^

Kalendář těhotenství

Kalendář těhotenství je nezbytný pro to, aby těhotná žena měla jasnou představu o tom, jaké změny nastaly v procesu intrauterinního vývoje svého nenarozeného dítěte.

Je tvořen týdny a trimestry a každý nový týden těhotenství upravuje vývoj plodu. Prvních 13 týdnů těhotenství je nejnebezpečnější, protože jakékoli nežádoucí účinky na plod mohou vést k vrozené patologii nebo ke ztrátě těhotenství. Ve druhém trimestru plod rychle roste a 20. Týden většina žen začíná cítit svůj pohyb.

Co se stane v 7 týdnu těhotenství?

7. Týden těhotenství naznačuje, že se embryo aktivně rozvíjí uvnitř ženského těla. Jeho hmotnost je asi 0,8 gramu a výška je asi 8-10 milimetrů.

Druhý týden těhotenství

V našem článku o druhém týdnu těhotenství se pokusíme podrobně odpovědět na tyto otázky a nikoliv jen na tyto otázky.

Týdenní porodnické těhotenství

Podívejme se blíže na rysy každého týdne porodnického těhotenství.

Vše o prvních týdnech těhotenství

V tomto článku se pokusíme podrobně popsat první týdny těhotenství, případné problémy a pokusit se odpovědět na všechny vaše otázky.

Krátká gestační doba

Existují dny, kdy se ženské tělo, v doslovném smyslu, začne chovat vzdorovitě. Z nějakého důvodu chcete jíst sleď a samozřejmě s džemem, nebo najednou "vytáhnout" na slanou okurku. A ženy, zkušené životní zkušenosti a dívky, které nemají ponětí o osudu osudu, vědí, že nejkratší doba těhotenství může způsobit velké změny v ženském těle. Sex a malé období těhotenství

Těhotenství: 41 týdnů

Vaše dítě už není tak pohodlné jako předtím, takže pro jeho bezpečnost vám lékař poradí, abyste příští týden začali s výzvou na narození.

Těhotenství: 40 týdnů

Je těžké s jistotou říci, jaká bude váha a výška vašeho dítěte, ale průměrné parametry novorozence jsou přibližně 3,4 kg - váha a 50 cm - výška.

Těhotenství: 39 týdnů

Dítě pokračuje v růstu tukové vrstvy, která pomáhá řídit teplotu těla po narození.

Těhotenství: 38 týdnů

Vaše dítě již dosáhlo poměrně velké hmotnosti, což je nyní asi 3, 1 kg, jeho výška je 50 cm.

Těhotenství: 37 týdnů

Tento týden vaše dítě dosáhlo celého termínu. Pokud narození začíná nyní, porod bude poměrně snadno a rychle.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.