^

Zdraví

Tabletky proti artritidě

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Při léčbě artritidy různých etiologií je jednou z nejdůležitějších složek přípravky léků. Tablety z artritidy jsou rozděleny do několika různých skupin:

 • Anestetika.
 • NSAID a glukokortikoidy.
 • Inhibitory COX-2.
 • Imunomodulační činidla.
 • Základní přípravky, které se používají k léčbě revmatických onemocnění.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Indikace Léky proti artritidě

Mezi indikace pro použití tablet:

 • Porušení ODA zánětlivě-degenerativní povahy (osteoartritida, revmatoidní a revmatoidní artritida).
 • Kloubní syndrom, který se vyvine u exacerbace psoriatické artritidy u psoriázy.
 • Osteoartróza.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

Formulář vydání

Pilulky žraloků

Žraločí pelety zahrnují žraločí chrupavku a další přírodní složky, které umožňují přirozenou obnovu povrchu kloubů kostí a kostí. Zrychlení účinku léčiva umožňuje kombinaci rostlinných prvků a 2 chondroprotektantů. Je třeba poznamenat, že protizánětlivý účinek žraločé chrupavky nemá takové vedlejší účinky, které jsou vlastní NSAID.

trusted-source[13], [14], [15]

Zastavte artritidu

Tablety Stop artritida je lék používaný jako profylaktika revmatických onemocnění. Vzhledem k tomu, že ovlivňuje chrupavku kloubů, jejich bolestivost a tuhost (stejně jako páteř) klesá. Lék zabraňuje následné destrukci chrupavky a také pozitivně ovlivňuje proces obnovy.

Methotrexát

Methotrexát je cytostatické léčivo, které je součástí skupiny antimetabolitů, které působí jako antagonisté kyseliny listové. Léčba má v malých dávkách výrazný imunosupresivní účinek.

Tablety z revmatoidní artritidy

Pro léčbu revmatoidní artritidy se používají především základní léčiva. Obvykle se v takových případech používají léky, které lze rozdělit do 5 hlavních skupin:

 1. D-penicilamin,
 2. sulfasalazin,
 3. antimalarické léky,
 4. cytostatika,
 5. stejně jako sůl zlata.

Standardní léky používané pro léčbu artritidy, umožňuje, aby se zabránilo degradaci kloubní plochy kloubů, a kromě toho jsou používány v léčbě spojené autoimunitních onemocnění, jako je systémový lupus erythematodes, ankylozující spondylitidy, a Sjogrenův syndrom. Léky obsažené v této skupině léků interferují s vývojem artritidy, ale nevylučují její projevy (v tomto se liší od NSAID).

Základní léky mají dlouhodobý účinek - od začátku léčby až po první posuny na stranu zlepšení může trvat 3-6 měsíců. Obvykle jsou tyto léky předepisovány spolu s NSAID a glukokortikosteroidy.

Chcete-li vybrat potřebné základní léky, trvá nějakou dobu - testovat účinnost několika skupin léčiv, což pomáhá dosáhnout maximálního účinku. Pokud jsou léky dobře tolerovány, měli byste po ukončení počáteční fáze léčby podstoupit plnohodnotný léčebný kurz, který nezjistil žádné zjevné příznaky zlepšení.

Pokud jsou léky vybírány dobře a léčba dává výsledek - základní léky jsou používány po mnoho let.

Imunomodulační činidla se obvykle používají v případě zanedbávaných závažných forem onemocnění, jestliže jiné léky neposkytují požadovaný účinek. Musíme však pochopit, že používání těchto léků k dosažení požadovaného výsledku vyžaduje komplexní léčbu v kombinaci s jinými léky.

Arava

Arava je základní lék s antirevmatickým účinkem. Léčba má protizánětlivý, imunomodulační a antiproliferační účinek. Používá se při léčbě dospělých pacientů trpících revmatoidní artritidou v aktivní formě. Lék pomáhá snížit sílu projevů příznaků onemocnění a rovněž zabraňuje zničení struktury kloubních povrchů kloubů.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21], [22]

Placuvel

Plakvenil má imunosupresivní a protizánětlivý účinek na tělo s revmatoidní artritidou (chronické a akutní formy). Účinná látka léčiva - hydroxychlorochin - má kumulativní aktivitu. Účinek užívání léků se může objevit až po několika týdnech, ale vedlejší účinky se mohou objevit mnohem dříve. Chcete-li dosáhnout požadovaného výsledku, musíte lék užívat několik měsíců. Pokud během pololetí aplikace Plaquenilu nedojde k objektivnímu zlepšení, mělo by být zastaveno.

