^

Zdraví

Krémy proti bolesti

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Univerzální krém od bolesti pomáhá eliminovat nepohodlí a bolesti způsobené dislokacemi, modřinami, zraněními, vyvrtáním, záněty na kůži, stejně jako onemocnění kloubů a svalů. Tyto krémy se mohou stát účinnou první pomoci po poškození.

trusted-source[1], [2]

Indikace Krémy proti bolesti

Krémy z bolesti se používají k eliminaci bolestivých křečí, zánětlivých procesů, působí jako baktericidní a antiseptické činidla. Léky pomáhají odstranit otok a opravit poškozená vlákna. Omezují také délku rehabilitačního období po úrazech. Tyto krémy se používají v těchto podmínkách:

 • Vyvrtávání a vyvrtání;
 • Hematomy a modřiny;
 • "Lumbago" v dolní části zad nebo zad;
 • Bolest v kloubech;
 • Jako externí léčivo při komplexní terapii uzavřených zlomenin.

trusted-source[3], [4]

Formulář vydání

Nesteroidní krémy od bolesti

Do skupiny nesteroidních analgetik tyto přípravky zahrnují krémy: Voltaren Emulgel, Diklak, diklofenak, Ortofen, dlouhé, Bystrumgel, Naiz DIP reliéf, Fastumgel a Ketonal Finalgon a indomethacinem mast.

Základem těchto léků je nesteroidní protizánětlivá složka (ty jsou ibuprofen, indomethacin, diklofenak, a nimesulid), přičemž kromě toho se přidají pomocné látky. Nejkvalitnější z hlediska expozice jsou drogy, jejichž hlavní složkou je diklofenak.

trusted-source[5]

Krém 911

Krém 911 se používá jako pomocný přípravek při léčení onemocnění kloubů. Snižuje intenzitu bolesti a eliminuje edém, podporuje tvorbu synoviální tekutiny a také obnovu chrupavkové tkáně. Navíc má antirevmatický a protizánětlivý účinek. Krém stabilizuje metabolické procesy v kloubech, zlepšuje trofismus tkání a také obnovuje pohyblivost ke kloubům.

trusted-source[6]

Krémy proti bolesti kloubů

U zánětlivých procesů a bolesti kloubů (takové nemoci jako dna, artritida (reaktivní, revmatické nebo deformující) je obtížné bojovat. Proces úspěšné léčby je však podporován speciálními krémy z bolesti v kloubech.

Nejefektivnějším přípravkem tohoto typu je Voltaren Emulgel, následovaný přípravkem Bystrumgel, Fastumgel a Indomethacin. Všechny tyto krémy jsou vysoce kvalitní a jsou schopné zmírnit silnou bolest.

Droga Gimnastogal poskytuje protizánětlivé a anestetické účinky - v důsledku složité, složkové kompozice, pomáhá při léčbě podvrtnutí, pohmožděniny, příznaky ischias a tak dále.

Krém z ruky pomáhá při bolesti kloubů, revmatismu, osteochondróze, radikulitidě, vyvrtání a uzavřených zlomeninách.

Masť Dikul pro léčbu pacientů se spármi se dobře vyrovná s artritidou a osteochondrózou. Léčba má oteplovací, protizánětlivý a anestetický účinek a také zlepšuje funkci krevního oběhu.

Terapeutický krém pro bolesti kloubů od kaštanu

Pro bolest v kloubech pomáhá krém vyrobený na základě kaštanu.

Peel 300 g gaštanů z hnědé kůže, pak nakrájíme a naplníme do láhve o objemu 0,5 litru. Pak do něj nalijte vodku a zavřete ji. Během 2 týdnů trváte na teplém, temném místě a každým dnem trénujte. Výsledná směs třecích spojů. Tento léčivý přípravek lze skladovat několik let.

Nakrájené ořechy vyrežeme do sklenice a nalijeme amoniakem (0,5 l). Trvejte na týden. Chraňte koleno léčivým přípravkem a pak jej zabalte do bavlněné tkaniny.

