akné s antibiotiky jsou přípravky místních účinků, jako jsou:

  • Skinorene, který obsahuje kyselinu nonandiovou, která má antimikrobiální vlastnosti. Aplikujte masti na suchou čistou pokožku a jemně ji protřepte do zanícených oblastí. Je třeba si uvědomit, že Skinoren může způsobit vedlejší reakce - olupování, svědění nebo pálení.

  • Differin, který se dobře vyrovná s akné. Je zapotřebí masírovat pohyby, aby se lék protřepával na zapálené místo, nejlépe večer, před spaním. Je třeba poznamenat, že tento lék je během těhotenství a laktace zakázán. V případě podráždění by měla být masť přerušena. Účinek užívání přípravku Differin se po 2-3 měsících objeví.

Tetracyklinová masť

Tetracyklinová masť obsahuje tetracyklin, což je antibiotikum s antibakteriálními vlastnostmi (ničí streptokoky a stafylokoky). Díky této masti se odstraňuje akné a akné. Způsob použití tohoto léčiva se mírně liší od ostatních - jiné masti potřebují poukázat pouze na zaměření zánětu, ale tetracyklin by měl být aplikován tenkou vrstvu přímo na kůži (někdy dokonce dokonce na celou tvář).

Levomexol

Hlavními prvky levomekolové masti jsou levomycetin, stejně jako methyluracil. Mezi hlavní vlastnosti tohoto léku: očištění pokožky z hnisu, hojení poškozených tkání, eliminaci zčervenání a zbarvení kůže, snížení otoku a protizánětlivého účinku.

Synthomycinová masť

Synthomycin masť je univerzální dezinfekční prostředek, který účinně eliminuje záněty, kvůli kterým se často používá k léčbě akné různých lokalizací. Důležité je dodržet dávkování - před každou novou aplikací očistěte pokožku z předchozí vrstvy masti. Nejúčinnější je ošetření akné na místě.

Hormonální masti z akné na obličeji

Nejpopulárnější a nejúčinnější hormonální masti z akné na obličeji jsou Triderm a Sinaphlan. Tyto masti nemohou být používány po dlouhou dobu kvůli rozvoji místní kožní atrofie. Masti mohou díky komplexnímu složení (antibiotikum + kortikosteroid) odstranit zánět, vysušit kůži a také mít antibakteriální účinky. Ale mají také nevýhody - obvykle mají negativní vliv na fungování vnitřních orgánů a navíc narušují metabolismus. Z tohoto důvodu se tyto léky, stejně jako jiné hormonální masti, doporučují pouze na základě jmenování lékaře.

Masti ze skvrn na obličeji po akné

Aby se eliminovaly skvrny po akné po jejich odstranění, doporučuje se použít masti vyrobené na bázi kyseliny nonanediové, kyseliny salicylové a kyseliny hydroxyethanové. Mezi ně patří:

Zinku, salicylovou, ichthylovou a také sintomycinovou masti. Aplikujte je na oblasti zánětu po dobu 1 hodiny, poté opláchněte vodou. Místa zmizí po cca 1 týdnu;

Velmi účinná je masť z badyagi, která je připravena následujícím způsobem - míchat 1 polévkovou lžíci. Tento prášek, stejně jako 3-5 kapek. Peroxid vodíku (3%). Výsledná masť se aplikuje na akné a ponechá se po dobu 15 minut, po které se promyje. Zatímco masť působí, pocítí hořet a po postupu může kůže zčervenat, takže je lepší léčit v noci. Díky léčivému přípravku se intenzita průtoku krve zvyšuje v místě zánětu a kůže se navíc odlupuje.

Masti z vnitřního (podkožního) akné na obličeji

Nejúčinnější proti podkožnímu akné jsou následující masti:

  • Clindovit a Dalacin (antibiotika s baktericidními a bakteriostatickými vlastnostmi);
  • Levomekol - masť s protizánětlivými, hojivými a antibakteriálními účinky;
  • Ihtiolovaja, zinek a mast Vishnevsky - protizánětlivé antiseptické látky, které odstraňují bolest, a také rychle odstraní kůži z hnisu.

