^

Zdraví

ASD při psoriáze

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Veterinární lék ASD - ve formě husté hnědé tekutiny - od konce čtyřicátých let se používá k infekci a hnilobě různých vnějších zranění (rány, píštěle, vředy).

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Indikace ASD při psoriáze

Mezi indikátory pro použití tohoto léku patří i porážka zoonotických infekcí kůže, gastrointestinálního traktu, respiračního a urogenitálního systému zemědělských a domácích zvířat.

Pokusy nemocných lidí užívat ASD u psoriázy lze vysvětlit touhou zlepšit jejich stav a dosáhnout remise tohoto chronického nevyléčitelného autoimunitního onemocnění. Zejména v posledních letech, s rozvojem soukromého farmaceutického obchodu a úspěšné internetové propagace svých produktů v indikacích pro použití antiseptické-stimulátor Dorogova (ASD) byl zařazen (v nepřítomnosti klinických, randomizované, placebem kontrolované studie), celá řada lidských patologií (v včetně kůže, gastrointestinálního, genitourinárního, tuberkulózního a dokonce onkologických onemocnění).

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9]

Farmakodynamika

Funkce a účinky ASD v lupénky a dalších kožních a vnitřních lidských onemocnění nebyly důkladně prozkoumány, takže bydlí na skutečnost, že část nástroje, a jak jeho producenti vysvětlit mechanismus léčebných účinků antiseptickým stimulátoru.

Surovinou pro získání ASD je běžné maso-kostní moučka (MKM), vyrobená z toho, co zůstává při zpracování skotu v závodech na zpracování masa. MKM je vystaven vysokému teplotnímu rozkladu (sublimaci) a pak se sublimát kondenzuje a dělí se na frakce - ASD 2 a ASD 3.

Všechny studie tohoto veterinárního léčivého přípravku byly provedeny na zvířatech v padesátých letech minulého století; Výsledkem je, že schopnost ASD ovlivňovat metabolismus (zvýšení rychlosti vývoje mladých zvířat při chovu drůbeže a prasat) stimuluje centrální nervový systém a ochranné síly nemocných zvířat. Látka se stala oficiálně uznávaným prostředkem veterinární medicíny jako biogenního stimulantu s antiseptickým účinkem, stejně jako tkáňové terapie.

Podle návodu, SDA psoriáza má imunobiologické účinky na tělo, urychlující regenerační procesy v důsledku komplexního účinku prostředku zahrnuty ve své podstatě, které aktivují a celkové tkáňového metabolismu.

Mimochodem bylo možné získat spolehlivější představu o složení přípravku poměrně nedávno díky nejnovějším metodám spektroskopie. Krok 2 ASD pro lupénky a jiných onemocnění, stejně jako SDA 3 psoriázy poskytuje antibakteriální vlastnosti a jiné produkty sublimace MCM proteiny: kvarterní amoniové soli; amidy s nízkou molekulovou hmotností; obsahující síru s nižším alifatickým thiolem (merkaptany, které dávají drogu ohavnou vůni); methylenové sloučeniny; fenolové deriváty; cholinové estery dikarboxylových kyselin; pyridinové báze; substituovanou močovinu a další sloučeniny. A i když většina jeho farmakodynamiky těchto látek nebylo studováno (a nejsou zahrnuty v pokynech pro drogy), výzkumníci naznačují, že důležitou roli hraje zásadité povahy tohoto prostředku (pH 9,5), přičemž zde je optimalizace látkové výměny v tkáních.

Uvádí se, že SDA má ruský patent pro použití v léčbě účinků chemoterapie, stejně jako patent na „lidské varianty“ SDA registrovaných v roce 2000 jako „znamená aktivační terapie.“ SDA uvedeno regulační účinek na produkci aminokyselin, které jsou potřebné k provedeni syntézy neurotransmiterů, a tím se léčivo má cholinomimetickými akce (zapnutí a inhibuje acetylcholinové receptory). Tyto závěry byly učiněny v padesátých letech výzkumníky Vše ruského Vědeckého výzkumného ústavu experimentální veterinární medicíny během experimentů na zvířatech.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14]

Dávkování a aplikace

Při dermatologických onemocněních a ASD-2 v psoriázě se doporučuje vzít uvnitř. V tomto případě se dávka liší v různých zdrojích.

První verze: 1-40 kapiček kapalného ASD rozpuštěného ve 100 ml běžné vody; mohou být užívány každý den nebo v jednom nebo dvou dnech.

Podle druhé verze by měla být ASD užívána na 15-30 kapek dvakrát denně - půl hodiny před nebo 45 minut po jídle.

Třetí možnost zahrnuje denní jednorázový příjem 1-5 ml drogy - ráno, půl hodiny před prvním jídlem.

Třetí zlomek tohoto léku je toxický a ASD 3 při psoriáze se aplikuje pouze lokálně - ve formě 25% olejového roztoku, který se aplikuje na postižené oblasti pokožky.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20]

Používejte ASD při psoriáze během těhotenství

Podle pokynů vetpreparatu nebyly žádné kontraindikace ohledně použití zvířat. Informace o vedlejších účincích ASD-2 u psoriázy chybí, stejně jako informace o tom, zda je možné ji použít během těhotenství. Pokyny k ASD 3 naznačují možnost jak lokálních podráždění kůže, tak vývoj obecné intoxikace.

Kontraindikace

Výrobci léčiv označují použití alkoholických nápojů a přípravků obsahujících ethanol jako jediné kontraindikace použití ASD 2 (i když to v zásadě charakterizuje jeho interakce s jinými léky).

trusted-source[15]

Podmínky skladování

Podmínky skladování: na tmavém místě, mimo potravu, při t <+ 25-30 ° C.

trusted-source[21], [22], [23], [24]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti léčivého přípravku je 4 roky, po použití otevřené lahve při t <+ 10 ° C; doba trvanlivosti léku je pouze dva týdny.

trusted-source[25], [26], [27], [28]

Hodnocení ASD u psoriázy

Neexistují žádné komentáře k ASD pro psoriázu dermatologů a všechny další (docela početné) komentáře k použití tohoto nástroje při léčbě různých onemocnění, které se šíří v síti (na jiných místech), lze považovat za reklamu. Zvláště vzhledem k tomu, že ASD pro zvířata lze nalézt ve veterinárních lékárnách, a ASD pro lidi se nedávno vyrábí v malém podniku a realizuje se prostřednictvím internetu, a to i prostřednictvím internetových obchodů jednotlivých soukromých léčebných center.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "ASD při psoriáze" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.