^

Zdraví

A
A
A

Pupínky po čištění obličeje

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 28.06.2022
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Při kosmetickém čištění obličeje očekáváme, že se zbavíme nepotřebných prvků a útvarů, včetně různých druhů vyrážek. Výsledek zpravidla odůvodňuje naše očekávání. Stává se to ale i naopak: akné se po očištění obličeje tvoří ve větším množství než před návštěvou salonu. Proč se to děje a jak se vyhnout nepříjemnému osudu?

Příčiny pupínky po čištění obličeje

Kompetentní odborníci vysvětlují vznik akné po očištění obličeje jako přirozenou reakci pokožky, zbavení se toxinů a nečistot – směsi tuku, potu, zbytků make-upu. V důsledku manipulací se zdá, že jsou vytaženy z hlubin, kde se dlouho hromadily. Zpravidla takové vyrážky zmizí samy a nezanechají žádné stopy. Ale to nějakou dobu trvá.

 • Malé pustuly po čištění, bez ohledu na techniku, jsou považovány za normu.

Tvoří se rychleji, protože peeling urychluje buněčné dělení a metabolismus. A to, co se mělo objevit později, se zformovalo tady a teď. A všechny výhody manipulace budou viditelné po několika dnech.

Existují další důvody pro tvorbu akné po čisticích procedurách, a to:

 • aktivace herpesu;
 • stres;
 • hormonální nerovnováha;
 • alergie na potraviny nebo kosmetiku;
 • nedostatek vitamínů;
 • podvýživa;
 • nedodržování hygieny, pravidel péče o pleť;
 • snížená lokální imunita;
 • mikrotrauma kůže;
 • vliv antibiotik, perorální antikoncepce a některých dalších léků;
 • endokrinní patologie;
 • hypervitaminóza skupiny B.

Možná je vaše pokožka náchylná k vyrážkám. V takových případech se zvyšuje pravděpodobnost akné po čištění obličeje. Proto je třeba věnovat zvláštní pozornost každodennímu čištění, pokaždé pečlivě ošetřit všechny problémové oblasti.

Akné se objevilo po mechanickém čištění obličeje

Mechanické čištění je bolestivé, ale bez něj se v kosmetologické praxi neobejdete. I u jiných metod je často nutné zejména znečištěná místa „lisovat“ mechanicky.

Stává se, že akné se objeví po mechanickém čištění obličeje. Je třeba je odlišit od zánětu, který je při takové manipulaci nevyhnutelný. Místo hlubokých komedonů je tedy několik dní patrný výrazný otok, který však sám bezpečně zmizí.

 • Hlavní příčinou akné je porušení technologie. Mistr si mohl poranit kůži přílišným tlakem při odstraňování zátek, zanedbal kvalitní preparaci nebo špatně sterilizoval nástroje.

Totéž je možné, pokud se neberou v úvahu kontraindikace, stejně jako nesprávná péče po dokončení postupu. Agresivní faktory prostředí, před nimiž kůže ještě není chráněna, mohou vyvolat zánět i hojnou vyrážku. Totéž může způsobit předčasnou aplikaci make-upu, ovšem jako všechny dekorativní kosmetiky obecně.

Jednotlivé pupínky bez problémů zmizí. Pokud je váš obličej posetý tak, že vás to nemůže nevzrušit, kontaktujte salon, kde jste službu obdrželi, a poraďte se o odstranění komplikace.

Akné se objevilo po ultrazvukovém čištění obličeje

Ultrazvuk v kosmetologii je předepsán pouze tehdy, když neexistují žádné kontraindikace a nesnášenlivost ultrazvukových vln. Je to vzácné, ale stává se to. Pokud se akné objeví po ultrazvukovém čištění obličeje, je třeba urychleně zjistit příčinu. To může být:

 • porušení sterility ze strany pána;
 • reakce na napařování nebo aplikaci masky;
 • nepozorované podkožní znečištění, rostoucí pod vlivem ultrazvuku;
 • pokud nevyšel všechen korek, zbytky se zanítí.

