^

Zdraví

Arytmie pilulky

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Arytmie je považována za jednu z nejčastějších onemocnění kardiovaskulárního systému. Dnes existuje obrovské množství různých léků pro toto onemocnění, zejména tablety, ale individuálně nepřinášejí očekávaný účinek.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Indikace Tablety arytmie

Tablety z arytmie mohou předepsat pouze kardiolog, poté, co pacient absolvoval úplné vyšetření. Toto onemocnění je v první řadě léčeno populárními léky, ačkoli by terapie měla zahrnovat i speciální dietu. V některých případech léčba pilulkami pomáhá zcela se zbavit arytmie, ale častěji jsou to jen přípravná fáze vážnějších terapií.

V jakých případech může lékař předepsat pilulku? Pokud má pacient následující příznaky:

 1. Pocit srdečního chvění v hrudi bez zvláštního důvodu.
 2. Bolest a srdeční búšení mohou najít období.
 3. Rhythm srdce může být v některých případech zpomalen.
 4. Bolest v hrudi.
 5. Únava, dušnost.

trusted-source[8], [9], [10]

Formulář vydání

Léky na arytmii lze rozdělit do čtyř hlavních skupin:

 1. Beta blokátor
 2. Blokátor kalciového kanálu: zabraňuje pronikání iontů vápníku do buňky.
 3. Blokátor draslíkových kanálů.
 4. Blokátor sodíkových kanálů.

Nejčastěji se při arytmii používají tyto pilulky:

 1. Concor.
 2. Anaprilin.
 3. Egilok.
 4. Metoprolol.
 5. Bisoprolol.
 6. Verapamins.
 7. Amlodipin.
 8. Amlodek.
 9. Amiodaron.
 10. Kočky.
 11. Cassie.
 12. Meksiletin.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17]

Concor

Tablety, které obsahují účinnou látku bisoprolol hemifumag. Léčba se často používá nejen k léčbě arytmie, ale také jako terapie pro stabilní anginu, hypertenzi a chronické srdeční selhání.

Užívejte jednu tabletu jednou denně s velkým množstvím tekutin. Recepce se může provádět jak na prázdném žaludku, tak po jídle. Léčba je zpravidla poměrně dlouhá.

Pacienti s akutním srdečním selháním, sinoatriální blok, bradykardie, nízký krevní tlak, astma, Raynaudova choroba, feochromocytom, metabolická acidóza a intolerance bisoprololu gemifumaga vzít Concor tablety zakázáno. Také jsou kontraindikovány pro osoby mladší osmnácti let.

Poměrně často u pacientů po nástupu Concor viděl projev následujících symptomů: závratě, bradykardie, bolesti hlavy, necitlivost končetin, ztráta vědomí, poruchy spánku, deprese, zvracení, nevolnost, průjem, svalové křeče, únava, alergie.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22], [23]

Anaprilin

Populární anti-arytmický neselektivní beta-blokátor, který má antianginální, antihypertenzivní, antiarytmické účinky. Jako součást léku propranolol. Dávkování je předepsáno ošetřujícím lékařem individuálně na základě závažnosti onemocnění a stavu pacienta. Jediná dávka by však neměla přesáhnout 80 mg léku. Je velmi důležité přerušit příjem dvakrát nebo třikrát denně.

Pacienti s sinoatriálního bloku, AV-blokáda druhého a třetího stupně, bradykardie, chronického srdečního selhání, kardiogenní šok, propranolol nesnášenlivostí pilulky zakázáno.

U některých pacientů užívajících propranolol je doprovázeno následující příznaky: slabost, únava, nespavost, nervozitu, deprese, suchost očí, zvracení, průjem, změna chuti, bronchospazmus, trombocytopenie, alergie.

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28], [29], [30]

Egilok

Populární tablety z arytmie, ve kterých působí účinná látka metoprolol tartarátu.

Užívejte během jídla nebo po jídle. V případě potřeby může být tableta rozbitá, aby se vypila polovina dávky. Dávka je individuálně zvolena ošetřujícím lékařem, aby se zabránilo možnosti vývoje bradykardie u pacienta. Neužívejte více než maximální denní dávku (200 mg).

