^

Zdraví

Krémy pro herpes

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 10.08.2022
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

K populárním vnějším prostředkům, používaným v případech kožních lézí na viru Herpes simplex na obličeji a těle, je krém z herpesu.

Indikace takových krémů - zánět odlišné lokalizaci kůže (zejména na rtech a nosoretních záhyby), které jsou způsobeny herpes simplex virus HSV-I a HSV-II, a VZV (způsobující šindele).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

Farmakodynamika herpesových krémů

Krémy herpes acyklovir (Zoviraxu, Viroleks, Atsigerpin, Vivoraks, Agerp, Lipster, acyklický) jsou účinné, protože acyklovir je velmi podobná struktuře viru dezoksiguanidina DNA na guanin nukleotidů a mohou být začleněny v jeho virionu. Když biochemickou interakcí s virovou enzymu thymidinkinázy (poskytuje syntézu virové DNA) acykloviru je přeměněn na aktivní formu - acyklovir trifosfát. Je to právě tato látka způsobuje úplné vypnutí replikace DNA procesů Herpes simplex.

Krém z herpes Fenistil Pentsivir má aktivní penciclovir činidla (ATC J05AB13), v blízkosti je acyklovir, takže jeho farmakodynamika podobné.

Krém z herpes labiální rty Epigenes obsahuje glycyrrhizové kyseliny (PBX A05BA08), která má karboxylovou skupinu a blokuje procesy oxidativní fosforylace proteinů ve virem infikovaných buňkách, inhibuje tvorbu ATP a protizánětlivých prostaglandinů v makrofázích, zvýšení aktivity leukocytů a fagocyty zachycování virionů viru.

Farmakokinetika

Vzhledem k tomu, krémy z herpes acyklovir (Zoviraxu, Viroleks, Atsigerpin, Vivoraks, Agerp, Lipster, acyklický) působí lokálně na farmakokinetiku vnějších činidel, které jsou vlastní systémové použití acykloviru, není vhodné, a se nevztahuje výrobců.

Přestože acyklovir označuje špatně rozpustné látky a dokonce i při perorálním podání tablet, které ho obsahují, má nízkou úroveň biologické dostupnosti (ne více než 25%). A při intravenózním podání léků acycloviru, vazba na plazmatické proteiny nepřesahuje 33%.

Proto neexistuje prakticky žádná systémová absorpce acykloviru a pencicloviru, které jsou součástí těchto krémů. V pokynech pro krém není známa farmakokinetika labiální Epigen.

Názvy krémů z herpesu

K dnešnímu dni se věří, že nejlepší krém pro herpes, to je nejúčinnější - obsahuje v jeho složení acyklovir: 5% krém Acyclovir (na bázi propylenglykolu). Identické masti jsou na bázi oleje, a to by mělo být poznamenáno, že mast je nejlepší používat pokud byly zanícené oblasti vytvořeny kůrku, a krém se vstřebává snadněji, a to je vhodné použít v časných stádiích infekce. Viz též - Léčba herpes simplex

Obchodními názvy krémy na opary, léčivou látku, která je acyclovir (ATS - J05AB01): Zovirax (GSK, Velká Británie), Viroleks (KRKA, Slovinsko), Atsigerpin (Agio Pharmaceuticals, Indie), Vivoraks (Cadila Pharmaceuticals, Indie), Agerp (Ukrajina ), Lipster (Ukrajina), Acic (Sandoz, Švýcarsko).

Každá z těchto léků může být použita jako krém z genitálního herpesu, tj. Jsou také krémem pro pysky z herpesu.

Existují krémy na opary v jiném složení (1% krému Fenistil Pentsivir) Epigenes retní (Cheminova Internacional, Španělsko) - Cream of Herpes na rtech (herpes labialis). Některé z nich jsou používány k léčbě herpetických lézí na krému pokožky nebo čínský záchranáře krém 999 PiYanPing Cream (Sanju Medical & Pharmaceutical Co. ), i když ani jedno, ani druhé je krém pro herpes těla (cm. - Léčba herpes zoster ).

Způsob aplikace herpesových krémů

Krémy pro herpes acycloviru (Zovirax, Viroleks, Atsigerpin, Vivoraks, Agerp, Lipster, acyklický) by měl být aplikován na postiženou oblast alespoň pětkrát denně po dobu čtyř po sobě následujících dnů. Krém z herpesu na rtech Fenistil Penzivir se aplikuje každé dvě hodiny (také čtyři dny). Acyklovir pro vnější použití nelze aplikovat na sliznice úst nebo vagíny.