Profesionál provádějící procedury by měl udělat vše pro to, aby zabránil akné po čištění obličeje. Kromě vyšetření pole působnosti by se měl pacienta zeptat na celkový zdravotní stav, možné kontraindikace včetně infekčních onemocnění. A také upozornit na možné komplikace, aby vás nezaskočily.

Pokud jde o vás, měli byste specialistu upozornit na vlastnosti vaší pokožky a případné nepředvídané reakce. Kompetentní mistr to vezme v úvahu při přípravě na manipulaci. Pokud například pokožka reaguje na páru nebo jílovou masku nežádoucím způsobem, odborník zhotoví masku na zúžení pórů nikoli na celém obličeji, ale pouze na problémové oblasti. A namažte tváře hydratačním krémem.

Rizikové faktory

Kromě bezprostředních příčin existují rizikové faktory, které predisponují k tvorbě akné po čištění obličeje. Eliminace těchto faktorů je prevencí akné.

Jedním z nejdůležitějších je nutriční faktor, tedy podvýživa. Stav pokožky špatně ovlivňují vysokokalorické moučné sladkosti s mastnými krémy. Tyto stejné produkty jsou „vinny“ i jinými zdravotními odchylkami, počínaje nadváhou.

 • Prevence zahrnuje zdravou, obohacenou stravu, pro pleť jsou důležité zejména vitamíny A, B, C, E.

Poruchy činnosti trávicího traktu vedou také ke zhoršení stavu kůže. Důvodem je nerovnováha střevní mikroflóry a vstup toxinů do krevního oběhu.

Negramotná péče o obličej je dalším častým rizikovým faktorem. Mastný typ je ohrožen zejména akné, protože póry jsou ucpané přebytečným mazovým produktem smíchaným s odlupující se epidermis, špínou, zbytky make-upu. Proto je v péči kladen důraz na čištění a používání kosmetiky speciálně pro mastnou pleť.

 • V některých obdobích akné kropí obličej z hormonálních důvodů.

To se děje u mnoha podrostů, ve kterých převládají androgeny, které stimulují sekreci tuku. Ke snížení následků existují farmaceutické přípravky, zejména na bázi kyseliny salicylové. Intenzivní vyrážky u dospělé ženy by měly být záminkou pro kontaktování endokrinologa a ženského lékaře.

Problematická pleť reaguje na emoční stav člověka. Ne náhodou se akné objeví v předvečer zásadního okamžiku, často na tom nejviditelnějším místě. Důvodem je stres způsobený obavami z důležité události nebo události. Stresový hormon zvyšuje vylučování kožního mazu a výsledek se projeví na obličeji. Stejným stresem je nedostatek spánku, který výmluvně ovlivňuje vzhled.

 • K akné přispívá zvýšená teplota vnějšího prostředí, proto je problém v horku aktuálnější než v jiných ročních obdobích. Produkce tuku a potu se zvyšuje, a pokud jsou smíchány s make-upem, pak je zánět krůček.

Samostatným faktorem jsou podkožní roztoči. Předpokládá se, že parazitují na všech lidech, ale aktivizují se až při zdravotních problémech, snížení imunity nebo alergii na odpadní látky klíšťat.

Patogeneze

V patogenezi existuje několik vazeb. Problém pramení z hypersekrece lipidů, ke které dochází pod vlivem endo- a ektogenních faktorů. Mění se množství a kvalita složení produktu. Zejména ztrácí určité množství nenasycených mastných kyselin, a tím se snižuje ochranná funkce pokožky.

Další fází tvorby akné po očištění obličeje je hyperkeratóza v ústí folikulů. Kvůli přebytku buněk se lumen úst zužuje a blokuje výstup tukového tajemství. V místě, kde se hromadí obsah živin, vzniká blokáda a anaerobní mikrobi se v ní cítí skvěle. Jde o organismy, které kyslík nepotřebují, naopak jim smrtelně škodí. Ve třetí fázi se mikroorganismy začnou rychle množit a připravují prostředí pro zánětlivý proces.

A to vás nenechá čekat. Konečné stadium je poznamenáno aktivním zánětem uvnitř a „v blízkosti“ mazových žláz. V závislosti na hloubce procesu se akné vyvíjí v různých formách.

