^

Zdraví

Krémy pro psoriázu

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 22.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Psoriáza je onemocnění kůže. Příčiny této nemoci dosud nebyly prokázány. Mnoho odborníků se domnívá, že obrovskou roli ve vývoji hraje dědičný faktor, stejně jako metabolické poruchy v těle.

Až do konce léčení psoriázy ještě nikdo nemohl. Ale nezoufejte, protože existuje mnoho metod, jak zmírnit nepříjemné symptomy psoriázy. Metody zahrnují lékařskou terapii, fyzioterapii, návštěvy sanatoria, použití různých krémů a masti apod.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Indikace pro použití

 • psoriáza;
 • ekzém;
 • různé formy lišejníků;
 • seboroická dermatitida;
 • neurodermatitida;
 • systémový lupus erythematosus a další.

Farmakodynamika

Léky na léčbu psoriázy jsou různé: hormonální, nehormonální, dětské krémy, veterinární krémy atd.

Skupina

Mechanismus účinku

Přípravy

Hormonální

Pro léčbu psoriázy se používají v hormonální krémy kortikosteroidy (glukokortikoidů a mineralokortikoidy, z nichž první výsledek v kurzu minerálních látek v těle, a druhá - metabolismu tuků a bílkovin).

Hydrokortison, prednisolon, frederm, vipsogal.

Nehormonální

Prostředky založené na kyselině salicylové, která má keratolytické (změkčení vrstvy corneum epidermis) a antibakteriální účinky.

Collomac

Ugrokor.

Hydratační činidla - dobře hydratají suchou pokožku, zjemňují ji. Odstraňují svědění a podráždění.

Bioderma, Lokobejz, vyšší.

Hydroxyantrony. Přípravky, které je obsahují, zpomalují procesy buněčného dělení epidermis.

Cygnolin, dietharyanol.

Léčiva na bázi solidol. Obsahují přírodní složky, které zlepšují proces regenerace pokožky.

Pikladol, cytopsor, antipsor, super psori.

Prostředky na bázi oxidu zinečnatého, které dobře tlumí pokožku, odstraňují stopy zánětu a zarudnutí.

Mastný zinek.

Ostatní

Dětský a veterinární krém, krém s vysokým obsahem vitamínu D.

Zorka, krém na bázi kalcipotriolu.

Farmakokinetika

Farmakokinetika závisí na složení léčiva.

Hormonální krémy z psoriázy

Vniknou do kůže, dostávají do krve, cirkulují krví, dostávají do jater a metabolizují se v něm. Hormonální léky mají rychlý a účinný účinek, ale také mají mnoho vedlejších účinků. Před použitím je proto třeba konzultovat s lékařem.

Nehormonální krémy z psoriázy

Místní činnost. Podporují rychlou regeneraci pokožky, zlepšují oběh kůží pokožky, obnovují její vodní rovnováhu. Zabraňuji vniknutí patogenních bakterií do hlubokých vrstev pokožky.

