^

Zdraví

Příznaky a známky drozd u mužů: svědění, vyrážky, hoření, zápach

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 23.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Draslík je běžné onemocnění, které postihuje hlavně urogenitální trakt. Je známo, že drozd u mužů je mnohem méně časté než u žen. Tato patologie však přináší stejnou míru nepohodlí jak mužům, tak ženám. Příčina onemocnění je stejný pro obě pohlaví: narušení normální funkci sliznic, narušení normálního složení mikroflóry (dysbiosis), jakož i rozvoj houbové infekce (houby rodu Candida).

Trush je často doprovázen svěděním genitálií. Svědění je způsobeno zánětlivým procesem, porušením normální mikroflóry, infekcí. Svědění se může vyvinout v důsledku skutečnosti, že bakteriální a houbové mikroflóra produkuje velké množství toxinů a odpadních produktů, které dráždí sliznici močových cest a způsobují rozvoj zarudnutí, svědění, pálení. Na pozadí tohoto všeho může místní teplota vzrůst, což vede k pocitu tepla a hoření.

Také drozd je doprovázen vylučováním bílé barvy. Někdy mají sypkou konzistenci. Může se také pozorovat nepříjemný zápach, zvláště pokud není drozd dlouhodobě ošetřována. Vůně je jako vůně ryb.

V některých případech se může objevit otok. Nicméně, edém s drozdem je extrémně vzácný. Příčinou otoku může být zánětlivá reakce, špatně zvolená medikace.

U zanedbávaných forem onemocnění může dojít k bolesti v perineální oblasti a dokonce k bolesti v konečníku (zvláště pokud se infekce rozšíří do konečníku, střeva).

Jak vypadá drozd u mužů?

Nemoc má extrémně nepříjemný vzhled: bílý výtok z pohlavních orgánů. Často mají zakalenou konzistenci, vločkovitý vzhled. Je doprovázeno závažným svěděním, pálením, nepříjemným zápachem.

Trush u mužů s diabetem

S cukrovkou se často objevuje drozd kvůli tomu, že tělo je ostrým porušením metabolických procesů. Zejména metabolismus sacharidů je narušen. To se projevuje zvýšeným obsahem glukózy v krvi. Glukóza vytváří dodatečné zatížení těla, zejména ledvin a jater.

Také hormonální procesy v organizmu jsou přerušeny. To vede následně ke snížení imunitního stavu, což je porušení normálního stavu mikrobiocenóz hlavních biotopů. Kolonizační odolnost mikroorganismů klesá, což vede k poklesu počtu normální mikroflóry a ke zvýšení patogenní mikroflóry. Tak se vyvinou drogy u mužů.

Symptomy

Jako nejčasnější příznaky vývoje drozdů u mužů je možné zvážit svědění a pálení v oblasti genito-urinárního traktu. V některých případech může dojít k rychlému nutkání močit, někdy i bolesti při močení. Pak je nepříjemný zápach.

Svrbení pro drozd u mužů

Drozdek je doprovázen svrbením, které se zesiluje s progresí infekce a zánětu. Svědění je obvykle spalující příroda. Často doprovázené zarudnutím a podrážděním. V noci se svrbivě snižuje. Také svědění se po umytí perineum snáší teplou vodou a mýdlem.

Svědění je způsobeno poruchami mikroflóry. Zdá se, že počet mikroorganismů, jako jsou eubakterie, klostridie, peptokoky a vellonely, se zvyšuje. Svědění se obvykle vyskytuje, pokud jejich počet přesáhne 10 4  cfu / ml. Obvykle by počet těchto mikroorganismů neměl překročit 10 3  cfu / ml.

Eliminujte svědění pracím teplou vodou (co nejčastěji). Je lepší používat dětské mýdlo nebo gel pro intimní hygienu. Poté je třeba kůži usušit suché (neotřižené), mast se krémem na kojence nebo krém pro intímnou hygienu. Při závažném svědění je lepší použít speciální léky, které snižují úroveň bakterémie, odstraňují zánětlivé procesy. Lékař si může zvolit takové léčení.

Vyrážka a horečka v případě drozd u mužů

Vyrážka může nastat, pokud je příčinou zánětlivého a infekčního procesu houbová infekce nebo zánětlivá reakce.