Vlastnosti mastí z akné na obličeji jsou vyšetřovány na příkladu retinové masti.

Farmakodynamika

Tato masť proti akné stabilizuje diferenciaci terminálních buněk, což komplikuje proces tvorby detritů a také se zpomaluje epiteliální hyperproliferace. Výsledkem je snížení rychlosti produkce kožního mazu, čímž se snižuje zánět v mazové žláze a normalizuje stav kůže.

Použití masti z akné na obličej během těhotenství

Masti proti akné je zakázáno používat během těhotenství. Jedinou výjimkou je Skinoren, ale může být použita pouze po souhlasu gynekologa, který vede těhotenství. Tato masť by měla být aplikována tenká vrstva akupunktury na oblasti zánětu několikrát denně.

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27]

Dávkování a aplikace

Před aplikací heparinové masti je nutné kůži vyčistit a ošetřit roztokem na bázi alkoholu. Postup aplikace by měl být prováděn dvakrát denně, tenká vrstva maziva místa zánětu. Je třeba si uvědomit, že během léčby akné s heparinovou masti by neměla být použita dekorativní kosmetika. 

Tetracyklinová masť se aplikuje také v tenké vrstvě. Pro jeho aplikaci se používá gázový obvaz - je předem složen do několika vrstev, poté zpracován s lékem a pak fixován na obličej s náplastí. Tento obvaz by měl být uchováván na tváři po dobu 12 hodin.

Zinerite se aplikuje dvakrát denně v rovnoměrné tenké vrstvě na kůži, která byla vyčištěna před ním. V balení s masti je speciální aplikátor, který zjednodušuje proces zpracování - s ním je aplikace rychlejší.

Retinická masť by měla být aplikována dvakrát denně na oblasti zánětu, během léčby se zabraňuje vnikání do úst nebo očí. Průběh léčby může trvat 4-6 týdnů, a pokud je to nutné, lze zvolit druhý kurz.

trusted-source[37], [38], [39], [40], [41]

Kontraindikace

Kontraindikace užívání jakékoliv masti zvyšuje citlivost na jednotlivé složky léku.

Pokud mluvíme o podrobnostech, tetracyklinová masť nemůže být použita, pokud má pacient problémy s jaterní funkcí nebo s plísňovými onemocněními. Ichthyolová masť je zakázána, pokud byla kůže nedávno ošetřena chemickým čištěním nebo laserovým broušením (mělo by být nejméně 7 dní po takovém postupu) a děti do 12 let. Stejná masť heparinu nelze použít pro špatnou srážení krve, otevřené hnisavé rány a v případě prudkého poklesu počtu krevních destiček.

trusted-source[28], [29], [30]

Vedlejší efekty Masti z akné na obličeji

Mezi nežádoucími reakcemi na masti se obvykle objevují příznaky jako svědění, škálování nebo pálení a může se objevit dermatitida nebo kopřivka.

trusted-source[31], [32], [33], [34], [35], [36]

Interakce s jinými léky

Masť heparinu nelze kombinovat s antihistaminiky, NSAID a tetracyklinem a tyroxinem.

Ichthyolová masť je zakázána kombinovat s jodidy, alkaloidy a také soli těžkých kovů.

Retinická masť obsahuje isotretinoin, jehož účinnost je při kombinaci s GCS a tetracyklinovými antibiotiky snížena. To je také zakázáno v kombinaci s retinol masti nebo Differin retasol, protože to může způsobit vývoj typu hypervitaminózy A. Kromě toho je možné kombinovat retinovou masti s jinými léky, které způsobují fotosenzitivitu.

trusted-source[42], [43], [44]

Podmínky skladování

Skladujte v tmavém masti by suchu při teplotě v rozmezí 15-25 z C.

U retinické masti budou optimální teplotní podmínky 2 - 8 ° C a nelze ji zmrazit.

trusted-source[45], [46], [47], [48], [49]

Skladovatelnost

Masť z akné na obličeji se může používat po dobu 2-5 let od data výroby.

trusted-source[50], [51], [52], [53], [54]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Masti pro akné na obličeji" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.