Názvy krémů z psoriázy

 1. Čínský krém "král kůže" - obsahuje ketokonazol a neomycin. Společně mají tyto dvě látky fungicidní, antibakteriální, bakteriostatické a antifungální účinky.
 2. Krémy s vitamínem D: Daivonex, Psorkutan.
 3. Švýcarský krém "Anti Psori NANO" - ochlazuje pokožku, vyhlazuje její povrch, odstraňuje pocit "těsnosti". Nevyvolňuje imunitu.
 4. Super psoria - je vyvinut na bázi solidol, který urychluje regeneraci pokožky. Obsahuje také přírodní výtažky ze směny, šalvěj, eukalyptus, sladovnici, olej z řešetlanky, mátový olej apod. Může být použita k léčbě dětí ve věku od 6 let.
 5. Zorka je veterinární krém, který je připraven na přírodní bázi. Účinně léčí jemné praskliny a eroze na pokožce, eliminuje suchost, zjemňuje a příjemně na dotek.
 6. Sophora - má vynikající účinky na hojení ran, eliminuje nebezpečné bakterie - stafylokoky, streptokoky jiné.
 7. Psorikon - vyrobený na bázi bylinek a pevné látky, bude mít uklidňující účinek na pokožku.
 8. Psoril - skládá se převážně z přírodních výtažků: šalvěj, nealkohol, fialová a lopuch, máta, třezalka, řeřicha. Kromě toho obsahuje oleje: rozmarýn, bodlák, levandule.
 9. Losterin - nehormonální lék, eliminuje hoření pokožky, neobsahuje škodlivé složky a barviva. Dává pocit svěžesti.
 10. Krém s bischofitem - má rychlý regenerační a protizánětlivý účinek.
 11. Fyto-krém na Altai bylinkách.
 12. Indická masť "Ropani" je vyráběna na základě rostliny "psoralea", která je široce používána v ayurvédské kosmetologii.
 13. Dětský krém je také poměrně široce používán k nápravě příznaků psoriázy. Skládají se z přírodních složek: celandin, rakytník, heřmánek, nanuk atd., Které příznivě působí na pokožku.
 14. Elena Malysheva doporučuje použití lupínky psoriázy pro psoriázu.
 15. Hormonální krémy psoriáza: Pikladol, Antipsor, Tsitopsor, Bioderma, Collomak, Akriderm, Akrustal, zinek mast, Tsinokap, naftalen mast Tsignoderm, Ditrastik.

Jak podat žádost?

Používejte krémy z psoriázy opatrně. Měli by být aplikovány úhledně na poškozenou pokožku čistými a suchými rukama. Nebo ještě lépe, použijte vatové tampony, protože budete vyhýbat se dostat do postižených kožních patogenů (Staphylococcus, Streptococcus, atd.), které mohou jedině zhoršit průběh vaší nemoci.

Aplikujte krém rovnoměrně, rozšiřující se po celém povrchu. Použijte přesně množství mastí, které je uvedeno v pokynech, aby nedošlo k předávkování.

Pečlivě sledujte stav pokožky. Pamatujte, že psoriáza "miluje" různé škody na pokožce (jizvení, rány atd.). Nebudete mít čas se dívat zpět, protože na místě malého zranění se objeví nové psoriatické ohnisko. Proto neumožňujte řezy ani poškození.

Nedávejte ošetření psoriázy do poloviny. Příznaky vyléčit až do konce. Negligentní postoj k této nemoci může vést k vzniku nových relapsů.

Používejte během těhotenství

Je přísně zakázáno užívat hormonální krémy z psoriázy během těhotenství. V takovém případě je nutná konzultace s lékařem. Odborník vám řekne, jak nejlépe v této situaci jednat, aby nedošlo k poškození zdraví a zdraví nenarozeného dítěte.

Kontraindikace pro použití

 • těhotenství a kojení;
 • akné a akné;
 • aktinomykóza;
 • rakovina kůže;
 • tuberkulóza kůže;
 • herpes simplex;
 • individuální citlivost na složky drog;
 • děti do 1 roku.

trusted-source[5], [6], [7], [8]

Nežádoucí účinky

 • kvalitativní změny v kůži (atrofie);
 • alergické reakce;
 • zvětšení malých nádob kůže;
 • strihy na kůži;
 • poruchy pigmentace kůže;
 • svědění a pálení.

Symptomy předávkování a interakce s jinými léky

Možná ostrý výskyt alergických reakcí (zarudnutí, zánět, pálení, svědění atd.). Je také možné zvýšit vedlejší účinky. Chcete-li je zbavit, stačí odstranit drogu z kůže.

Pokud náhodně polknete lék, okamžitě se poraďte s lékařem před vypláchnutím vody ústy.

Nepoužívejte pro léčbu dvě nebo více hormonálních masti. To negativně ovlivní vaše tělo. Před aplikací mastí z psoriázy je třeba konzultovat s lékařem. Říká vám, jaké léky lze kombinovat, lék, který vám byl předepsán, a s čím - ne.

Podmínky skladování a trvanlivost

Skladujte na tmavém, suchém a chladném místě. Neuchovávejte v mrazničce. Uchovávejte mimo dosah dětí.

V průměru jsou přípravky na psoriázu uloženy po dobu dvou až čtyř let.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Krémy pro psoriázu" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.