Zvýšení teploty vždy znamená buď intenzivní regenerační proces, nebo progresi zánětlivého a infekčního procesu. Zvýšení teploty naznačuje, že v kvantitativním vyjádření se počet příležitostných a patogenních mikroflórů výrazně zvýšil a výrazně převyšuje hodnoty normy. V tomto případě převažuje množství patogenní mikroflóry oproti zástupcům normální mikroflóry, v důsledku čehož je udržován infekční-zánětlivý proces.

Bolest v drozdích u mužů

Bolest může být známkou toho, že onemocnění je již docela zanedbáváno a vyvíjí se poměrně intenzivní zánětlivý a infekční proces. Bolest se obvykle vyskytuje v penisu a zesiluje se močením. S progresí onemocnění se může bolest rozšířit do konečníku a konečníku. Musíme začít léčbu co nejdříve, aby se zabránilo šíření infekce do celého střeva. To může vést k porušení střevní mikroflóry, což vede k vážným gastrointestinálním patologiím.

Pálení drozd u mužů

Docela často je drozd doprovázena pocením pálení. Tento příznak je poměrně častý. Tento příznak je zvláště charakteristický pro pozdní stadia vývoje onemocnění, při nichž dochází k intenzivnímu vývoje infekčního a zánětlivého procesu. Pálení se vyskytuje v případě prudkého poklesu počtu příležitostné a normální mikroflóry. Místo toho se zvyšuje počet mikroorganismů, jako jsou eubakterie, klostridie, peptokoky a vellonely. Spalování se zpravidla rozvíjí, pokud počet mikroorganismů přesáhne 10 4  cfu / ml. Obvykle by počet těchto mikroorganismů neměl překročit 10 3  cfu / ml.

Je důležité si uvědomit, že pálení se zvětšuje v noci. V případě, že se vyvinula houbová infekce a stupeň invaze je dostatečně vysoký, se objevil nesnesitelný pocit pálení. Můžete se zbavit spáleniny pomocí léků nebo homeopatických přípravků, zeleninových odvarů. Účinné v tomto případě je praní s rostlinnými výtažky, následované mazáním postižených oblastí speciálním olejem nebo krémem.

trusted-source[1]

Vůně s drozdem u mužů

Thrush je spojován s vývojem bakteriální a někdy houbové mikroflóry. Tento proces je doprovázen nepříjemným zápachem. Při vývoji bakteriální mikroflóry je pach hnilobný, zatímco v případě houbové infekce se pach připomíná vůni ryb. Podle povahy vůně můžeme hrubě předpokládat typ infekce, která způsobila vývoj patologie.

Etapy

Kůra se obvykle vyskytuje ve třech fázích. V první fázi jsou příznaky špatně vyvinuty, nebo se vůbec nevykazují (tzv. Asymptomatický průběh). Obvykle se v této fázi sníží imunita, normální mikroflóra je narušena. To vše vede k rozvoji houbových infekcí, kolonizaci volných mikrobiotopů patogenní mikroflórou.

Postupně se choroba dostává do druhého stupně (kdy se začínají objevovat první příznaky onemocnění). V tomto stádiu se v místech léze již vyskytují bílý kadeřavý exkrek, svědění, mírné podráždění. Imunitní systém i nadále snižuje jeho aktivitu, snižuje také kolonizační odolnost sliznic, což vede ke zhoršení a progresi infekce. V této fázi je onemocnění snadno ošetřitelné.

Ve třetím stupni probíhá onemocnění, pokrývá velké části těla, ovlivňuje stále více nových biotopů. V této fázi je již onemocnění poměrně obtížné léčit. Často je vyžadována dlouhodobá komplexní terapie, včetně použití imunomodulačních komplexů, prostředků zaměřených na normalizaci metabolických procesů. Některé místní fondy jsou také používány. Léčba efektivně kombinuje jak tradiční léky, tak netradiční léky: homeopatické, alternativní léky, phytopreparace.

