^

Síra masti pro akné

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Síra byla používána k léčení mnoha nemocí i ve starověkém lékařství: zbavit se intradermálních parazitů, bakterií, houbových infekcí a zastavit zánětlivé procesy. Teď se síra aktivně používá v dermatologii. Například sírová masť pro akné je levný a účinný lék, který neztratil svou relevanci po mnoho desetiletí.

Sírová masť pomáhá s akné?

Síra mast byla vždy považována za účinný prostředek k odstranění akné. Ale pomáhá všem různými způsoby, protože příčiny vzhledu akné ve všech jsou jiné.

Sérová masť opravdu pomůže v počáteční a mírné fázi akné nebo akné. Také lék funguje dobře pro bílé a černé skvrny, ale nemůže se vypořádat s těžkými cystickými erupcemi.

Pokud je výskyt akné spojené s hormonálními problémy v těle, pak musí být použití sírové masti nutně kombinováno s obnovou rovnováhy hormonů. Toto ošetření jmenuje lékař po předložení příslušných testů.

trusted-source[1], [2]

Indikace Síranová masť pro akné

Kromě akné a akné může být použita sírová masť:

 • odstranit seborrheu - narušení mazových žláz, ke kterému dochází v důsledku selhání nervové a endokrinní regulace;
 • k odstranění sycózy - chronického recidivujícího zánětlivého procesu ve vlasových folikulích hlavně z knírek a vousů;
 • se psoriázou - šupinatým lichenem, chronickou dermatózou pravděpodobně autoimunitního původu;
 • s houbovou infekcí - lokalizovanou houbovou infekcí;
 • pro akné způsobené demodikózou.

trusted-source[3]

Farmakodynamika

Akné je často problém číslo 1, zejména v dospívání. A sírová masť může opravdu pomoci - tento lék funguje prakticky bezproblémově.

Jak se to děje?

Čištěná síra blokuje šíření patogenních mikroorganismů, které ucpávají póry na kůži obličeje (což slouží jako spoušť pro vznik akné).

Kromě antimikrobiálního účinku může mast změkčit a uvolnit povrchové vrstvy pokožky a stimulovat jejich regeneraci. Současně se vyhlaví nejmenší praskliny, vředy a rány, zánětlivé infiltrace se vyhlazují, tón pokožky se vyrovná, pigmentové skvrny se zesvětlí.

Regenerační vlastnosti drogy způsobují zvýšený lokální cirkulaci v tkáních, což přispívá k jejich obnově a hojení.

trusted-source[4], [5], [6]

Farmakokinetika

Aktivní složky sírové masti prakticky nevstupují do oběhového systému (méně než 5%). Tento indikátor je považován za nedostatečný pro to, aby léčivo mělo systémový účinek na tělo.

Malé množství léčiva v krvi se metabolizuje v játrech a vylučuje se z těla většinou přes orgány močení.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11]

Dávkování a aplikace

Síra masti z akné se používá k topické aplikaci na problémové oblasti pokožky. Postup by měl být prováděn až třikrát denně.

Před aplikací masti by měla být kůže připravena: vyčištěná a dezinfikovaná.

Průběh léčby sírovou maskou by měl být nejméně 5 dní a v průměru od 7 do 10 dnů.

Není třeba používat obvazy a obklady s masti z akné, protože to může vést ke zvýšené suchosti pokožky.

Serno zinková masť pro akné

Serno Zinc Masť je externí prostředek, který kombinuje oxid zinečnatý, vazelínu a síru v čisté formě. Masť má méně nasycené vůně než čistou sírovou masti, takže může být použita pro ty lidi, kteří jsou obzvláště citliví na různé cizí vůně.

Účinky sírové zinkové masti jsou adsorptivní, opalovací, antibakteriální a protizánětlivé. V oblastech pokožky s přítomností zanícené akné působí masť na hojení a vytváří albuminy, které zabraňují ničivým procesům v tkáních.

Navíc kombinace oxidu zinečnatého a síry má mírný antifungální účinek.

Serno zinková masť z akné se aplikuje na problémové oblasti 1-2 krát denně, dokud se kůže nezhojí.

Negativní účinky a vedlejší účinky vyplývající z použití masti nebyly identifikovány.

trusted-source[19], [20]

Serno salicylová masť z akné

Sér salicylová masť je široce používána v dermatologii. Zejména se úspěšně používá k léčbě počátečních projevů psoriázy, svrabů a seborrhy.

Antibakteriální a antiparazitární působení masti umožňuje úspěšně aplikovat i na odstranění akné. Kyselina salicylová, která je součástí složek produktu, má výrazný keratolytický, antifungální a bakteriostatický účinek. Díky tomu mast podržuje vylučování z mazových a potních žláz, které pomáhají snižovat obsah tuku v kůži.

Další aktivní složka léčiva - čistá síra - je známá pro své antiseptické vlastnosti.

Proč se kyselina sírová salicylová masti aktivně používá k akné?

 • Masť změkčuje povrchové kožní váhy, stimuluje lokální protizánětlivý účinek steroidních hormonů.
 • Při styku s kůží se na povrchu vytvářejí aktivní sulfidy a kyselina panthionová, které mají antibakteriální a antiparazitické účinky.

Těhotné ženy tento přípravek je kontraindikován.

Chcete-li se zbavit pupíků, masť se aplikuje ráno a v noci. Doba trvání léčby je určena stavem kůže: použití masti je ukončeno po vyčištění problémových oblastí od akné.

