Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Užitečné nápoje z zázvoru pro hubnutí

Lékařský expert článku

Gastroenterolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 25.06.2018

Nejznámějším zázvorovým prostředkem v boji proti nadměrné hmotnosti jsou čaje. Oni jsou přemýšleni dost, aby si vybrali možnost, kterou se vám líbí a vychutnával si čaj pije pro vlastní potěšení.

Čaje pro hubnutí se zázvorem jsou skvělou příležitostí nejen napravit postavu, ale také posílit imunitu a zlepšit vlastní zdraví. Zázvor, jako "hořák" extra kalorií, pomůže rozdělit se nadbytek kilogramů a záhybů na boky. Ale to neznamená, že teď už můžete mít "všechno v řadě". S tímto přístupem k výživě nebudou krásné dámy pomáhají nejen zázvor, ale i tělocvičny.

Varianty čajů se zázvorem

Obecné doporučení - teplý zázvorový čaj se pije půl hodiny před jídlem. První volání - ráno, po probuzení, na prázdném žaludku. Je lepší začít s několika doušky, abyste získali tělo. A v důsledku toho opatrně jděte do dávky půl skleněného skla.

 • Recept č. 1. Nejjednodušší čaj se zázvorem

Kořen zázvoru se umyje a vyčistí a pak se třepe na hrubé struhadlo. Jedna čajová lžička zázvorové hmoty se nalije vodou, přibližnou teplotou do vroucí vody. Tekutina se naplní asi půl hodiny a pak se přidá med a citrón podle chuti. Nejlepší je vařit zázvor v termosku, takže potřebná teplota pití bude zachována v době spotřeby.

 • Recept č. 2. Čaj se zázvorem

Drobná kořenka zázvoru se umyje a vyčistí a pak se nakrájí na tenké talíře. Desky se umístí do velkého termosku a nalijí se dvěma litry vody, uzavřou se na teplotu do vroucí vody. Je lepší držet proceduru večer, aby se nápoj neobtěžoval až do rána. A ráno na prázdném žaludku je už možné pít. Je také dobré pít zázvorový čaj místo obvyklého. Ale nejlepší možností je vypít pít půl hodiny před jídlem. Jeho vliv na metabolické procesy v těle bude tedy maximální.

K zázvorovému čaju bylo skvělé, v každé sklenici nápoje stojí za to míchat čajovou lžičku medu.

Zázvor a skořice pro hubnutí

K dispozici je také předpis pro hubnutí, jako zázvor se skořicí. Tyto koření jsou již dlouho spojeny nejen s cílem snížit nadváhu, ale také pro celkové zlepšení a posilování imunity. Také je třeba říci, že oteplování čaje, které se používá v zimě, zahrnuje prášek zázvoru a skořice.

Zázvor a skořice pro hubnutí se používají hlavně jako nápoje a čaje.

 • Recept č. 1. Zelený čaj se zázvorem a skořicí.

Tři nebo čtyři centimetry kořenů zázvoru se umyjí, čistí a třejí na strouhanku. Pak se zázvorová směs smíchá se dvěma kousky kardamonu, skořicí skořice a jednou čajovou lžičkou zeleného čaje. Připravená směs se nalije půl litru velmi horké vody a důkladně promíchá. Poté se vše vylije do hrnce a položí na ni malý oheň. Kapalina je vařena po dobu dvacet až dvacet pět minut a pak je nápoj vyjmut z ohně, chlazen a přidává tolik medu, jaký bude chutný pro spotřebitele. Obvykle je to několik polévkových lžic.

Přidáme-li k vypít půl řez citronu na plátky, pak pít získat kyselost, a bude mnohem užitečnější, protože má vysoký obsah v něm vitaminu C. Dále zázvorem kapaliny je třeba nechat odstát patnáct minut, pak scedíme a pak použít podle pokynů.

 • Recept č. 2. Zázvor s koriandrem, medem a skořicí.

Pro tyto účely bude dělat prášek zázvoru, který se prodává v obchodě v oddělení koření. Zde si můžete koupit mletý skořicový a mletý koriandr.