Počáteční fáze

V počátečním stádiu se drozd obvykle projevuje svěděním, zarudnutím a podrážděním kůže. Může se také vyvinout zánětlivý proces, který je doprovázen uvolněním bílé sýrovité hmoty. V této fázi, obvykle dostatečně antibakteriální nebo antifungální terapie, normalizace bakteriální mikroflóry.

trusted-source[2]

Chronická drozd u mužů

Thrush může jít do chronické fáze, pokud to nemůže být vyléčeno včas. V tomto případě se projeví s vážným svěděním a pálením, zarudnutím v oblasti léze. Chronická forma naznačuje, že člověk vyvine chronická dysbiózu, narušil normální vztah mezi patogenními, oportunistických a normální mikroflóry. Porušení mikroflóry zhoršuje v zimě a žíly, protože toto období, tělo postrádá vitamin, potravinářské méně, v tomto pořadí, jsou poruchy imunitního stavu, hormonální hladiny.

trusted-source[3], [4], [5], [6], [7], [8]

Běžící drozd u mužů

Pokud je patologie spuštěna, může být plná houbových infekcí, která neustále postupuje a zachycuje více orgánů a systémů. Zanedbávaná forma infekce musí být nutně léčena, protože může pouze zhoršit stav celého organismu, snížit obranyschopnost organismu, narušit hormonální pozadí a metabolické procesy v těle.

Dráždivost u mužů bez příznaků

Latentní průběh onemocnění je vzácný, nicméně to lze pozorovat v chronickém průběhu onemocnění a také v případě, že je jeden z partnerů infikován. Obvykle latentní forma nezpůsobuje člověku nepohodlí, nicméně je třeba ji léčit, neboť může významně narušit lidské zdraví a způsobit vážné komplikace.

Skrytá drozd u mužů

Při latentní formě je nemoc diagnostikována náhodou během diagnostiky některých dalších onemocnění. V tomto případě patologie nedává člověku nepohodlí. Nejčastěji Thrush se zjistí náhodně pomocí bakteriologického vyšetření, při kterém se struma diagnostikována, klinický obraz je ovládán oportunistické a patogenní flóry, a odhalil plísňové flóry (ve formě houby rodu Candida).

Častá dráždivost u mužů

Pokud se často vyskytuje drozd, je nutné imunitu zkontrolovat. Poměrně informativní je vyvinutý imunogram. Tato analýza předpokládá analýzu hlavních složek imunitních buněk, jejich poměru, který ukazuje kvantitativní a kvalitativní charakteristiky imunitního stavu. Velmi důležitá je analýza lymfocytů, leukocytů, monocytů, neutrofilů, eozinofilů.

Když porušení imunitního stavu, zejména porušení poměru cirkulujících imunitních buněk, leukocytů, dochází k časté infekci. To je způsobeno tím, že primární funkcí leukocytů a CEC, že je anti-bakteriální a houbové mikroorganismy vytvoření a udržení normální tělesnou homeostázy. Také častá drozd se může vyvíjet na pozadí virové infekce, která významně podkopává obranyschopnost těla.

Formuláře

Dusička u mužů se může vyskytovat nejen v perineu, ale i v jiných částech těla.

Dusit na těle mužů

Drožka postihuje celé tělo pouze v případě, že je imunita člověka výrazně snížena. Při normální imunitě brání normální mikroflóra intenzivní reprodukci bakterií, které jsou příčinou infekčních onemocnění včetně drozdů. Potlačení mykotické infekce, patogenní mikroflóra.

Thrush lze léčit úpravou imunitního systému a obnovením normální mikroflóry. To je nejúčinnější způsob. Můžete také použít některé masti pro vnější použití, stejně jako přípravky určené k perorálnímu podání.

trusted-source[9], [10], [11]

Dusit na tváři mužů

Osoba postižené v případě, že se normální mikroflóra je narušena, a je zde velké množství patogenních organismů v horní vrstvě pokožky (epidermis), včetně plísňové infekce, který se aktivuje v různých podmínkách.

Dusit na penis

Zdá se, že je to zpravidla se zarudnutím a bílým zakaleným výbojem. Proces může být doprovázen nepříjemným zápachem, pálením, svěděním. Abyste si vybrali nejlepší léčbu, musíte co nejdříve navštívit lékaře, podstoupit potřebnou léčbu. V tomto případě by léčba měla být komplexní. Zpravidla zahrnuje léky, stejně jako některé externí léky, které pomáhají rychle obnovit normální mikroflóru a zlepšit imunitu.

Dělají drozd obřezaní muži?

Drozdev se vyvíjí bez ohledu na to, zda měl člověk obřízku nebo ne. To je způsobeno skutečností, že základem pro vývoj drozdů je snížení imunity a narušení bakteriální mikroflóry urogenitálního traktu.