Pacienti s kardiogenním šokem, sinoatriální blokádou, bronchiálním astmatem, bradykardií, feochromocytomem, nesmějí být užíváni metoprololu. Klinické údaje o účinku prostředků pro pacienty mladší 18 let neplatí.

Tablety přípravku Egilok zpravidla pacientům převádějí celkem dobře. Nepríjemné příznaky z příjmu jsou velmi vzácné. Někdy se u pacientů vyskytuje těžká únava, bradykardie, parestézie, úzkost, dyspnoe, nevolnost, alergie, snížená sexuální touha, artralgie.

trusted-source[31], [32]

Metoprolol

Populární beta-blokátor, který obsahuje účinnou látku metoprolol tartrát. Předepisuje se při léčbě arytmií, koronárních onemocnění srdce, arteriální hypertenze, hypertyreózy, stejně jako prevence migrény.

Tablety metoprololu se užívají během jídla nebo po jídle. Doporučuje se pít produkt dostatečným množstvím vody. Za prvé, pacienti jsou předepisováni 1-2 tablety dvakrát denně, není-li terapeutický účinek, zvyšuje se dávka. Nepřekračujte stanovenou maximální denní dávku (200 mg).

Pacienti s kardiogenní šok, bradykardie, syndrom sinusového uzlu, slabá, srdeční selhání, Prinzmetalovy anginy, hypertenze, intolerance, aby se tablety metoprololu je zakázáno. Jsou také kontraindikovány u pacientů mladších 18 let a kojících žen.

Vzhled nepříjemných příznaků během užívání metoprololu je spojen s individuální citlivostí každého pacienta. Někdy může být: tinnitus, rozmazané vidění, slabost, deprese, zhoršení pozornosti, konjunktivitida, zvracení, bolest břicha, bolesti hlavy, alergie.

Bisoprolol

Populární lék proti arytmii, který zahrnuje bisoprolol fumarát. Používá se také k léčbě anginy pectoris, zejména během záchvatů.

Počáteční dávka bisoprololu je 5 mg za 24 hodin. V tomto případě by měla být tableta podána před snídaní s dostatečným množstvím tekutiny. V případě nutnosti může ošetřující lékař zvýšit denní dávku na 10 mg.

Pacienti s kardiogenním šokem, kolaps, plicní edém, městnavé srdeční selhání, sinoatriální blok, bradykardie, Prinzmetalovy anginy pectoris, kardiomegalie, astma, metabolická acidóza, intolerance bisoprololu bere prášky je zakázáno.

Docela často po obdržení pacienty bisoprololu vzniká průjem, bolesti hlavy, nespavost, deprese vyvíjí, slabost a únava, zánět spojivek, bolest na hrudi, poruchy jater a ledvin, hyperglykémie, alergie, bradykardie plodu, fetální retardace růstu, zvýšené pocení .

trusted-source[33], [34], [35], [36], [37]

Verapamil

Oblíbený blokátor kalciových kanálů, který obsahuje účinnou látku verapamín hydrochlorid. Má antihypertenzní, antiarytmický a antianginální účinek. Snižuje potřebu myokardu v kyslíku.

Dávkování a trvání léčby stanoví ošetřující lékař jednotlivě. Léčba se často používá jako preventivní opatření při arytmii a angine pectoris. V tomto případě jsou pacienti předepisováni 80 mg léku třikrát denně.

Pacienti s kardiogenní šok, bradykardie, slabá sinus syndrom syndrom, Morgagni-Adams-Stokesův syndrom, Wolff-Parkinson-White syndrom, selhání srdce, a nesnášenlivosti na lék verapamina zakázáno. Jsou vzácné u pacientů s těmito nepříjemnými symptomy se mohou vyskytnout po užívání verapamilu tablety: bolest hlavy, závratě, zvracení, nevolnost, zčervenání kůže, bradykardie, zácpa, alergie, periferní otoky.

Amlodipin

Populární droga ze skupiny blokátorů vápníkových kanálů. Aktivní složkou je amlodipin ve formě besylátu, což je 10 mg v jedné tabletě.