Neurální

Neural je imunosupresivní léčivo, polymyxin, který obsahuje 11 aminokyselin. Používá se k léčbě revmatoidní artritidy (s aktivním průtokem v těžké formě, kdy standardní antireumatické léky s dlouhodobým účinkem nemají požadovaný účinek nebo nemohou být použity).

Imur

Při léčbě revmatoidní artritidy má přípravek Imuran silný terapeutický účinek bez kombinace s kortikosteroidy. Tento lék má imunosupresivní účinek.

Cytoxan

Cytoxan je protinádorové léčivo s alkylačním účinkem, kromě toho má také imunosupresivní účinek. Používá se při psoriatické a reumatoidní artritidě.

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27], [28]

Anestetika pro artritidu

Analgetika pomáhají snížit bolest, ale nemohou zmírnit zánětlivé procesy v kloubech - to je odlišuje od NSAID. Painkillers jsou obvykle předepsány pro léčbu těžkých forem artritidy se závažnými příznaky bolesti, jako je osteoartróza. Tyto léky mohou obsahovat látky jako paracetamol, stejně jako kodein nebo aspirin nebo jiné podobné látky v kombinaci.

Při léčbě artritidy je obvykle diklofenak předepsán. Použití aspirinu je někdy doprovázeno vedlejšími účinky gastrointestinální symptomy jako je bolest a nepohodlí v žaludku, takže by neměly být brány na žaludeční vředy, zánět žaludku nebo půstu. Je žádoucí vypít tyto léky mlékem. Kodein může způsobit zácpu nebo nevolnost. Obecně by měl lékař předepisovat jakýkoli lék po důkladném vyšetření pacienta, aby mohl posoudit vhodnost použití určitých léků vzhledem k přítomnosti souběžných onemocnění, které má kromě artritidy.

trusted-source[29], [30], [31], [32], [33], [34], [35], [36], [37]

Aspirin

Terapie osteoartrózy obvykle začíná užíváním aspirinu. I když je tento lék úspěšně používán pro mnoho lékařských účelů, není dostatečně účinný k léčbě artritidy a artrózy. Často je nahrazena jinými léky.

Je třeba mít na paměti, že aspirin by měl být podáván s opatrností v případě, že pacient má krevní onemocnění, protože tento lék snižuje jeho koagulaci.

trusted-source[38], [39], [40]

Protizápalové tablety pro artritidu

NSAID (mezi nejznámější z takových léčiv jsou indomethacin, ketoprofen, diklofenak a piroxicam, ibuprofen, fenylbutazon a), jsou přiřazeny k odstranění zánět a bolest v kloubech, a navíc jejich bobtnání. Tyto léky jsou nejznámější a nejčastěji užívanou skupinou léků užívaných při artritidě. Oni úspěšně zvládnout hlavní projevy nemoci, ale nemohou odolat ničení kloubů, a proto nemají vliv na vývoj a průběh onemocnění.

Nesteroidní protizánětlivé léky interferují s produkcí hormonálních prvků, stejně jako prostaglandinů, které jsou příčinou vzniku zánětlivého procesu a výskytu bolesti. Tyto léky by měly být používány s opatrností, protože mohou vést k erozivním a vředovým komplikacím ze žaludku. Někdy jsou předepsány v kombinaci s jinými léky, které snižují účinek nesteroidních protizánětlivých léků na trávicí trakt.

trusted-source[41], [42], [43], [44], [45], [46], [47]

Diklofenak

Diklofenak je jedním z nejoblíbenějších a nejznámějších NSAID. Tento lék pomáhá při léčbě artrózy. Kombinuje účinné protizánětlivé vlastnosti a silný analgetický účinek.

trusted-source[48], [49], [50], [51], [52], [53]

Ibuprofen

Ibuprofen se používá k léčbě onemocnění kloubů. Je méně účinný než indomethacin, pokud mluvíme o jeho analgetických a protizánětlivých vlastnostech, ale je pacientům lépe tolerován, aniž by vyvolával silné nežádoucí účinky.