Vést k takovým porušením může být nedávno převedena antibiotická terapie, která zabíjí nejen patogenní mikroflóru, ale také normální. To končí dysbiózou. Také dochází k porušení normálního stavu sliznice, svědění, pálení, zarudnutí. To je způsobeno bohatými sekrecemi, které postupují na pozadí snížené imunity, vývoji zánětlivého procesu.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17]

Draslík u mužů v ústech

V dutině ústní dutiny může být dráždivý účinek poruchy normální mikroflóry. Existuje takové porušení na pozadí snížené imunity nebo po užívání antibiotik. Někdy může být důvodem prodloužené užívání určitých skupin léčiv, chemoterapie.

 Drobek se může vyvinout i v případě, že mikroorga- nismy vstoupí do ústní dutiny, která by měla běžně obývat jiné biotopy. Například vývoj drozd může přispět k proniknutí patogenní mikroflóry urogenitálního traktu do ústní dutiny. Někdy může proniknutí intestinální infekce do ústní dutiny přispět k rozvoji drozd v tomto biotopu. Taková infekce se zřídka proniká do ústní dutiny každodenními prostředky. Hlavním způsobem přenosu je orální sex s infikovaným partnerem.

Droust v rozkroku u mužů

Hlavním místem lokalizace drozd u mužů je tlustá oblast. V této zóně dochází k rozvoji drozd poměrně rychle, neboť vytváří optimální podmínky pro rozvoj anaerobní mikroflóry, která se vyvíjí bez přístupu kyslíku nebo za podmínek omezeného množství kyslíku.

Pokud se domníváme, že hlavním příčinným činidlem drozdů je houba rodu Candida, její převaha v inguinální zóně bude zřejmá. To je způsobeno skutečností, že houba je anaerobní, jehož vývoj nastává v podmínkách nedostatku kyslíku. Svědění, pálení, zarudnutí se rozvíjí. Léčba vyžaduje antifungální terapii.

Dusit na rtech mužů

Na rtech drozd se vyvíjí extrémně vzácně, zvláště u mužů. Může to být důsledek narušení normální mikroflóry v ústní dutině. Normální mikroflóru může být narušena ze dvou důvodů. Prvním důvodem je snížení imunity, kdy dochází k rozvoji dysbakteriózy (snížení počtu normální mikroflóry, která okamžitě aktivuje patogenní mikroflóru). Druhým důvodem je penetrace patogenní mikroflóry do ústní dutiny z jiných biotopů, zejména z urogenitálního traktu.

První možnost vyžaduje korekci mikroflóry. K tomu se nejčastěji jmenované imunomodulátory, které opravují stav imunitního systému, normalizují mikroflóru. Probiotika nebo prebiotika se také používají k normalizaci mikroflóry. Jsou to docela vážné prostředky, které lze léčit pouze pod vedením lékaře. Tyto léky jsou předepsány výsledky testů.

Druhá možnost vyžaduje antibiotickou terapii nebo antifungální terapii (v závislosti na příčinném jevu onemocnění). Léčbu můžete předepsat pouze na základě výsledků testů. Byl proveden bakteriologický průzkum, během něhož byl izolován příčinný účinek onemocnění, pro něj byl zvolen účinný lék a jeho optimální dávka.

Krk v hrdle u mužů

V lékařské praxi je droga v krku velmi vzácná. Pro jeho vývoj by měla být velmi nízká imunita, která je přibližně na úrovni imunodeficience. Obvykle se jedná o složitou formu neléčených drobů úst nebo rtů. 

Léčba drozd u mužů

Vyrážka může být léčena léky, lidovými léky, homeopatií. Existuje mnoho receptů, které vám umožní rychle a efektivně zbavit se vyrážky. Zvažte nejúčinnější a rychle účinkující recepty.

 • Recept číslo 1.

Je to docela účinná mast z borovicové gumy a másla. Pro přípravu masti si asi 50 gramů másla, roztaví se ve vodní lázni, přidá se 5 až 10 gramů gumy. Nasaďte slabý oheň a za stálého míchání promíchejte. Poté odstraňte z tepla a nechte zmrazit. Naneste na genitálie tenkou vrstvu. Můžete rozmazat až třikrát denně. Doba léčby - do úplného zotavení.