Vyrežte 5 gaštanů (nebo 5 lžící květu) a promíchejte s rostlinným olejem (1 zásobník). Poté vaříme na vodní lázni asi 30-40 minut. Výsledný krém k třením kloubů.

Vezměte stejné, jako v předchozím receptu, množství ingrediencí a nalijte je 0,5 litru vodky. Naplnit 7-10 dní. Na místě zavřeného ze světla, v době, kdy se kapacita otřásla. Po užití kontrastní sprchy dejte 2-3 měsíce komprese na postižené klouby.

Krémy pro bolesti nohou v kloubech

Analgetika obsahují analgetika, která mohou rychle a účinně odstranit bolest. Po nanesení tohoto krému na bolavé místo se člověk cítí teplo a snižuje intenzitu bolesti. Krém z bolesti v kloubech nohou pomáhá zlepšit krevní oběh, zmírňuje zánět.

Krém "Honda" je chondroprotektor - nový moderní léčivý přípravek, který má přirozenou základnu. Používá se v případě zánětu kloubů na nohou. Lék má anestetický účinek. S pomocí tohoto krému se většinou dosáhne obnovení kolenní chrupavky. Hlavní složkou léku je chondroitin sulfát, který je extrahován z chrupavkového tkáně ryb, ptáků a savců.

Krémy pro bolesti v kolenou

Při bolestech v kolenou jsou účinné krémy, mezi nimiž jsou Capsicum, Espol, Menovazinum, Nikoflex atd.

Takové léky pomáhají zlepšit tok krve v kolenních kloubech, usnadňují nepohodlí a bolesti při poškození menisku, artrózu, zánět šlach. Tyto léky jsou zvláště účinné při cévní bolesti, neboť oteplovací účinek má pozitivní účinek na onemocnění tohoto typu.

Krémy, mezi něž patří včelí a hadí jed. Mezi takové léky patří Ungapiven, Apizatron, Apiveren, Virapin a Viprosal (s hadím jedem). Tyto léky mají silný vliv oteplování - vstupuje do systémové cirkulace přes kůži, mají vliv na vazy a svaly, což zvyšuje jejich pružnost a zlepšení prokrvení tkáně kolem poškozeného kloubu. Tyto krémy jsou účinnější než zahřívání drog.

trusted-source[7], [8]

Krémy bolesti v rukou

Krém žraločího tuku a paliva účinně odstraňuje necitlivost a bolest v rukou, stejně jako otoky šlach. To vše přispívá k obnovení plného fungování horních končetin. Mezi aktivní složek přípravku: žraločí olej, šalvěj extrahuje vavřín, rozmarýn, levandule, jedle, cedrový olej, a menthol a kafr.

trusted-source[9], [10]

Krémy pro bolesti zad

K odstranění bolesti v zádech existuje mnoho terapeutických krémů různých typů.

Homeopatické léky zlepšit proces tkáňového metabolismu, prevenci degenerace chrupavek tkáně, a také přispívá k jejich rychlé zotavení. Kromě toho takové léky působí jako anestetikum. Moderní farmaceutický nabídka na trhu, který pomáhá osteochondróze, krém Účel T a Traumeel S, který se používá pro ischias, ischias nebo lumbago - obecně zánětlivá-degenerativní onemocnění pohybového aparátu.

Zahřívací, dráždivé, anestetické krémy, které díky svým vlastnostem přispívají k rozšíření krevních cév a zvyšují tok krve na místo, kde byl přípravek aplikován. Tyto účinky způsobují anestetický účinek. Zlepšení trofizmu tkání a zlepšení metabolismu v místě tření může odstranit zánět a silnou bolest. Tyto léky jsou nejúčinnější při hypotermii, myalgiích, "lumbago" a přichycení sedacího nervu.

Chondoprotektory stimulují rychlou obnovu tkání a zabraňují destrukci tkáně chrupavky. Také zlepšit trofismus vazů a svalů v páteři. Tyto léky obsahují účinnou látku chondroitinsulfát, který podporuje regeneraci chrupavkové tkáně.

trusted-source[11]

Krémy pro bolesti dolní části zad

Mezi krémy z nízké bolesti zad je mnoho léků různých farmakologických skupin. Jedním z nejoblíbenějších a nejúčinnějších léků jsou nesteroidní přípravky s protizánětlivým účinkem, mezi které patří například Fastumgel. Účinnost tohoto účinku je zvýšena o složky jako mentol a levandulový olej.

