^

Tinktura z červeného pepře na vlasy

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 31.03.2022
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Ne každý má to štěstí, že má krásné husté vlasy, ale pro ženy je to důležitá složka jejich krásy. Ale i ti, které příroda tímto darem nadělila, se o ně musí umět postarat, aby vypadaly krásně, nevypadaly, nevybledly a nelámaly se. V současné době je v prodeji mnoho přípravků pro péči o vlasy, které zohledňují různé vlastnosti vlasů, ale přírodní složky jsou levnější a také neobsahují chemické přísady. Jednou z nich je tinktura z červené papriky, která se s úspěchem používá jako součást vlasových masek.

Indikace Tinktura červeného pepře na vlasy

Potřeba použít tinkturu z červené papriky vzniká, když vlasy ztratily vitalitu, vypadávají, jsou křehké a řezané a odraz v zrcadle dává tušit, že je čas něco udělat.

Je jasné, že vlasů bude více, pokud bude vlasový folikul posílen, a oni sami získají zdravý vzhled, pokud budou dobře vyživováni. S úkolem růstu vlasů a prevence vypadávání vlasů pomáhá vyrovnat se červený pepř.

Farmakodynamika

Vlasový folikul je vyživován cévami umístěnými ve vlasové papile. Tinktura z červené papriky, která se dostává na pokožku hlavy, způsobuje pocit pálení, čímž stimuluje průtok krve a urychluje regenerační, metabolické a energetické procesy.

Zároveň rostlina obsahuje mnoho užitečných živin, které dokážou vyživovat a léčit jak epidermis, tak samotný vlasový stvol. Děje se tak díky kapsaicinu – „spalující“ aktivní složce pepře, která dráždí pokožku, a vitamínům A, C, B6, které jsou tak prospěšné vlasům a pokožce; minerální prvky: draslík, sodík, vápník, hořčík, železo; esenciální a mastné oleje. [1], [2]

Dávkování a aplikace

Abychom předem poznali reakci pokožky na masku, je nutné ji otestovat. Chcete-li to provést, musíte produkt nanést na loketní ohyb paže a chvíli počkat, zda nedojde k alergické reakci.

Zpočátku se tinktura může zdát příliš agresivní, proto je nejlepší přimíchat složku, která ostrost vyrovnává, například med.

Směs se nanáší štětcem na kořínky suchých, špinavých vlasů. Prsty (rukama v rukavicích) se hlava lehce promasíruje, aby se zlepšil průnik přípravku do pokožky, na vlasy se nasadí celofánová čepice a hlava se přikryje ručníkem.

Doporučuje se masku ponechat až hodinu, ale při silném sevření musíte čas zkrátit, abyste se nespálili. Poté se vlasy dobře umyjí pomocí šamponů, oplachů, můžete také použít kondicionér.

Pro menší děti je tinktura z červené papriky pro péči o vlasy nepřijatelná, ale teenageři mohou experimentovat.

Recepty

Existuje mnoho možností pro výrobu masek na vlasy na bázi tinktury červeného pepře. Nemusíte si ho ani kupovat, ale můžete si ho vyrobit sami. Za tímto účelem se jedna střední paprika nakrájí na kousky, vloží se do skleněné nádoby, nalije se sklenicí vodky a uzavře se víkem.

Taková kompozice by měla být infuzována na tmavém místě po dobu nejméně 2-3 týdnů. Dále má tinktura z feferonky právo být součástí masky pro růst a posílení vlasů. Zde jsou některé recepty:

  • přidejte jakýkoli základní olej (lopuch, olivový, ricinový), který nejen změkčí agresivní účinek pepře, ale také vyživuje vlasové folikuly užitečnými látkami, trochou vody. Nejlepší je vzít stejné proporce každého;
  • smíchejte kuličky pepře (1 polévková lžíce) s tekutým medem (4 polévkové lžíce);
  • připravte odvar z bylin užitečných pro vlasy (tymián, lopuch, kopřiva, heřmánek), vezměte 2 díly na tinkturu červené papriky;
  • vymačkejte šťávu z listů aloe a přidejte do tinktury z červené feferonky;
  • zkombinujte bezbarvou hennu s hlavní složkou, dobře promíchejte, pomůže trochu kefíru.

Používejte Tinktura červeného pepře na vlasy během těhotenství

Během těhotenství mohou hormonální změny v těle ovlivnit stav ženských vlasů dvěma způsoby: mohou buď zesílit, zhoustnout, nebo začnou vypadávat, štěpit se, blednout. Ve druhé verzi se samozřejmě vyplatí aplikovat na ně léčebné akce ve formě oplachování léčivými bylinami pomocí masek.

Pokud jde o tinkturu červené papriky, vyrábí se na lihovém roztoku, peče, způsobuje zčervenání pokožky a ženské tělo je velmi citlivé na pachy, podráždění pokožky, takže je nejlepší takovou masku odložit. Období po porodu.

Kontraindikace

Jakékoli poškození, dermatologická onemocnění, rány na pokožce hlavy se stanou překážkou pro použití pepřové tinktury. Jsou kontraindikovány při vysokém krevním tlaku, bolestech hlavy, těhotenství.

Vedlejší efekty Tinktura červeného pepře na vlasy

Maska tinktury červeného pepře může způsobit podráždění, svědění, zarudnutí pokožky hlavy.

Podmínky skladování

Ať už zakoupené v lékárně nebo domácí, je nejlepší je skladovat na tmavém místě, ne nutně v lednici.

Skladovatelnost

Doba použitelnosti je poměrně dlouhá (pokyny pro lékárnu uvádějí 4 roky).

Analogy

Podobně působí na vlasy i hořčičný prášek, který navíc stimuluje průtok krve do vlasových folikul. Existují fanoušci masek Dimexide, kteří používají Dimexide jako přísadu do hlavního složení léčivého antibakteriálního a protizánětlivého léku.

Recenze

Použití různých terapeutických masek není pro líné, protože je musíte nejen připravit, aplikovat na vlasy, ale také je dlouho uchovávat a poté opatrně odstranit. Za svou tvrdou práci a trpělivost jsou ale odměněni. Podle recenzí je maska s tinkturou červeného pepře právě taková.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Tinktura z červeného pepře na vlasy" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.