^

Zdraví

A
A
A

Pánevní vývrt

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Kalkaneální kloub vzniká v důsledku růstu kostní tkáně, jako je páteř, a jinými slovy - kožní kosti. Lidé, kteří trpí podélnými plochými nohami, jsou nejčastěji vystaveni tomuto onemocnění. Přetěžuje nohu, její podélný oblouk. Po přetížení dochází ke vzniku zánětu, při kterém dochází k deformaci periostu nohy a deformují se patní tkáně.

trusted-source[1], [2], [3]

Proč se calcaneus deformuje?

Kalkaneus je deformován, nejčastěji jako důsledek revmatismu. To se neděje bez revmatické artritidy, další příčinou může být narušený metabolismus (dna). Seznam dále zahrnuje infekce, které jsou dva typy (akutní a chronické) - gonokokové a chlamydiové.

Z dalších důvodů pro vývoj kožovitého kloubu si přečtěte tento článek.

Komplexní léčba

Použijte pouze komplexní léčbu, která se týká specialisty na traumu nebo chirurga. Na začátku léčby musíte oslabit zátěž na té části těla, kterou ubližujete. Pozoruhodným terapeutickým účinkem byly speciální ortopedické vložky, které jsou vyráběny výhradně pro individuální objednávky. Je třeba dodržet správné pokládání oblouku vnějšího a vnitřního se správnou drážkou as přítomností těsnění pod patou.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9]

Lázní pro nohy

Prevence onemocnění může sloužit jako teplá koupel s přídavkem mořské soli. Takové koupele mohou fungovat jako úleva od bolesti v nohách. Lázně zlepšují krevní oběh, kvalitativně vyživují měkké tkáně na nohou.

Lékař může předepsat fyzioterapii, rázovou vlnu, ultrazvukovou léčbu nebo laserovou terapii, neodmítnout ji, bude okamžitý účinek.

Léky

Léky jdou do bitvy, pokud předchozí metody neměly požadovaný účinek. Lékař může předepisovat diklofenak, piroxikam, methindil. Tyto léky nejsou steroidy, ale výrazně zmírňují záněty. Můžete použít krémy a různé masti, které také přispívají k léčbě. K takovým masům a krémům patří: finalgon, mobilat, voltaren. Poraďte se s lékařem-ortopedem, který vám poskytne správnou léčbu a předepíše potřebné léky.

Provoz

K chirurgickým metodám dochází pouze v případě neúčinnosti konzervativních látek. Četnost chirurgické léčby však není dostatečně vysoká: používá se u 5% pacientů. Aplikováno v případě, že konzervativní léčba nedosáhne výsledků během 6 měsíců. Také strávit v případě, že syndrom bolesti u člověka je příliš výrazný, natolik, že nebude schopen vydržet konzervativní léčbu.

Operace se provádí několika způsoby. Výběr metod je určen stavem pacienta, technickou kapacitou instituce a kvalifikací specialistů. Nejčastěji se používá otevřená tradiční operace. To je nejjednodušší způsob, který nevyžaduje speciální vybavení. Operace může být provedena v podmínkách jakékoliv nemocnice. Avšak tento způsob zásahu má také své nevýhody, které zahrnují vysoký stupeň traumatu operované oblasti a okolních tkání, vysokou pravděpodobnost komplikací, riziko infekce, dlouhá doba zotavení.

Endoskopická chirurgie je metoda, při níž není úplný řez proveden. Současně se stupeň poškození tkáně výrazně snižuje. Podstata operace spočívá v tom, že doktor dělá 2 malé řezy. Jeden představuje speciální kameru, která umožňuje zobrazit strukturu a vlastnosti vnitřního prostředí, vizualizovat patologii. Druhý typ představuje speciální nástroje, které vám umožňují odstranit ostrost. Tato metoda má mnohem méně vedlejších účinků, významně snižuje riziko infekce a pooperační komplikace. Doba zotavení je mnohem kratší, neboť prakticky neexistují žádné škody.

Rovněž se používá metoda minimalizace disekce fascie, při níž dochází k minimálním následkům a poškození. Celá operace se provádí pod kontrolou rentgenového zařízení. Nejprve se provede malý řez, jehož průměr je přibližně 3 mm. Potom se do této oblasti vloží malý skalpel, který odděluje fasciu od podnoží. Poté je skalpel odstraněn z povrchu rány, zavádí se řezačka, která zcela vykloubí ostrost. Dnes je tato operace poměrně vzácná, protože vyžaduje speciální vybavení, které není k dispozici v každé nemocnici. Doba zotavení po operaci je nejkratší.

Prevence

Cure ostrohy je velmi obtížné. Jedná se o dlouhý a časově náročný proces, takže je lepší poskytovat preventivní opatření včas, než později překonat následky. Také prevence je důležitá po chirurgickém zákroku, aby se ostrohy znovu nevytvářely.

Podstata prevence je omezena tak, aby se maximálně zabránilo působení rizikových faktorů, stejně jako odstranění souvisejících onemocnění a vrozených patologií, které mohou vést k rozvoji podnětu. Je nutné léčit somatické a infekční onemocnění včas, abychom odstranili přetrvávající viry a skryté infekce.

Je důležité bojovat proti nadváze a aktivnímu životnímu stylu. V tomto ohledu potřebujete co nejvíce času na strávení na čerstvém vzduchu, sportování. Cvičení by mělo být prováděno pravidelně. Je také nutné provádět respirační a relaxační postupy, které umožňují normalizovat metabolické procesy, zabránit vzniku usazenin, novotvarů a zánětlivých procesů. Musíme se snažit zamezit zranění, klouby, svaly, šlachy. Boty by měly být pohodlné, se speciálními ortopedickými vložkami, které vám umožní odstranit zátěž zezadu a správně rozložit náklad. Nedoporučuje se nosit boty s vysokými podpatky, protože deformuje nohu, kartáč. Je třeba mít na paměti, že boty bez paty nejsou pro tělo také užitečné. Nejlepší možností je výška podpatku 2 až 4 cm, v případě potřeby můžete použít speciální podpatky.

Je důležité kontrolovat zatížení nohou a pokuste se o správnou distribuci. Je důležité, aby nedošlo k přetížení dolní části zad, uvolnění páteře. Zvláštní pozornost by měla být věnována identifikaci a včasné léčbě onemocnění kloubů a bederní. Ploché nohy jsou také rizikovým faktorem, takže lidé s touto patologií potřebují provádět speciální cvičení, nosit nápravné vložky.

S extrémní opatrností by člověk měl léčit vaše zdraví u lidí s dnou, diabetem, aterosklerózou, protože to jsou hlavní rizikové faktory. Je nutné tyto nemoci léčit, aby se zabránilo dalšímu postupu. Jakmile pocítíte bolest nebo si všimnete jiných příznaků ostrosti, měli byste okamžitě poradit s lékařem.

Předpověď počasí

S včasnou detekcí, odstraněním příčiny vzniku čelích a odpovídající léčbou může být prognóza příznivá. Ostruhy na nohách jsou ošetřeny tvrdě, dlouho, nicméně, využití je možné, hlavně - být trpělivý a přísně dodržovat všechna doporučení lékaře. Pokud nedodržíte doporučení, nemusíte ošetřovat čelist, prognóza může být nepříznivá: silná bolest, úplná nehybnost a zdravotní postižení.

trusted-source[10]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.