^

Zdraví

Celestoderm-B s Garamycinem

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Kombinovaná léčiva Celestoderm-B s garyamycinem pro farmakologické působení se týká externích dermatologických látek s antibakteriálními a protizánětlivými vlastnostmi (kód ATC D07CC01).

Jiné obchodní názvy: Belogent, Betaderm, Akriderm Genta, Diprogen, Kuterid G.

trusted-source[1], [2]

Indikace Celestoderm-B s Garamycinem

Celestoderm-B s garamycinem je určen k léčbě atopických, seboroických, alergických, kontaktních, exfoliativních, radiačních a infekčních dermatitid; mikrobiální kopie (včetně mincí); komplikované infekcí svěděných dermatóz.

trusted-source[3], [4]

Formulář vydání

Masti, krém (v tubách 15 a 30 gramů).

Farmakodynamika

Účinné složky lékové B Celestoderm garamitsinom - syntetický glukokortikoid (adrenokortikální hormon) a betamethason garamitsin aminoglykosidové antibiotikum (gentamicin sulfát).

Betamethason snižuje zánět v důsledku inhibice uvolňování kyseliny arachidonové a při syntéze zánětlivých mediátorů z toho, zpomalení pohybu leukocytů do místa zánětu, blokováním aktivity lysozomálních enzymů a jiných biochemických procesů. Snížení svědění je usnadněno stabilizací membrán imunitních buněk a snížením uvolňování histaminu do krve. Snížení syntézy imunoglobulinů tkáně poskytuje antialergický účinek kortikosteroidu ve složení masti Celestoderm-B garamitsinom.

Gentamycin sulfát (Garamycin) má baktericidní účinek narušením buněčných membrán gram-pozitivních a gramnegativních mikroorganismů, což vede k porušení syntézy proteinů a smrti bakterií.

trusted-source[5], [6], [7]

Farmakokinetika

Betamethason složené masti Celestoderm-B garamitsinom adsorbovány do krevního řečiště v malém množství (asi 14%), se váže na proteiny náměstí je metabolizován v játrech a vylučován ledvinami a střev.

Informace o farmakokinetice garamycinu nejsou k dispozici v oficiálních pokynech. I když je třeba poznamenat, že při aplikaci masti na velké plochy as pokračujícím užíváním se zvýší úroveň systémové absorpce tohoto činidla.

trusted-source[8], [9]

Dávkování a aplikace

Celestoderm-B s garamycinem se aplikuje lokálně, masť (krém) by měla být aplikována na postižené oblasti pokožky tenkou vrstvou - jednou nebo dvakrát denně.

trusted-source[11]

Používejte Celestoderm-B s Garamycinem během těhotenství

Používání během těhotenství a během kojení je zakázáno.

Kontraindikace

Tselestoderm-B garamitsinom kontraindikován u kožní tuberkulózy, mykóz, kandidózou lézí herpes simplex virus a planým neštovicím, s syfilis vyrážky. Masť se nepoužívá při léčbě dětí mladších 6 měsíců, stejně jako po očkování.

Vedlejší efekty Celestoderm-B s Garamycinem

Používání Celestoderm-B garamitsinom mohou být doprovázeny kopřivka, akné, dermatitida, zánět vlasových folikulů, a nadměrný růst vlasů, zvýšená suchost kůže a pálení.

Dlouhodobé užívání této masti (krému) může způsobit systémové nežádoucí účinky, jako je přírůstek hmotnosti, křehké kosti, zvýšený krevní tlak a hladina cukru v krvi. A děti mohou mít porušení funkcí kůry nadledvinek, zvýšení mozkového tlaku (s výstupem fontanelu) a vývoj edému optického nervového disku.

Navíc gramicidin může způsobit parestézie, záchvaty, bolesti hlavy, horečku, angioedém a rozvoj superinfekce (nebo připojení houbové infekce).

trusted-source[10]

Předávkovat

Může vést ke zvýšení nežádoucích účinků.

Interakce s jinými léky

Pokyny k léku nejsou označeny.

trusted-source[12], [13], [14]

Podmínky skladování

Skladujte při teplotě t <+ 25 ° C.

trusted-source[15]

Skladovatelnost

Masť - 5 let, smetana - 3 roky.

trusted-source[16]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Celestoderm-B s Garamycinem" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.