^

Zdraví

Prostředky ke zvýšení chuti k jídlu u dětí

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Mnoho faktorů ovlivňuje dobré chutě dítěte. Proto, jakmile zjistíte, že vaše dítě začalo jíst špatně, měli byste okamžitě vyhledat pomoc od profesionálního pediatra. Pomůže zjistit příčinu a také poradí nejvhodnějším prostředkům pro zvýšení chuti k jídlu, který bude bezpečný pro zdraví dítěte.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Indikace Znamená zvýšit chuť k jídlu u dětí

Existuje mnoho důvodů pro nedostatek normální chuti k jídlu u dětí:

 1. Zubní zuby, studená nebo alergická reakce - zpravidla všechny nemoci vedou ke ztrátě chuti k jídlu, a to nejen u malých dětí.
 2. Gingivitida, stomatitida, bolest v zubech nebo rány na dásně - potraviny zvyšují nepohodlí, takže dítě často odmítá.
 3. Kolitida, dysbióza, gastritida.
 4. Invaze Glistovye (ascaridóza, tenióza, teniarinhoz).
 5. Únava, únava, nespavost.
 6. Nadměrná nadměrná nervozita a stres.
 7. Špatné pořadí dne.

Různé přípravky pro zvýšení chuti k jídlu se doporučují pro použití výše uvedených faktorů.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

Formulář vydání

Existuje tolik různých prostředků, které lze použít k zvýšení chuti dítěte. Některé z nich jsou přirozené a používají se k přípravě různých bujónů a tinktur. Zde můžete vyrobit takové oblíbené přípravky založené na přírodních složkách:

 1. Křovina kalamusu.
 2. Léčivé byliny tisíce.
 3. Kořen pampelišky.
 4. Tráva horká paliva.
 5. Bitter tincture.
 6. Sbírka "Chutná".
 7. List plechové vody.
 8. Cinchona ferrovin víno s přídavkem železa.
 9. Periactin.
 10. Elixir z Pernexinu.
 11. Primobolan depot.

Samozřejmě je třeba je používat velmi pečlivě.

trusted-source[13], [14], [15], [16]

Aira podpatky

Populární fyto-lék, který pomáhá nejen stimulovat trávení, ale také významně snižuje množství plynů, které se tvoří ve střevě.

V léčivém přípravku je aktivní složka oddenkového extraktu z močálu ayr, který se prodává ve drcené formě. Mechanismus účinku tohoto léčiva je dráždit chuťové receptory, které jsou v ústech, zejména na jeho sliznici, a stimulovat sekreci žaludeční šťávy. To vám umožní zlepšit chuť k jídlu. Také se liší protizánětlivými, antispazmickými a diuretickými vlastnostmi.

Výrobek je vyráběn ve formě sáčků obsahujících drcenou rostlinu. Pro ošetření se používají dvě sáčky, které se nalijí do 100 ml vařené teplé vody. Napařujte produkt asi 20 minut v smaltované nádobě se zavřeným víkem. Pijte 1/4 šálku třikrát až čtyřikrát za 24 hodin. Je konzumován před jídlem. Léčba trvá přibližně tři týdny.

Pacienti s nesnášenlivostí k léčivým složkám mají zakázáno užívat tento lék. Nedoporučuje se používat fytopreparáty k léčbě těhotných žen, kojenců nebo malých dětí (do dvanácti let věku). Může vyvolat alergii.

trusted-source[17], [18]

Tisíc akrů trávy

Populární fitosredstv na základě společné zeměžluč sušených bylin, který zvyšuje chuť k jídlu a stimuluje sekreci žaludečních šťáv, zlepšuje vylučování žluči, snižuje bolest, vykazují protihlístové a laxativní účinek.

V smaltovaném šálku vylijte dvě lžíce drogy a přidejte dvě sklenice vody (horké a vařené), aby se lék mohl podávat. Uzavřete misku pevně, pomocí vodní lázně, zahřejte patnáct minut. Před použitím je třeba vychladnout. Výsledná infuze znovu nalijeme 200 ml vody a vaříme. Pijte půl hodiny před jídlem na jednu lžíci třikrát za 24 hodin.

Pacienti s nesnášenlivostí k léčivým složkám, žaludečním vředům, refluxní ezofagitidě by neměli užívat lék. Děti mladší osmnácti let nemohou být léčeny. Může způsobit průjmy a alergické reakce.