Serno tar masti z akné

Serno tar mast pro akné je docela efektivní, ačkoli je zřídka používán. S největší pravděpodobností je to kvůli skutečnosti, že samotná masť je hustá tmavá hmota se specifickým zápachem, který odpuzuje mnoho. Nepříjemný vzhled a aroma dodává masti směs březového dehtu a síry. Stejné složky určují užitečné vlastnosti léčiva.

Nicméně málo lidí ví, že sírový dehet může být bezpečně používán jak v dětství, tak během těhotenství. Masť se aplikuje na čistou pokožku a nechá se několik hodin (ideálně po dobu 24 hodin). Viditelný účinek bude patrný třetí den použití. Délka léčby je 10 denních postupů.

Serno tar smetana je považován za bezpečnou drogu. Někdy však může výrobek způsobit alergie. Tuto skutečnost je třeba vzít v úvahu, pokud se lék užívá poprvé.

Chopper z akné se sírou mastí

Zvláště dobrá pověst v boji proti akné využívá chřipku - nápravu pro pupínky se sírou masti, která je připravena doma. Boltushku lze aplikovat na jednotlivé pupínky nebo na místa jejich přetížení.

Nejlepší efekt lze dosáhnout pomocí dvou variant mluvčích. Jeden z nich je aplikován během dne a druhý je aplikován v noci.

 1. Abyste připravili Beatle No. 1, musíte si vzít jednu láhev léku 2% salicylového alkoholu a přidat jednu láhev 3% kyseliny borité. Poté se výsledný roztok rozdělí na dvě části a v jednom z nich se přidá sírová mast (1/2 lžičky na každých 30 ml roztoku). Po pečlivém míchání může být lék použit jako noční lék na akné.
 2. Pro přípravu chladicí kapaliny č. 2 je nutno vzít druhou zbývající část roztoku kyselého alkoholu a do něj přidat salicylic-zinkovou masti (1/2 lžičky na 30 ml roztoku). Po důkladném promíchání může být přípravek užíván po celý den k vyhubení akné.

Účinek mluvčích bude jasnější, pokud je léčba kombinována s správnou výživou a pitím dostatečné čisté vody.

trusted-source[21], [22]

Používejte Síranová masť pro akné během těhotenství

V dermatologii je sírová masť považována za relativně bezpečnou pro použití během těhotenství a laktace. Relativně - je to proto, že nebyly provedeny plnohodnotné studie o účinku masti na dítě a samotný proces gestace.

Nicméně, pokud teoreticky myslíte, že složky masti nevstupují do systémového krevního oběhu, nedostanou se do malých množství a nemohou mít žádný negativní vliv na tělo a na vývoj plodu. Ale navzdory tomu je nutné tuto otázku rozumně přistupovat a jakákoli léčiva, včetně sírové masti z akné, by měla být předepsána pouze lékařem. Zvláště pokud jde o těhotenství a období kojení.

Kontraindikace

Síra mast je jeden z mála léků, které mají téměř žádné kontraindikace. Přesněji, existují kontraindikace, ale není mnoho z nich:

 • hypersenzitivita těla na složení masti;
 • věk dětí do 3 let.

Doba těhotenství a kojení dítěte je považována za relativní kontraindikaci, protože v těchto situacích rozhoduje o možnosti použití síranové masti z akné ošetřujícím lékařem.

trusted-source[12], [13], [14], [15]

Vedlejší efekty Síranová masť pro akné

Nežádoucí účinky systémové přírodní sírové masti nemají, protože složky vnějšího činidla prakticky nevstupují do krevního řečiště.

Pokud jde o lokální reakce, ve vzácných případech může po aplikaci masti vyvolat alergickou reakci. To se projevuje formou vyrážky, zarudnutí kůže, otoku a svědění. Pokud se takové příznaky objeví, je lepší nepoužívat tuto masti, ale kontaktovat lékaře.

trusted-source[16], [17], [18]

Předávkovat

Zatím nebyly hlášeny žádné stížnosti na předávkování mastnou sírou. Nicméně, navzdory tomu lékaři nedoporučují používat lék po dlouhou dobu, stejně jako masti tlustou vrstvu na velkých plochách pokožky.

Navíc, aby se zabránilo nadměrnému vysychání pokožky, nedoporučuje se udržovat masti na tváři po dobu delší než 5 hodin za sebou.

trusted-source[23], [24], [25]

Interakce s jinými léky

Současně s použitím síranové masti z akné není použití jiných vnějších a vnitřních léků kontraindikováno. Můžete si vzít pilulky nebo kapsle předepsané lékařem, dostávat injekce, konzumovat sirupy a roztoky pro vnitřní použití.

Současné použití vnějších prostředků pro akné a sírovou masti by mělo být koordinováno s dermatologem, neboť některé léky zvyšují suchost pokožky v místě aplikace. Nejčastěji se tyto léky střídají: například sírová mast z akné se aplikuje v noci a jiné drogy - po celý den nebo ráno.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30]

Podmínky skladování

Síra masti, která se používá k odstranění akné, nevyžaduje zvláštní podmínky pro skladování. Není nutné uchovávat masti v chladničce, protože lék je dokonale konzervován na suchém, tmavém místě.

Sérová masť by měla být uložena na bezpečném místě, kde nemají přístup malým dětem.

trusted-source[31], [32], [33], [34]

Skladovatelnost

Trvanlivost drogy - do 2 let.

Síra masti z akné se používá a je předepsána často, takže si můžete koupit tento lék v každé lékárně. Z tohoto důvodu není vůbec nutné mít lékařský předpis. Měla by být upřednostňována masti s vysokou koncentrací síry (asi 10%).

trusted-source[35], [36], [37]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Síra masti pro akné" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.