Indometacin

Indomethacin má vysoce účinné protizánětlivé vlastnosti a také má silný analgetický účinek. Léčivo se vyrábí v tabletách o obsahu 25 mg. Ačkoli je považován za jeden z nejúčinnějších prostředků pro artrózu nebo artritidu, je třeba mít na paměti, že tento lék má rozsáhlý seznam vedlejších účinků.

Ketoprofen

Ketoprofen je NVS, derivát arylkarboxylové kyseliny. Tento lék má antipyretické, analgetické a protizánětlivé vlastnosti. Pomáhá snížit bolest v kloubech jak v klidu, tak během pohybu, snižuje jejich otok a ztuhlost ráno a také zvyšuje pohyb pohybu spojů.

Meloxicam

Movalis je jedním z nejznámějších léčiv, jehož účinnou složkou je meloxikam. Hlavní výhodou tohoto léku je, že může být konzumován dlouhými koly (několik měsíců nebo dokonce let), ale pouze pod dohledem ošetřujícího lékaře. Lék je vyráběn ve formě tablet. Tato forma výroby umožňuje lék jednat po dlouhou dobu, takže stačí užívat pouze 1 tablet denně. Můžete si ji vzít buď ráno nebo před spaním po jídle.

Celecoxib

Celecoxib má silné analgetické a protizánětlivé vlastnosti jsou také pomáhá zbavit se bolesti při artróze a artritidě, a zároveň, sotva způsobí vedlejší reakci žaludeční sliznice a zažívacího traktu obecně. Toto léčivo je dostupné v kapslích s dávkou 200 nebo 100 mg.

trusted-source[54], [55], [56], [57], [58], [59], [60], [61], [62]

Nimesulid

Nimesulid má silný protizánětlivý a analgetický účinek, který pomáhá eliminovat hlavní příznaky artrózy. Má také antioxidační vlastnosti a pomáhá snížit aktivitu prvků, které mají destruktivní vliv na chrupavku, proteoglykany a kolagenní vlákna.

Etorikoksib (Arkoksia)

Etorikoksib je dostupný v tabletách pod obchodním názvem "Arkoksia". Při podávání léků při nízkých dávkách (ne více než 150 mg denně) nezpůsobuje závažné vedlejší účinky a neovlivňuje žaludeční sliznici (stejně jako jiné léky z skupiny COX-2). Během léčby artrózy je lék předepisován v dávce 30-60 mg / den.

Vzhledem k tomu, že lék této skupiny je schopen negativně ovlivnit orgány kardiovaskulárního systému, je v počáteční fázi příjmu nutné provádět pravidelné kontroly indexu BP.

trusted-source[63], [64], [65]

Preparáty kortikosteroidů pro artritidu

Kortikosteroidy jsou léky, které mají vlastnosti hormonální látky cortisol. V těle se tvoří nadledvinovou kůrou. Kortizol ovlivňuje různé systémy v těle, mimo jiné i na imunitním systému.

Kortikosteroidy snižují hladiny prostaglandinů a také ovlivňují T a B lymfocyty, které se podílejí na imunitní reakci. Tímto způsobem je účinek na procesy zánětu v kloubech.

Tyto léky jsou vysoké rychlosti, často se používají k artritidě a dalším onemocněním pohybového aparátu. Ve srovnání s NSAID, kortikosteroidy mají silné protizánětlivé vlastnosti, a jsou účinně vypořádat s autoimunitními chorobami, u kterých je třeba, aby se zabránilo rozvoji autoimunitního agrese proti vlastním tkáním těla. Je však třeba mít na paměti, že z důvodu imunosuprese narůstá zranitelnost organismu na jakékoli infekce - to je hlavní nevýhoda této skupiny drog.

trusted-source[66], [67], [68], [69], [70], [71], [72], [73], [74]

Celestonu

Aktivní složkou léku je betamethason - syntetický systémový glukokortikoid. Protože betamethason působí jako syntetický derivát prednisolonu, má silné antialergické, protizánětlivé a protirevmatické vlastnosti. Celeston zvýšil aktivitu SCS, stejně jako slabý efekt mineralokortikoidů.

trusted-source[75], [76], [77], [78]

Prednisolon

Přednizolon je syntetická látka, která může mít podobné vlastnosti hormonů produkovaných nadledvinami hydrokortizonu, stejně jako kortizon. Při perorálním podání je tato složka 4-5krát účinnější než kortizon a 3-4krát hydrokortizon. Navíc rozdíl mezi prednisolonem a těmito látkami spočívá v tom, že nezpůsobuje znatelné zpoždění ve vodě a sodíku a zřídka způsobuje hyperkalemii. Lék má také silné protizánětlivé vlastnosti.

