^

Zdraví

Onemocnění očí (oční onemocnění)

Diplopie: binokulární, monokulární

Zrakové postižení, při kterém se člověk dívá na jeden předmět, ale vidí dva (ve vertikální nebo horizontální rovině), je definováno jako diplopie.

Folikulární konjunktivitida

Pokud dojde k zánětu sliznice oka s výskytem bublinových útvarů - folikulu (z latinského folliculus - váček), pak to není nic jiného než folikulární konjunktivitida. 

Hyposhagmus

Subkonjunktivální nebo nitrooční krvácení, jinak nazývané hyposhagmus, nastává při poškození malé cévy, v důsledku čehož se pod spojivku nalije malé množství krve.

Sada cvičení na posílení svalů očí

Vize hraje důležitou roli ve vnímání okolního světa. Cvičení na posílení očních svalů jej udržují v dobrém stavu, zabraňují různým patologiím.

Nádoba praskla v oku: co dělat, jaké kapky kapat?

Co dělat, když praskne céva v oku? Naše akce přímo závisí na příčině události. Pokud výskyt krvácení nezpůsobuje jiné příznaky, kromě zrakové vady, a jeho souvislost s jakoukoli událostí vyvolávající prasknutí je vysledována den předem, nemusíte propadat panice.

Plavidlo prasklo v oku dospělého a dítěte: důvody

Nemá smysl ztrácet se v dohadech o tom, co znamená prasknutí cévy v oku, a co víc, zapojit se do vlastní diagnostiky. Doporučuje se vyhledat odbornou pomoc. Možná budete potřebovat radu lékařů z různých profilů.

Výtok z očí dítěte: hnisavý, žlutý, zelený

U kontaktních čoček se často vyskytuje žlutý výtok z očí dítěte. Pokud děti používají čočky, zpravidla se často dotýkají očí rukama, ne vždy dodržují doporučení pro zacházení a skladování čoček.

Akantamebická keratitida

Mezi mnoha očními chorobami není akantamoebická keratitida zvlášť rozšířená, ačkoli nemá zvláštní sexuální nebo věkovou selektivitu. Toto závažné onemocnění ovlivňující funkci rohovky je primárně postiženo lidmi se zrakovým postižením pomocí kontaktních čoček. 

Anisometropie u dětí a dospělých

Mezi stávajícími patologiemi vidění oftalmologové zaznamenali anisometropii. Co je to? Toto je refrakční nerovnováha - když pravé a levé oko osoby má nerovnoměrnou refrakční sílu a tento rozdíl může být několik dioptrií. 

Zrak pro muže

Lékařská definice husté bílé skvrny na přední průhledné části oka je leukom rohovky. Co znamená leikoma? V řečtině, leukos je “bílý”, a rohovka je latinský název pro rohovku.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.