^

Zdraví

Rektální a vaginální čípky ze svědění

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Kombinace, někdy až do krve, kterékoli části pokožky nebo sliznic - nesnesitelná mouka. Veřejně poškrábaná ruka, noha nebo rameno nejsou zcela slušné a ještě intímnější části těla - je to naprosto nemožné. Svědění často doprovází hoření a hřebeny - bolestivost, narušení integrity povrchu kůže nebo sliznic. Chcete-li se zbavit takových utrpení nebo, pokud je to možné, zbavit se stavu, který chcete co nejdříve.

Svědění v oblasti tlustého nebo análního je jen příznakem, který může být způsoben různými příčinami. Tento stav v inguinální zóně může vyvolat nejen patologii genitourinálního traktu, ale také střeva, hormonální dysfunkci, diabetes, onemocnění jater. Způsobují anální svědění ve většině případů hemoroidů a análních prasklin, ale přítomnost parazitů, infekcí urogenitálního systému, také může přispět ke vzniku svědění. Kůži a sliznice intimní zóny může dojít k poškrábání od alergií, dermatitidu způsobenou vystavením nevhodným praní, mýdla, prostředky pro péči o intimní, toaletní papír, a to zejména s příchutí.

Často nepříjemné pocity nedokáže zbavit sami o sobě, za použití hygienické postupy, čípky, prášky, avšak v případě, že svědění nerozkládá, ale také zhoršuje potřeby dávat všechny věci, požádat o pomoc odborníka.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

Indikace Svíčky ze svědění

Čípky pro intravaginální aplikaci se aplikují z virových, mykotických, bakteriálních, protozoálních infekcí genitálního traktu, korektivní léčby hormonálních poruch.

Rektální čípka se používá z análního svědění, hlavně hemoroidní.

trusted-source[10], [11], [12]

Dávkování a aplikace

Intravaginální čípky, které eliminují příčiny svědění genitálního traktu

Chtěl bych zdůraznit, že tyto prostředky použít pro svůj zamýšlený účel, bude eliminovat nepříjemné příznaky mnohem rychleji, takže není nadbytečný a navštíví gynekologa a držení není práce a bezbolestné diagnostické postupy (analýza vybíjení nátěru, pánevní ultrazvuk).

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17], [18]

Gexicon

Aktivní složkou je chlorhexidin biglukonát, který má antibakteriální a antiprotozoální účinek. Ničí patogeny chlamydie, syfilis, kapavku, ureaplasmosis, Trichomoniáza, Gardnerella, Bacteroides fragilis a způsobuje hnisavý a / nebo zánětů urogenitálního traktu.

Je neaktivní pro některé kmeny bílkovin a pseudomonád, a také pro užitečné představitele zdravé mikrobiocenózy vagíny - laktobacilů a kyselých rychlých mikroorganismů. Přítomnost hnisavého a / nebo krvavého výboje snižuje účinnost hexikonu.

Při intravaginálním podání je absorpce zanedbatelná. Použití u těhotných a kojících žen je možné.

Kontraindikace k použití je senzibilizace vůči složkám přípravku Hexicon.

Občas se vyskytuje alergie ve formě zvýšeného svědění v inguinální zóně, která sama zmizí, když se zruší užívání čípků.

Čípky Gexicon určené k intravaginálnímu použití. Po předběžném vyčištění z konturového obalu je jeden čípek zadán hlouběji uvnitř vagíny jednou nebo dvakrát denně. Doba trvání léčby je od jednoho týdne do deseti dnů. Maximální doba trvání je 20 dní.

K prevenci onemocnění, které jsou sexuálně přenosné, je podáváno jedno čípky. Interval mezi ukončením pohlavního styku a užíváním drogy není delší než dvě hodiny.

Důsledky překročení terapeutické dávky hexikonu a klinicky významné interakce s jinými léky nejsou známy.

Skladujte nejméně tři roky s nízkou vlhkostí v místnosti bez světla, dodržujte teplotní režim až do 25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Pimafutsin

Aktivní složkou přípravku Pimafucin je natamycin, fungicidní polyenové antibiotikum. Patří k makrolidům, nejméně toxickým přípravkům přírodního původu. Je aktivní ve vztahu k patogenům kandidózy a jiných kvasinkových hub, v menším rozsahu k dermatofytům.

Antifungální účinek je dosažen narušením integrity membrán houbových buněk. Vznik rezistence na natamycin není pozorován.

Při intravaginálním podání je absorpce zanedbatelná. Použití u těhotných a kojících žen je možné.