Kořen pampelišky

Populární fitosredstv protidrogové kořen pampelišky extrakt (rozmělnit rostlinný materiál), který stimuluje sekreční a motor funkce ve střevě, zlepšit chuť k jídlu, má choleretic akce

Chcete-li připravit léčivý vývar, vezměte 10 g (asi dvě polévkové lžíce) drogy a vložte do smaltované misky. Nalijte jednu sklenici (asi 200 ml) vody, zavřete vrchlík víkem, vložte do vroucí vodní lázně a zahřejte asi půl hodiny. Chlazení a vyčerpání přidat další sklenku vařené teplé vody. Jezte půl hodiny před jídlem o 1/4 nebo 1/3 šálku třikrát až čtyřikrát za 24 hodin.

Pacienti s nesnášenlivostí složkami léku, žaludečními vředy, akutní pankreatitidou, gastritidou, hypersekrecí žluči, cholelitiázou by neměli být užíváni. Nedoporučuje se užívat k léčbě kojících žen, těhotných žen a dětí mladších dvanácti let. Může vyvolat alergii.

trusted-source[19], [20]

Pelyně hořká tráva

Bylinný přípravek, ve kterém jsou nalezeny takové účinné složky: phellandren, thujol, thujon, absintin (hořkost), tanin. To se vyznačuje choleretickým účinkem a pomáhá zlepšit chuť k jídlu.

Doporučuje se to třikrát za 24 hodin. Doporučuje se pít lék dvacet minut před jídlem. Terapie je dlouhá a trvá asi měsíc. Může být také použita ve formě tinktury. V tomto případě je odebráno patnáct kapek.

Pacienti s refluxní ezofagitidy, nesnášenlivost komponent léku, giperatsidnym žaludku, akutní zánět žlučníku, žaludečních vředů, zvýšená sekrece žaludku brát léky, je zakázáno. Nepoužívejte při laktaci. Může vyvolat alergii, nevolnost, průjem, gastralgii a pálení žáhy.

Bitter tincture

Tato tinktura je vyrobena z několika ingrediencí: byliny zlaté tisícininy, listy třešně, oddenky ara, tráva z pelyňku, mandarinová kůra, 40% alkoholu. Tekutina má jemně hnědou barvu, má voňavou vůni a pikantní hořkou chuť.

Chcete-li zlepšit chuť k jídlu, doporučuje se pět až dvacet kapek získané tinktury dvakrát nebo třikrát denně vypít. Nejlepší je jíst před jídlem. Tinktura pomáhá zlepšit vylučování žlučové šťávy, když její aktivní složky dráždí sliznici úst.

Pacienti se zvýšeným vylučováním a intolerancí na složky léku na pití tinktury jsou zakázáni. Neberte těhotné ženy a děti do věku osmnácti let. Může vyvolat alergii.

Sbírat chutě

Populární fyto-lék, ve kterém existují takové aktivní složky: dvě části bylinkové byliny a osm částí bylinné hořké pelyně. Zvýší se chuť k jídlu.

Používá se ve formě tinktury, která je připravena následovně. Je nutné vzít jednu lžíci sbírky a nalít jednu sklenici vařené teplé vody. Infuse asi půl hodiny. Vezměte si před jídlem jednu lžíci třikrát až čtyřikrát denně. 

Pacienti s hyperaktívní gastritidou, žaludečním vředem, nesnášenlivostí komponentů léku k nápoji drogy jsou zakázané. Může vyvolat alergii.

trusted-source[21], [22], [23], [24]

Shamrock vodní list

Tento přípravek je používán na základě výtažku a listu vody, který pomáhá zvyšovat chuť k jídlu a zlepšuje sekreci žluče. Používá se ve formě tinktury, která se připravuje následujícím způsobem: dvě čajové lžičky produktu a nalijte do sklenice smaltovaného skla vařené teplé vody. Po podání léku pít ¼ šálku třikrát až čtyřikrát za 24 hodin. Pijte přísně před jídlem.

Pacienti s hyperaktívní gastritidou, žaludečním vředem a nesnášenlivostí proti složkám léku ji používají ke zlepšení chuti k jídlu. Může vyvolat alergii a průjem.

Ferrovin cinchona víno se železem

Populární lék na zvýšení chuti k jídlu a stimulaci hemopoézy (hematopoéze). Léčivo obsahuje takové aktivní složky: železitý citrát obsahující dusík, hypofosfát hořčíku, extrakt hinny, tinkturu pomerančové kůry.

Příznivé víno Ferrovin se železem musí být opilé hodinu před jídlem. Doporučujeme používat dvě lžíce třikrát za 24 hodin. Pokud má léčba zlepšit chuť k jídlu u dospívajících, měla by být podána pouze jednou za 24 hodin.

Pacienti s diabetes mellitus, nesnášenlivost komponentů léku k pití je zakázána. Nepoužívá se k alkoholismu, během těhotenství a k léčbě kojících žen.

Může způsobit nepohodlí v břiše, zácpa, pocit, že žaludek je plný, průjem, změna barvy stolice.

