^

Jak ovlivňuje estradiol naše tělo?

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Studie potvrzují, že hormon z estrodiolové skupiny estradiolu pomáhá svalům srdce posílit a srdce pracovat více aktivně. Které skupiny svalů a orgánů jsou stále ovlivněny estradiolem a jak to ovlivňuje pohyby našeho těla a hmotnosti?

trusted-source[1], [2], [3], [4],

Jak estradiol působí na tělo?

Jak estradiol působí na tělo?

Estradiol (na jeho normální úrovni v těle) postihuje nejen kardiovaskulární systém, ale i hladké svaly. Tyto svaly jsou součástí močového měchýře a střeva. To znamená, že práce těchto orgánů závisí také na množství estradiolu v krvi.

Tento hormon také řídí svaly kostry. Zlepšuje mobilitu, zvyšuje sílu kostní tkáně. Studie ve sportovních centrech ukazují, že pokud během menopauzy žena ovládá hladinu estradiolu v krvi, bude mít silnější kostru, nebude mít tendenci k fraktuře.

Jak ovlivňuje estradiol funkci svalů?

Díky estradiolu se síla svalové kontrakce zlepšuje a to činí ženy více atletické a fit. Pokud estradiol ovlivňuje sílu kontrakce, pak i možnost rychlejšího uvolnění.

To dává ženě příležitost klidně léčit stresové situace, odolávat stresu. Snižuje se tak únava a pracovní kapacita se zvyšuje. S aktivním účinkem estradiolu se hmotnost nezvyšuje, zůstává normální.

Výsledky studie účinku estradiolu na práci svalů ukázaly výrazné výsledky. Vědci z amerického státu Colorado zjistili, že síla ruční komprese u těch žen, které během menopauzy doplňovaly zásoby estradiolu, které jsou vyšší než ženy, hormony neužívají.

Estrogeny a sporty

A pokud je estradiol užíván ve spojení se sportem, je účinek ještě vyšší. Nejsilnější ze všech v důsledku studie byly ženy, které se uchýlily k hormonální substituční terapii a pracovaly na simulátorech.

Vědci Killlonen Jensen a v různých dobách experimentů s hormony, zjistil, že estrogen v kombinaci s aerobní cvičení zlepšuje postavu, zvyšuje svalové hmoty a množství tuku kolem pasu a stehen snižuje.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9]

Estrogeny a hmotnost

Je pravda, že váha neskočila doleva nebo doprava a zůstala nezměněna. Vědci se dozvěděli, proč. Tuková tkáň je 6krát lehčí než svalová tkáň. A když se tuk v těle stává menší, a svalová tkáň - více, tam je náhrada. A hmotnost zůstává na stejné úrovni.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15]

Co jiného ovlivňují estrogeny?

Navíc, že svaly rostou silnější, síla se zvětšuje, únava se snižuje. Kromě toho se kostní tkáň také stává silnějším. Tento efekt je však pozorován pouze v případě kombinace cvičení a hormonální terapie. Když žena, když dělá sport, nepoužívá hormony, kostní tkáň se posiluje mnohem pomaleji.

Vlastností studie je, že ženy náchylné k obezitě mají prospěch z hormonální léčby více. Faktem je, že ženy, které mají více svalové tkáně a tuky, mají aktivnější výměnu hormonů.

To je vysvětleno jednoduše: čím více tuku a svalové tkáně, tím více estrogen v nich. Takže výměna estrogenu je aktivnější. Plus - kosti a svaly žen náchylných k výkrmu jsou silnější než kosti a svaly žen, které jsou náchylné k výkrmu. Ovšem plné ženy po hormonální terapii mají tendenci zvyšovat váhu nebo jednoduše nehromadit a zůstat ve stejné kategorii.

Estrogeny a menstruační cyklus

Hormony během menstruace mohou také ovlivnit váhu a pohyb těla, stejně jako sílu svalů. A jejich schopnost kontraktovat. To dokládá výzkum Dr. Phillipsa, který se uskutečnil v roce 1993. Skupina pacientů od 20 do 30 let během ovulace zaznamenala silu svalů, která se občas zvýšila.