Na špičce nože musíte vzít prášek zázvoru, skořice a koriandru. Koření se umístí do sklenice a nalije se velmi horká voda. Nápoj se vaří až do vychladnutí a pak, když se zahřeje, přidá se k němu trochu medu. Pokud je to žádoucí, sklenice citronu je vložena do sklenice.

Kefír pro hubnutí se zázvorem

Fermentované mléčné výrobky jsou samy o sobě prospěšné tělu. Kefír se z nich vyznačuje dostupností a prevalencí.

Kefír pro hubnutí se zázvorem - druh koktejlu důležitých látek, které stimulují trávení, stejně jako metabolické procesy. Kromě toho kefír pomáhá posílit imunitu tím, že zlepšuje stav mikroflóry gastrointestinálního traktu.

Takže recept na kefír koktejl s zázvorem. Dva sta (nebo dvě stě padesát) gramů jogurtu se spotřebuje s obsahem tuku nejvýše o jedno procento. Bude také vyžadovat suchý prášek skořice v množství jedné čajové lžičky a špetky prášku z horké červené papriky. No a samozřejmě zázvor.

Umytý a oloupaný kořen zázvoru se třepe na jemné struhadle nebo se rozemele v mísiči. Jedna nebo dvě čajové lžičky zázvorové hmoty se přidávají do pohárku kefír, po kterém se skořicí a červeným pepřem dostane. Směs musí být důkladně promíchána. A je nejlepší, když to uděláte v mixéru nebo mixéru. Všechno, nápoj je připraven a může se jíst.

Malá poznámka. Kefírový koktejl se doporučuje připravit bezprostředně před použitím. Protože pouze tímto způsobem bude nápoj nejužitečnější, aby ztratil nadváhu.

Mléko se zázvorem pro hubnutí

Mléčné nápoje se zázvorem - známým prostředkem k udržení optimální hmotnosti. Mléko se zázvorem pro hubnutí se připravuje následujícím způsobem.

Přinesou se dvě sklenice mléka, jedna sklenice vody, jedna nebo dvě čajové lžičky zázvoru a tolik medu, že nápoj je chutný a přijatelný pro pití.

Nejdříve se na strouhák nanesl malý kousek kořenového zázvoru. Poté se nalévá potřebné množství koření do pánve, mléko a voda se do něj nalije. Všechno je přivedeno k varu, a když kapalina vaří, mělo by být dovoleno zůstat ve varu po dobu půl minuty, a pak snížit oheň na minimum. Dalším krokem je držet směs zázvorového mléka na malém ohni pár minut. Poté se oheň vypne, nápoj je mírně ochlazen a filtrován. Na konci teplé mléčné gingerové tekutiny se přidá med podle chuti.

Mléko se zázvorem a medem je nejen jemný korektor, ale také skvělý lékař. Koneckonců, tato kombinace napomáhá posílení imunity nebo zvládnutí nachlazení a chřipky v co nejkratším čase. V každém případě takový nápoj nebude nadbytečný nejen pro ty, kteří chtějí zhubnout, ale pro všechny, kteří se o své zdraví prostě starají.

Zázvorná šťáva pro hubnutí

Je známo, že čerstvě připravené šťávy jsou pro tělo nejužitečnější. Ne výjimkou a šťávou zázvoru, která je skvělá pro léčení a snížení hmotnosti.

V šťávě zázvoru jsou vitamíny nezbytné pro udržení zdraví, stejně jako minerály a aminokyseliny, které zvyšují metabolismus a spalují tuky v těle.

Samozřejmě, pití čerstvé zázvorové šťávy je umění, které je kombinováno s velkou odvahou. Chuť nápoje je taková, že k jejímu použití ve své čisté podobě, jen málo se odváží. Ale v kombinaci s džusy z jiné zeleniny nebo ovoce je zázvorová šťáva dokonale přijatelným nápojem pro své chuťové vlastnosti.

Zelenou šťávu můžete připravit dvěma způsoby. První z nich předpokládá, že kořen by měl být nastříhaný na strouhák, pak se výsledná masa v gázu, složené do několika vrstev, a vymačkat šťávu. Druhou cestou je nakrájet kořen zázvoru na kusy a pak je projít elektrickým odšťavovačem.

Nyní se musíte postarat o další přísady, které budou muset také extrahovat šťávu a výslednou kapalinu promíchat zázvorem.

