^

Zdraví

Alternativní prostředky k léčbě lidského papilomaviru

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Metody alternativní medicíny se používají při léčbě mnoha nemocí, včetně lidského papilomaviru. Alternativní léčba je zaměřena na posílení imunitního systému, zničení kožních projevů HPV a zabránění dalšímu šíření infekce.

 1. Vezměte stejný poměr koriandru (ovoce), kořenu valerijského, matka, oregano, lipa, chmelových šupinek a mátového nebo citrónového balzámu. Rozemlete všechny přísady a nalijte 500 ml vroucí vody 30 g sbírky zeleniny. Přípravek by měl být infuzován po dobu 3-4 hodin. Pak je filtrován a užíván po malém džemu po celý den. Průběh léčby je 10-14 dnů.
 2. Sbírejte ½ kbelíků plodů z ořechů koní (3-5 kg) a nalijte je strmou vroucí vodou. Přípravek by měl být podán infuze po dobu 12-18 hodin. Infuzní roztok je vyčerpaný a přidáván do teplého lázní, který by měl být podán během 30 minut po dobu 10-14 dnů denně. Po vodních postupech by měl růst pokožky jemně pokrýt měkkým utěrkem a zpracovat s džusem.
 3. Chcete-li posílit imunitní systém, vezměte ve stejném poměru kopřivu, psí růže, plantain, kořen pampelišky, melisu a přesličky. Rozemlete všechny přísady a 100 gramů sbírky nalijte 1 litr vroucí vody. Nápoj by měl být podáván po dobu 4-6 hodin. Po namáhání užívejte 250 ml 3-4krát denně po dobu jednoho týdne. Po týdenní přestávce by léčba měla pokračovat.

Pro léčbu papilomů a kondylomů lze použít éterické oleje. Mají výrazný antivirový a imunostimulační účinek, zvyšují ochranu pokožky před různými patogeny.

Pro zpracování rostlin používejte esenciální olej z čajovníku, hřebíčku, eukalyptu, citronu, cedru. Uvedené oleje lze smíchat. Léčba by měla trvat nejméně 10-14 dní v denní léčbě papilomy, bradavicemi nebo kondylomy. Po takové terapii růst úplně zmizí.

Před použitím alternativních terapií byste se měli poradit se svým lékařem. Je třeba také poznamenat, že některé netradiční léky zvyšují účinnost konvenčních terapií.

Kurkuma proti lidskému papilomaviru

Nedávné studie prokázaly, že použití kurkumu významně snižuje riziko zhoubného poškození těla a vývoje virových onemocnění, zejména papilomatózy. Koření obsahuje látku - kurkumin, který reguluje růst genů spojených s onkologickými a infekčními patology.

Curcumin snižuje expresi oncoprotein lidského papilomaviru a podporuje úmrtí rakovinných buněk. Byly provedeny klinické studie o rakovině děložního čípku, která způsobuje některé kmeny papilomaviru. Kurkuma má výraznou cytotoxickou aktivitu proti 16 a 18 genotypům HPV.

Použití koření podporuje histologické zlepšení v prekancerózních podmínkách. To znamená, že kurkuma je druh preventivního nástroje pro rakovinu a infekci HPV. Výrazným terapeutickým účinkem proti infekčním projevům HPV je olej z kurkuma a borneola. Spice lze přidávat do různých pokrmů nebo konzumovat denně 1 čajovou lžičku, která se vypláchne teplou vodou.

Bylinné ošetření

Použití léčivých bylin v HPV je zaměřeno na stimulaci imunitního systému a lokální léčbu nádorů.