Mezi krémy, které poskytují anestetický účinek, patří Dolgit, Ketonal, Naise a Febrofide.

Krém Dolobene eliminuje zánět a také má trombolytický účinek.

Přípravky Capsicum, Finalgon a Nikoflex mají analgetický účinek. Stimulují proces toku krve na zapálené místo, což vám umožní odstranit bolest.

Krémy pro bolesti nohou

Krémy na odstranění bolesti v nohách navíc mohou zmírnit závažnost končetin, otoky a rychlou únavu. Jsou účinné v počátečních stadiích křečových žil, urychlují hojení trofických vředů a kvalitativně odstraňují kosti a mozoly na nohou.

K odstranění zánětu, ke kterému dochází po traumatu a revmatismu, se používá Olfen-gel, který je schopen proniknout do kůže a koncentrovat se v podkladových tkáních. Analgetické účinky pomáhají urychlit proces normalizace funkce motorů končetin.

Removitis je také dobrým prostředkem - tento lék bojuje proti bolestem v kloubech, působí jako anestetikum a oteplovací lék. Zánětlivý proces v kloubech a přilehlých tkáních je snížen, takže klouby znovu získají svou dosavadní pohyblivost.

trusted-source[12]

Krémy proti bolesti svalů

Mezi léky, které zmírňují bolesti svalů a také snižují záněty v kloubech a svalových tkáních, krém nazvaný "Collagen Ultra". Léčivo obsahuje účinnou látku glukosamin, která je účinným analgetickým a protizánětlivým činidlem. Přípravek také obsahuje hydrolyzát kolagenu, který urychluje syntézu chrupavky, vláken pojivové tkáně a kloubů, což urychluje hojivý proces.

Krémy na bolesti krku

Bolest v krku vzniká v důsledku osteochondrózy krčních obratlů nebo osteoartrózy. Bolestné pocity a omezení pohybu krku se projevují kvůli hypotermii, svalové deformaci, nepohodlné pozici během spánku a také se silnou fyzikou. Zatížení. Krém žraločího tuku a papriky má oteplovací a dráždivý účinek, který umožňuje odstranit křeče a uvolnit svaly na krku. Rovněž eliminuje bolest a otok, zlepšuje regeneraci kloubních tkání a obnovuje strukturu krční páteře.

trusted-source[13]

Krémy pro bolesti svalů po tréninku

V krému Ben-Gay obsahuje mentol a methylsalicylát, který umožňuje použití tohoto léčiva jako anestetika při bolesti svalů. Také s jeho pomocí můžete odstranit pocit únavy, který nastává po fyzickém namáhání a sportovním tréninku.

trusted-source[14], [15]

Krémy pro bolesti hlavy

Cream „Tservidol forte“ z cyklu dávka „Bylinné masti“ je používán k léčbě bolestí hlavy se objevují v důsledku šíjový (hrdlo) neuralgie, „lumbago“, migrény a strnutí šíje. Když krční neuralgie bolest cítil v týle, a v některých případech se může pohybovat směrem dopředu a po stranách hlavy (někdy vyzařuje i v očích). Krém "Cervidol" je schopen rychle odstranit bolest, protože má protizánětlivý a analgetický účinek. Po aplikaci léku se svaly uvolňují a zánět klesá. Použití krému zlepšuje lymfodrenáže a trofické měkké tkáně díky lepší mikrocirkulaci.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20]

Krémy pro bolesti v patách

S bolestí v podpatcích byly použity různé léky, které odstraňují nepohodlí, hojivé rány a mozoly, snižují záněty.

Krém "Zlatý knír", který obsahuje výtažky ze žampionů, kukuřičného oleje, eukalyptu, žraločího tuku, plantejny a zlatých knírek. V zásadě se používá k odstranění otřepů, ale také s ním můžete léčit kožní problémy na patách. Pro tření přípravku je třeba dvakrát denně (ráno a večer), pak po dobu 2 hodin zakrýt nohu teplou přikrývkou.