 • Recepty na džus č. 1. Zázvor-karotka-jablečný džus.

Šest středně velké mrkve se odebralo, pět jablek (nutně sladké), plátek kořenů zázvoru.

Mrkev se umyje a nakrájí na kusy. Jablka se také omyjí, oloupou a nakrájí na plátky. Zázvor je třeba umýt, důkladně očistit nožem a nakrájet na vhodné kousky. Poté se připravené složky procházejí odšťavovačem.

 • Recepty na džus č. 2. Džbánek-fenyklový džus.

Potřebujete vařit dvě jablka, dvě středně velké mrkve, jeden citron, jeden fenykl (s kořenem a listy), kus kořenu zázvoru.

Jablka se umyjí, čistí a nakrájí se na velké plátky. Mrkev se také umyje a nakrájí se na velké kroužky. Lemon se umyje a nakrájí se na kousky s kůží. Fenykl je také používán společně s listy a kořeny, které je třeba rozřezat na kusy. Zázvor se umyje, vyčistí nožem a nakrájí se na kusy. Pak všechny ingredience procházejí odšťavovačem a okamžitě se používají. Sklenici směsi zázvorové šťávy s jinými džusy, ráno opilého na prázdný žalud - je zdrojem živosti a zdraví, který dává krásným dámám krásnou postavu.

Čekanka s zázvorem pro hubnutí

Čekanka má takové užitečné vlastnosti, jako je snížení pocitu hladu. To je způsobeno skutečností, že obsahuje pektin. Navíc čekanka pomáhá optimalizovat hladinu cukru v krvi. Co je velmi důležité pro osoby s diabetem. A také pro ty, kteří chtějí zhubnout. Čekanka bude proto užitečná při přejídání, zejména sladké a moučné nádobí.

Čekanka s zázvorem pro hubnutí se používá ve formě nápoje. V takovém případě je třeba vědět, že správná věc, kterou je třeba koupit, je rozpustná čekanka, avšak v čisté formě, bez jakéhokoli příchuť nebo smetany rostlinného původu. Je známo, že čokoládový nápoj úspěšně nahrazuje kávu, neboť čekanka je známá svou schopností tonizovat tělo. Ginger-chic alliance se úspěšně používá k aktivaci metabolických procesů v těle a pomáhá zhubnout. Zde jsou recepty na čekanky s zázvorem.

 • Recept číslo 1.

Vytvoří se malá páteř čerstvého zázvoru, který se rozemele s malým struhadlem. Do zázvorové hmoty přidáme tři lžíce rozpustné čekanky a vše se nalije do dvou litrů horké vody. Když se kapalina zahřeje, přidá co nejvíce medu, aby byl nápoj příjemný pro spotřebu. Po podání nápoje po dobu půl hodiny musí být filtrována, aby se zabránilo nadměrné hořkosti. Do nápoje můžete také přidat několik plátků citronu.

Tato norma infúze se připravuje na den a všechny dva litry tekutiny se během dne vypijí.

 • Recept číslo 2.

Je třeba vzít pár centimetrů kořenů zázvoru, je dobré ho umýt a oloupat. Poté se zázvor roztrhá na strouhák, umístí se do termosky a nalije se 1 litrem vroucí vody. Jsou dvě lžíce rozpustné čekanky. Po uplynutí půl hodiny lze termosku otevřít a nechat kapalinu ochladit na zhruba sedmdesát stupňů nebo o něco nižší. Pak v nádobě je nutné dát dvě lžíce medu, polovinu citronu nakrájené na plátky a opět uzavřít termosku, aby nápoj trval na tom. Během deseti minut můžete otevřít termosku a vypít elegantní nápoj, nejlépe půl hodiny před jídlem.

 • Číslo receptury 3.

Jedná se o nejjednodušší recept, protože pro přípravu tohoto nápoje je třeba užívat rozpustnou čekanku a zázvorový prášek. Polovina lžíce čekanky a mletého zázvoru na špičce nože jsou umístěna ve sklenici a naplněna vroucí vodou. Po nějaké době, kdy byl nápoj ochlazen na teplotu sedmdesát stupňů, se do kapaliny přidá med a citrón.