Krém Epigen labial by měl být aplikován třikrát až pětkrát denně; minimální doba trvání léčby je tři dny, ale průběh léčby může být delší (dokud nezmizí všechny příznaky).

Podle oficiálních pokynů nebylo pozorováno předávkování těchto prostředků. Také jejich interakce s jinými léky nebyla zaznamenána.

Podmínky skladování těchto krémů předpokládají teplotu v rozmezí + 10-25 ° C a trvanlivost je tři roky (36 měsíců).

O krémovém záchranáři a čínském krému

Krém zachránce (Forte) Polský výrobce se regeneruje a baktericidní prostředek, který obsahuje: olej (rozpuštěné, olivový olej, rakytník řešetlákový), terpentýn olej (tj. Terpentýn), včelí vosk, rafinovaný naftalen, éterické oleje (levandule, růže a tea tree ).

To znamená, že podle pokynů, prostředky nejsou určeny pro léčbu herpes, a pro léčení různých zranění a akutního zánětu kůže traumatického původu (odřeniny, povrchové rány, popáleniny, hematomy) a podvrtnutí.

A i když se doporučuje používat toto prohlášení zpochybňuje při zánětech sliznic, přítomnost terpentýnu: Local produktů, které obsahují terpentýn, jsou nepříjemné a nepřijatelné aplikovat nejen na sliznici, ale také pro všechny poškozené tkáně.

Krém zachránce ukrajinského produkce (Kyivmedpreparat) obsahuje derivát kyseliny pantotenová (vitamin B5), dexpanthenol má protizánětlivé, Antipruritické a regenerační vlastnosti a antiseptický chlorhexidin.

Jak vidět, to není krém viru, ale prostředkem k léčbě kožních lézí, dekubitů, infikované ekzémy, jakož i bulózní dermatitida, bércové vředy a vředy.

Čínský krém 999 PiYanPing Cream (Sanju Medical & Pharmaceutical Co) je určen ke zmírnění příznaků (zejména svědění) u neurodermatitidy, kontakt a seboroická dermatitida nebo chronické ekzémy. Jeho aktivní složky: syntetický glukokortikosteroid dexamethason acetát, kafr a mentol. Takže tento nástroj není anti-herpetický.

Řekli jsme vám, jak funguje krém z herpesu a jak se používá, a informace o mastich s touto virově infikovanou infekcí naleznete v publikaci - Masti pro nachlazení na rtech: co, kdy a na co smetnout?

trusted-source[15], [16]

Používejte během těhotenství

Všichni tito výrobci drog na vědomí, že v průběhu těhotenství, a to i lokální aplikace krémů a mastí s acyklovir a smetanou Fenistil Pentsivir s pencikloviru je možné pouze za předpokladu, že očekávané přínosy pro matku i plod bude výrazně vyšší, než je jejich možnými negativními dopady, zejména při vyšší citlivosti těhotných žen do příchozích komponent.

Pokud jde o použití během těhotenství a laktace krému Epigen labial, jeho pokyny ukazují, že je možné použít tento přípravek - podle absolutních údajů.

Také si přečtěte - Herpes během těhotenství

Kontraindikace použití herpesových krémů

Krémy z herpesu s acyclovirem as penciclovirem jsou kontraindikovány při přecitlivělosti na tyto látky nebo jiné složky. Nedoporučuje se používat přípravek Acyclovir (a všechny synonyma léčiv) a přípravku Fenistil Penzivir pro děti do 12 let. Také se nedoporučuje používat k léčbě genitální formy herpesu.

Krém na herpes na rtech Epigen labial také neplatí, pokud je zvýšená citlivost na jeho složky.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14]

Nežádoucí účinky

Vzhledem k tomu, minimální absorpce účinné látky (acyklovir a penciclovir) zahrnuty v krém na herpes, vedlejších účinků často projevuje jako kožní vyrážka v místě aplikace, svědění a pálení, jakož i menší bolest působí děj

Pokud se některý z léčiv obsahujících acyklovir používá jako krém z genitálního herpesu, mohou mít ženy zánět vulvy.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Krémy pro herpes" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.