^

Zdraví

Tablety a kapsle z intestinální dysbiózy

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Ve střevě zdravé osoby existuje určitá rovnováha mezi mikroorganismy, které ji obývají. Drtivá většina bakterií (99%), jsou užitečné zástupci střevní mikroflóry - je bifidobakterie, Bacteroides, Lactobacillus, Escherichia coli a enterokoků. Podporují plné trávení jídla, práci imunitního systému, zásobování tělem vitamíny, stopovými prvky, aminokyselinami, bílkovinami. Užitečné bakterie chrání proti pronikání patogenů, zpomalují jejich růst a reprodukci. Škodlivé bakterie (stafylokoky, streptokoky, Próteus, Clostridium, Pseudomonas aeruginosa), představují pouze 1% normální střevní biocenózy.

Porušení kvantitativní i kvalitativní rovnováhu střevní mikroflóry, doprovázené výbuchy růst bakterií, se nazývá dysbióza. To vyvolává dysfunkce trávicího ústrojí, což vede k průjem, zácpa, nadýmání, bolestivých syndromů v oblasti břicha, stejně jako anémie, nedostatek vitamínů, toxických zplodin houbových flóry.

Pro obnovení vyvážené střevní biocenózy a prevenci jejích porušení se tablety používají proti intestinální dysbakterióze. Jedná se o probiotika - látky obsahující živé prospěšné bakterie, které žijí ve střevě zdravé osoby a zabraňují růstu a reprodukci patogenů.

Indikace Tablety proti intestinální dysbióze

 • Dysbacteriosis střeva různých etiologií;
 • Prevence dysbiózy při léčbě antibiotik, nvss, hormonální terapie, chemoterapie, intoxikace, alergie.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

Dávkování a aplikace

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19]

Bifidumbakterin

Probiotické obnovení normální intestinální biocenózy. Aktivní bifidobakterie bifidumbacterin obnovují přirozený poměr mikroorganismů ve střevě.

Používání léku normalizuje funkce trávicího traktu, stimuluje trávicí proces, syntetizuje a absorbuje vitamíny a stopové prvky, zvyšuje imunitní bariéru. Tento lék brání růstu počtu patogenů v gastroduodenální zóně.

Používá se jako prostředek k prevenci poruch intestinální biocenózy u kojenců kojených počátečním nebo mléčným kojením.

Formy balení - láhve, ampule, balené prášky, kapsle a svíčky. Balení obsahuje 5 dávek kmenů živých mikroorganismů.

Lahvičky a ampule obsahují kmeny aktivních bifidobakterií dehydratovaných lyofilní metodou v kultivačním médiu, prášky byly čištěny od látky, ve které byly kultivovány. Suché bakterie rychle přicházejí do života a dostávají se do kapalné živiny.

Kapsle obsahují bifidumbacterin forte, jehož bakterie jsou imobilizovány aktivním uhlím z ovocných kostí. Při vstupu do žaku vytvářejí nehybné bakterie kolonie na sliznici, což urychluje obnovu střevní mikroflóry.

Bifidumbacterin forte je také dodáván v balené formě.

Kontraindikace pro použití jsou snížená aktivita laktázy u dětí a přecitlivělost na složky této drogy. Případy nežádoucích nežádoucích účinků při užívání doporučených dávek bifidumbacterinu nejsou známy.

Způsob podání a dávka bifidumbakterinu:

U kojenců je droga chována v mléčném krmivu nebo mateřském mléce a konzumována během krmení.

U pacientů starších než 1 rok se bifidumbakterin smíchá se čtvrt šálkem vroucí pitné vody nebo nápoje z kyselého mléka a smíchá se s tekutým teplým jídlem. Je nutné, aby směs byla okamžitě odebrána bez čekání na rozpuštění. Použijte půl hodiny před jídlem, ale v případě potřeby - kdykoliv.