Diprospan

Diprospan je lék ze skupiny glukokortikoidů, který má na tělo imunosupresivní, protialergický a protizánětlivý účinek. Tento léčivý přípravek se používá k léčbě autoimunitních onemocnění pojivové tkáně, stejně jako muskuloskeletálního systému (jako je osteoartróza nebo revmatoidní artritida).

trusted-source[79], [80], [81], [82], [83], [84]

Metipred

Syntetický glukokortikoidní léčivý přípravek používaný k léčbě revmatoidní artritidy (kromě Bechterewovy nemoci a juvenilní revmatoidní artritidy).

Metipred inhibuje vývoj tkáňové reakce na různá činidla (mechanická a tepelná, chemická a imunologická, stejně tak infekční). To umožňuje, aby glukokortikoidy ovlivňovaly příznaky onemocnění, snižovaly jeho projevy, aniž by ovšem ovlivnily samotnou příčinu jeho výskytu. Methylprednisolon má silné protizánětlivé vlastnosti, které jsou nejméně pětkrát vyšší než podobné vlastnosti hydrokortizonu.

Farmakodynamika

Hlavním prvkem mechanismu operace NSAID je potlačení syntézy PG (prostaglandinů) z tzv. Kyseliny arachidonové zpomalením enzymu PG syntetázy.

GHG mají všestrannou bioaktivitu:

 • Zprostředkovat zánětlivé reakce: mají místní vasodilatační účinky, otok, pocení, pohybu bílých krvinek, jakož i další účinky (nejčastěji je PG-E2 a PG-I2);
 • Zvyšte citlivost nervových zakončení na bolestivé vodiče (histamin, stejně jako bradykinin) a mechanický vliv, čímž snížíte prah bolesti;
 • Hypotalamické termoregulační zvýšená citlivost na účinky vnitřních centra pyrogenů, tvořil v těle z expozice na různé viry a bakteriální toxiny nebo látkami (jako je interleukin-1, a tak dále.) (Obvykle - PG-E2).

Nedávno bylo zjištěno, že existují alespoň 2 COX isoenzymy inhibované léky NSAID. První z nich - COX-1, který řídí syntézu PG a reguluje integrity gastrointestinální sliznice, krevní oběh v ledvinách, jakož i fungování destiček. Druhá - COX-2, je vyvolána zánětlivým procesem. Je třeba mít na paměti, že COX-2 je přítomen in vivo, vytvořením textilie pod vlivem jednotlivých faktorů, které vedou vzhled zánětlivé reakce (která může být cytokiny, růstové faktory, atd.) V důsledku toho se předpokládá, že protizánětlivé vlastnosti NSAID léčiv se objeví v důsledku zpomalení, COX-2, a vedlejší reakce probíhají za následek zpomalení COX-1.

Ukazatel podílu aktivity NSAID léčiv při blokování látek COX-1 / COX-2 umožňuje stanovit možnou úroveň jejich toxicity. Čím nižší je, tím vyšší je hladina selektivity léčiva na COX-2 a index indexu toxicity je nižší.

Farmakodynamika glukokortikoidu

Po průchodu buněčnou membránou, které se váží v cytoplasmě s konkrétním receptorem steroidu, a tím, spojených aktivovaný komplex, který se rozkládá do buněčného jádra, se váže na DNA a dále přispívá k procesu tvorby mRNA. Následně se na ribozómech syntetizují různé regulační proteiny. Mezi nimi jeden z nejdůležitějších považován Lipokortin inhibici enzymatické činidlo fosfolipázy A2. V důsledku tohoto opatření je potlačena syntetizujících leukotrieny a PG, které jsou hlavní příčinou zánětlivého procesu.

Proto, aby se projevil plný efekt glukokortikoidů, měly by trvat několik hodin po jejich onemocnění. Maximální farmakologická aktivita těchto látek dosáhne, když již byl překonán vrchol jejich nasycení v krevní plazmě.

trusted-source[85], [86], [87], [88], [89], [90]

Farmakokinetika

Všechny léky z kategorie NSAID jsou dobře absorbovány v zažívacím traktu. Téměř úplně se připojují k plazmovým albuminům, namísto vytěsňování některých dalších látek. Například u novorozenců vylučují bilirubin, což může dále způsobit bilirubinovou encefalopatii. Nejnebezpečnější jsou v těchto případech fenylbutazon, stejně jako salicyláty. Většina léků NSAID se dokonale vstřebává do synoviální tekutiny v kloubech. Metabolismus NSAID se provádí v játrech a vylučování se provádí ledvinami.