Pro jeho léčbu je nutné ovlivnit každý článek vícestupňového patologického procesu a také dodržovat další pravidla.

Symptomy pupínky po čištění obličeje

Nejčastěji se akné po očištění obličeje vylévá v oblastech s množstvím mazových žláz: T-zóna, čelo. To je způsobeno zahájením procesu čištění dermis. Příznaky vypadají různě v závislosti na typu akné. Nebezpečné vyrážky obvykle zmizí samy.

Komedony, tedy nezanícené pupínky, připomínají malé bílé kuličky, aniž by unikly. Když se naplní, jsou korunovány černými topy. Zanícené vypadají jako oteklé červené hrbolky nebo hnisavé papuly.

 • Typická lokalizace je na čele a bradě. Tato místa zčervenají, svědí, otékají, provází je bolest a nepohodlí.

Strach způsobuje mnohočetné svědění vředů a hluboké akné. Není vhodné je řešit vlastními silami, abyste nenakazili a nezhoršili situaci. Kvalifikovaná léčba by měla být prováděna pod dohledem lékaře.

Pleť, po očištění obličeje obsypaná pupínky, vypadá neupraveně a nezdravě. Vyrážka je zvláště intenzivní v místech, kde jsou koncentrovány mazové žlázy.

První známky jsou poznamenány tvorbou černých a bílých úhořů otevřeného a uzavřeného typu. Při absenci hygieny a kompetentní léčby se infikují, šíří a spojují se pod kůží. Jedná se o sekundární zánětlivé elementy, které se tvoří v místě komedonů. Klinicky vypadají jako malé papuly (uzlíky).

Progrese onemocnění se projevuje tvorbou kuželovitých abscesů naplněných exsudátem. Po nějaké době se otevřou nebo scvrknou na krustu. Po otevření zánětlivého akné zůstávají jizvy a skvrny. Tak vypadá mírné onemocnění.

 • V závažnějších případech se tvoří indurativní pupínky s hlubokými kožními lézemi. Hyperpigmentované jizvy po takovém akné jsou obtížněji léčitelné, ale možné.

V nejtěžší formě onemocnění se tvoří cystické dutiny - flegmózní akné, plné mnohočetných jizev. Naštěstí se to stává zřídka a není to spojeno s čištěním obličeje.

Komplikace a důsledky

Vyčištěná pleť je vysoce citlivá, a proto vyžaduje speciální péči. Koneckonců z něj byla odstraněna ochranná epidermální vrstva - ty buňky, které se staly keratinizovanými, stejně jako lipidová membrána; vypadá, jako by byla nahá.

 • Nepříjemnými následky a komplikacemi mohou být abscesy, hyperémie, otoky.

Pupínky po čištění obličeje v salonu se tvoří, když nejsou dodržovány hygienické a hygienické požadavky, jsou ignorovány kontraindikace a další porušení. Někdy se zanítí i staré pupínky.

Při hojném zánětu se neobejdete bez antibiotik, které by měl předepsat lékař. Nezávisle je povoleno otřít obličej kyselinou salicylovou nebo odvarem z heřmánku.

Nepříjemným překvapením jsou znaménka, světlá či tmavá místa, která mohou, ale nemusí zmizet, a jizvy, které je téměř nemožné odstranit.

Diagnostika pupínky po čištění obličeje

Je normální, když se po vyčištění obličeje místo čištění tvoří nové pupínky? A pokud ano, proč se to děje a co s tím dělat?

Akné poradna po očištění obličeje je poměrně výmluvná a typická, takže není těžké je diagnostikovat. Diagnostika se provádí dotazováním, vyšetřením, v případě potřeby laboratorním vyšetřením epidermálního seškrabu a krve. Důležitou roli hraje založení v anamnéze skutečnosti čištění obličeje, prováděné v nedávné době. Z možných doplňkových vyšetření - biochemie krve, hormonální panel, ultrazvuk ženských nebo mužských orgánů.

Akné, zvláště středně těžké a těžké, není vhodné pro samoléčbu. Nesprávné techniky a léky mohou vést k progresi procesu.