Terapeutické dávky:

 • Děti od prvních dnů života do 0,5 roku - v počátečních 2-3 dnech léčby jedné lahvičky 2-3krát denně, pak - počet příjmů stoupá na 4 nebo 6krát;
 • Děti 0,5-2 let - jedna láhev 3-4krát denně;
 • Děti 3-7 let - jedna láhev 3-5krát denně;
 • Děti od 7 let a dospělí - můžete jmenovat dvě láhve 3-4 krát denně.

Délka léčby - od tří týdnů do jednoho měsíce, s akutními formami střevních onemocnění - 5-7 dní. Po uplynutí jednoho měsíce lze v případě potřeby opakovat průběh přijetí.

Profylaktické dávky:

 • Děti od prvních dnů života do 0,5 let - jedna láhev jednou denně;
 • Děti 0,5-2 let - jedna láhev 1-2krát denně;
 • Děti od 3 let a dospělí - dvě lahvičky 1-2 krát denně.

Doba trvání preventivní terapie je dva až tři týdny.

Při rektálním podání čípků se bifidumbakterin podává třikrát denně za 1-2 jednotky, přičemž se kombinuje s orálním podáváním.

Doba trvání léčby chronické střevní dysfunkce je 0,5-1 měsíc, u akutních - od 7 do 10 dnů.

Informace o účincích předávkování nejsou k dispozici.

Možná aplikace v kombinaci s antibiotiky, hormonálními léky, nvss, chemoterapií.

Doba použitelnosti ne více než jeden rok v suchém prostředí, při dodržení teplotního režimu nejvýše 10 ° C (při pokojové teplotě - ne více než 10 dní).

trusted-source[20]

Laktobakterin

Probiotika. Formuje ve střevě prostředí, které podporuje zlepšení jeho mikroflóry. Jedná se o lyofilizovanou dehydrovanou hmotnost aktivních laktobacilů (lactobacillus plantarum nebo lactobacillus fermentum). Dělí se sacharidy k tvorbě kyseliny mléčné a silné antiseptické zabránění zvýšení počtu patogenů (dysenterický, enteropatogennaya coli, Salmonella) a podmíněně patogenních mikroorganismů. Laktobacterin je funkčně přizpůsobený pro organismus, protože Lactobacillus - složky biocenózy zdravého střeva.

Kontraindikace a nežádoucí účinky nejsou známy.

Formy balení laktobacterinu - ampule, kapsle, tablety obsahující lyofilizované laktobacily, nečistěné z růstového média. Ampule obsahují tři (5) dávky a tablety a kapsle - jednu dávku.

Celou dávku prohněte jednu hodinu před jídlem, pokud je to možné, vypijte mléko. Léčba laktobacterinem je žádoucí kombinovat s příjmem vitamínů.

Doporučené denní dávky:

 • Děti od prvních dnů života do 0,5 roku - jedna nebo dvě dávky;
 • Děti od 0,5 do 1 roku - dvě nebo tři dávky;
 • Od 1 roku do 3 let - tři nebo čtyři dávky;
 • Více než 3 roky - od čtyř do deseti dávek;
 • 8 let a starší - od šesti do deseti dávek.

Denní dávku lze rozdělit na 2-3 dávky.

Trvání léčby:

 • Dlouhodobá dysfunkce střev různých etiologií - od čtyř do šesti týdnů;
 • Kolitida a enterokolitida - od jednoho a půl do dvou měsíců;
 • Dysbacteriosis různé etiologie - tři až čtyři týdny.

Interakce s jinými léky - nebrání příjmu antibiotik.

Uchovávejte jeden rok, dodržujte teplotní režim nepřesahující 10 ° C, v suchém, chráněném prostředí od světla.

Bifiquol

Probiotikum, jehož působení je podobné předchozím lékům.

Doporučuje se, aby nebyl používán v případech nešpecifické a specifické kolitidy. Nežádoucí účinky - existuje šance na snadné trávení.

Vyrábí se ve formě prášku, krystalického nebo porézního, baleného ve dvou, třech a pěti dávkách, z nichž je suspenze připravena pro orální podání. Lyofilizát aktivních bifidobakterií (bifidobacterium bifidum) a E. Coli (escherichia coli).