Krémová "pata", která zjemňuje pokožku na patách a zmírňuje zánět. Používá se v počátečních stádiích vývoje plantární fasciitidy - v tomto stadiu zlepšuje tok krve v patě stále eliminuje vznik zánětu.

Lék "S kožovitým vývrtem", který obsahuje výtažek ze zlatých knírek, stejně jako hřebíčkový olej. Tyto komponenty odstraňují bolest v patách a exostóz. Antiseptický účinek krému zajišťuje olej, česnek a pepř, které jsou také obsaženy v léčivém přípravku.

trusted-source[21], [22]

Farmakodynamika

Vlastnosti bolestivých krémů jsou zkoumány pomocí Ketonal jako příkladu.

Aktivní složka ketoprofenu je nesteroidní protizánětlivé léky s analgetickým a antipyretickým účinkem. Zpomaluje působení cyklooxygenázy-1 a -2, jakož i částečně lipoxygenázu, což brání tvorbě prostaglandinů a bradykininu a tím stabilizovat buněčnou stěnu lysozomů. Vliv ketoprofenu nemá negativní vliv na stav chrupavky v kloubech.

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27]

Farmakokinetika

Ukazatele biologické dostupnosti ketoprofenu jsou více než 90%, plazmatické bílkoviny se vážou o 99%. Maximální koncentrace v plazmě po tření dosahuje maximálně 15-30 minut. Látka je schopna proniknout do synoviální tekutiny a je metabolizována také mikrozomálními jaterními enzymy. V souvislosti s kyselinou glukuronovou se ketoprofen pod záštitou glukuronidu (přibližně 90% látky) vylučuje z těla - asi 80% se uvolňuje ledvinami a 10% přes střevo. Protože ketoprofen má rychlý metabolismus, poločas je méně než 2 hodiny.

trusted-source[28], [29], [30], [31], [32], [33]

Dávkování a aplikace

Krémová ketona (asi 3-5 cm) by měla být aplikována na kůži na místech postižených bolesti - jemným masážním pohybem ji otírejte, až do úplného vstřebání do pokožky. Postup by měl být 1-2 r / den. Doba trvání krému může být maximálně 2 týdny.

Použití krému Účel T - rub 3-5 r / den. S bolestí v zádech. Někdy se na zasaženou oblast aplikuje zraněná bandáž.

Traumeel C - krém by měl být aplikován tenkou vrstvu na kůži v místě, kde je pocit bolesti. Postup je 2-3 r / den. Léčba trvá obvykle 3-4 týdny.

Přípravky Finalgon a Bethanicomilon se aplikují ve vrstvě maximálně o 0,5 cm pomocí aplikátoru. Smíchejte krém jemnými pohyby.

Capsicum se aplikuje v množství 1-3 g s jemným třením. Postup je prováděn 2-3 r. / Den. V průměru léčba trvá maximálně 10 dní.

Chondroitin sulfát se třepe na kůži po dobu 2-3 minut, dokud se do ní nezačne úplně vstřebat. Aplikujte krém na 2-3 r. / Den. Doba léčby je od 2 týdnů. Až 3 měsíce. V případě potřeby může lékař předepsat druhý kurz.

Diklofenak by měl být aplikován na zanícenou oblast s jemným třením 2-3 ot / den. Léčebný cyklus může trvat 1-2 týdny, maximálně jeden den může být aplikován ne více než 8 g drogy.

Ibuprofen se aplikuje ve vrstvě 5-10 cm třikrát denně - měl by být pečlivě nanesen, aby byl krém zcela absorbován do pokožky. Kurz trvá 7 až 21 dní.

Fenylbutazon použity pro nízkou bolesti zad, zadní klouby - proužek vrstvy 2-3 cm, které nepotřebují třít, aplikuje dvakrát denně během 7-10 dnů. Pokud se po ukončení léčby pociťuje bolest, musíte se podívat na lékaře.