Jsou užívány na prázdný žaludek nebo po jídle. První dávka je 5 mg léku každých 24 hodin. Během sedmi až čtrnácti dnů se dávka postupně zvyšuje na 10 mg denně. Nepřekračujte maximální denní dávku (10 mg).

Pacienti s kolapsem, bradykardií, nestabilní angínou, hypertenzí, intolerancí amlodipinu, užívání drogy je kontraindikováno. Tento léčivý přípravek je také zakázán u pacientů mladších 18 let a těhotných žen.

Docela často po podání u pacientů vyskytnout nežádoucí účinky jsou závratě, zrychlení srdeční činnosti, bolesti hlavy, otoky, bolest břicha, nevolnost, tachykardie, polakisurie, bolesti kloubů, dermatoxerasia, alergie, zánět spojivek.

trusted-source[38], [39], [40], [41], [42], [43], [44], [45]

Amlodek

Lék ze skupiny selektivních blokátorů vápníkových kanálů. V tabletách přípravku Amlodak lze nalézt látku odvozenou od dihydropyridinu.

V úvodní fázi léčby ošetřující lékař zpravidla předepisuje minimální dávku 5 mg jednou denně. Během týdne se dávka zvyšuje na 10 mg denně. Nepřekračujte maximální možnou denní dávku 10 mg.

Pacienti s intolerancí dihydropyridinem a dobře definovanou arteriální hypertenzí Amlodak tablety nelze užívat. Nebylo zjištěno, zda je léčivo bezpečné pro použití během těhotenství a laktace.

Někteří pacienti užívající prostředky může vést k manifestaci následujících nežádoucích účinků: bolest hlavy, periferní edém, letargie, nadměrná únava, arytmie, dušnost, zarudnutí kůže, parestézie, alergie, bolesti v končetinách.

trusted-source[46], [47], [48], [49]

Amiodaron

Populární antiarytmikum, ve kterém najdete účinnou látku hydrochlorid amiodaronu. Lék je inhibitorem repolarizace. Má také výrazný koronarodilující, antianginální a tyreotropní účinek.

Je zpravidla předepsáno pro terapii ventrikulární arytmie závažné závažnosti, stejně jako supraventální fibrilace a fibrilace síní. Dávka a doba trvání léčby jsou stanoveny a také upraveny (pokud je to nutné) odborníkem. Tablety se užívají před jídlem nebo po jídle, přičemž je dostatek kapaliny.

Amiodaron tablety mají spoustu kontraindikací, které je třeba pečlivě zvážit, než začnete tento lék. U pacientů se syndromem špatné sinus atrioventikulyarnoy blokace, hypertenze, hyper a hypotyreóza, hypokalémie, hypomagnezémie, intersticiální plicní onemocnění, intolerance amiodaron, laktóza a jod vzít lék je zcela zakázáno. Také se nesmí používat k léčbě pacientů mladších 18 let. Těhotné ženy nejsou přijaty, protože droga obsahuje jód.

Často se mohou vyskytnout u pacientů, kteří užívají amiodaron nežádoucí účinky: mírné bradykardii, zvracení, poruchy chuti, akutní toxická hepatitida, pneumonitida, akutní respirační syndrom, fatální), fotosenzitivitu, třes, alergie.

trusted-source[50], [51], [52]

Kočky

Ve složení léku s antiarytmickým účinkem - léčivou látkou hydrochlorid amiodaronu. Lék je užíván pouze podle pokynů odborníka. V tomto případě je dávka a doba trvání léčby individuální. Existuje dávkování a udržovací dávka. Nepřekračujte maximální možnou denní dávku 400 mg.

Pacienti s hypomagnezémie, hypokalémie, bradykardie, sinus, dysfunkce štítné žlázy, intersticiální plicní onemocnění, intolerance na jod, amiodaronem nebo laktózy užívání drog je zakázáno. Také by neměla být podávána pacientům mladším 18 let, během těhotenství a kojení.

Velmi často se stává, pacienti, kteří berou prášky z Kordaron arytmie se mohou objevit následující nežádoucí účinky: bradykardie, porucha chuti, zvracení, chronické onemocnění jater (někdy fatální), bronchospasmus, hypotyreózy, fotosenzitivita, epididymitida, angioedém.

