Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Celestoderm-B

Lékařský expert článku

Internista, pulmonolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Léčba Celestoderm-B je součástí farmakologické skupiny hormonů kůry nadledvin; kód ATC D07AC01 - kortikosteroidy pro topickou aplikaci v dermatologii.

Jiné obchodní názvy jsou: Celeston valerate, Acriderm, Beloderm, Betliben, Betnoveit, Kuterid.

trusted-source[1], [2], [3]

Klasifikace ATC

D07AC01 Betamethasone

Účinné látky

Бетаметазон

Indikace Celestoderm-B

Celestoderm-B se používá k léčbě dermatitidy (atopického, alergického, kontakt, sluneční), seborrhea, ekzém, neurodermatitida, prurigo, psoriáza (s výpotek), diskoidní lupus erythematodes, lichen sclerosus, exfoliativní erytrodermie a opruzenin pláče.

trusted-source[4], [5], [6]

Formulář vydání

Masti a krém (tuby 5 a 15 gramů).

Farmakodynamika

Přípravek Celestoderm-B zahrnuty farmakologicky účinnou látku, - syntetické kortikosteroidy betamethason (ve formě betamethason 17-valerát) poskytuje intenzitu snižuje zánět, svědění a zarudnutí, stejně jako pocení všech slov epidermis a dermis.

Terapeutický účinek je založen na skutečnosti, že kortikosteroidy stimulovat intracelulární syntéza lipocortin-1, čímž se snižuje aktivitu fosfolipázy A2, zánětlivých mediátorů, COX 1 a COX 2 leukocyty. Kromě toho, betamethason snižuje syntézu histaminu a inhibuje výstupních fagocyty, T-lymfocyty a jiné buňky imunitního systému v ohniscích zánětu; pomáhá posilovat stěny kapilár.

trusted-source[7], [8]

Farmakokinetika

Při neexistenci poškození kůže není do krve absorbováno více než 14% Celestodermu-B (s kožními lézemi a velkou oblastí zánětu, tento podíl je vyšší).

Asi polovina betamethasonu se váže na ohnivé proteiny; Biotransformace léku nastává v játrech; z těla Tselestoderm-B se vylučuje močí a výkaly.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13]

Používejte Celestoderm-B během těhotenství

Používání přípravku Celestoderm-B u těhotných (a kojení) žen, stejně jako jiné GCS, je nežádoucí. Podávání léku je možné pouze v naléhavých případech.

Kontraindikace

Celestoderm-B je kontraindikován, aby se aplikoval na dermatologické patologie infekční povahy: akné, papulární lishae, kandidóza, mykóza, impetigo. Tento produkt nemůžete použít pro rakovinu kůže. Droga se nepoužívá u dětí prvního roku života.

Vedlejší efekty Celestoderm-B

Mezi možné vedlejší účinky přípravku Celestoderm-B patří: alergie v podobě zarudnutí, svědění a vyrážky na kůži; suchost (v záhybech - macerace), pálení a depigmentace pokožky v místě aplikace; vzhled strií; zánět vlasových žárovek. Dlouhodobé užívání masti nebo krému může způsobit ztenčení pokožky a atrofii kůže.

Dávkování a aplikace

Celestoderm-B se aplikuje místně, mazáním oblastí pokožky malým množstvím masti nebo krému dvakrát denně; je možné uložit okluzivní obvaz.

trusted-source[14], [15]

Předávkovat

Předávkování tímto přípravkem způsobuje zvýšení nežádoucích účinků a v takovém případě byste ho měli přestat používat.

trusted-source[16], [17]

Interakce s jinými léky

Vlastnosti interakce mastí nebo krému Celestoderm-B s jinými léky nejsou popsány.

trusted-source[18], [19], [20]

Podmínky skladování

Skladujte při teplotě + 25 ° C.

trusted-source[21]

Skladovatelnost

36 měsíců.

trusted-source[22]

Farmakologická skupina

Глюкокортикостероиды

Farmakologický účinek

Глюкокортикоидные препараты

Oblíbení výrobci

Шеринг-Плау Лабо Н.В., Бельгия

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Celestoderm-B" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.