Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Endoskopie duodena a střeva

Lékařský expert článku

Onkolog, radiolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Indikace endoskopie duodena a střeva

Diagnostické indikace: objasnění lokalizace procesu; vizuální vyšetření patologických změn zjištěných během vyšetření, objasnění jejich prevalence; kontrola účinnosti léčby (konzervativní a chirurgická); diferenciální diagnostika onemocnění žaludku a dvanáctníku; stanovení povahy pyloroduodenální stenózy (organické nebo funkční); biopsie postižených oblastí (žaludeční vředy, vady plnění, novotvary); Identifikace změn žaludku, které mohou ovlivnit výběr racionální metody chirurgické léčby.

Kontraindikace endoskopie duodena a střeva

Absolutní kontraindikace: šok, akutní cerebrovaskulární a koronárního řečiště, epileptické záchvaty, bronchiální astma útok, atlantoaxiální subluxace, jícnu nemoc, při které je nemožné udržet endoskop v žaludku nebo zvýšené riziko perforace (jícnu hořet zúžení jizev a kol.).

 Indikace endoskopie duodena a střeva

Příprava pacienta pro endoskopii dvanáctníku a střeva

Příprava pacienta pro endoskopii může mít některé charakteristiky, v závislosti na povaze studie (plánované nebo nouzové), stejně jako na celkovém stavu pacienta. Při plánované endoskopii by pacient neměl užívat potravu nejméně 4 hodiny před zahájením studie. 3 hodiny před zahájením léčby se pacientovi podává seduxen (jedna tableta - 0,005 g) nebo další trankvilizér. 20-30 minut před zahájením studie se provádí premedikace cholinolytickými činidly (0,5-1 ml 0,1% roztoku atropinsulfátu, methacinu nebo 0,2% roztoku platifilinu).

 Jak se připravit na endoskopii duodena a střev?

Když duodenální studie nejrozšířenější duodenoskopie s bočními optiky, které jsou nejvhodnější pro tento komplexní kontrolní anatomicky těla, jako dvanácterníku, a operace na něm. Duodenoskopii lze provádět i pomocí nástrojů s optickým uspořádáním. Největší výhody mají při vyšetřování pacientů, kteří podstoupili resekci žaludku metodou Bilrota II.

Duodenoskopie pomocí endoskopy s koncovými optikou začít s prohlídkou pyloru, která se zhotovuje ohýbáním distální konec endoskopu a tlačí nahoru stroje vpřed. Čím nižší je tón žaludku a čím více se mu točí, tím silnější musíte ohýbat konec endoskopu. Je-li endoskop umístěn v vrátného, to může být viděno blshuyu přední a horní části žárovky stěny, a s mírným vředu ohýbání dozadu dokonce můžete prozkoumat oblast Postbulbarnye Kapandzhi svěrače.

Jak je endoskopie dvanáctníku a střev?

Čtěte také:

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.