^

Jak ukládat brusinky?

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Každé užitečné ovoce, bobule nebo bylinka mají nejvyšší hojivé vlastnosti čerstvé. Proto jakékoli zpracování hodnotných dárků přírody vede ke ztrátě léčivých vlastností produktů.

Samozřejmě, ženy v domácnosti se zeptá: "A jak správně ukládat brusinky?", Aby zůstaly užitečné i při dlouhém skladování.

Takže zde jsou způsoby, jak ukládat brusinky, které mohou zachovat všechny své léčivé vlastnosti a chuť. Ale nejprve se musíte seznámit s obecným pravidlem pro všechny způsoby vaření brusinek pro skladování.

V případě brusinek je vše přesně tímto způsobem. A jeho cenné vlastnosti by měly být snaženy zachránit co nejdéle prostřednictvím řádného skladování. To se týká především čerstvých bobulí, spíše než zmrazeného produktu. Mražené brusinky již byly zakoupeny v této podobě a musí být skladovány v mrazáku a nic jiného.

Zásluhy brusinek zahrnují přítomnost kyseliny benzoové v jejím složení, která působí jako přírodní konzervační látka. Pozitivní vlastností kyseliny benzoové je její schopnost inhibovat vývoj mikroorganismů, které produkt poškozují. Proto brusinky mohou být skladovány po dlouhou dobu bez jakéhokoli zpracování a konzervace. Pro dlouhou čerstvost plodů není zapotřebí žádného dalšího prostředku k ničení bakterií: ani soli, ani octa ani žádné jiné složky.

Mimochodem, vědci nenalezli kyselinu benzoovou v jiných užitečných bobulích, jako jsou borůvky a jahody. Rozlišuje se přítomností takového "konzervačního prostředku" pouze brusinky, které mohou být jako brusinky dlouhodobě skladovány a vytvářet vhodné podmínky pro toto.

Bobule jsou odděleny od listů a různých odpadků, přecházejí k vyčištění špatných nebo drcených. Ze ztracené formy, ale dobré bobule mohou být připraveny mors. Zralé brusinky nejsou vhodné jako suroviny pro vaření a jiné produkty, ani jako nápoj. Proto je nutné tyto bobule zbavit. Celé a zralé plody mohou být skladovány jedním ze čtyř zmíněných způsobů a před příští sklizní této užitečné rostliny.

Způsob skladování č. 1 - brusinky v čerstvé formě

 • Celé zralé plody mohou být uchovávány čerstvě bez ošetření po dobu několika měsíců. K tomu je třeba umístit na chladném, tmavém a dobře větraném místě. Brusinky netolerují vlhký vzduch s množstvím oxidu uhličitého, takže se rychle zhoršuje.
 • Brusinky jsou plněny dřevěnými krabičkami malých rozměrů nebo v pytlích z tenkého polyethylenu a ponechány k uložení na určeném místě.
 • Předtím to nemusí být umýváno, jen tak, aby se vyřešilo oddělení zralých nezralých, drcených nebo rozmazaných bobulí. Můžete také zbavit větví a listů, které jsou smíchány s bobulemi.
 • Dlouhodobé skladování brusinek je přirozeně usnadněno přítomností kyseliny benzoové v bobulích. Působí jako přírodní konzervační látka a pomáhá zbavit se bakterií, které přispívají k poškození bobulí.

Způsob skladování č. 2 - recept na mokré brusinky

 • Abyste správně ukládali brusinky, musíte připravit skleněné nádoby, ve kterých budou bobule skladovány. Pokud má hosteska velké množství brusinek, může být uložena ve velkých smaltovaných hrncích. Hrnce by měly být celé, aniž by byly odštěpené skloviny. Banky nebo pánve je třeba umýt, uschnout a nechat chvíli zůstat sám.
 • V dalším kroku je třeba přivést do varu správné množství vody, vařit několik minut a potom vyjmout z tepla a vychladnout.
 • Příprava brusinek: bobule se omyjí ve studené vodě, rozloží se do vařených nádob a naplní se chladnou vodou. Hrnce nebo pánvi jsou uzavřeny víkem a ponechány na chladném místě - lednici, suterénu nebo chladný balkon. Všechny brusinky jsou připraveny k uložení a nemusíte se o nic starat.
 • Brusinky mají antiseptické vlastnosti, takže "nehrozí", aby se zhoršily. Maximální množství, které se může stát, je určitá ztráta chuti a získání vodotěsnosti kvůli tomu, že bobule "dostalo" vodu. Ale užitečné vlastnosti brusinek nejsou nijak ovlivněny, takže můžete bezpečně jíst pro vaše potěšení až do příští sklizně.
 • Mokré brusinky jsou dobré pro výrobu takových nápojů jako želé a ovocných nápojů, jako náplně pro domácí koláče. A samozřejmě, stejně jako čerstvé brusinky, můžete a měli byste jíst v surové formě a ukládat vitamíny.

Způsob skladování č. 3 - zmrazené bobule

To je nejjednodušší a nejlevnější způsob, jak ukládat brusinky. Než dáte bobule do mrazu, musí být připravena pro takové dlouhodobé skladování.

 • Brusinky se promyjí a suší pomocí síta.
 • Pak jsou čisté a sušené bobule vyloženy v plastových sáčcích pro skladování a v mrazničce. Je třeba říci domácnosti, že brusinky v jednom balení by měly být co nejvíce spotřebovány najednou. Zmrazené brusinky jsou nevhodné ke spotřebě.
 • Použití brusinek z mrazničky může být stejné jako čerstvé bobule. Kompoty, želé a ovocné nápoje budou užitečné nápoje, které jsou jednoduše připravené. Samozřejmě, stojí za to rozmazlovat sebe a jen rozmrazené bobule s přidáním medu - je to chutné a užitečné. Ale brusinky při přípravě různých pokrmů by neměly být vařeny, toto tepelné ošetření zabíjí vitamíny, a bobule ztratí své léčivé vlastnosti. Doporučuje se pouze zahřát bobulovku a pak docela dost.

Metoda číslo 4 - brusinky, pereteraya s cukrem

Samozřejmě, že tento způsob skladování už dlouho používají hostesky, což je připravit užitečné bobule na zimu. Ale stojí za to upozornit čtenáře, že cukr, který dává brusinky sladkou a příjemnou pachuť, zabíjí většinu vitamínů. Porovnáte-li brusinky s cukrem, který byl extrahován z ceněného nádobí s nějakou obchodností sladkostí, červené bobule přirozeně vyhrává na pozadí druhého. Takové množství konzervačních látek, aromatizátorů a další "chemie" se nesetkáte v brusinkách, které se vkládají do nádoby. No, jen cukr. Sladké ovoce, naopak, obdrží mírně užitečný produkt, který diverzifikuje své sladké menu a doplní zásobu užitečných látek v těle.

 • Jak se vaří brusinky pro tento způsob skladování? Musí se umýt, vysušit na síto a smísit s cukrem. Pak pak převeďte do kombinace, mlecího stroje na maso nebo mixéru. Cukr je odvozen z výpočtu jeden k jednomu ve vztahu k hmotnosti brusinek. Poté se směs rozloží na sterilizované nádoby a pokryje plastovými víčky. Tato jemnost je uložena v chladničce.
 • Brusinky s cukrem jsou dobré jako prostředek pro zvýšení odolnosti proti nachlazení a virovým onemocněním horních cest dýchacích. Může být použit jak jako náplň různých koláčů, tak jako sladký přídavek na horký čaj.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.