Meksiletin

Svojí chemickou strukturou je toto lék ve svých farmakologických vlastnostech podobný lidokainu. Je to populární antiarytmikum, které je součástí třídy IB. Používá se k léčbě různých poruch srdečního rytmu.

Nejdříve se lék používá ve formě injekcí. Po obdržení potřebného léčebného účinku jsou tablety mexiletinu převedeny na tablety. Jsou polknuty celé, s dostatečnou vodou. Nejprve vezměte dvě tablety (400 mg) jednou za šest až osm hodin, po zlepšení stavu pacienta se dávka sníží na jednu tabletu každých šest až osm hodin.

Pacienti se slabostí sínusového uzlu, bradykardií, hypotenzí, srdečním selháním, jaterní nebo renální nedostatečností, intolerance mexiletinu nemohou užívat tablety. Není předepsáno těhotným ženám a ošetřovatelkám.

Chronické podávání mexiletin u některých pacientů, změna chuti, je nystagmus, zvracení, abnormální ostrotyzreniya, ataxie, parestézie, třes, zmatenost, ospalost, alergie.

Tablety z atriální fibrilace

Jedním z nejoblíbenějších léků pro léčbu fibrilace síní jsou chinidinové tablety. Mají výrazný antiarytmický účinek.

Pro léčbu dospělých pacientů je nejprve předepsána minimální dávka (ne více než 0,3 g). To odhalí, kolik je tělo pacienta citlivé na substanci chinidinu. Pokud je to nutné, může být dávka zvýšena na 0,4 g jednou za šest hodin. Pokud nebyl dosažen žádný terapeutický účinek, přidávejte 0,2 g léku každých 60 minut, dokud se paroxysmální neskončí.

K léčbě častých záchvatů ventrikulární arytmie je nutné užívat tablety s obsahem chinidinu v množství 0,4 g každé tři hodiny.

Pacienti s trombocytopenickou purpurou, hypersenzitivitou, glykosidovou intoxikací, kardiogenním šokem, myasthenia gravis a chinidinem jsou zakázáni. Těhotné a kojící ženy používají velmi opatrně.

Tyto příznaky se mohou objevit při užívání lék: bolest hlavy, zvonění v uších, závratě, hemolytická anémie, nechutenství, zvracení, zácpa, průjem, sinusová bradykardie, chinidin šoku, alergie.

Tablety ze sínové arytmie

Sinusová arytmie je onemocnění, které se téměř vždy vyskytuje asymptomaticky. Není-li tento typ arytmie kombinován s jiným, závažnějším typem, poruchou rytmu, není nutné léčbu. V některých případech může kardiolog předepisovat terapii založenou na užívání sedativních léků. Obvykle jsou tablety ze sinusových arytmií založené na rostlinných extraktech.

Pokud je vagotonie silně vyslovena, může pacient užívat sulfát atropinu. Standardní dávka je 300 mg každé čtyři až šest hodin. Pokud pacient trpí glaukomem a obstrukčními onemocněními zažívacího traktu, je atropin sulfát kontraindikován. Během léčby se mohou objevit následující nežádoucí účinky: pocit suchosti v dutině ústní, mydriáza, palpitace, potíže s močením, atonická zácpa, vertigo, bolesti hlavy. Tablety z vysokého krevního tlaku pro arytmii

Pokud má pacient arytmii doprovázenou vysokým krevním tlakem, mohou se objevit komplikace ve formě vývoje ischémie myokardu, negativní neurologie. Je velmi důležité snížit tlak během arytmie. Pro tento účel se používají následující tablety:

 1. Hydrochlorothiazid - každá tableta obsahuje 25 mg hydrochlorothiazidu. Vezměte jednu nebo dvě tablety jednou za 24 hodin. Pacienti s hypertenzí, edémovým syndromem, glaukomem, diabetes insipidus nejsou přijímáni. Tablety mohou narušit rovnováhu elektrolytů, způsobit bolesti hlavy, ospalost, závratě, parestézie a alergie.
 2. Indapamid je populární diuretikum. Vezměte to nejlepší ráno na prázdný žaludek s velkým množstvím tekutiny. Nepřekračujte maximální dávku - 1 tabletu po dobu 24 hodin. Neberte pacientů s galaktosemií, selháním ledvin, hypokalemií, encefalopatií, intolerancí laktózy, během těhotenství. Recepce může způsobit nevolnost, bolesti hlavy, nocturia, faryngitida, anorexie, ztráta chuti k jídlu, alergie.

