Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

ASD při psoriáze

Lékařský expert článku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Veterinární lék ASD - ve formě husté hnědé tekutiny - od konce čtyřicátých let se používá k infekci a hnilobě různých vnějších zranění (rány, píštěle, vředy).

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Klasifikace ATC

D05 Препараты для лечения псориаза

Indikace ASD při psoriáze

Mezi indikátory pro použití tohoto léku patří i porážka zoonotických infekcí kůže, gastrointestinálního traktu, respiračního a urogenitálního systému zemědělských a domácích zvířat.

Pokusy nemocných lidí užívat ASD u psoriázy lze vysvětlit touhou zlepšit jejich stav a dosáhnout remise tohoto chronického nevyléčitelného autoimunitního onemocnění. Zejména v posledních letech, s rozvojem soukromého farmaceutického obchodu a úspěšné internetové propagace svých produktů v indikacích pro použití antiseptické-stimulátor Dorogova (ASD) byl zařazen (v nepřítomnosti klinických, randomizované, placebem kontrolované studie), celá řada lidských patologií (v včetně kůže, gastrointestinálního, genitourinárního, tuberkulózního a dokonce onkologických onemocnění).

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9]

Farmakodynamika

Funkce a účinky ASD v lupénky a dalších kožních a vnitřních lidských onemocnění nebyly důkladně prozkoumány, takže bydlí na skutečnost, že část nástroje, a jak jeho producenti vysvětlit mechanismus léčebných účinků antiseptickým stimulátoru.

Surovinou pro získání ASD je běžné maso-kostní moučka (MKM), vyrobená z toho, co zůstává při zpracování skotu v závodech na zpracování masa. MKM je vystaven vysokému teplotnímu rozkladu (sublimaci) a pak se sublimát kondenzuje a dělí se na frakce - ASD 2 a ASD 3.

Všechny studie tohoto veterinárního léčivého přípravku byly provedeny na zvířatech v padesátých letech minulého století; Výsledkem je, že schopnost ASD ovlivňovat metabolismus (zvýšení rychlosti vývoje mladých zvířat při chovu drůbeže a prasat) stimuluje centrální nervový systém a ochranné síly nemocných zvířat. Látka se stala oficiálně uznávaným prostředkem veterinární medicíny jako biogenního stimulantu s antiseptickým účinkem, stejně jako tkáňové terapie.

Podle návodu, SDA psoriáza má imunobiologické účinky na tělo, urychlující regenerační procesy v důsledku komplexního účinku prostředku zahrnuty ve své podstatě, které aktivují a celkové tkáňového metabolismu.

Mimochodem bylo možné získat spolehlivější představu o složení přípravku poměrně nedávno díky nejnovějším metodám spektroskopie. Krok 2 ASD pro lupénky a jiných onemocnění, stejně jako SDA 3 psoriázy poskytuje antibakteriální vlastnosti a jiné produkty sublimace MCM proteiny: kvarterní amoniové soli; amidy s nízkou molekulovou hmotností; obsahující síru s nižším alifatickým thiolem (merkaptany, které dávají drogu ohavnou vůni); methylenové sloučeniny; fenolové deriváty; cholinové estery dikarboxylových kyselin; pyridinové báze; substituovanou močovinu a další sloučeniny. A i když většina jeho farmakodynamiky těchto látek nebylo studováno (a nejsou zahrnuty v pokynech pro drogy), výzkumníci naznačují, že důležitou roli hraje zásadité povahy tohoto prostředku (pH 9,5), přičemž zde je optimalizace látkové výměny v tkáních.

Uvádí se, že SDA má ruský patent pro použití v léčbě účinků chemoterapie, stejně jako patent na „lidské varianty“ SDA registrovaných v roce 2000 jako „znamená aktivační terapie.“ SDA uvedeno regulační účinek na produkci aminokyselin, které jsou potřebné k provedeni syntézy neurotransmiterů, a tím se léčivo má cholinomimetickými akce (zapnutí a inhibuje acetylcholinové receptory). Tyto závěry byly učiněny v padesátých letech výzkumníky Vše ruského Vědeckého výzkumného ústavu experimentální veterinární medicíny během experimentů na zvířatech.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14]

Používejte ASD při psoriáze během těhotenství

Podle pokynů vetpreparatu nebyly žádné kontraindikace ohledně použití zvířat. Informace o vedlejších účincích ASD-2 u psoriázy chybí, stejně jako informace o tom, zda je možné ji použít během těhotenství. Pokyny k ASD 3 naznačují možnost jak lokálních podráždění kůže, tak vývoj obecné intoxikace.

Kontraindikace

Výrobci léčiv označují použití alkoholických nápojů a přípravků obsahujících ethanol jako jediné kontraindikace použití ASD 2 (i když to v zásadě charakterizuje jeho interakce s jinými léky).

trusted-source[15]

Dávkování a aplikace

Při dermatologických onemocněních a ASD-2 v psoriázě se doporučuje vzít uvnitř. V tomto případě se dávka liší v různých zdrojích.

První verze: 1-40 kapiček kapalného ASD rozpuštěného ve 100 ml běžné vody; mohou být užívány každý den nebo v jednom nebo dvou dnech.

Podle druhé verze by měla být ASD užívána na 15-30 kapek dvakrát denně - půl hodiny před nebo 45 minut po jídle.

Třetí možnost zahrnuje denní jednorázový příjem 1-5 ml drogy - ráno, půl hodiny před prvním jídlem.

Třetí zlomek tohoto léku je toxický a ASD 3 při psoriáze se aplikuje pouze lokálně - ve formě 25% olejového roztoku, který se aplikuje na postižené oblasti pokožky.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20]

Podmínky skladování

Podmínky skladování: na tmavém místě, mimo potravu, při t <+ 25-30 ° C.

trusted-source[21], [22], [23], [24]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti léčivého přípravku je 4 roky, po použití otevřené lahve při t <+ 10 ° C; doba trvanlivosti léku je pouze dva týdny.

trusted-source[25], [26], [27], [28]

Hodnocení ASD u psoriázy

Neexistují žádné komentáře k ASD pro psoriázu dermatologů a všechny další (docela početné) komentáře k použití tohoto nástroje při léčbě různých onemocnění, které se šíří v síti (na jiných místech), lze považovat za reklamu. Zvláště vzhledem k tomu, že ASD pro zvířata lze nalézt ve veterinárních lékárnách, a ASD pro lidi se nedávno vyrábí v malém podniku a realizuje se prostřednictvím internetu, a to i prostřednictvím internetových obchodů jednotlivých soukromých léčebných center.

Farmakologický účinek

Противопсориатические препараты

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "ASD při psoriáze" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.