Po vnitřním podání glukokortikoidů poměrně rychle a současně téměř úplně vstřebává v horních částech tenkého střeva. Maximální saturace v krvi dosahuje 0,5-1,5 hodiny. Při podávání společně s jídlem se jejich sací rychlost mírně snižuje, ale stupeň aktivity zůstává stejný.

trusted-source[91], [92], [93], [94], [95], [96], [97], [98]

Dávkování a aplikace

Pokud jsou tablety z artritidy ze skupiny NSAID (jakékoliv léčivo) pro pacienta nové, měly by být nejdříve předepsány při nejnižší dávce. Pokud se ukáže, že lék je dobře tolerován, po 2 až 3 dnech se zvyšuje denní dávka. Terapeutické dávky léků NSAID mají poměrně široký rozsah a nedávno došlo k nárůstu jednorázových a denních dávek léků, které pacientům dobře toleruje (to je ibuprofen a naproxen). Maximální dávka léků, jako je fenylbutazon, indomethacin, stejně jako omezení piroxikamu a aspirinu zůstávají. Mělo by však být zřejmé, že terapeutický účinek u jednotlivých pacientů lze dosáhnout pouze tehdy, když se používají velmi vysoké dávky.

V revmatologii jsou tablety z kategorie NSAID předepisovány dlouhodobým léčebným kursem - v tomto případě se doporučuje užít přípravek po jídle. Ačkoli je pro lepší antipyretický nebo analgetický účinek vhodnější pít tablety půl hodiny před jídlem nebo po 2 hodinách (po 0,5-1 šálku vody). Je žádoucí po 15 minutách užívání léku neležet - je to nezbytné jako preventivní opatření při rozvoji ezofagitidy.

Okamžik užívání drogy lze zvolit podle doby, kdy se projevují známky onemocnění (pocit tuhosti a bolesti v kloubech) co nejjasněji - to znamená s přihlédnutím k chronofarmakologii léků. Je také dovoleno odchýlit se od standardního režimu (2-3 ot / den) a užívat NSAID v kteroukoliv denní dobu - tímto způsobem se dosáhne zvýšení účinnosti léčiva a tím se sníží denní dávka.

trusted-source[103]

Používejte Léky proti artritidě během těhotenství

Glukokortikoidy jsou schopny proniknout do placentární bariéry. Fluorované přírodní léky nevedou k vývoji dítěte v děloze Cushingův syndrom, stejně jako potlačení hypotalamus-hypofýza nadledvinek systému, a tudíž bezpečná pro plod. Avšak dlouhodobé užívání fluorovaných glukokortikoidů může negativně ovlivnit plod, například vyvolá jeho vrozené vady.

Kontraindikace

Kontraindikace užívání léčiv ze skupiny glukokortikoidů jsou podmíněné, takže se berou v úvahu pouze v případě dlouhodobé léčby. Následující jsou onemocnění, při nichž může být příjem glukokortikoidů zakázán:

 • Diabetes mellitus (v tomto případě nejnebezpečnější jsou fluorované glukokortikoidy);
 • Onemocnění psychiky, stejně jako epilepsie;
 • Žaludeční vřed nebo duodenální vřed;
 • Vyjádřená forma osteoporózy;
 • Hypertenzní onemocnění v těžké formě;
 • Těžká forma srdečního selhání.

NSAID léky mohou být zakázáno na erozivní-ulcerózní patologických stavů gastrointestinálního traktu (zejména ve fázi exacerbace) vyjádřené ledvin nebo jater, individuální přecitlivělosti cytopenie, stejně jako v průběhu těhotenství. Není povoleno předepisovat fenylbutazon nebo indomethacin pacientům, kteří vyžadují zvýšenou koncentraci z důvodu odborné činnosti.

trusted-source[99], [100], [101]

Vedlejší efekty Léky proti artritidě

Pokud se používají NSAID, nežádoucí reakce je nejčastěji destrukce gastrointestinální sliznice. 30-40% pacientů užívajících léky z této skupiny trpí dyspeptických poruch, 10-20% - od vřed nebo eroze 12tiperstnoy střeva a žaludku, a 2-5% - od perforace nebo krvácení.