Jíst perorálně půl hodiny před jídlem dvakrát denně. Přímo před použitím se jedna dávka prášku zředí v 5 ml vařené vody při pokojové teplotě. U pacientů se zvýšenou produkci kyseliny před přijetím kaše po dobu 10 minut, je žádoucí, aby pít minerální vody? Šálek „Essentuki №17», «Essentuki №14», «borzhomi“ nebo poměr roztok sody - Soda 5 g na 200 ml vody.

Dávkovací prostředky pro intestinální dysbiózu bifikol:

 • Děti 0,5-1 rok - jedna dávka;
 • Děti 1-3 roky - od dvou do pěti dávek;
 • Starší než 3 roky - tři až pět dávek dvakrát denně.

Trvání léčby odpovídá klinické formě a závažnosti onemocnění. Průběh akutní terapie je dva týdny nebo déle. V případech prodlouženého přerušení střevní a post-dysenterické kolitidy, 4 až 6 týdnů. Léčba chronické kolitidy, nešpecifické ulcerózní kolitidy, enterokolitidy trvá od jednoho a půl do tří měsíců. Trvání období návratu po chemoterapii je od tří týdnů do měsíce. Pokud je to nutné, opakujte postup léčby nejdříve o dva měsíce později. Podpůrná léčba ve formě užívání ½ dne na denní dávku léku se provádí od jednoho do šesti měsíců.

V případech předávkování existuje možnost malého trávení.

Nepoužívá se současně s antibiotiky a během chemoterapie.

Uchovávejte jeden rok, pokud je teplota nižší než 10 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí. Hotové zavěšení není předmětem skladování.

Zjistěte

Probiotika, jejichž aktivní složkou jsou bifidobakterie a enterokoky, které mají vysokou odolnost proti vlivu antimikrobiálních látek. Vyrábí se v kapslích, jejichž plášť se nerozpouští v žaludeční šťávě. Jakmile se ve střevě kapsle rozpustí, aktivní složky bififormní kolonizují své oddělení a začnou syntetizovat kyselinu octovou a kyselinu mléčnou. To vede ke smrti patogenních mikroorganismů.

Používá se podobně jako u předchozích léků, stejně jako při průjmu s neznámou etiologií, nízké hladině laktázy, zažívacích poruch.

Léčivo není indikován k přecitlivělosti na dalších složek léčiva (glukóza, extrakt z kvasnic, sirup rohovníku, stearát hořečnatý, suchý laktulóza, oxid titaničitý, polyethylenglykol, sojový olej, monoglyceridy acetyl).

Nežádoucí účinky tohoto léku nejsou popsány.

Bififormní kapsle z intestinální dysbacteriózy se užívají perorálně.

Ráno a večer, bez ohledu na jídlo, polykat kapsle celé, vymačkané dostatečnou vodou. Děti dostávají drogu ráno.

Dávkování:

 • Děti od dvou do šesti měsíců - ½ kapsle;
 • Děti 0,5-2 let - 1 tobolka;
 • Dva roky starší - 1 tobolka.

Den může trvat ne více než čtyři kapsle. Délka léčby je od deseti dnů do tří týdnů s poruchami gastroduodenální, které doprovázejí akutní průjem - dva nebo tři dny.

Prevence průjemnosti cestujících - jedna kapsle dvakrát denně.

Pro použití od prvních dnů života dítěte se produkuje prášek (ve formě - bifidobakterie a streptokoky). Z něj můžete připravit olejové nebo suspenze. Orální podání - jednou denně, jednou dávkou. Doba trvání léčby je od 10 do 20 dnů.

Případy předávkování nejsou známy.

Může být kombinován s jinými léky, včetně S antibiotiky.

Bififormní a dětská bififormní forma by měla být uchovávána po dobu dvou let v suché a suché místnosti při teplotním režimu nepřesahujícím 15 ° C. Připravená suspenze dětských bififormních by měla být uložena po dobu dvou týdnů.

trusted-source[21], [22]

Linky

Probiotika, jejichž aktivními složkami jsou kmeny bakterií laktobacilus acidophilus, bifidobacterium infantis, streptococcus faecium. Používá se k léčení a stabilizaci střevní biocenózy.