Periactin

Populární lék s antihistaminikou. Léčivo obsahuje aktivní látku hydrochlorid methylpiperidinu. Pomáhá snížit křeče, které byly způsobeny serotoninem. Má anticholinergní účinek. Má také antialergický účinek.

Standardní dávka pro léčbu dětí závisí na věku a tělesné hmotnosti pacienta. Proto před použitím drogy musíte konzultovat odborníka. Nepřekračujte maximální přípustnou denní dávku - 8-12 mg (u dětí různého věku).

Pacienti s glaukomem, žaludečním vředem, retencí moče, predispozicí k otoku, bronchiálním astmatem, nesnášenlivost komponentů léku k pití je zakázána. Nepoužívejte k léčbě ve stáří, děti do dvou let, těhotné ženy. Může způsobit sucho v ústech, ospalost, ataxii, neklid, bolesti hlavy, závratě, alergie, nevolnost.

Pernexin Elixir

Populární lék s hepatoprotektivními vlastnostmi. Léky jsou tyto účinné látky: játra extrakt, kyanokobalamin, thiamin hydrochlorid, riboflavin, piridoksinagidrohlorid, nikotinamid, pantothenát vápenatý, glycerofosfát sodný, glukonát železitý. Vzhledem k této skladbě lék pomáhá stimulovat krev, zlepšit celkový tón, zlepšit chuť k jídlu.

Přípravek lze užívat od prvního roku života. Pro léčbu dětí doporučujeme užít jednu soukromou lžičku elixíru třikrát za 24 hodin. Pití je v procesu jíst. Může to trvat dlouho.

Pacienti se zvýšeným obsahem železa v těle, poškozeným trávením železa, srdeční dekompenzací, infarktem myokardu, nesnášenlivostí komponentů léku k pití jsou zakázány. Může vyvolat alergii.

Primobolan depot

Droga, díky níž můžete zvýšit chuť k jídlu a fyzickou aktivitu. Aktivní složka methenolonu se nachází v tomto léku. Díky tomuto nástroji zvyšuje tělesnou hmotnost, stimuluje syntézu proteinů.

Doporučuje se používat jednu ampulku léku každé dva týdny (intramuskulárně) a poté jednou za týden zvýšit dávku na jednu ampulku. Pro léčbu dětí se dávka vypočítává podle tělesné hmotnosti (1 mg léčiva na 1 kg tělesné hmotnosti). Představte děti jednou za dva týdny.

Pacienti s rakovinou prostaty a nesnášenlivostí léčivých složek je zakázáno používat. Nedoporučuje se těhotným ženám. Může vyvolat alergii.

Farmakodynamika

Zvažte farmakodynamiku a farmakokinetiku látek pro zvýšení chuti k jídlu u dětí, používajících příklad populární drogy "Aira root".

Dráždivé chuťové pohárky, které se nacházejí na ústní sliznici a v jazyku, tento lék pomáhá reflexně zvyšovat sekreci žaludeční šťávy, zlepšuje trávení a zvyšuje chuť k jídlu. Také se liší v protizánětlivém, spasmolytickém, diuretickém a choleretickém účinku.

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29], [30]

Farmakokinetika

Farmakokinetické vlastnosti léku nebyly studovány.

trusted-source[31], [32], [33], [34], [35], [36]

Kontraindikace

 1. Nesnášenlivost součástí léku.
 2. Diabetes mellitus.
 3. Těhotenství a kojení.
 4. Věk dětí (pro některé prostředky).
 5. Žaludeční vřed.
 6. Dekompenzace srdce.
 7. Hyperacidní gastritida.
 8. Refluxní ezofagitida.

trusted-source[37], [38], [39], [40], [41], [42], [43], [44]

Vedlejší efekty Znamená zvýšit chuť k jídlu u dětí

 1. Alergie.
 2. Průjem.
 3. Zácpa.
 4. Ospalost.
 5. Ataxie.
 6. Bolení hlavy.
 7. Závratě.
 8. Nevolnost.

trusted-source[45], [46], [47], [48], [49], [50], [51], [52]

Podmínky skladování

Přípravky ke zvýšení chuti k jídlu u dětí by měly být uloženy na místech, které nejsou k dispozici pro děti. Musí být chráněn před přímým slunečním světlem a dostatečně suchý. Pokud byl přípravek připraven z přípravku, měl by být ponechán v chladničce.

trusted-source[53], [54], [55], [56], [57], [58], [59], [60], [61]

Skladovatelnost

Zpravidla je trvanlivost prostředků jeden až dva roky. Připravené tinktury lze uchovávat maximálně po dobu dvou dnů.

trusted-source[62], [63], [64], [65]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Prostředky ke zvýšení chuti k jídlu u dětí" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.