Farmakodynamika

Zvažte farmakodynamiku a farmakokinetiku tablet z arytmie pomocí příkladu populární drogy "Concor".

Jedná se o selektivní beta-adrenoblocker. Rozlišuje efekt stabilizující membránu a negativní inotropní účinek. Po užívání přípravku Concor Pills pomáhají snižovat frekvenci srdeční kontrakce, snižují objemy tahu a snižují zlomek vylučování levé komory. Maximální terapeutický účinek se pozoruje tři až čtyři hodiny po podání.

trusted-source[53], [54], [55], [56], [57], [58], [59]

Farmakokinetika

Bezprostředně po podání bisoprololu, který je součástí přípravku Concor, se úplně (90%) absorbuje ze žaludku. 30% látky se váže na plazmatické proteiny. Metabolity se vylučují ledvinami. 50% bisoprololu se vylučuje nezměněným ledvinami. Zbývajících 50% se metabolizuje v játrech.

trusted-source[60], [61], [62], [63], [64], [65], [66], [67], [68]

Používejte Tablety arytmie během těhotenství

Pro léčbu těhotných žen se pilulky z arytmie používají extrémně vzácně a pouze pod pečlivým dohledem ošetřujícího porodníka-gynekologa. Pokud složení léčiva obsahuje jód, je užívání během těhotenství zcela zakázáno, protože může poškodit vývoj plodu. Při užívání tablet z arytmie musíte neustále sledovat tok krve v placentě. Pokud je pozorován negativní účinek na plod, je třeba přijmout alternativní terapeutická opatření.

Kontraindikace

 1. Srdeční selhání (v akutní formě).
 2. Kardiogenní šok.
 3. Stáda dekompenzace chronického srdečního selhání.
 4. Sinoatriální blokáda.
 5. Nízký krevní tlak.
 6. Bradykardie.
 7. Bronchiální astma (v těžké formě).
 8. Feohromocytoma.
 9. Pacienti mladší 18 let.
 10. Metabolická acidóza.
 11. Nesnášenlivost součástí.

trusted-source[69], [70], [71], [72], [73], [74], [75], [76]

Vedlejší efekty Tablety arytmie

 1. Bradykardie.
 2. Konceptuální
 3. Bolest hlavy a závratě.
 4. Necitlivost končetin.
 5. Snížení krevního tlaku.
 6. Bronchospazmus.
 7. Alopecie.
 8. Alergie.
 9. Asténie.
 10. Křeče ve svalech.

trusted-source[77], [78], [79], [80], [81], [82], [83]

Předávkovat

Nejčastěji předávkování prášky od pacientů arytmie zaznamenat následující příznaky: bradykardie, zvýšení krevního tlaku, bronchospasmu, srdečního selhání u akutní hypoglykémie. Pro léčbu musíte okamžitě přestat užívat lék a zahájit speciální terapii (jmenuje specialisty).

trusted-source[84], [85], [86], [87], [88], [89], [90], [91], [92], [93]

Interakce s jinými léky

Tolerance a účinnost tablet z arytmie mohou být ovlivněny jinými léky. Mezi nejoblíbenější nedoporučené kombinace patří:

 1. Arytmické léky, které vstupují do první třídy (dysopyramid, chinidin, flekainid, propafenon), mohou zhoršit práci srdce.
 2. Diltiazem spolu s přípravkem Concor může vést ke zhoršení AV vodivosti.
 3. Společně s inhibitory MAO může být zvýšený antihypertenzivní účinek blokátorů.

trusted-source[94], [95], [96], [97], [98], [99], [100], [101]

Podmínky skladování

Je velmi důležité, aby tablety z arytmií byly udržovány mimo dosah malých dětí při teplotě nejvýše +30 stupňů.

trusted-source[102], [103], [104], [105]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti, obvykle do pěti let.

trusted-source[106], [107], [108]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Arytmie pilulky" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.