^

Zdraví

A
A
A

Anophthalm

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Termín "anophthalmus" se používá v nepřítomnosti oka. Možná přítomnost výrazně zmenšené velikosti, sotva rozpoznatelné rudimentární oční bulvy. Existuje mnoho přechodných stavů od mikroftalmu k anophthalmu.

  • Patologie zpravidla má sporadický charakter, příčina jejího výskytu není známa. Zobrazí se skupinové případy výskytu této anomálie.
  • Může se projevit jako extrémní stupeň mikroftalmie, v rodinách s kolobomálním mikroftalmem.
  • Nežádoucí účinky vnějšího prostředí, jako je expozice rentgenovým zářením, užívání léků během těhotenství (LSD); Současně není možné identifikovat hlavní faktor vyvolávající výskyt této patologie.

Anophthalm

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

Klinické vyšetření

Je třeba dítě zkontrolovat, aby zjistila přítomnost zbytkového světelného vnímání, například formou start-reflexu k fotografickému záblesku. Pro studium zbytkové funkce je také účelné studovat vizuálně evokované potenciály (VEP). Potřeba zvětšit objem oběžné dráhy je určena odhadnutím její velikosti a tvaru. Pokud je patologie jednostranná, pečlivě zkontrolujte dvojici očí.

Prověřte rodiče, bratry a sestry nemocného dítěte, abyste vyloučili přítomnost kolobusu.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23]

Co je třeba zkoumat?

Oftalmologická léčba

Stimulace růstu oběžné dráhy pomocí orbitálních implantátů, očních protéz, postupně se zvyšuje velikost a u starších dětí chirurgická intervence.

Předčasný nárůst pleopické léčby s jakýmkoli zbytkovým viděním, včasná stimulace obecného vývoje a volba optimální formy vzdělávání pro nemocné dítě.

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28], [29], [30], [31]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.