^

Zdraví

Klinické studie

Klebsiella ve výkalech dospělého a dítěte

Klebsiella je typ enterobakterie, což je oportunní patogen. Jedná se o tobolkovité gramnegativní tyčinky, uspořádané jednotlivě, v párech nebo v řetízcích. Jsou považovány za velmi nebezpečné, protože. Odolný vůči stávajícím antibiotikům.

Fekální analýza na Helicobacter pylori

V současné době je Helicobacter pylori považován za jednu z nejčastěji diagnostikovaných infekcí postihujících lidi. Název tohoto patogenního mikroba se doslovně překládá jako „bakterie ve tvaru spirály žijící v pylorickém (spodním) segmentu žaludku“.

Zvýšený počet červených krvinek v moči u žen

Zvýšené erytrocyty v moči žen jsou důležitým diagnostickým znakem, který může naznačovat různé patologické stavy, zvýšený tlak na vnitřní orgány a systémy, zhoršené adaptační procesy a mnoho dalšího.

Tajná analýza prostaty

Laboratorní vyšetření tělních tekutin vylučovaných prostatou - analýza vylučování prostaty - je neinvazivní (bezbolestný a bezpečný) diagnostický postup. Tato analýza vám umožní posoudit stav žlázy a určit onemocnění v rané fázi.

Testy cystitidy: co mám brát?

Neměli byste si hrát se svým zdravím, zejména proto, že není těžké diagnostikovat cystitidu. S existujícími stížnostmi se pacient může obrátit na svého terapeuta a provede předběžnou diagnózu na základě anamnézy a laboratorních testů a rozhodne, který lékař navštíví: pacient, urolog, nefrolog, gynekolog, venereolog atd.

Výsledky nátěru na rostlinách: leukocyty, erytrocyty, epitel, hlen

Gynekologický nebo urologický nátěr je studiem nejen mikroflóry, která žije v našem těle, ale i dalších složek vnitřního prostředí, které mohou také nést důležité informace pro diagnostiku.

Bakteriální a nebakteriální flóra ve stěrce

Koksová flóra ve stěrku, jehož zástupci mají kulovitý tvar, může být zastoupena ve všem bohatství svého druhu. Normálně jsou kokci spolu s dalšími oportunistickými a neutrálními mikroorganismy v pochvě přítomni v celkovém objemu ne více než 5%.

Co ukazuje šmouha na flóře?

Výsledek mikrobiologického nebo cytologického vyšetření může být předán pacientovi nebo zaslán lékaři, který tuto analýzu předepsal (gynekolog, urolog apod.). Pro evidenci důkazů byla poskytnuta zvláštní forma bakteriologického nebo cytologického vyšetření.

Erytrocyty v moči: symptomy, účinky, diagnóza

Stížnosti na bolest obvykle doprovázejí urolitiázu, cystitidu, krizi kyseliny močové. V ostatních případech bolest nemusí být. Největším nebezpečím v tomto případě jsou nádorové procesy v močovém měchýři a ledvinách.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.