^

Bisacodyl pro hubnutí: mohu vzít a ublížit

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Navzdory skutečnosti, že původně Bisacodyl nebyl používán jako lék na snížení tělesné hmotnosti, téměř okamžitě po jeho vzhledu začali užívat jen proto, aby snížili váhu. To lze vysvětlit skutečností, že Bisacodyl má velmi silný laxativní účinek.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Indikace Bisacodyl pro úbytek hmotnosti

Obvykle je tento přípravek předepsán v následujících případech:

 1. Pokud pacient trpí dlouhodobou zácpou.
 2. Když jsou atony střeva, je-li pacient dlouho v posteli.
 3. Když jsou atony střeva, změna stravy nebo změna prostředí.
 4. Pokud je pacientovi diagnostikována mírná peristaltika nebo hypotonie konečníku.
 5. Je-li to nutné, rychlou evakuaci střeva před operací.

Ovšem, jak bylo uvedeno výše, mnoho žen používá tento přípravek jako účinný prostředek pro snížení tělesné hmotnosti.

trusted-source[6], [7], [8]

Formulář vydání

K dnešnímu dni je přípravek Bisacodyl dostupný ve dvou formách: tablety a ve formě svíček. Tablety se začnou chovat pět až šest hodin po jejich onemocnění. Venku jsou pokryty enterickým povlakem.

Svíčky určitě pracují mnohem rychleji. Pouhá hodina po rektálním podání pacient pocítí výsledek.

trusted-source[9]

Bisacodyl Hemofarm pro snížení tělesné hmotnosti

Bisacodyl Hemofarm je lék, který se používá ke zlepšení intestinální peristaltiky. Toto léčivo se uvolňuje ve formě malých kulatých nažloutlých tablet.

Bisacodyl Hemofarm má rychlý laxativní účinek. Léčivo na bázi aktivní složky bisacodylu ovlivňuje sliznici střeva, dráždí jeho receptory, takže jeho motorická funkce je posílena.

Pro úbytek hmotnosti se přípravek Bisakodil Hemofarm používá poměrně často. V takovém případě by dávka léku měla být následující: jednou denně se užívá jedna nebo tři tablety léku (v závislosti na tom, jaký výsledek chcete dostat). Umyjte velkým množstvím tekutiny. Nejlepší je užít pilulku třicet minut před snídaní nebo těsně před spaním.

Pokud použijete tento nástroj k boji proti obezitě, stojí za zmínku, že tyto tablety mají řadu kontraindikací:

 1. Střevní obstrukce.
 2. Nesprávná bolest v břiše.
 3. Peritonitida, apendicitida.
 4. Strangulovaná kýla.
 5. Zánětlivé procesy v střevě.
 6. Gastroenteritida.
 7. Cystitis.
 8. Metrorrhagie.
 9. Akutní proktitida.
 10. Alergie na bisakodil.

V některých případech může užívání přípravku Bisacodyl vést ke vzniku: střevní kolika, bolesti břicha, průjem, flatulence, alergie.

trusted-source[10], [11]

Bisacodyl Acry pro snížení tělesné hmotnosti

Bisacodyl Acrya se používá především k úpravě denní stolice, k léčbě zácpy, k přípravě na chirurgické zákroky. Dnes, tyto čípky a pilulky jsou také používány pro hubnutí. Rychlá ztráta hmotnosti je způsobena silným laxativním účinkem léku.

Pro úbytek hmotnosti se přípravek Bisacodyl Acry užívá v následující dávce: 5 až 15 mg léku se pije bezprostředně před snídaní (třicet minut před jídlem) nebo večer před spaním. Nepotřebujete tablety žvýkat. Pijte spousty tekutin.

Stojí za pozornost skutečnost, že Bisacodyl Acry má nějaké kontraindikace. Nemůže být použit, pokud byly diagnostikovány: strangulated kýla, střevní obstrukce, zánět pobřišnice, zánět močového měchýře, zánět slepého střeva, metroragie, proktitida v akutní formě hemoroidů v akutní formou deficitu laktázy.

V některých případech, tablety vstupní data (čípky nebo rektální podání) může vést k nepříjemným vedlejším příznaků: průjem, nevolnost, pocit břišní gravitace, nadýmání.

Pokud užíváte přípravek Bisacodyl Acry na dlouhou dobu, může to vést k dehydrataci, intestinální atonii, ztrátě draslíku.

trusted-source[12], [13]

Farmakodynamika

Bisacodyl je poměrně dobře známé projímadlo. Působí dráždivými receptory, které se nacházejí v sliznici střeva. To pomáhá zlepšit jeho peristaltiku. Také činidlo stimuluje uvolňování elektrolytů a vody z těla do lumen střeva a blokuje jejich reabsorpci.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18]

Dávkování a aplikace

Vezměte pilulku v souladu s pokyny k léčivu. Obvykle užívejte Bisacodyl ráno na prázdný žaludek (30 minut před snídaní) nebo večer před spaním.

Je třeba poznamenat, že lékaři důrazně neodporují používání tohoto projímadla jako prostředku ke snížení hmotnosti. Obvykle se tento lék užívá jednou a pouze se zácpou nebo jinými případy, které byly popsány výše. Neoprávněné a nekontrolované podávání přípravku Bisacodylum může vést k rozvoji nedostatku nezbytných minerálů a vitaminů, stejně jako k dehydrataci.

trusted-source[22], [23], [24]

Používejte Bisacodyl pro úbytek hmotnosti během těhotenství

Take těhotné ženy a těhotné ženy, které krmí dítě s mateřským mlékem, by měly být velmi opatrné. Před použitím se ujistěte, že je vyšetřena lékařem porodník-gynekolog.

Kontraindikace

 1. Alergie na bisakodil.
 2. Střevní obstrukce.
 3. Hemoroidy v akutní formě.
 4. Perotonitida a apendicitida.
 5. Proctitis v akutní formě.
 6. Cystitis.
 7. Gastroenteritida.
 8. Zánětlivá onemocnění střev.
 9. Strangulovaná kýla.
 10. Metrorrhagie.

trusted-source[19], [20]

Vedlejší efekty Bisacodyl pro úbytek hmotnosti

 1. Alergické reakce.
 2. Průjem.
 3. Nevolnost.
 4. Zvracení.
 5. Dehydratace.
 6. Nadýmání.
 7. Plynatost.
 8. Střevní kolika.

trusted-source[21]

Interakce s jinými léky

Jestliže současně užíváte přípravek Bisacodyl s léky, které jsou součástí skupiny srdečních glykosidů, může se jeho účinek zhoršit hypokalemií.

Nedoporučuje se užívat tyto tablety společně s GCS nebo diuretiky, protože to způsobí zvýšení hypokalémie.

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29], [30]

Podmínky skladování

Tablety a bisacodylové čípky uchovávejte na chladném a suchém místě, které je zcela chráněno před malými dětmi. Teplota nesmí překročit +25 stupňů.

trusted-source[31], [32], [33], [34], [35]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti tablet je 3 roky, u čípků - 2 roky.

trusted-source[36], [37], [38]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Bisacodyl pro hubnutí: mohu vzít a ublížit" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.