^

Meloun s atrofickou, erozivní gastritidou, kyselinou

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Zánět sliznice žaludku dává spoustu problémů muže, nutit ho, aby si opatrný přístup ke své stravě, a v případě umožnění sami na různých škodlivých dobrot snášet bolest, pocit těžkosti, nevolnost, říhání a dalších nepříjemných příznaků. Připomínají nám potřebu sledovat stravu, mít zájem o to, jaký výrobek je schopen ublížit. V období zeleniny a ovoce jsou tyto otázky obzvláště běžné. Konec léta a začátek podzimu má svou vlastní charakteristickou vlastnost - hory pruhovaných vodních melounů a voňavých aromatických melounů, ale je pro ně možné s gastritidou?

Meloun a meloun s gastritidou

Chcete-li ochutnat meloun sladkou, je dužnina jemná, měkká, šťavnatá. Na první pohled nic není znepokojující, ale je to tak? Obnovení bobulí během období remisí není zakázáno, ale potřebujete vědět rozsah. Přesto má meloun vlákninu a kyseliny, které mohou dráždit vnitřní stěnu žaludku. Vzhledem k tomu, že "gastritida" je poměrně nejasná koncepce, včetně různých orgánových patologií, je důležité znát specifický typ onemocnění a koncentraci kyseliny chlorovodíkové v žaludeční šťávě. Vysoká acidita doprovází hyperaktivní gastritidu, takže vysoká hodnota pH je důvodem, proč s gastritidou člověk nemůže jíst meloun. Ačkoli existují "triky", v malých množstvích si to stále užívejte: nejedou se na prázdný žaludek a neoddělí se samostatným jídlem. Nejlepší je jíst jako dezert po hlavním jídle, protože jako každý jiný ovoce nebo bobule stimuluje chuťové pohárky, čímž se zvyšuje tvorba žaludeční šťávy a zvyšuje se kyselost. Bolest v žaludku je také důvodem, proč od chvíle odmítnout léčbu ke stabilizaci zdravotního stavu.

Meloun - těžký přípravek pro trávení, takže si dovolte malou dávku, nejlépe to udělat v jiném čase, než je hlavní jídlo. Vzhled nebo nepřítomnost příznaků, které jsou charakteristické pro gastritidu, naznačují další chování ohledně tohoto ovoce.

Indikace

Existuje mnoho různých podmínek trávicího aparátu, proto zvažte hlavní ukazatele spotřeby nebo zákazu melounu:

  • s gastritidou s vysokou kyselostí - malé části zralých bobulí jsou povoleny, ale pouze pro plný žaludek během remise, t. Meloun je schopen dále zvyšovat pH;
  • se sníženou kyselostí - neexistují žádné omezení, ale mělo by být pozorováno zmírnění jídla. Velké množství bobulí přeteče žaludek, tlak na jeho stěny, může vyvolat zánět stěn;
  • meloun s exacerbací gastritidy - v tomto stavu menu vylučuje všechny produkty, které stimulují produkci žaludeční šťávy. Surová zelenina, ovoce, bobule jsou odstraněny z stravy, dokud se zhoršuje, pouze želé, ovocné želé jsou povoleny. Meloun bude také muset být chvíli opuštěn. Po obnovení trávicí funkce žaludku nebudou bolet několik plátků šťavnaté zralé buničiny;
  • meloun s gastritidou a žaludečním vředem - lokální slizniční defekt, charakteristický pro vřed, často doprovází gastritidu. Taková diagnóza zahrnuje nejen povinné léky, ale i přísnou dietu. Ve vodním melounu je velké množství kyseliny askorbové, která může vyvolat dráždivý účinek na vnitřní stěny těla. To povede ke zvýšení bolesti a dokonce ke vzniku krvácení z rany. Proto je meloun s gastritidou a žaludečním vředem zakázán;
  • meloun s gastritidou a pankreatitidou - zánětlivý proces pankreatu, stejně jako žaludek, se děje v akutní fázi a v době remisí. Vodní meloun, stejně jako jiné bobule, může poškodit pacienta se zánětlivým orgánem, a to pod přísným zákazem. Silná remise umožňuje jíst ovoce. Neublíží ani nemocným s cukrovkou, protože má nízký glykemický index. U fruktózy nevyžaduje další inzulín;
  • meloun s erozivní gastritidou - tato forma onemocnění je charakterizována přítomností více lézí na stěnách žaludku, které ovlivňují povrchovou vrstvu sliznice. Po kontaktu s kyselým prostředím se zhoršují záněty zánětu, sekreční motorické mechanismy žaludku jsou dále narušeny. Pacient je trpí pálením žáhy, těžkostí v epigastrické oblasti, bolesti po jídle, pálením, hořkostí v ústech. Meloun může zhoršit stav, proto je nejlepší opustit ho k léčbě patologie;
  • meloun při atrofické gastritidě - je charakterizován funkční nedostatečností žaludku. Tím se snižuje počet žláz, které produkují žaludeční šťávy, svalový tonus klesá. To je označováno jako prekancerózní podmínky. Přestože meloun podporuje sekreci žaludku, ale příliš mnoho jídla s atrofickou gastritidou se také nedoporučuje, malé části budou mít prospěch pouze;
  • meloun s chronickou gastritidou - všechny formy onemocnění mají akutní a chronický průběh. Ta druhá znamená, že v žaludku dochází k přetrvávajícím změnám v sliznici, které s nevhodnou výživou, špatnými návyky, účinky léků a dalšími faktory povede k zhoršení a dalším nepříjemným následkům. Meloun se nevztahuje na potraviny, které způsobují takové komplikace, pokud ne přetížení těla přejíděním.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