Diferenciální diagnostika

Při předepisování terapie je lékař povinen provést diferenciální diagnostiku patologie. Zejména rozlišit akné po čištění obličeje od chemické léze, alergické reakce, hlubokých komedonů, růžovky, demodikózy, akné. V každém z těchto případů je nutná odborná konzultace, protože klinika těchto patologií je podobná, ale povaha a terapie se liší.

 • Chemické popáleniny způsobují jasné zarudnutí, podobné masivní vyrážce.
 • Alergie jsou typicky malé svědivé pustuly, které se objevují, když jsou alergeny požity nebo aplikovány na kůži.
 • Akné postihuje mazové vlasové folikuly.
 • Demodikózu způsobují roztoči, kteří žijí na kůži.

V odlišení může pomoci nejen intenzita příznaků, ale také načasování nástupu vyrážky. Pokud ojedinělé záněty vyjdou 2.-3. Den, jedná se o vedlejší účinek způsobený mikrotraumatem kůže. Snadněji se ošetřují standardními přípravky – antiseptickými mastmi.

Pokud se po týdnu a půl objeví vyrážka, znamená to zánět, který vyžaduje odbornou terapii. U rozsáhlých lézí zahrnujících hluboké vrstvy se proces zhoršuje infekcí, pro jejíž odstranění budete muset pít antibiotika nebo antivirotika. Tiší bolest a vytahuje hnis Višněvského mast.

Při diferenciaci diagnózy se zohledňuje lokalizace, sezónnost, věk, vliv vnějších faktorů, doprovodná onemocnění, fototyp kůže.

Kdo kontaktovat?

Léčba pupínky po čištění obličeje

Pokud se po čištění obličeje objeví hojný zánět nebo hnisavé akné, není možné léčbu odložit. Za prvé, nemůžete vymáčknout obsah, abyste neinfikovali celé pole a nevedlo k následným jizvám.

Je nutné se poradit s dermatologem nebo kosmetologem a pokud je návštěva z jakéhokoli důvodu odložena, je povoleno provést následující procedury:

 • Opláchněte pokožku infuzí jedné z bylin: šalvěj, heřmánek, měsíček.
 • Otřete lékárenskou kyselinou salicylovou.
 • Vyrobte si hliněnou masku.
 • Nesnažte se vylézt akné sami.
 • Vyhněte se přímému slunci, cvičení.

V budoucnu, dokud nebude pokožka zcela obnovena, je užitečné umýt se vařenou nebo nesycenou minerální vodou.

Pokud se očekávaný výsledek nedostaví, je třeba jít k lékaři a řídit se jeho doporučeními. Snad předepíše nejen vnější, ale i léky na vnitřní použití. Vše závisí na závažnosti zranění.

Pokud bylo v kabině vše provedeno správně, neměly by být takové problémy. Co znamená správně? V tomto případě za prvé - sterilní. Profesionál nikdy neignoruje hygienická pravidla a přípravu, bere v úvahu individuální stav epidermis, možné důsledky.

Aniž by klientovi vnucoval přípravky, dává doporučení ohledně péče po čištění, protože otevřené póry nejsou chráněny před pronikáním mikrobů a opakováním problému. Dodržení všech podmínek zajišťuje obnovu pokožky, zlepšení jejího vzhledu a zdraví. A pokud jste na to nebyli upozorněni, hledejte příště zodpovědnějšího odborníka.

Pokud je počet akné nevýznamný, bodově se promazávají mastí (Baziron, Zinerit, retinová mast). Takový obrázek by neměl způsobit úzkost a touhu rozmazat celý obličej. Po několika opakováních by vyrážka měla zmizet.

Léky

K odstranění akné po čištění obličeje se používají léky cíleného účinku. Bez ohledu na název a složení plní léky následující úkoly:

 • zabíjet mikroby;
 • úzké póry;
 • suché zanícené oblasti;
 • snížit sekreci žláz.