Zázvor a šípka pro hubnutí

Mnoho lidí ví o výhodných vlastnostech psí růže. Nejprve obsahuje rekordní množství vitamínu C, což je více než desetkrát citron. Také růžové boky mají diuretický, choleretický a laxativový efekt, který pomáhá vyrovnat se s problémem nadváhy.

Zázvor a pes vzrostl kvůli úbytku hmotnosti není jen prostředkem k opravě postavy, ale také silným náhradním lékem. Existuje několik receptů na tento nápoj. Zde jsou některé z nich.

 • Recept číslo 1.

Je třeba připravit následující přísady: malá kořen zázvoru, jedno jablko, pět až sedm boků psí růže, jedna hůlka skořice a med dle chuti.

Jablko je nakrájeno na tenké plátky, drobeček je křížen v kávovaru. Z kořenu zázvoru nakrájíme malý kousek, vyčistíme a rozdělíme nožem na čtyři plátky, jako "slámy".

Poté se do sklenice vloží několik plátků jablek, celý růžový pes, skořice a kusy zázvoru. Všechny přísady se nalijí vroucí vodou a ponechávají se pět až deset minut, aby byl nápoj nasypán a ochlazen. Po uplynutí této doby v nápoji zázvor můžete přidat potřebné množství medu a pití pro vlastní potěšení.

 • Recept číslo 2.

Vezměte dvě lžíce suchých boků, brousíme na mlýnek na kávu a nalijeme do termosky. Poté jsou drcené bobule zapečetěny 600 ml vroucí vody. Termos je pokryt víkem a nápoj je ponechán pár hodin. Pak se do termosu vlije zázvorový prášek v množství poloviční čajové lžičky bez skluzu a termoska je opět pokrytá víkem. Po půl hodině můžete použít nápoj, filtrování požadovaného množství pomocí filtru do sklenice a přidání medu do kapaliny.

Směs zázvoru s růžovými boky se odebírá v teplé podobě, sto gramů dvacet minut před jídlem třikrát až čtyřikrát denně.

Kurkuma a zázvor pro hubnutí

Curcuma je dobře známý a užitečný koření. To je také považováno za lék na mnoho nemocí, jako zázvor. Ale teď už to není o tom, že jde o schopnost kurkumu opravit postavu člověka.

Díky takové látce, jako je polyferol, který se vyskytuje u kurkuma, je růst tukových buněk suspendován, což ovlivňuje množství tukových záhybů na těle. Turmeric pomáhá normalizovat metabolické procesy a spalovat nadbytečné kalorie. Vzhledem k jeho diuretickým vlastnostem, kurkum odstraňuje z těla zbytečnou tekutinu, která také ovlivňuje snížení hmotnosti.

Lékaři navíc poznamenali, že pravidelná konzumace kurkumu v potravinách pomáhá snížit potřebu sladkých a mastných potravin. A jestliže počet buněk a koláčů začne klesat ve stravě, to nepochybně ovlivní vzhled.

Curcuma a zázvor pro práci se ztrátou hmotnosti s prodlouženou silou. Díky svým vlastnostem stimulovat metabolismus je účinek koření zvýrazněn. Existuje mnoho receptů na nápoje s kurkerem a zázvorem. Zde jsou některé z nich.

 • Recept číslo 1.

V čajové konvici jsou umístěny tři lžíce zeleného čaje, tři malé kousky zázvoru, špetka skořice a jedna polévková lžíce kurkuma. Všechno je nalito do dvou sklenic vroucí vody a nechá se naplnit deset až patnáct minut. Poté, co byl nápoj infuzován a ochlazen na přijatelnou teplotu, kapalina byla filtrována do skla se sítkem. Na samém konci procedury je do nápoje přidán trochu medu, aby se ochutnal a může se opít.

Nejlepší je pít zázvorovou infuzi před snídaní a další dvacetkrát denně po dobu půl hodiny před jídlem.

 • Recept číslo 2.

Sklenice zázvorového prášku se nalije do sklenice a trochu víc kurkuma. Koření se nalije do vroucí vody a nechá se stát. Poté, co se nápoj stane velmi teplým, přidá med a citron podle vkusu. Přípravek se užívá půl hodiny před jídlem, v množství jedné sklenky třikrát denně.


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.