Obecné informace o bolesti zad

Prevence a prognóza těžké bolesti zad

Bolesti zad jsou považovány za poměrně běžný příznak, který se může objevit v každém věku. Nejčastěji jsou způsobeny nadměrným zatížením páteře, které mění jeho tvar a strukturu, což se odráží v lékařských diagnózách.

Bolest zad u žen

Rozdíl v fyziologii mužů a žen vede k tomu, že pocity bolesti v zádech způsobují řadu specifických příčin, které jsou charakteristické pouze pro poctivý sex.

Bolestné body

Diagnostické bolesti jsou symptomatické body, jejichž definice může přispět k objasnění nebo odhalení onemocnění, jeho umístění a povahy. Musí být odlišeny od difúzní bolesti svalů, podkožní tkáně atd.

Syndrom bolesti

Syndrom bolesti - nepříjemný, někdy netolerovatelný pocit, který se vyskytuje při podráždění (trauma, zánět) citlivých nervových zakončení uložených v orgánech a tkáních.

Koleno to bolí: proč a co dělat?

Svalová únava na konci dne je zcela přirozený proces, zvláště pokud byl den spojen s těžkou fyzickou prací. Nejčastěji únava ubližuje dolní části zad, svaly paží a nohou. Ale přichází takový čas, kdy si člověk začíná všimnout, že bedra bolí a je v klidu, zatímco chodící bolest zesílí a dává ji v ruce, pak v noze. Stává se obtížněji se ohýbat, je téměř nemožné uvolnit zádové svaly, a to i při ležení.

Bolest v zádech: co dělat nebo dělat a sám se k tomu obrátit?

Když je doktor ošetřen pouze jednou stížností, že jeho zadní bolí, může okamžitě pojmenovat více než tucet nemocí různých orgánů a tkání, které se mohou pod takovým příznakem skrývat. Když mluvíme slovem "zpět", myslíme určitou část těla.

Poruchy postoje

Ne každý má krásnou královskou pozici. V naší době, kdy se sedavý životní styl stává běžnějším, má každá sekunda narušení držení těla. Níže jsou nejčastější porušení postoje u lidí.

Zahněte a zaoblejte

Kulaté zpět (sklonit) - to je nejčastější odchylky, ve kterém je velmi výrazný hrudní kyfóza (který zachycuje část bederní páteře) a významný pokles v bederní lordózy.

Postavení: typy postojů a stadia vývoje poruch postoje

Od studie lidského držení těla byla navržena velká řada jeho klasifikací (Kasperczyk 2000). Jeden z prvních byl vyvinut v druhé polovině XIX století v Německu. Odrážela trendy doby a hlavní kritérium pro jeho hodnocení bylo "vojenským" postojem.

Diagnostika lidské polohy

Na moderní úrovni znalostí termín "ústavou" odráží jednotu morfologické a funkční organizace člověka, odrážející se v jednotlivých rysech její struktury a funkcí. Jejich změny jsou reakcí těla na neustále se měnící faktory prostředí.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.