Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Sexuální penis

Lékařský expert článku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 25.06.2018

Penis (penis) slouží k odstranění moči z močového měchýře a vrhání semena do genitálního traktu ženy. Penis se skládá z volného přední části - těleso (corpus penis), která však s hlavou (žaludu penisu), který má na svém vrcholu se štěrbinovitým vnější otvor mužské močové trubice (ostium uretrách externum).

Bolest kolem penisu glansu

Sexuální penis (penis)

Největší částí hlavy penisu je koruna hlavy (corona glandis) a zúžený krk hlavy (collum glandis). Zadní část - kořen penisu (radix penis) je připevněn k veřejným kostem. Horní přední část těla se nazývá zadní část penisu (dorsum penis).

Sexuální penis

Tělo penisu je pokryto tenkou, lehkou, posunující se kůží, procházející do kůže pubisu v horní části a kůže šourku pod ním. Na kůži spodního povrchu penisu se nachází švův penis (raphe penis), který se rozprostírá posterior k pokožce šourku a perinea. V přední části tělesa penisu kůže vytváří dobře definovanou kožní záhyb - předkožky (preputium penisu), který zahrnuje hlavu, a pak přechází do kůže žaludu penisu. Předkožka je připevněna k krku hlavy. Mezi hlavou penisu a předkožkou je dutina předkožky, která se vpředu otevírá s otvorem, který prochází hlavou penisu, když se předkožka pohybuje dozadu. Na spodní straně glans penisu je předkožka spojena s hlavou u uzdy předkožky (frenulum preputii), která téměř dosáhne okraje vnějšího otevření močové trubice. Vnitřní část pokožky, stejně jako hlava je pokryta tenkou jemnou průsvitnou pokožkou, která se liší od pokožky pokrývající tělo penisu. Kůže vnitřního listu předkožky obsahuje žlázy předkožky (gll.preputiales).

Sexuální penis (penis)

Penisní kavernózní tělo penisu (corpus cavernosum penis), pravé a levé, se odlišuje od penisu. Jsou umístěny vedle sebe. Pod nimi leží nepružné houbovité tělo penisu (corpus spongiosum penis). Každý corpus cavernosum je válcovitého tvaru. Zadní konce cavernosa ukázal, po stranách nohy sexuální chlena (crura penisu), které jsou připojeny k dolní větví stydkou kostí. Kavernózní těleso jsou spojeny k sobě mediálního povrchu a vztahuje jejich společné tunica albuginea corporum cavernosum (tunica albuginea corporum jeskyňář nosorum), tvořící přepážku mezi cavernosa penisu (septum penisu). Houbovité tělo penisu v zadní (proximální) části je rozšířeno a tvoří bulbu penisu (bulbus penis). Přední (distální) konec houbovitého těla je ostře zesílený a vytváří glans penis. Houbovité tělo je pokryto vlastním tunica houbovité těleso (tunica albuginea corporis spongiosi) a prostupovala celém močové trubice, která končí na vnějším čele penisu otvoru, která má tvar vertikálních štěrbin.

Sexuální penis (penis)

Kavernózní a houbovitý penisu která je složena ze četné větvení z tunica albuginea -trabekul pojivové barů, vymezující komunikační systém mezi dutinami (buňky) lemované endotelu. Když jsou naplněny krví, jejich stěny jsou narovnány, kavernózní a houbovité těla penisu se zvětšují, stávají se hustými (stavba penisu).

Sexuální penis (penis)

Cavernózní a houbovité těla penisu jsou obklopeny tkáněmi pojivové tkáně - hlubokou a povrchovou fascií (fascia penis profunda et fascia penis superficialis). Ha zadní straně penisu, je blíže ke kořenu, přístrojová deska je nejlépe vyjádřen tím, že v tomto místě jdou šlachy bulbospongiosus-houbovitého a sedacího-kavernózní svaly. Mimo povrchní fascie je kůže. Penis je také fixován dvěma suspendujícími vaznými povrchy a hlubokými. Superficiální závěsového vazu penis začíná na spodním povrchu abdominální fascie, v oblasti bílé čáry, a tkané do superficiální fascii penisu. Glubokayapraschevidnaya vaz (lig.fundiforme) má tvar trojúhelníku se pohybuje od spodní části stydké je rozdělen do dvou paprsků, a je vetkána do tunica albuginea bočních povrchů cavernosa.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Plavidla a nervy penisu

Plavidla a nervy penisu

Kůže a membrány penisu jsou dodávány s předními skrotalními větvemi z vnějších pohlavních tepen a zadní arterie penisu z vnitřní sexuální arterie. Ke kavernóznímu a houbovitému tělu penisu proudí krev kolem hluboké tepny penisu a hřbetní tepny penisu - vnitřní pohlavní arterie. V žárovce penisu vstupují tepny penisu do houbovitého těla - tepny močové trubice (větve vnitřní sexuální arterie).

Žilní krev odtéká z penisu hluboké dorzální žíly penisu a penilní žíly žárovka vezikálním žilní pleteně, stejně jako v hlubokých žilách penisu při pohlavním vnitřní žíly.

Lymfatické cévy penisu proudí do vnitřních iliakálních a povrchových inguinálních lymfatických uzlin. Smyslový nerv je dorsální nerv z penisu z genitálního nervu. Sympatické vlákna pocházejí z dolních hypogastrických plexusů a parasympatických vláken z pánevních vnitřních nervů.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.