 • Recept číslo 2.

Celoživotní sóda výrazně snižuje svědění, rychle eliminuje zánět. Důležité je, aby se produkt nepoužíval přímo na sliznice a pohlavní orgány, protože může způsobit popáleniny. Výrobek se aplikuje a pečlivě vtírá do oblasti veřejného mínění nebo do kosmu.

Pro přípravu masti vložte čajovou lžičku sody do malé misky sokolníků a důkladně promíchejte. Je-li to možné, je to možné, je možné ho zapálit na nízké teplotě. Aplikujte na kůži 3-4krát denně, dokud symptomy zcela nezmizí. Neaplikujte na sliznice!

 • Číslo receptury 3.

Olej z šalvějových léčivých bylin pomáhá eliminovat skvrny v krátké době. Vezměte 1-2 polévkové lžíce bylin a nalijte sklenici vařeného horkého slunečnicového oleje. Nechejte stát 2 hodiny. Poté se aplikujte na oblast svědění a hoření několikrát denně.

Existují také další způsoby, jak rychle ustupuje drozd u mužů. Můžete například použít odtučnění různých bylin pro praní. V některých případech jsou zobrazeny zásobníky, komprese, lotiony.

Pro léčbu drozdů v krku, muži často používají máchání. Jako základ pro oplachování používejte odtučněné zeleniny nebo čistou vodu. Zvažte některé přísady, které lze použít k opláchnutí krku a mazání různých oblastí pokožky.

 • Recept číslo 1. Masti pro oplachování

Osvědčená masť z jehel. K jeho přípravě je třeba vzít asi 100 gramů jehel, umyt, umístit na rohožku a zapálit. Po úplném spálení jehly opustí popel a lepkavá tekutina. Tato kapalina se smíchá s popelem a přidává se do výplachového média. Asi třetina čajové lžičky tohoto produktu se rozpustí ve sklenici teplé vařené vody. Míchejte důkladně. Oplach by měl být přibližně 3-4 krát denně.

Můžete také použít masti zvenčí: aplikovat na oblast krku zepředu, oblast lymfatických uzlin. Doporučujeme jej použít tak, aby byla stále horká. Opakujte tento postup denně, dokud symptomy drozd nezmizí.

 • Recept číslo 2. Elixír proti infekci

Rychle odstranit infekční a zánětlivý proces, bolestivý syndrom, svědění, vyrážky a podráždění pomohou elixír z rakytníka. Vezměte 200 ml ethylalkoholu a protřete do oblasti hrdla, stejně jako za uší a do oblasti chrámů před vznikem tepla. Poté se z horní části aplikuje tenká vrstva předem stlačeného oleje rakytnového. Nahoře s tenkou vrstvou celofánu. Držte stlačený vzduch po dobu 30 minut. Odstraňte a lubrikujte vazelínou nebo glycerolem

 • Číslo receptury 3. Mast z cedrového oleoresinu a propolisu

Tato masť rychle odstraňuje záněty a eliminuje infekční proces. Pro přípravu masti si asi 50 gramů propolisu, roztaví se ve vodní lázni, přidá se 5-10 gramů cédrové gumy, míchá se, dokud se nevytvoří jednotná hmota, dovolí zmrazení. Na oblast krku naneste tenkou vrstvu, krytu pokryjte hlavou. Můžete rozmazat až třikrát denně. Doba trvání léčby je až do úplného vymizení skvrn.

 • Recept číslo 4. Masť s knírem a hořčicí

Velmi rychle eliminuje zánět a snižuje projev jakýchkoli infekčních jevů. Pro přípravu do sklenice s přírodním zvoncem položte lžičku hořčice, důkladně promíchejte a naneste na pokožku 3-4 krát denně na lymfatické cévy, oblast hrdla a hrudníku. Tato masť může stoupat nohama a přidávat ji na lžíci do vody pro nohy.

Můžete také mazat s touto masti na noc. Razirayut kruhové pohyby až do výskytu tepla. Pak položte na teplé ponožky a nejlépe jděte do postele, skrývající se za teplou vlněnou deku. Doporučuje se také vypít zeleninový odvar s antiseptickým nebo protizánětlivým účinkem. Dobře pomáhá šalvěj, heřmánek, měsíček, stevia, kopřivka. Také drozd u mužů se rychle vyléčí při užívání vitamínů kromě základní léčby. Zejména skupina vitaminu B má pozitivní účinek.

