^

Zdraví

A
A
A

Idiopatická telangiectasie: příčiny, symptomy, diagnóza, léčba

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Idiopatické telangiectasie jsou zvětšené intradermální žíly, které nemají klinický význam, ale mohou být rozsáhlé a ošklivé.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

Symptomy idiopatické telangiektázie

Teleangiectasie jsou obvykle asymptomatické. Někteří pacienti však hlásí pocit pálení nebo bolesti a mnoho žen dokonce považuje malé telangiektázy za kosmologicky nepřijatelné.

Co je třeba zkoumat?

Léčba idiopatických telangiectasií

Teleangiectasie mohou být eliminovány intracapilární injekcí 0,3% roztoku tetradecylsulfátu sodného přes velmi tenkou jehlu. Také někdy používáte hypertonický roztok chloridu sodného o koncentraci 23,4%, ale způsobuje poměrně těžkou dočasnou omezenou bolest. Při rozsáhlých ohniscích nebo teleangiectasii může být zapotřebí několik fází léčby. Pigmentace je možná, ale obvykle zmizí, často zcela. Pokud se injekce sklerotizujícího činidla provádí přes nádobu nebo má příliš velký objem, může to vést k tvorbě kožních vředů. Léčba laserem je účinná, ale s velkou oblastí změny může být potřeba několik fází léčby. Malé telangiectasie mohou přetrvávat nebo se opakovat po prvním ošetření.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.