Vysvětlete: během ovulace v těle se hladina hormonu estradiol výrazně zvyšuje, pacienti dostávají šanci posílit své tělo. Pokud se v tomto okamžiku zapojíte více do sportu, objem svalů je mnohem vyšší a množství tukové tkáně klesá.

Co se týče období menstruace, tedy doby, kdy žena krvácí, hormon progesteron potlačuje hladinu estradiolu. A pak se svalová síla ztrácí, žena se cítí slabá, může mít náhlé změny nálady, zvýšenou únavu.

Pokusy Dr. Sauera v roce 1996 ukázaly, že taková únava a změna síly kontrakcí byla pozorována zejména u boků a předloktí. A dokonce ani hormonální terapie neposkytla v tomto případě žádné zvláštní výsledky. Příroda tuto dobu poskytla ostatním ženám, nikoliv pro aktivní aktivity.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21]

Vlastnosti práce estradiolu

Studie ukazují, že když hladina hormonu estradiolu v těle klesá, svalové tkáně se zmenšují. To znamená, že žena vypadá tenčí, její kůže je šikmá. Když se obnoví hladina estradiolu v krvi, svalová hmota se obnoví i do normálu. Stejně jako váha.

V důsledku vědeckého výzkumu je také známo, že estradiol působí přímo na svaly. Díky své přítomnosti jsou svaly chráněny před vlivem volných radikálů (látek, které způsobují stárnutí). To je zvláště cenné v období aktivní fyzické aktivity (plavání, aerobik, fitness, běh).

Vědci dospěli k závěru, že když ztrácíme estradiol, svaly jsou náchylnější ke zhroucení chomtivosti. Kromě toho se nemohou ani zotavit, dokud se nezmění hladina estradiolu.

Uvědomte si, že pro to, aby se svaly vyvinuly normálně, potřebují více kalorií než ostatní zbytky tkání. Když ztrácíme svalovou hmotu, tuky se spálí méně efektivně a člověk se může zotavit. Aby bylo zajištěno, že svaly jsou dobré, silné a tuky jsou aktivněji spáleny, je důležité, abyste si užívali potřebné hormony a cvičení.

Jaká je vaše hladina estrogenu v těle, zejména estradiol, lze stanovit pomocí hormonálních testů. Časem kontaktujte endokrinologa a buďte zdravý! Jak ovlivňují estrogeny metabolismus?

Studie vlivu estrogenů na tělo ukazují, že během vrcholu v těle nastávají nezvratné změny. A estrogeny přispívají ke zlepšení mnoha procesů, včetně aktivace metabolismu. Jak se to děje?

trusted-source[22], [23], [24]

Během menopauzy se ztrácí draslík

To dokazuje výzkum amerických vědců v roce 1991. Když má žena klimakterickou dobu, hladina draslíku v těle se stává mnohem méně a tyto ztráty jsou nezvratné. Proč se draslík zmenšuje? Protože hladina estradiolu, hormonu z estrogenové skupiny, je ztracena. A kvůli tomuto útlaku výroby draslíku.

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29]

Účinek estradiolu na vývoj svalů a kostí

Z tohoto důvodu se svaly mohou vyvíjet špatně, stávat se lhostejným a letargickým. Navíc, pokud chcete tělo doplnit o užitečné látky, kvůli nízké hladině estradiolu budou špatně tráveny. Jedná se o látky, jako je hořčík, draslík a zinek, které jsou životně důležité pro práci vnitřních orgánů.

Estradiol pomáhá absorbovat tyto látky a jejich nepřítomnost nebo malé dávky - naopak. Bez draslíku, hořčíku a zinku bude metabolismus v těle pomalý, pomalý a poté se hromadí tuky. Špatný metabolismus také zpomaluje sílu a hustotu kostní tkáně a také negativně ovlivňuje práci a vývoj svalů.

trusted-source[30], [31], [32], [33], [34], [35], [36], [37], [38], [39]

Účinek estradiolu na cholesterol

Cholesterol je špatný a dobrý. První má negativní vliv na tělo, druhý - pozitivně. Je-li hladina estradiolu v krvi vysoká, zvyšuje se hladina dobrého cholesterolu a hladina špatného cholesterolu klesá. A naopak: nízká hladina estradiolu vyvolává aktivitu špatného cholesterolu a v důsledku toho různé nemoci.