 • Odtrhněte čerstvou zeleninu a přesuňte šťávu rostliny na novotvar. Postup by měl být prováděn po dobu 14 dnů každé 2 dny. Ošetřené rostliny vysuší a spadnou samy. Metoda může být použita pouze k ošetření pokožky.
 • Vezměte listy tříletého aloe nebo kalanche, důkladně opláchněte a odřízněte. Připojte rostlinu k papilomům nebo bradavicím a zajistěte je náplastí ve formě komprese. Aloe musí být uchováváno po dobu 4 hodin a kalancheo - 8-10 hodin. Průběh léčby je 10-14 dnů.
 • Důkladně rozemleteme pár stroužků česneku a mícháme s lžící mouky nebo smetany. Přidejte směs česneku na nárůst na 3-4 hodiny a omyjte kůži mýdlem. Postup se provádí 5-7 krát po dobu 10 dnů. Novotvary se v průběhu jednoho měsíce oddělují.
 • Smrdí 2-3 zelené vlašské ořechy do plísně a naplní je kerosenem v poměru 2: 1. Přípravek by měl být infuzován po dobu 21 dní na tmavém chladném místě v uzavřeném obalu. Pak je filtrována a používána k léčbě postižených tkání 1-2 krát denně.
 • Chcete-li odstranit nové papilomy, vezměte 1 vejce ve vejcích a rozetřete je do pěny. Aplikujte výrobek na vrstvu pokožky vrstvou, tj. Když vyschne první vrstva bílkoviny, aplikujte druhou a tak dále. Postup trvá 1-2 hodiny. Zasedání by měla probíhat do 5 až 7 dní. Po této léčbě papilomy vyschnou.

Léčba bylinami by měla být provedena po konzultaci s lékařem, protože rostliny mají kontraindikace a vedlejší účinky, takže mohou být nebezpečné, pokud jsou používány nesprávně.

Vitamíny

Vitaminoterapie je povinnou součástí léčby lidského papilomaviru. Potřeba je způsobena tím, že oslabení imunitního systému vedlo k aktivaci viru v těle a vzniku jeho klinických příznaků.

Podle výzkumu hrají vitaminy A, C a E. Zvláštní roli v léčbě HPV.

 • A - má antioxidační aktivitu, která pomáhá chránit buňky před ničením. Nedostatek retinolu v těle vede ke zvýšení citlivosti organismu na patogeny. Použití tohoto vitaminu posiluje imunitní systém a zabraňuje vzniku papilomů. Retinol v kapalné formě může být použit k lokální léčbě růstu kůže.
 • E - tokoferol zlepšuje stav pokožky a urychluje její hojení. Příjem tohoto vitaminu zlepšuje fungování imunitního systému a zabraňuje infekci infekcí. Komprese s roztokem vitaminu E jsou účinné při potírání papilomů na kůži.
 • C - kyselina askorbová má antivirový účinek, snižuje aktivitu infekce. Doporučuje se užívat vitamín ve formě tablet a jíst potraviny s vysokým obsahem této látky.

Také existují multivitamínové komplexy, které lze použít k posílení ochranných vlastností imunitního systému: Vitrum, Abeceda, Perfectil, Complevit, Duavit a další.

Příjem vitamínů urychluje proces hojení a snižuje riziko recidivy onemocnění a také normalizuje fungování imunitního systému.

Homeopatie

Další způsob léčby lidského papilomaviru je homeopatické léky. Homeopatie pomáhá obnovit rovnováhu mezi všemi tělesnými systémy, posiluje imunitu a vytváří metabolické procesy, stimuluje regenerační procesy.

Homeopatické přípravky:

 • Antimonium crudum - žluté papilomy s hustou strukturou. Pomáhá s plantárními bradavicemi a staví se na prstech končetin.
 • Argentum nitricum - papilomy a kondylomy na kůži a sliznicích. Lék je účinný při ovlivňování hrtanu a nádorů v dutině ústní.
 • Causticum - kožní defekty na obličeji, ruce, krku.
 • Thuja occidentalis - pomáhá s papilomy jakékoliv lokalizace.

Všechny homeopatické léky by měl vybrat lékař, který předepisuje dávkování a řídí léčbu.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.