Při absenci příznaků je lépe zacházet s patologií s homeopatickými léky. Je třeba poznamenat, že homeopatické léky jsou jedním z nejúčinnějších způsobů léčby různých infekčních a chronických onemocnění. Nicméně jsou také docela nebezpečné, zejména pokud jsou používány nesprávně.

 • Recept číslo 1.

Chcete-li odstranit svědění, pálení, podráždění v perineu a inguinální oblasti, aplikujte masti. Musíte vzít 1 lžíci borůvek jalovce, strouhanou levandulovou a pampelišovou trávu. Směs s 50 g glycerinu, přiveďte homogenní hmotu. Poté naneste na postižené oblasti tenkou vrstvu.

 • Recept číslo 2.

Druhý olej se skládá z extraktu ze smrku a borovicových jehel, stejně jako kokosového oleje a jojobového oleje. Přibližně 50 ml oleje (směs dvou olejů) se zahřívá ve vodní lázni, přidá se 2 čajové lžičky smrkového extraktu, 2 lžíce smrkových jehel. Vařte 2-3 minuty, pak vyjměte z ohně, důkladně promíchejte, dáte příležitost vařit. Poté přidejte do vody k praní, koupele a také naneste tenkou vrstvu na kůži až 5krát denně.

 • Číslo receptury 3.

Vezměte třetinu sklenice křemičitého písku, mícháme s polovičním sklem ricinového oleje a přidejte 2 kapky ethanolu. Doporučuje se trvat půl hodiny. Před aplikací je doporučeno míchat a poté aplikovat na poškozené oblasti až 3krát denně.

Pro léčbu chronické drozd a prevenci relapsů se navrhuje několik receptů, testovaných podle času a let trvání. Nicméně i tak je důležité dodržovat všechna bezpečnostní opatření. Za prvé, musíte dodržovat všechna doporučení lékaře, dodržujte předepsanou schému. Za druhé se doporučuje vybrat léky pouze po provedení všech nezbytných diagnostik a přesné diagnóze. V opačném případě může dojít k nežádoucím účinkům až do zhoršení a progrese onemocnění.

 • Recept číslo 1.

Dýňový olej s přídavkem esenciálního oleje z vápna a citronu pomáhá v krátké době eliminovat svědění drozdů. Vezměte 2 lžíce dýňového semínka a nalijte 5 lžící vařeného horkého slunečnicového oleje. Trvejte 3-4 hodiny. Ukázalo se, že dýňový základ, který absorboval všechny vitamíny a sílu dýně.

Do výsledného oleje se přidá asi 40-50 ml dýňového oleje (prodává se v lékárnách ve sterilní formě). Nechte stát pod těsně uzavřeným víkem po dobu 2-3 hodin, poté přidejte 2-3 kapky limetkového oleje jako tolik citronového oleje. Lze jej použít k odmašťování, kompresi, jen jej protřepte do postižených částí těla, dokud nebude zcela absorbován.

 • Recept číslo 2.

Čerstvé listy zelí se navlhčí ve vařící vodě, potřísní vodou a aplikují se na časovou oblast a na křovinu. To je způsobeno skutečností, že v této zóně jsou hlavní oblasti, které stimulují činnost imunitního systému a hormonálního (endokrinního) systému. Jedná se o druh biologicky aktivních bodů. V chladné sezóně je zelí pevně zabaleno širokým obvazem nebo je aplikován obvaz, pokrytý suchým teplem. Udržujte takový stlačený vzduch po dobu jedné hodiny, poté opatrně odstraňte.

 • Číslo receptury 3.

Třezalka tečkovaná je vhodná jak pro orální, tak pro vnější aplikaci. Pro použití připravte samostatný vývar z výpočtu: sklenici vroucí vody přidáme jednu lžíci bylin. Vaříme hodinu. K dispozici jsou 2 možnosti. V prvním případě se vývar pít během dne v malých džbáních. Ve druhém případě se odfarbuje pro mazání postižených oblastí. První den mazněte každou hodinu, pak - každých 1,5-2 hodin. Po 2-3 dnech pokračujte v trojnásobném mazání, dokud příznaky úplně nezmizí.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.