^

Zdraví

Chrápání tablet

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Chrápání nebo rhonopatie je symptom (kódovaný ICD-10 R06.5), který má poměrně rozsáhlou etiologii. A je třeba mít na paměti, že inzerované jako účinná chrápání pilulky léky nejsou schopny pracovat na všechny příčiny tohoto příznaku, jako doprovázené zvukovým vibracemi měkkých tkání nosohltanu a hrtanu, když výdech během spánku mohou souviset s anatomickými prvky.

trusted-source[1], [2], [3]

Indikace Chrápání tablet

Indikace takových tablet omezen na chrápání, jejíž příčiny spočívají v mukózní tkáni nosní kongesce u chronických zánětlivých onemocnění horních cest dýchacích a alergií (ucpání nosu v důsledku alergické reakce organismu).

trusted-source[4], [5], [6], [7]

Formulář vydání

Dosavadní názvy tablet chrápání prodávaných na internetu zahrnují homeopatický přípravek SnoreStop (SnorStop), který je dostupný od společnosti Green Pharmaceuticals Inc. (USA), Sladké sny (Dream Remedies, Velká Británie) a NeverSnore (Higher Natur Ltd, Velká Británie).

Tablety z chrápání Sladké sny (Sweet Dreams) a NeverSnore jsou k dispozici obyvatelům EU, ale nejsou prodávány v lékárnách.

Mezi další možnosti léčby chrápání audio National Sleep Foundetion (USA), ani odborné otolaryngologists Britská asociace (British Association of Otorhinolaryngologists) se nepovažuje za léky, které přímo souvisejí s chrápání, ale drogy - látky snižující překrvení a antihistaminika spreje - může být použita k léčbě překrvení nosní sliznice s alergiemi (ale ne déle než sedm po sobě jdoucích dnů).

A žádný z tablet z chrápání chrápání osobě nepomůže napravit odchýlil septa, vyčnívat z vrozených zúžil nosní dírky, odstraňte z ústní nosní polyp, zmenšit velikost rozbalené nosohltanu tonsil (mandlí), mandle, nebo hypertrofickou uvuly (karta na okraj měkkého patra). A samozřejmě, nečekejte, že účinek těchto tablet v přítomnosti funkčních faktorů snižujících tón krku svaly, které způsobují vyhřeznutí měkkého patra a zúžení dýchacích cest, což způsobuje syndrom obstrukční spánkové apnoe. Ne každý, kdo chrápe má tento syndrom, ale je důležité vědět, že chrápání je známkou toho.

trusted-source[8]

Farmakodynamika

Mechanismus účinku tablet chrápání SnorStop poskytuje komponenty: dvuhkoloskovaya ephedra (Chvojník Dvouklasý L.), germander pravda (Teucrum Marum verum), goldenseal nebo gidratis kanadské (Hydrastis canadensis), belladonna (Belladonna), chilibuha extrakt semen (kulčiba dávivá) , dichroman draselný a hydrochlorid histaminu.

Farmakodynamika SnorStop tablet nebyla zkoumána, ale výrobci tvrdí, že léčivo snižuje množství hlenu v dýchacích cestách, zmírňuje alergické otok sliznic nosu a krku, stimuluje centrální nervový systém a kardiovaskulární systém (i když Belladonna má lehce uklidňující vlastnosti), a zvyšuje tonus dýchacích svalů.

Výrobci slibují, že tablety chrápání Sweet Dreams (přesněji želatinové kapsle) poskytují účinnou úlevu chrápání díky přírodním složkám. Proto je jejich hlavní složkou - Althea kořen prášek, který obsahuje mukózní látek působících inhibičně na záněty obalující a při onemocnění horních cest dýchacích a usnadnění vykašlávání hlenu při kašli.

Tableta chrápání NeverSnore, které zahrnují enzymy (proteázy, celulázy, amylázy, ananas bromelain) a výtažky z léčivých rostlin (šalvěje, bezu, osivo, pískavice řecké seno), činí akci proteolytickou, přispívají ke zhroucení hlenu a čištění nosních průchodů.

trusted-source[9]

Farmakokinetika

Farmakokinetika žádného z výše uvedených léků není zastoupena.

trusted-source[10], [11]

Dávkování a aplikace

Tablety chrápání Snorstop jsou určené k perorálnímu podání; doporučuje se užívat jednu tabletu denně.

trusted-source[14]

Používejte Chrápání tablet během těhotenství

Neexistují žádné informace o tom, zda je možné používat tablety z chrápání během těhotenství, i když je známo, že homeopatické léky a většina bylinných léků těhotným ženám jsou kontraindikovány. Například rostlina žluto-kořenová může vyvíjet stimulační účinek na svaly dělohy, které ohrožují potrat nebo předčasné porod.

Kontraindikace

Výrobci přípravku SnorStop chrápání tablet také neuvádějí kontraindikace k užívání této volně prodejné léky. Přípravky obsahující belladonu by však neměly být používány pro patologické stavy srdce organické povahy a glaukomu; a vysoký krevní tlak, nefritida, onemocnění jater a difúzní toxický chlup, jsou kontraindikací pro užívání léků, které obsahují alkaloidy chilibu.

trusted-source[12]

Vedlejší efekty Chrápání tablet

Nežádoucí účinky tablet z chrápání Snorstop mohou souviset s tím, že alkaloidy ephedry zvyšují krevní tlak a také zvyšují hladinu cukru v krvi. Belladonna způsobuje sucho v ústech, zvýšenou srdeční frekvenci a sníženou tvorbu žaludeční šťávy.

Střevní problémy jako je zácpa a průjem způsobený goldenseal (gidratisom) a chilibuha alkaloidy, zejména, strychnin, může vyvolat křeče a respirační selhání (až dušnosti).

trusted-source[13]

Předávkovat

Předávkování tohoto léku, stejně jako jeho interakce s jinými léky nejsou prezentovány.

trusted-source[15]

Podmínky skladování

Stopky Snort by měly být skladovány v temném místě při pokojové teplotě.

trusted-source[16], [17], [18], [19]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti je uvedena na obalu tablet.

trusted-source[20],

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Chrápání tablet" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.