Kontraindikace k použití je senzitizace na složky přípravku Pimafucin.

Občas existuje alergie ve formě podráždění v oblasti aplikace, která sama po zastavení používání svíček zmizí.

Čípky Pimafucin se používá intravaginálně v případě kandidózy vulvovaginitidy. Po předběžném vyčištění z konturového obalu vstupuje jeden čípik hlouběji do vaginy jednou denně v noci v ležaté poloze. Průměrná doba užívání je od tří do šesti dnů. K určení léčebného účinku léčby pokračujte dva až tři dny po vymizení vnějších projevů onemocnění.

Důsledky překročení terapeutické dávky Pimafucinu a klinicky významné interakce s jinými léky nejsou známy.

Skladujte maximálně čtyři roky při pokojové teplotě (do 25 ° C).

Depantol

Účinné látky chlorhexidin biglukonát v kombinaci s dexpanthenolem. Čípky zastavují zánětlivý proces, zničí patogenní mikroflóru, normalizují sliznici vagíny.

Chlorhexidin bigluconate má antibakteriální a antiprotozoální účinek. Ničí patogeny chlamydie, syfilis, kapavku, ureaplasmosis, Trichomoniáza, Gardnerella, Bacteroides fragilis a způsobuje hnisavý a / nebo zánětů urogenitálního traktu.

Je neaktivní pro některé kmeny bílkovin a pseudomonád, a také pro užitečné představitele zdravé mikrobiocenózy vagíny - laktobacilů a kyselých rychlých mikroorganismů. Přítomnost hnisavého a / nebo krvavého výboje snižuje účinnost této látky.

Dexpanthenol je modifikovaná forma kyseliny pantothenové, element acetylace koenzymu, účastník metabolismu bílkovin, tuků a uhlohydrátů. Aktivuje produkci glukokortikoidů, acetylcholinu, histaminu. Katalyzátor oxidačních a redukčních procesů, které přispívají k obnově slizničních tkání, zvyšují jejich hustotu a pružnost.

Čípky Depantol nejsou aktivní pro zástupce normální mikroflóry vagíny.

Při lokálním užívání léku je absorpce účinných látek nevýznamná.

Použití u těhotných a kojících žen je možné.

Kontraindikace k použití je senzitizace na složky přípravku Depantol.

Občas existuje alergie ve formě podráždění v oblasti aplikace, která sama po zastavení používání svíček zmizí.

Čípky Depantol se používá topicky. Předběžně se vyčistil z konturového obalu, jeden čípik se zadává hlouběji uvnitř vagíny dvakrát denně v náchylné poloze. Průměrná doba trvání aplikace je sedm až deset dní. Maximální doba trvání léčby je 20 dní.

Nepoužívají se společně s prostředky, které obsahují aniontovou skupinu, a také s mýdlem.

Údaje o předávkování nejsou k dispozici.

Skladujte nejdéle dva roky, dodržujte teplotní režim 10-20 ° C.

Utrosstan

Hormonální přípravek s aktivním progesteronem (těhotenský hormon), který normalizuje sekreční funkci v sliznici dělohy. Léčí endometriální struktura, obnovení jeho kapacity pro provádění a vývoj embrya, zabraňuje potratů během těhotenství snižuje děložní svalstvo tónů, stimuluje restrukturalizaci mléčné žlázy. Normalizuje uvolňování testosteronu.

Používá se k náhradní terapii v případě nedostatku progesteronu, který také způsobuje svědění pohlavních orgánů.

Je k dispozici ve formě kapslí, které lze použít buď perorálně nebo intravaginálně.

Intravaginální užívání hormonálních tobolek Utrozhestan vyžaduje přísné dodržování časového plánu předepsaného lékařem. Tato léčiva je předepsána v případech odstranění jednoho nebo obou vaječníků; porušení jejich funkce; darování vajíček v kombinaci s přípravky obsahujícími estrogen; fertilizace in vitro pro úspěšné zavedení a vývoj embrya; porušení fází menstruačního cyklu a neplodnosti v důsledku této patologie; pod hrozbou potratu; léčbu obvyklého potratu. V každém případě je zvolen individuální léčebný režim. Samoléčení těchto léků může mít smutné důsledky.

Není kontraindikován u těhotných žen, avšak v posledních třech měsících těhotenství, je používán s opatrností vzhledem k možnému rozvoji jaterního selhání, stejně jako kojení - vzhledem k poklesu produkce mléka.