Nežádoucí účinky těla při užívání léků z kategorie glukokortikoidů:

 • Muskuloskeletální oblast - osteoporóza, bolesti svalů, kompresní zlomeniny v páteři a patologické zlomeniny, stejně jako anatomická hlava stehenní kosti;
 • Gastrointestinální trakt - perforace a krvácení, steroidní ulcerativní léze střeva a žaludku, dyspepsie a ezofagitida, stejně jako pankreatitida;
 • Kůže - akné, krvácení, stříhání a atrofické ztenčení kůže;
 • Orgány endokrinního systému - sekundární amenorea, zpoždění pohlavního vývoje, problémy s GGNS, výskyt symptomů diabetes mellitus, který se dříve objevil latentní, a steroidní diabetes;
 • CNS - psychóza, nerovnováha nálady, idiopatická intrakraniální hypertenze;
 • Kardiovaskulární systém - zvýšený krevní tlak;
 • Proces metabolismu elektrolytů a vody - hypokalemie, retence tekutin a sodíku, otok, hyperglykemická kóma;
 • Výraznými orgány jsou zadní šálkovitá katarakta, exophthalmos a glaukom;
 • Imunitní systém je ostrá aktivace infekčních onemocnění (tuberkulóza);
 • Metabolismus - zvýšená chuť k jídlu, negativní bilance dusíku, hyperlipidemie a hyperglykémie, stejně jako syndrom hyperkortikoidů;
 • Porušení procesu hojení ran.

trusted-source[102],

Předávkovat

V případě těchto příznaků předávkování se mohou vyskytnout: zvracení, nevolnost, bolesti břicha, deprese, ospalost a letargie. Možnost metabolická acidóza, pokles krevního tlaku, hučení v uších, selhání ledvin (akutní forma), zástava dechu, bolesti hlavy, tachykardie a bradykardie, ale kromě toho šoku, komatu, a fibrilace síní. Projevy předávkování může stát i závratě, poruchy vědomí, pocit dušnosti, bolest v nadbřišku regionu, zvýšení krevního tlaku a krvácení do zažívacího traktu. Děti mohou zaznamenat krvácení a myoklonické křeče, poruchu funkce ledvin nebo jater a bolesti břicha.

trusted-source[104]

Interakce s jinými léky

NSAID mohou zvýšit účinnost perorálních hypoglykemických léků, stejně jako nepřímých antikoagulancií. Nicméně, oni také snižují účinnost antihypertenziv zvyšuje toxické vlastnosti digoxinu aminoglykosidy antibiotiky a dokonce i některé léky - hraje zásadní úlohu při jmenování drog.

Doporučuje se vyhnout použití diuretik a kombinovaných tablet artritidy ze skupiny skládající se z NSAID, protože za prvé snižuje, že případ diuretický účinek, a za druhé, to může být příčinou selhání ledvin. Nejnebezpečnější kombinace triamterenu a indomethacinu.

Existují také léky, které v kombinaci s NSAID mohou mít jiný účinek na jejich účinnost:

 • Antacidy obsahující hliník (jako maalox nebo almagel atd.), Stejně jako cholestyramin, snižují absorpci NSAID v trávicím traktu. Z tohoto důvodu, s další účely těchto antacid je třeba zvýšit dávku NSAID, a pokud je použit společně s cholestyraminem je třeba vzít přestávku mezi recepcích alespoň 4 hodiny;
 • naopak hydrogenuhličitan sodný zvyšuje absorpci NSAID v trávicím traktu;
 • protizánětlivé vlastnosti NSAID se zvyšují v kombinaci s glukokortikoidem a základními léky (aminochinolinem a přípravky zlatem);
 • analgetické vlastnosti nesteroidních protizánětlivých léků jsou silnější, když jsou kombinovány se sedativami a narkotickými analgetiky.

trusted-source[105], [106], [107], [108], [109], [110], [111]

Podmínky skladování

Tablety z artritidy jsou uchovávány ve standardních podmínkách - při teplotě nejvýše 25 stupňů Celsia, na místě, které je uzavřeno od slunečního světla.

trusted-source[112], [113], [114], [115], [116]

Skladovatelnost

Tablety z artritidy se doporučují používat do 2 až 3 let od data výroby.

trusted-source[117]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Tabletky proti artritidě" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.