^

Zdraví

Klinické studie

Zvýšený počet červených krvinek v moči u žen

Zvýšené erytrocyty v moči žen jsou důležitým diagnostickým znakem, který může naznačovat různé patologické stavy, zvýšený tlak na vnitřní orgány a systémy, zhoršené adaptační procesy a mnoho dalšího.

Tajná analýza prostaty

Laboratorní vyšetření tělních tekutin vylučovaných prostatou - analýza vylučování prostaty - je neinvazivní (bezbolestný a bezpečný) diagnostický postup. Tato analýza vám umožní posoudit stav žlázy a určit onemocnění v rané fázi.

Testy cystitidy: co mám brát?

Neměli byste si hrát se svým zdravím, zejména proto, že není těžké diagnostikovat cystitidu. S existujícími stížnostmi se pacient může obrátit na svého terapeuta a provede předběžnou diagnózu na základě anamnézy a laboratorních testů a rozhodne, který lékař navštíví: pacient, urolog, nefrolog, gynekolog, venereolog atd.

Výsledky nátěru na rostlinách: leukocyty, erytrocyty, epitel, hlen

Gynekologický nebo urologický nátěr je studiem nejen mikroflóry, která žije v našem těle, ale i dalších složek vnitřního prostředí, které mohou také nést důležité informace pro diagnostiku.

Bakteriální a nebakteriální flóra ve stěrce

Koksová flóra ve stěrku, jehož zástupci mají kulovitý tvar, může být zastoupena ve všem bohatství svého druhu. Normálně jsou kokci spolu s dalšími oportunistickými a neutrálními mikroorganismy v pochvě přítomni v celkovém objemu ne více než 5%.

Co ukazuje šmouha na flóře?

Výsledek mikrobiologického nebo cytologického vyšetření může být předán pacientovi nebo zaslán lékaři, který tuto analýzu předepsal (gynekolog, urolog apod.). Pro evidenci důkazů byla poskytnuta zvláštní forma bakteriologického nebo cytologického vyšetření.

Erytrocyty v moči: symptomy, účinky, diagnóza

Stížnosti na bolest obvykle doprovázejí urolitiázu, cystitidu, krizi kyseliny močové. V ostatních případech bolest nemusí být. Největším nebezpečím v tomto případě jsou nádorové procesy v močovém měchýři a ledvinách.

Příčiny zvýšených červených krvinek v moči

Výsledky laboratorních testů často vyvolávají u pacientů mnoho otázek. To je zejména případ, kdy se krevní elementy objevují v tekutinách, kde by normálně neměly být - například pokud se v moči nacházejí červené krvinky.

Streptokoky v roztěku u žen, s těhotenstvím, muži a děti

Streptokoky jsou gramnegativní mikroorganismy, které jsou příčinou mnoha hnisavých infekčních a zánětlivých onemocnění. 

Analýza rozmazání na rostlině: jak připravit, co ukazuje?

Mezi mnoha laboratorními studiemi je na mikroflóře nátěr - analýza, která určuje přítomnost bakterií v místě sběru a také je identifikuje.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.