Kontraindikováno v případech intermenstruačních hemoragických projevů neznámé geneze; neúplný spontánní potrat; neoplazmy reprodukčních orgánů a mléčných žláz;
Porfyrinová nemoc; netoleranci složek Utrozhestanu.
Použití kapslí intravaginálně příležitostně vede k hemoragickým projevům mezi fázemi menstruačního cyklu.

Utrozhestan může zvýšit hypotonický účinek léčiv, které snižují krevní tlak, diuretika, antikoagulancia, imunosupresiva. Snižuje laktogenitu oxytocinu.

Při dlouhodobé místní aplikaci lze pozorovat slabě vyjádřené příznaky, totožné s nežádoucími účinky, které samy zmizí, když je léčivo odstraněno.

Skladujte nejdéle tři roky, dodržujte teplotní režim až do 25 ° C.

Velmi častou příčinou svědění a pálení na intimním místě je vaginální kandidóza nebo drozd. Je způsoben mnoha okolnostmi - od užívání antibiotik až po pohlavně přenosné infekce. Jak se zbavit kvasinkové infekce je to možné, za použití výše Pimafutsin vaginální čípky a čípek od svědění v intimní místa - Livarol, nystatin, Polizhinaks. Jedná se o antifungální léky, aktivní antagonisty kandidózy.

Použití těchto léků pro těhotné a kojící ženy bez konzultace s lékařem se nedoporučuje.

Čípky ze svědění jiných farmakologických skupin

Při léčbě infekcí urogenitálního traktu jsou často předepsány účinné látky s antibakteriálním účinkem a svíčky s metronidazolem, které současně způsobují spoustu vedlejších účinků. Svědění z čípků s metronidazolem (alergická vaginitida) je častým jevem, je nutné o něm informovat ošetřujícího lékaře.

Chcete-li se zbavit vaginitidy, musíte obnovit normální vaginální mikrobiocenózu, tedy snížit počet patogenních zástupců a kolonizovat s užitečnými mikroorganismy.

V tomto případě, může pomoci vaginální čípky atsilakt, včetně tří kmenů Lactobacillus acidophilus, aktivní v mnoha patogenních a oportunní mikrobů.

Lactobacillus, který se dostává do vagíny, začne zpracovávat glykogen s tvorbou kyseliny mléčné. To přispívá k obnově přirozeného kyselého prostředí, které nepodporuje vývoj patogenů (glykogen pro výživu, chybí také).

Současně se začíná aktivně množit i Doderleinův hůlka, zástupci zdravé vaginální mikroflóry, která podporují jeho normální parametry. To vše má škodlivý účinek na patogenní mikroorganismy žijící v alkalickém prostředí.

Čípky Acylact lze užívat během těhotenství a kojení, tk. Jejich účinnou látkou jsou laktobacily.

Kontraindikované čípky pro vaginální kandidózu, protože kyselé prostředí způsobuje rychlý růst hub. V takovém případě nejprve odstraňte houby a poté obnovte mikroflóru.

Vložte jeden čípku jednou nebo dvakrát denně po dobu deseti dnů. Po deseti až dvaceti dnech opakujte průběh léčby. Během tří měsíců je možné uspořádat dvě takové kurzy v intervalu nejméně deseti dnů.

Je povoleno společné užívání čípků s antimikrobiálními, antivirovými a imunosupresivními orálními přípravky. Nepoužívejte čípky acylactum intravaginálně s antibiotiky.

Čípky jsou synonyma atsilakt čípky Laktobakterie (má výraznější účinek v důsledku většího obsahu laktobacilů), vaginální kapsle Laktonorm a Ekofemin.

Analogou tohoto léku jsou vaginální čípky Acipol. Kromě laktobacilů obsahují polysacharidy kefírové houby.

Lactobacilli stimulují proces tvorby a rozvoje přirozené a vyvážené mikroflóry.

Kefirový houbový polysacharid je imunomodulátor, který zvyšuje ochrannou bariéru.

Další vaginální probiotikum je čípky Bifidumbacterin obsahující aktivní bifidobakterie.

Čípky proti análním svědění

Čípky ze svědění v konečníku jsou vhodnou dávkovací formou, která umožňuje, aby byla aktivní složka léčiva dobře absorbována v cévách anaretalní zóny. Složené svíčky jsou zpravidla vazokonstrikčními složkami a také zmírňují křeče a bolest kombinované na bázi neutrálních tuků a působí jako projímadla.

