^

Zdraví

Farmakulin

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 15.08.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Farmasulin je léčivo, které má silný hypoglykemický účinek.

Indikace Farmakulin

Použití přípravku Pharmasulin H je předepsáno při léčbě diabetes mellitus v situacích, kdy je nutné udržovat normální hodnotu plazmatického cukru s inzulínem. Navíc Pharmasulin H je často předepsán jako léčivo v počátečním stádiu léčby diabetu závislého na inzulínu a kromě těhotných žen trpících diabetes mellitus.

Farmakulin ze skupiny H NP nebo H 30/70 se používá k léčbě diabetes mellitus 1. Typu a také typu 2, pokud dieta společně s perorálními hypoglykemickými léky nevytváří požadovaný výsledek.

Formulář vydání

Farmasulin je dostupný ve formě skleněných lahviček s objemem 5 nebo 10 ml. Jeden balení obsahuje 1 lahvičku. K dispozici také ve formě skleněných kazet o objemu 3 ml. Jeden balení obsahuje 5 kazet.

Farmakodynamika

Účinnou složkou přípravku Pharmasulin je inzulín, který je zodpovědný za regulaci procesu metabolismu glukózy. Kromě toho tato látka ovlivňuje také různé antikatabolické a spolu s nimi anabolické procesy, které se vyskytují v tkáních. Navíc inzulín zvyšuje tvorbu glycerolu a kromě toho mastné kyseliny, bílkoviny a glykogen ve svalové tkáni a urychluje absorpci aminokyselin. Vlastnost inzulínu je skutečnost, že se snižuje rychlost rozpadu glykogenu, tvorba ketolátek, a kromě toho, lipolýza, neoglyukogenez proces a katabolismus aminokyselin s proteiny.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

Farmakokinetika

Po subkutánní injekci přípravku Pharmasulin H se vývoj terapeutického účinku na tělo začíná po půl hodině. Doba trvání léku je 5 až 7 hodin. Maximální koncentrace v krevní plazmě dosahuje 1-3 hodiny po ukončení léčby.

Po podání přípravku Pharmasulin H NP se dosáhne maximální koncentrace inzulinu v plazmě po 2 až 8 hodinách. Vývoj terapeutického účinku začíná 1 hodinu po podání léku a pokračuje dalších 18 až 24 hodin.

V případě podávání přípravku Pharmasulin H 30/70 jsou nezbytné 30 až 60 minut, aby se vyvinul terapeutický účinek. Jeho celková doba trvání je 14-15 hodin, u některých pacientů však dosahuje až 24 hodin. Při této maximální koncentraci dosáhne inzulín 1-8,5 hodiny po podání léku.

Dávkování a aplikace

Léčba se používá pro IV injekce nebo subkutánní injekce. Intramuskulární injekce je také povolena, ale první dvě možnosti jsou výhodnější. Rozvrh podávání léku, stejně jako dávkování jmenuje lékaře, v závislosti na klinické situaci jednoho pacienta. Podkožně je lék nejlépe zaveden do stehna nebo do hýždí, ramene nebo břicha. Provádění injekcí na stejném místě by mělo činit maximálně 1 rub / měsíc. Při provádění postupu je třeba zajistit, aby roztok nepronikl do cévní dutiny. Neotřižte místo vpichu.

Používejte Farmakulin během těhotenství

Farmasulin používat během těhotenství je obvykle povoleno, ale je třeba mít na paměti, že v tomto případě budete potřebovat více opatrný přístup k výběru dávkování inzulínu, protože jako žena v této pozici může změnit potřebu látky. Proto v případě těhotenství nebo ve fázi plánování byste měli vždy konzultovat s lékařem. Během tohoto období je třeba pečlivě sledovat hladinu cukru v krevní plazmě.

Kontraindikace

Přípravek Pharmaculin nesmí být podáván pacientům přecitlivělým na léky. Je také kontraindikován v případě hypoglykémie.

Bezpečnostní opatření je třeba podávat pacientům s dobou trvání diabetu nebo diabetické neuropatie, ale jiné, než že u pacientů užívajících beta-blokátory, protože v těchto případech tyto projevy hypoglykémie může změnit nebo mají slabou intenzitu.

Vedlejší efekty Farmakulin

Během léčby přípravkem Pharmaculin se mezi vedlejšími účinky nejčastěji pozorovala hypoglykemie, která může způsobit ztrátu vědomí a dokonce i smrt. Obecně vznikají hypoglykemie v důsledku nadměrného dávkování inzulinu, přeskakování jídla, zvýšené fyzické aktivity nebo konzumace alkoholu. Aby se zabránilo tomuto účinku, je nezbytné, aby byl přípravek podáván přísně podle lékařských předpisů a aby dodržoval předepsanou dietu.

Vzhledem k dlouhodobému užívání léku se může objevit hypertrofie nebo atrofie tukové vrstvy pod kůží v místě injekce, stejně jako syndrom rezistence k inzulínu. Dalším může být reakce zvýšené citlivosti - například snížení krevního tlaku, křeče průdušek, kopřivka a nadměrné pocení.

Pokud dojde k nežádoucím účinkům, měli byste se poradit s odborníkem, protože kvůli určitým reakcím možná budete muset přestat užívat léky a také speciální léčbu.

trusted-source[9], [10]

Předávkovat

V případě předávkování lékem se může vyvinout závažná forma hypoglykémie. Kvůli prudké změně fyzického zatížení nebo režimu výživy může být potřeba organismu v inzulínu snížit a to může vést k předávkování, ke kterému dojde při zavedení standardní dávky. Její příznaky jsou ztráta vědomí, výskyt třesu a zvýšené pocení.

Jako léčba se používá orální glukóza (cukr nebo sladký čaj). Pokud má předávkování závažnou formu, musíte intramuskulárně podat iv roztok (40%) glukózy nebo 1 mg glukagonu. Pokud by tyto manipulace s těžkým stupněm předávkování neměly žádný účinek, musíte zadat SCS nebo mannitol, aby se zabránilo mozkovému edému.

Podmínky skladování

Lék v uzavřené formě by měl být uchováván při teplotách 2 až 8 stupňů. Lék v tištěné lahvičce nebo zásobní vložce by měl být uchováván při pokojové teplotě, na místě uzavřeném od slunce.

trusted-source[11]

Skladovatelnost

Farmasulin se může skladovat po dobu 2 let. Po otevření lahve nebo kazety - ne více než 28 dní.

trusted-source[12]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Farmakulin" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.