Populární znamená:

 1. Skinoren. Zabraňuje množení a šíření patogenů zánětu, snižuje slinění. Léčí akné a jeho následky - pigmentace, jizvy, skvrny. Mast nebo gel se aplikuje bodově, aby se zabránilo kontaktu se sliznicemi. Účinek se dostaví za 4 týdny. Nežádoucí účinky – svědění, olupování – jsou mírné a samy vymizí. Skinoren není kontraindikován u těhotných a kojících žen.
 2. Roaccutane. Účinný, ale nebezpečný lék v kapslích je vydáván na předpis. Užívá se perorálně ke snížení zánětlivého procesu a potlačení mazových žláz. Kvůli mnoha nežádoucím účinkům se předepisuje pouze u těžkých forem onemocnění, kdy jiné léky nepomohly, a pod dohledem lékaře. Kontraindikováno v těhotenství a kojení, děti do 12 let.
 3. Proaktivní. Jedná se o řadu lékařských a kosmetických přípravků k prevenci vyrážek, deskvamace buněk. Obsahuje změkčovadla. Podráždění a svědění jsou vzácné jevy, omezení platí pro těhotné ženy, kojící matky a děti do 12 let.
 4. Zenerit je velmi oblíbené lokální antibiotikum na akné. Účinná látka blokuje tvorbu bílkovin v patogenních mikroorganismech, čímž zastavuje jejich reprodukci. Má adstringentní, antiseptické, protizánětlivé účinky. Je návykový, proto by se měl Zinerit střídat s jinými léky nebo užívat pouze jednou denně.
 5. Baziron AS. Působí antibakteriálně, obohacuje tkáně kyslíkem. Aplikujte, začněte s nižší koncentrací. Účinek je viditelný za měsíc. Nevyvolává závislost, ale při delším užívání se účinek oslabuje. Baziron pokožku vysušuje, proto se předepisuje spolu s hydratačními krémy.

Vitamíny

Nedostatek některých vitamínů a minerálů může způsobit akné, a to i po čištění obličeje. K léčbě nemocné kůže se tablety nebo kapsle vitaminů A, C, E užívají perorálně, v některých případech lékaři doporučují vitamin B injekčně. Jaké jsou výhody důležitých organických sloučenin pro zdraví pokožky?

 • Vitamin C: odstraňuje vyrážky na obličeji, zádech; léčí poškození a podráždění; zlepšuje pleť a ochranné schopnosti dermis. Čerstvé ovoce, bobule, zelenina jsou skladem této látky. Pro intenzivní obohacení těla se doporučuje užívat lékárenské komplexy.
 • Vitamin E: udržuje mládí; obnovuje a chrání epidermis před agresivními faktory; normalizuje krevní oběh v nejmenších kapilárách. Pro jeho doplnění zařaďte do jídelníčku ořechy, rostlinné oleje, lososa.
 • Vitamin A: slouží k prevenci akné; urychluje regeneraci kornifikace. Obsaženo v tučných rybách, oleji, mrkvové šťávě.
 • Skupina B: odstraňuje kožní defekty; aktivuje průtok krve; redukuje jizvy po akné. Obiloviny, luštěniny, játra, kuřecí maso – to jsou potraviny, které mají těchto složek dostatek.
 • Vitamíny PP: inhibuje tvorbu akné; neumožňuje šíření bakterií; snižuje sekreci kožního mazu. Pokud váš jídelníček obsahuje tuňáka nebo štiku, husí nebo kuřecí maso, ořechy nebo obilné produkty, pak vám nedostatek vitaminu PP nehrozí.

Nasycení těla vitamíny, je důležité to nepřehánět. Předávkování totiž není o nic lepší než hypovitaminóza, někdy dokonce horší.

Fyzioterapeutická léčba

Léky fungují nejlépe, když jsou doplněny fyzioterapií. Fyzikální procedury jsou zaměřeny na čištění komedonů, stimulaci prokrvení a trofismu dermis, takže zánětlivé aknózní infiltráty po očištění obličeje rychleji odezní. V salonech se takové procedury praktikují i za účelem odstranění nežádoucích následků. Existuje mnoho metod, krátce je zvážíme.