Výhody

Není nestojí za to, že zcela odmítá takový lahodný přípravek s gastritidou, s výjimkou stanovených případů, protože může tělu přinést mnoho výhod. Ve zralém ovocí převládají glukóza a fruktóza (jsou snadněji strávitelné žaludkem) a sacharóza se během skladování akumuluje. Kromě toho je bobule bohaté na pektiny, bílkoviny, vápník, hořčík, sodík, draslík, fosfor, železo. Ve vodním melónu je dostatek dalších vitamínů: B1, B2, B3, B9, karoten, kyselina askorbová. Maso, semena a plodová kůra se používají jako léčivé suroviny. S jejich pomocí dochází k normalizaci metabolických procesů, posiluje se peristaltika střeva. Meloun má účinnou antipyretickou, diuretickou, protizánětlivou, choleretickou, laxativní vlastnost. Jeho minerály mají příznivý vliv na procesy krvetvorných, doporučuje se, aby v případě anémie, zlepšuje krevní oběh, odstraňuje toxiny, cholesterolu, působí proti sklerotické akci.

trusted-source[10], [11], [12]

Kontraindikace

Dále žaludeční patologické stavy, ve kterých je povrch nebo hluboce poškozené vnitřní stěny žaludku, exacerbace gastritida, pankreatitida meloun kontraindikován pro osoby s poruchou funkce ledvin, při kterém je přítomnost kamenů nebo průměru žlučníku větší než 4 mm, kolitida. Kromě toho má bobule tendenci hromadit dusičnany, které mohou poškodit tělo, což způsobuje nevolnost, zvracení, průjem, bolest žaludku. Aby se tomu zabránilo, je třeba zkontrolovat meloun na přítomnost těchto solí a kyseliny dusičné, která přesahují povolené hodnoty nejsou ke koupi nebo je používat.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17]

Zelenina s gastritidou s vysokou kyselostí

Bez zeleniny je náš život vůbec nemyslitelný. Mezi těmito patologiemi je tucet názvů vhodných k jídlu v jedné nebo jiné formě. Ne výjimkou a gastritidou s vysokou kyselostí. Většina zeleniny nepřinese negativní reakci z trávicího traktu, pokud se podrobí tepelnému ošetření. Na žaludeční sliznici je příznivě ovlivněna cuketa, dýně pečená nebo pálená. Je povoleno také brambory, mrkev, karfiol, džus z bílého violoněče, ale ne sama. Při absenci exacerbace, okurky, oloupané z husté peelingy, zralé rajčata v malých množstvích nepoškodí. Cibule se přidávají k mnoha pokrmům připraveným v ohni, od suroviny je nutné se zdržet. S čerstvým hráškem, můžete vařit polévky a přidejte cukrovou řepu. Z kukuřice se získávají výživné a zdravé polévky. Co je nepřijatelné v menu s hyperacidní gastritidou je ředkvička, ředkvička, česnek, surový bulharský pepř.

Recenze

Názor mnoha lidí je jednoznačný, jestliže si vyberete zralé cukrové ovoce a nedokončíte ho v jednom posezení, ale jednoduše si užijte pár plátků, pak se nebude ublížit. Recenze obsahují tipy, kdy je lepší začít nakupovat vodní melouny a jak je vybrat. Někteří sdílejí, že šťáva z bobuloviny je vynikajícím preventivním činidlem při nemoci pankreatu, žaludku, střev, srdce, cév, protože obsahuje silný antioxidant - lykopen.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.