^

Zdraví

Celestoderm-B

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Léčba Celestoderm-B je součástí farmakologické skupiny hormonů kůry nadledvin; kód ATC D07AC01 - kortikosteroidy pro topickou aplikaci v dermatologii.

Jiné obchodní názvy jsou: Celeston valerate, Acriderm, Beloderm, Betliben, Betnoveit, Kuterid.

trusted-source[1], [2], [3]

Indikace Celestoderm-B

Celestoderm-B se používá k léčbě dermatitidy (atopického, alergického, kontakt, sluneční), seborrhea, ekzém, neurodermatitida, prurigo, psoriáza (s výpotek), diskoidní lupus erythematodes, lichen sclerosus, exfoliativní erytrodermie a opruzenin pláče.

trusted-source[4], [5], [6]

Formulář vydání

Masti a krém (tuby 5 a 15 gramů).

Farmakodynamika

Přípravek Celestoderm-B zahrnuty farmakologicky účinnou látku, - syntetické kortikosteroidy betamethason (ve formě betamethason 17-valerát) poskytuje intenzitu snižuje zánět, svědění a zarudnutí, stejně jako pocení všech slov epidermis a dermis.

Terapeutický účinek je založen na skutečnosti, že kortikosteroidy stimulovat intracelulární syntéza lipocortin-1, čímž se snižuje aktivitu fosfolipázy A2, zánětlivých mediátorů, COX 1 a COX 2 leukocyty. Kromě toho, betamethason snižuje syntézu histaminu a inhibuje výstupních fagocyty, T-lymfocyty a jiné buňky imunitního systému v ohniscích zánětu; pomáhá posilovat stěny kapilár.

trusted-source[7], [8]

Farmakokinetika

Při neexistenci poškození kůže není do krve absorbováno více než 14% Celestodermu-B (s kožními lézemi a velkou oblastí zánětu, tento podíl je vyšší).

Asi polovina betamethasonu se váže na ohnivé proteiny; Biotransformace léku nastává v játrech; z těla Tselestoderm-B se vylučuje močí a výkaly.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13]

Dávkování a aplikace

Celestoderm-B se aplikuje místně, mazáním oblastí pokožky malým množstvím masti nebo krému dvakrát denně; je možné uložit okluzivní obvaz.

trusted-source[14], [15]

Používejte Celestoderm-B během těhotenství

Používání přípravku Celestoderm-B u těhotných (a kojení) žen, stejně jako jiné GCS, je nežádoucí. Podávání léku je možné pouze v naléhavých případech.

Kontraindikace

Celestoderm-B je kontraindikován, aby se aplikoval na dermatologické patologie infekční povahy: akné, papulární lishae, kandidóza, mykóza, impetigo. Tento produkt nemůžete použít pro rakovinu kůže. Droga se nepoužívá u dětí prvního roku života.

Vedlejší efekty Celestoderm-B

Mezi možné vedlejší účinky přípravku Celestoderm-B patří: alergie v podobě zarudnutí, svědění a vyrážky na kůži; suchost (v záhybech - macerace), pálení a depigmentace pokožky v místě aplikace; vzhled strií; zánět vlasových žárovek. Dlouhodobé užívání masti nebo krému může způsobit ztenčení pokožky a atrofii kůže.

Předávkovat

Předávkování tímto přípravkem způsobuje zvýšení nežádoucích účinků a v takovém případě byste ho měli přestat používat.

trusted-source[16], [17]

Interakce s jinými léky

Vlastnosti interakce mastí nebo krému Celestoderm-B s jinými léky nejsou popsány.

trusted-source[18], [19], [20]

Podmínky skladování

Skladujte při teplotě + 25 ° C.

trusted-source[21]

Skladovatelnost

36 měsíců.

trusted-source[22]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Celestoderm-B" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.