 • D'arsonval: aktivuje krevní oběh, normalizuje sekreci tuku, zabraňuje zjizvení.
 • Ozonoterapie: ničí mikroby, urychluje mikrocirkulaci a obnovu buněk.
 • Magnetoterapie: snižuje intenzitu zánětu, stimuluje krevní oběh.
 • Laser: zabíjí patogenní mikroflóru, zmírňuje zánět.
 • Ultrafonoforéza lidázy: rozpouští jizvu.
 • Parafín a ozokerit: aplikace těchto materiálů přispívají k zotavení, prohřívají dermis, v důsledku čehož se aktivuje průtok krve.
 • Vaporizace: čistí pokožku teplou párou.
 • KuV-paprsky: působí baktericidně.
 • Tallasoterapie: aktivuje ochranu, metabolismus, průtok krve, posiluje nervy.

Pokud je akné spojeno s hormonální nerovnováhou, pak lze použít UHF, elektroanalgezii. V arzenálu fyzioterapeutů existují další postupy, které pomáhají léčit akné: elektrospánek, elektroforéza, franklinizace.

Alternativní léčba

Zbavit se pupínků po vyčištění obličeje je snadné s domácími prostředky. Alternativní léčba bude navíc mnohem levnější pro peněženku. Recepty zahrnují bylinky, džusy, med, skořici, aloe - oblíbené přísady aktivně používané v průmyslové kosmetologii.

 • Předběžným testem eliminujte alergeny, kterých je mezi přírodními surovinami mnoho: pro kontrolu stačí nakapat pár kapek potenciálního alergenu na choulostivé místo za uchem a počkat den. Pokud nedojde k žádné reakci, je lék vhodný k léčbě akné po očištění obličeje.
 1. Šťáva z jakéhokoli citrusu zmírňuje zánět. Aplikujte mírně navlhčeným tamponem na problémová místa a zlepšení na sebe nenechá dlouho čekat.
 2. Naneste na postiženou oblast průhlednou hmotu listu aloe. Opakujte dvakrát denně. V nepřítomnosti rostliny lze v lékárně zakoupit aloe gel se stejnými vlastnostmi.
 3. Med a skořice dezinfikují, odstraňují záněty, obohacují pokožku antioxidanty. Pro jednu masku vezměte Art. Lžíce medu a půl lžičky skořice, hmota se aplikuje po dobu 15 minut. A smyjte.
 4. Napařený sáček zeleného čaje mějte na obličeji několik minut při bezpečné teplotě.

Další péči se doporučuje koordinovat s kosmetologem za účelem aplikace přípravků podle typu a věku pokožky. Po vyléčení zánětu pokračujte v čištění.

Léčba bylinami

Jedním ze způsobů, jak problém vyřešit, je léčba bylinami. A není to tak těžké, jak se zdá lidem, kteří dávají přednost léčbě akné po čištění obličeje farmaceutickými přípravky nebo lékárenskou kosmetikou.

 • Bylinky jsou dostupným a vděčným materiálem, nezaslouženě opomíjeným v naší době prosáklé chemií a umělými produkty. Léčivé rostliny dokážou nejen léčit, ale také předcházet zánětům a dalším potížím na obličeji.
 1. Obyčejná máta smíchaná s domácím jogurtem a drcenými ovesnými vločkami může uvolnit ucpané póry a zabránit vzniku pupínků. Pro 1 postup vezměte 2 polévkové lžíce. L. Jmenované složky, inkubovány po dobu 10 minut.
 2. 10 g trávy s lahodným názvem plicník vařit a trvat na sklenici vroucí vody. Aplikujte navlhčené houbičky na obličej po dobu 15 minut, poté opláchněte teplou vodou.
 3. Heřmánkové obklady: měkký kousek přírodní tkáně navlhčete odvarem a přiložte na obličej na 15 minut.

Postižená kůže se pod vlivem léčivých složek bylinných odvarů rychle zotavuje, stává se čistou a zdravou, minimalizuje nežádoucí projevy.

Pro urychlení pozitivních procesů je nutné normalizovat vodní bilanci pitím dostatečného množství vysoce kvalitní vody. Zároveň se vzdejte alkoholu, nezneužívejte kávu a kakao.

Homeopatie

Obvykle se homeopatie obrací, když standardní metody, jak se zbavit akné po čištění obličeje, nefungují. Homeopatické specialisty praktikují individuální výběr léků v závislosti na příčině, vývoji a minulých zkušenostech s léčbou procesu.