Nejslavnější značkou antihemorrhoidních čípků je Relief. Docela populární jsou Proctosan, Anuzol, čípka na bázi řepkového oleje.

Používají se v případech hemoroidů, prasklin, mikrotraumů, erozních projevů uvnitř i vně konečníku, análního svědění.

Relif

Antihemorrhoidní čípky, které se skládají z:

  • olej ze žraločích jater, který působí na místě aplikace, zastavuje krev, odstraňuje zánět, zvyšuje imunitu a stimuluje regeneraci tkání;
  • fenylefrin hydrochlorid - syntetický alfa-adrenoceptoru stimulant, anorektální stahuje krevní cévy, pomáhá obnovit rovnováhu v tkáních v oblasti mezi nimi naplněné krví a odtok z toho (v důsledku snížení otoku, výpotek, separace, a tudíž, svědění).

Tyto složky jsou kombinovány v čípcích na bázi kakaového másla, což je přírodní zvláčňující složka.

Těhotné a kojící ženy jsou jmenovány lékařem, pokud není možné použít alternativní léčbu.

Kontraindikováno v případech s nízkým obsahem granulocytů v krvi; sklon k trombóze; senzibilizace na složky čípků.

Čípky Relief se používají pouze po hygienických postupech v oblasti použití. Jsou injektovány do anusu po jednom, nejvýše čtyřikrát denně.

Systematické užití poskytuje stabilní úlevu.

Čípky Relief se nedoporučuje pro použití s inhibitory monoaminooxidázy, léky na hypertenzi a depresi.

Pokud je doporučená dávka významně překročena, je teoreticky možné riziko zvýšení výskytu tvorby trombů.

Čípky jsou k dispozici ve třech verzích: Relief (popsáno výše); Relief Advance - s anestetickou složkou (benzokain), zajišťuje lokální anestezii;

Relief Ultra - ve svém komplexu, kromě oleje ze žraločích jater, sulfát

Zinku (nosnou a regenerační složku) a hydrokortizonacetátu, zúžení nádob, zastavení zánětlivého a alergického procesu.

Vzhledem k přítomnosti antialergické složky mají suplementy Relief Ultra nejsilnější účinek proti svědění.

Skladujte nejdéle dva roky, chráňte před světlem a dodržujte teplotní režim až do 27 ° С

Proctozan

Složitá látka obsahující kombinaci složek:

  • NPVS bufeksamak - zastavení zánětu anaerektálních tkání, které inhibují biosyntézu prostaglandinů, což přispívá k vymizení bolesti;
  • bismutový subgalát - na pokožku a sliznice přicházející do kontaktu se svíčkou, tvoří albuminy s hlenem, krví, exsudátovými bílkovinami, vytváří ochranný film pouze na nezdravém povrchu; čímž má hemostatický, sušicí účinek;
  • oxid titaničitý - minerální látka, která katalyzuje účinek předchozích složek;
  • hydrochlorid lidokainu - blokuje buzení a přenos bolestivých impulzů podél nervových vláken, současně odstraňuje pocity svědění a pálení v oblasti konečníku, čímž zajišťuje rychlý analgetický účinek tohoto léčiva.

Složky léčiva v komplexu vykazují rychlý protizánětlivý, analgetický, stahující a antipruritika efekt, urychlující regeneraci kůže a mukózních površích, eliminovat krvácení.

Rektální čípka Proctosan nemá žádný systémový účinek.

Těhotné a kojící ženy by neměly být používány.

Kontraindikováno v případě senzitizace na složky čípků; kožní projevy nespecifických onemocnění v oblasti aplikace; alergická anamnéza; ve věku 0-17 let.

Občas jsou možné lokální alergické reakce. Interakce čípků s kondomem snižuje jeho elasticitu.

Rektální čípka se injektuje do konečníku - jeden kus dvakrát denně, až do okamžiku, kdy zmizí akutní projevy, po kterém se počet injekcí sníží na jeden čas. Doba trvání léčby je individuální, nejvýše sedm dní. S ohledem na nejúčinnější působení léčiva se doporučuje podávat čípku po evakuaci střeva, provést potřebné hygienické postupy a navlhčit konečník teplou vodou.

Případy předávkování nejsou známy.

Skladujte maximálně pět let, dodržujte teplotní režim 15-25 ° C, s nízkou vlhkostí vzduchu na tmavém místě.

Posterizan forte

Kombinované léčivo s aktivními látkami - inaktivované buňky E. Coli (Escherichia coli) a hydrokortizon.