Studie ukazují, že špatní cholesterolu lékaři pozorují u těch pacientů, kteří jsou obézní. Proto je nutné krev jednou za rok kontrolovat hladiny cholesterolu, aby se podstoupily hormonální testy. To poskytne příležitost doplnit hladinu estradiolu včas, aby normalizovala práci celého organismu.

trusted-source[40], [41], [42], [43], [44], [45], [46], [47], [48], [49]

Účinek estradiolu na krev

Když estradiol v krvi nestačí, hladina tuků v krvinkách stoupá, zejména u žen s obezitou. Důsledkem je, že tyto ženy mají větší pravděpodobnost vývoje diabetu, protože se zvyšuje také hladina cukru v krvi.

Dobrá normální hladina estradiolu v krvi snižuje obsah tuku v krvi, stejně jako tvorbu trombů. Pokud zvyšujete hladinu estradiolu na normální úroveň, vyvarujte se rizika kardiovaskulárních onemocnění.

trusted-source[50], [51], [52], [53], [54], [55]

Estradiol a zdravý spánek

Všimli jste si, že někdy nespíte dobře a dokonce ani spací prášky nemůžou moc pomoci? Viníci tohoto nepříjemného vyčerpávajícího stavu mohou být opět hormony. Pokud v krvi není dostatek estradiolu - pohlavní hormon z estrogenové skupiny - osoba ve snu nemůže plně odpočívat. Dokonce i její růst z tohoto důvodu je výrazně zpomalen.

Tělo produkuje více progesteronu a tento hormon má schopnost potlačit produkci růstových hormonů. Ale kde je extra váha?

Faktem je, že růstový hormon přímo ovlivňuje růst svalů a hromadění přebytečného tuku. Pokud je v těle dostatek růstového hormonu, pak s růstem a elasticitou svalů nebude problém.

U plných žen se zpomaluje vývoj růstového hormonu v organismu. Proto se tuková tkáň hromadí a svalová tkáň se nevyvíjí. Dokonce naopak, ztrácí se, pak se svaly stávají pomalé a neposlušné.

trusted-source[56], [57], [58], [59]

Menopauza a růstový hormon

V době, kdy žena začíná období před vrcholem, se její hormonální pozadí drasticky mění. Estradiol v těle je méně, což snižuje hladinu růstového hormonu. A pak se dostáváme do zajímavé situace: bez ohledu na to, jak moc sportujete a jaké zatížení nedáváte, svalová masa nebude růst.

Kosti zůstanou stále slabé a svaly - prosté. To znamená, že sport bez potřebných hormonů nepřinese žádný výsledek.

Podle některých zpráv se díky testosteronu zvyšuje svalová hmotnost lidí obou pohlaví. Ale ve skutečnosti může normální práce svalů podporovat ženský hormon estradiol. Díky němu je vybudována svalová hmota, kromě toho jsou spáleny nadbytečné tuky. To je podmíněno cvičením.

Kromě toho se díky estradiolu upravuje práce celého organismu a zlepší se nejen jeho individuální funkce.

Časem zvyšujte hladinu hormonů ve vašem těle a zůstaňte zdraví. Jak ovlivňuje estradiol náladu?

Chuť k jídlu nás trápila ne moc a my jsme měli možnost spalovat tuky, snažíme se zvýšit množství serotoninu v těle. Proč a jak mohou hormony ovlivnit naši náladu? Zejména hormony ze skupiny estrogenů.

Serotonin a naše váha

Vědecký výzkum, který trval více než tři desetiletí, ukázal zajímavé výsledky. Snížená hladina serotoninu v krvi člověka vede k nadměrné hmotnosti. Kromě toho nedostatek serotoninu vede k poklesu nálady, slzámosti, podrážděnosti, neschopnosti soustředit pozornost. A další osoba se sníženou hladinou serotoninu začíná cítit velmi málo bolesti. Může mít poruchy trávicího traktu, absorpci a trávení jídla.