 • Srozumitelnou řečí lze základní princip homeopatie vyjádřit alternativním rčením „Klín je vyražen klínem“. To znamená, že jako léčí.

K léčbě pupínků a akné se používá několik způsobů léčby. Nejprve si vezměte Traumeel C, obsahující 14 homeopatických složek. Dávkování - jedna tableta pod jazyk až 3x denně. Uchovávejte až do úplného vstřebání. Kurz je od 3 do 5 dnů. O použití léku pro těhotné ženy rozhoduje individuálně odborník a občas byly zaznamenány alergie z vedlejších účinků.

Další ošetření se provádí pomocí jednoho z následujících komplexních přípravků:

 1. Echinacea compositum. Injekce se provádí pod kůži nebo intramuskulárně, 1-3x týdně, celkem 5-10 injekcí. Lék se nepoužívá během těhotenství a kojení. Při dlouhodobé léčbě je nutné sledovat činnost jater. Z nežádoucích účinků jsou známy kožní reakce, poruchy trávení, pokles tlaku.
 2. Nervochel. Tablety se užívají 1 ks, třikrát denně, pod jazyk. Čas - 20 minut před jídlem nebo hodinu po jídle. Individuální reakce na jednotlivé složky jsou možné.

Dalším stupněm je rehabilitace, ke které se používají injekce Kutis compositum. Násobnost a průběh – jako při léčbě Echinaceou.

 • Homeopatické léky mají pozitivní vliv na trávení, zlepšují imunitu. V kombinaci s léčivy se snižují rizika nežádoucích účinků.

Po týdnu se zánět kůže znatelně zmírní, akné mizí a nové se tvoří mnohem méně často. Postupně patologický proces přichází vniveč.

Prevence

Tvorbu akné po čištění obličeje mohou zatím způsobit skryté nemoci. Pokud jsou vyloučeni, pak by měla být provedena změna v každodenní péči o prevenci. K odstranění nejen viditelných projevů, ale také příčin vyrážek.

 • Nezanedbávejte hygienu: na noc smývejte make-up, nechte pleť odpočívat alespoň o víkendech nebo strávte občasné pracovní „dny bez make-upu“.

Ujistěte se, že vaše produkty denní péče o pleť jsou vhodné pro váš typ a věk pleti a jsou nekomedogenní. Nezneužívejte dekorativní kosmetiku.

 • Nenechte se unést opalováním, chraňte pokožku krémy s UV filtry. Na pláži se opalujte pouze dopoledne nebo odpoledne.

Hlídejte si jídelníček: pleť „miluje“ zdravé rostlinné potraviny. Vzdát se tučných, sladkých, alergenních potravin, rychlého občerstvení, sody, alkoholu, kouření. Pijte hodně kvalitní vody.

 • Včas vyměňte postel, zejména povlaky na polštáře, které mají schopnost hromadit nečistoty a alergenní látky.

Nebuďte nervózní z jakéhokoli důvodu, včetně vzhledu. Stres se na obličeji špatně odráží.

 • Dostatečně spěte, alespoň o víkendech, odpočívejte a hodně se hýbejte. To je prospěšné nejen pro prevenci akné, ale i pro celkové zdraví.

Použijte doporučení odborníka ke správné aplikaci masek, krémů, tonik a dalších pleťových přípravků.

Předpověď

Vyléčit akné po vyčištění obličeje může být docela obtížné, ale prognóza je vždy příznivá. Malé pustuly se hojí beze stopy, velké zanechávají jizvy.

Někdy může úporné akné signalizovat zdravotní problémy, které přímo nesouvisí s pletí a prováděnými zákroky. Věnujte pozornost těmto signálům!

Exacerbace po čištění jsou možné a přirozené, s náležitou péčí brzy zmizí. Pokud se situace vymyká normálu, je nutná návštěva odborníka, aby s ním po čištění obličeje zvolili léčbu akné .  V lehčích případech pomůže domácí léčba doplněná komplexní péčí, ve složitých případech bude nutná medikace včetně antimikrobiálních.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.