Escherichia coli a jejich odpadní produkty vstupující do rektální sliznici, vyvolat imunitní odpověď jako cizích prvků, čímž se zvyšuje odolnost tkáně v místě vpichu v tom smyslu, čípkových patogenů. Objevuje se aktivace T-lymfocytů, fagocytóza leukocytů a dalších imunitních faktorů. To snižuje uvolňování exsudátu během zánětu, tónuje krevní cévy, snižuje jejich propustnost a obnovuje poškozené tkáně.

Hydrokortizon odstraňuje otoky, zarudnutí, svědění.

Těhotné a kojící ženy mohou používat pouze ze zdravotních důvodů.

Kontraindikováno u bakteriálních a / nebo houbových infekcí anální zóny, senzibilizace na složky čípků Posterizan forte.

Alergie jsou možná.

Čípky se podávají ráno, během dne pokaždé po defekaci a před spaním. Doba trvání užívání je dva až tři týdny.

Účinek hydrokortizonu se zvyšuje nebo mohou být vedlejší účinky v kombinaci s jinými léky, které ho obsahují.

Skladujte nejdéle dva roky, dodržujte teplotní režim 0-25ºС a nízkou vlhkost, na tmavém místě. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Čípky Natalside

Aktivní čípky údaje složka je získána z ohrofitovyh řas, které se dobře se zánětem a krvácení, hojení ran anální trhliny a obnovení poškozeného povrchu sliznice a jeho normální rovnováhu mikroflóry.

Prakticky žádné vedlejší účinky. Na rozdíl od většiny podobných léků nejsou kontraindikovány těhotným a kojícím ženám.

Čípky Anuzol

Složitá látka složená z xeroform, hustého extraktu z belladony a síranu zinečnatého. Odstraňuje zánět, dezinfikuje, zmírňuje křeče, bolesti, svědění, vysuší a zastavuje krvácení. Kontraindikace u těhotných a kojících žen.

Má řadu kontraindikací - zakrytougolnaya glaukom, neoplasmy prostaty, poruchy srdečního rytmu, CHF, intestinální atonii. Způsobuje sucho v ústech, žízeň, průjem, porucha srdeční frekvence, nespavost, zhoršení zraku, alergie. Během léčby čípků Anuzol by se neměla věnovat pozornost aktivitám zaměřeným na pozornost.

Čípky s rakytníkem

Těhotné a kojící ženy z nepohodlí v konečníku mohou doporučit velmi efektivní čípky s rakytníkem (použijte konzultaci s lékařem).

Jejich hlavním prvkem je extrakt z rajčatového oleje, který obsahuje celou řadu biologicky aktivních složek, polynenasycených kyselin a vitamínového komplexu, který je jedinečný ve složení. Čípky s rakytníkem se dobře vyrovnávají se zánětem, s patogenními mikroorganismy, krvácení, vykazují antihistaminikum, antioxidanty, hojivé vlastnosti. Výsledkem jejich aplikace je zmizení bolesti, otoku, svědění, krvácení, dokonce i hemoroidů.

Čípky na bázi extraktu z rajčatového oleje nejsou nebezpečné, mohou být konzumovány ve věku šesti let a jako prevence exacerbací hemeroidů a análních trhlin.

Kontraindikace: průjem, pankreatitida, kameny v žlučníku a kanály, věk 0-5 let, intolerance. Alergie je možná.

Ve věku 12 let se jedna jednotka podává dvakrát denně; 6-12 let - jedna jednotka jednou denně od jednoho týdne do deseti dnů.

Skladujte nejdéle dva roky, při dodržení teplotního režimu není vyšší než 25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Léčba svědění v konečníku může být účinná pouze tehdy, je-li příčina tohoto příznaku správně stanovena. Když se objeví, musíte vidět lékaře.

Zvláště pokud svědění v konečníku utrpí dítě. Nejčastější příčinou pruritu u dětí jsou helminthické invaze. Neustálé nepohodlí v konečníku konečníku mohou vyvolat odchylky v mentálním vývoji, přinejmenším negativně ovlivňuje koncentraci, vytrvalost a výkon ve škole.

Chcete-li se úspěšně zbavit análního svědění, musí být splněny tři podmínky:

  • Dodržovat hygienu ve formě vodních procedur po každé defekci;
  • dodržovat dietní výživu, eliminovat pikantní potraviny, sledovat pravidelnost stolice;
  • svíčky ze svrbení v řemenu si vybrat společně s lékařem.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Rektální a vaginální čípky ze svědění" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.