Diagnóza glaukomu

Konfokální skenovací laserová oftalmoskopie

Konfokální skenovací laserová oftalmoskopie - metoda pro tvorbu a analýzu trojrozměrného topografického obrazu optického nervového disku v reálném čase.

Laserová polarimetrie skenování

Při snímací laserové polarimetrii (SLP) se zjišťuje peripapilární tloušťka SNV při měření celkové dvojreflekce fundusu.

Strukturální studie glaukomu

Parametry glaukomu se měří vyhodnocením výkopu optického nervového disku, poruch SNV a případně poměru jejich tloušťky v makuli. Tyto parametry jsou spolehlivými příznaky glaukomu a jeho progrese.

Multifokální elektroretinografie

Elektroretinografie objektivně prokazuje dysfunkci sítnice. Při multifokální elektroretinografii jsou získávány fokální odezvy z velkého počtu míst sítnice a jsou sestaveny topografické mapy zón s narušenou funkcí.

Krátkovlnný automatický obvod

Při krátké vlnové automatické perimetrii (SWAP) je citlivost diagnostiky lézí glaukomu vyšší v raných stádiích než u standardní automatické perimetry.

Dvojitá frekvenční perimetrie

Technologie duálního frekvenčního perimetrii (ÚJV) (Welch Allyn, Skaneateles, NY, a Humphrey Systems, Dublin, CA) se používá pro efektivní včasné posuzování zorného pole a detekovat změny glaukomové zorné pole.

Posouzení stavu optického nervu a vrstvy nervových vláken

Glaukom - běžná příčina slepoty ve všech zemích, se může vyvinout v každé věkové skupině, ale zvlášť často po 40 letech. Zvýšený nitrooční tlak - nejvýznamnější kauzální rizikový faktor pro glaukom, ale pro rozvoj glaukomatosní škody vysokého nitroočního tlaku není nutné.

Ultrazvuková biomikroskopie pro glaukom

Pomocí ultrazvukové biomikroskopie (UBM) předního segmentu se používají vysokofrekvenční snímače (50 MHz) k získání snímků s vysokým rozlišením (přibližně 50 μm), které umožňují vidět přední segment oka in vivo (hloubka pronikání - 5 mm)

Metody pro vizualizaci a diagnostiku glaukomu

Bylo zjištěno, že cílem léčby glaukomu je zabránit dalšímu vývoji symptomatické ztráty zraku s maximálním snížením vedlejších účinků nebo komplikací po chirurgických zákrocích.

Technika kapání očních kapek

Kapky lze vštípit různými způsoby. Metoda používající dvě ruce. Pacient by měl naklonit hlavu dozadu tak, aby jeho pohled směřoval nahoru.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.