Dolobene se aplikuje na kůži 2-4 ruble / den.

trusted-source[46], [47], [48], [49], [50], [51], [52], [53]

Používejte Krémy proti bolesti během těhotenství

Většina léků proti bolesti je v těhotenství kontraindikována - mezi něž patří takové léky jako Finalgon. Léky, které obsahují diklofenak (například Nurofen), by neměly být užívány v 3. Trimestru těhotenství a v jiných obdobích před podáním byste se měli poradit s lékařem. Také je povoleno užívání přípravku Traumeel pouze na předpis lékaře.

Anestetické krémy, které se mohou používat během těhotenství, by měly být vyrobeny z hadího nebo včelího jedu. Například pokud těhotná žena cítí silné bolesti v kloubech nebo v zádech, lékařský předpis může používat Holisal.

Oteplení krémů jsou také těhotnými ženami velmi zakázány, protože účinné látky těchto léků snadno procházejí placentární bariérou. Proto nemůžete používat takové krémy, jako například Viprosal, Apizarthron nebo Nikofleks. V případě nutnosti může lékař předepsat pacientovi přípravek Fastumgel nebo terpentinovou masti. Ale užívání těchto léků by mělo být velmi opatrné, protože vyvolávají tok krve na místo léčby, což vede k odvodu krve z placenty.

Kontraindikace

Použití krémů z bolesti je kontraindikováno následujícími příznaky:

 • Vysoká citlivost na všechny složky drogy;
 • Vysoká citlivost na látky jako je kyselina tiaprofenová, salicyláty, stejně jako blokátory ultrafialového záření, fenofibráty a vonné látky;
 • Pokud je kůže poškozena celistvost (s lupinami, ekzémy, infikovaná nebo otevřená rána);
 • Pokud se vyskytne anamnéza výskytu bronchiálního astmatu v důsledku použití salicylátů nebo NSAID;
 • K dispozici v anamnéze reakce vysoké fotosenzitivity;
 • V 3. Trimestru těhotenství;
 • Děti do 15 let.

S opatrností je povoleno použití krémů pro problémy s fungováním ledvin nebo jater, vředy a eroze gastrointestinálního traktu, bronchiální astma, krevní onemocnění, srdeční selhání v chronické formě.

Přípravky založené na venku had / včelí jsou zakázány na poškozené pokožce. Také to nemůže být použito, pokud jsou na dlaních nebo prstech trhliny, škrábance, odřeniny nebo malé rány. Ženy jsou v kritických dnech kontraindikovány.

Oteplování krém by neměl být používán v případě artrózy kolenního kloubu pacienta, v němž dochází k závažné otoky, protože koleno nashromáždil spoustu synoviální tekutiny (s synovitidy), nebo artritida.

trusted-source[34], [35], [36], [37], [38], [39], [40], [41]

Vedlejší efekty Krémy proti bolesti

Nežádoucí účinky používání krémů z bolesti mohou být alergické reakce. V některých případech jsou možné reakce ve formě otoku a vyrážky na kůži.

trusted-source[42], [43], [44], [45]

Předávkovat

Pokud předávkování krému z bolesti může být podrážděno na kůži, závažné svědění, rozvoj erytému.

Příznaky předávkování mohou v některých případech zahrnovat problémy se zrakem, zvonění v uších, závratě a bolesti hlavy, průjem a zvracení s nevolností, nepohodlí v epigastrické oblasti. Děti mohou mít zvýšené hladiny glukózy v krvi, hypertermii lze pozorovat.

trusted-source[54], [55], [56], [57]

Interakce s jinými léky

Anestetické krémy téměř nereagují s jinými léky, protože se aplikují zvenčí - proto množství léku, které je příliš malé pro lékovou interakci, spadá do krve.

trusted-source[58]

Podmínky skladování

Krémy z bolesti jsou uloženy ve standardních lékařských podmínkách: teplota není vyšší než 25 stupňů Celsia, suchá, uzavřená od slunce.

trusted-source[59], [60], [61], [62], [63], [64], [65]

Skladovatelnost

Krém na bolesti má standardní trvanlivost - v zásadě takové léky mohou být skladovány a užívány maximálně 3-5 let.

trusted-source[66], [67]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Krémy proti bolesti" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.