Psyche se také mění: mohou se objevit obsesivní nápady, spánek je narušený, nálada může být tak špatná, že člověk nic nechce.

Proč takové státy vznikají?

Každý rok může osoba snížit hladinu serotoninu. Pokud ho samozřejmě nedodržíte a nepřijímáte potřebné hormony na doporučení lékaře. Snížené hladiny serotoninu jsou také vyvolány přetrvávajícím stresem, nedostatkem spánku, špatnou stravou, neustálým užíváním alkoholu, nekontrolovaným užíváním léků, zejména uklidňujícími prostředky.

Drogy z alergií, které lidé užívají nepřetržitě a ve vysokých dávkách, mohou rovněž snížit produkci serotoninu. Stejný negativní účinek na produkci serotoninu způsobuje kouření. Kuřáci trpí změnami nálady častěji než ostatní lidé.

Rizikové skupiny

V rizikové skupině mezi oběťmi hormonální nerovnováhy - ženy od 45 do 49 let. V této kategorii žen se nadměrná hmotnost a depresivní stavy v důsledku hormonálních změn mohou projevit obzvláště živě. Oni mají mnohem nižší hladinu estradiolu než dříve.

U žen v premenopauze se dramaticky mění nálada a stav zdraví. Zdá se, že je obtížné ovládat sebe. Ženy přiznávají, že se cítí jako horská dráha a je to strašidelné.

Jak se změní tělo ženy během menopauzy?

Myslet: tělo ženy během tohoto období se může zotavit a pocity - změnit. Žena hodí něco v žáru, pak v chladu. Nálada může také jít z pocitu hlubokého štěstí na stejnou těžkou depresi.

Tento bod je důležité, abyste si nevšimli a je třeba se poradit s lékařem o hormonální substituční terapii.

Jak hormony ovlivňují funkci mozku?

Pokud má tělo dostatek estradiolu, může ovlivnit práci jiných hormonů, které produkuje mozku. To přímo ovlivňuje změny nálady. Takže účinek estradiolu na endorfiny, hormony vazopresin, oxytocin a vazopresin.

To zvyšuje chuť k jídlu, zatímco metabolismus je inhibován. A žena se jistě zlepšuje. Navíc, kvůli aktivnímu vlivu hormonů na centra mozku, mechanismus, který kontroluje chuť k jídlu, je narušen.

Žena již nemůže regulovat její váhu. To ji děsí a dráždí. A stačí kontrolovat hladinu hormonů, která prošla hormonálními testy.

Estradiol a endorfiny

Tyto hormony mají obzvlášť silný účinek na tělo těhotných žen. Nejvíce - v posledních týdnech. Pak endorfiny, jako estradiol, v těle budoucí matky jsou hodně, víc než normální.

To je dobré, protože chuť k jídlu už není tak brutální, protože endorfiny mají schopnost snižovat ho.

Ale když žena porodila, hladina endorfinu v krvi výrazně klesá. To znamená, že žena a nálada mohou výrazně klesnout - až po kritickou známku. Proto ženy často po poporodní depresi.

To jsou všechny hormony, ne životní potíže. Tento stav lze porovnat se zastavením užívání omamných látek. Zpočátku byla žena šťastná a pak ji tento zdroj odnesl - množství endorfinů se prudce snížilo.

Samozřejmě, žena reaguje s slzami, útoky agrese, pak apatie, trpí návaly horka, starostí, trpí žaludečními chorobami.

To končí nejen duševními poruchami, ale také fyzickými změnami. Žena je velmi těžké zhubnout, pokud nedokáže doplnit nedostatek endorfinů. Toho lze dosáhnout užíváním hormonů předepsaných lékařem ve spojení se sporty.

Časem kontaktujte gynekologa a endokrinologa a buďte zdraví.

trusted-source[60], [61], [62], [63], [64], [65], [66], [67], [68]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.