Kontraindikace k použití - přecitlivělost na další složky linexu a mléčných výrobků.

Nežádoucí účinky tohoto léku nejsou popsány.

Kapsule linex jsou užívány orálně třikrát denně s jídlem, s přihlédnutím k tomu, že se nedá konzumovat horkými nápoji.

Dávky:

 • Od narození do dvou let - jedna tobolka;
 • Od dvou do 12 let - jedna nebo dvě kapsle;
 • Starší 12 let - dvě kapsle.

Pokud není možné celou kapsli spolknout, je nutné jej obsah smíchat s jednou čajovou lžičkou kapaliny. Směs okamžitě použijte.

Doba trvání léčby je navzájem propojena s příčinou a stupněm závažnosti onemocnění, obvykle se užívají kapsle linexu, dokud se nedosáhne uspokojivého účinku. Pokud se průjem během dvou dnů nezastaví, je doprovázena horečkou, stopami krve nebo hlenem ve stolici, akutní bolestí v břiše, je naléhavé navštívit lékaře. Při průjmu je nutné obnovit rovnováhu kapaliny a elektrolytu.

Údaje o předávkování nejsou k dispozici.

Použití s léky pro chemoterapii a antimikrobiální přípravky je povoleno. Pro zvýšení účinnosti přípravku Linex je žádoucí užít si ji tři hodiny po chemoterapii nebo užívání antibakteriálních léků.

Významné interakce tohoto léku s jinými léky nebyly zjištěny. Není kompatibilní s alkoholem.

Uchovávejte jeden rok a dodržujte teplotní režim, který nepřesahuje 25 ° C v suché místnosti.

Enerol

Enterol má proti průjmu, proti parazitům, protiplísňové a zdravotní zlepšující působení střevní mikroflóry. Přípravek aktivní látka je lyofilizát bakterie kvasinek Saccharomyces boulardii - antagonisté Clostridium, Klebsiella, Pseudomonas hole, Salmonella, Shigella, Yersinia, Staphylococcus aureus, plísňové rod Candida, Vibrio cholerae, entero- a rotaviry a - lamblia a úplavice améba. Chrání střevní flóru tím inhibici vzniku kolonií bakterií a plísní a podporovat přirozenou nadřazenost prospěšných mikroorganismů.

Neutralizuje enterotoxiny, zvláště účinné proti intoxikaci s produkty klostridiu.

Podporuje produkci imunoglobulinů, zejména iga, která vyhlazuje patogenní bakterie ve střevě před vstřebáváním do krve. Zvyšuje lokální imunitní bariéru sliznic malých a tlustých střev. Aktivuje proces buněčné výživy střeva. Podporuje rozklad sacharidů prostřednictvím stimulace aktivity enzymů tenkého střeva.

K dispozici ve formě kapslí a zabaleného prášku. Balení obsahuje 250 mg účinné látky.

O použití přípravku Enterol během těhotenství a kojení nejsou k dispozici žádné oficiální údaje.

Kontraindikace k použití doporučených dávek léku nejsou stanoveny.

Nežádoucí účinky v podobě drobných alergických reakcí a nepříjemných pocitů v epigastrické zóně, které nevedou k odstranění léku.

Používá se perorálně po jídle 250-500 mg jednou nebo dvakrát denně. Kapsle by měly být polykat celé, s vodou při pokojové teplotě. Prášek nalít do sklenice s vodou, míchat a pít.

Údaje o předávkování nejsou k dispozici.

Možné současné užívání s antibiotiky. Příjem spolu s jinými antifungálními perorálními látkami snižuje účinek enterolu.

Skladujte po dobu tří let, dodržujte teplotní režim maximálně 25 ° C.

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27], [28], [29], [30], [31]

Lynex

Probiotické s aktivní složkou - lyofilizátu spor bakterie Bacillus cereus ip 5832. To má antimikrobiální a proti průjmu účinnost. Působí proti růstu a množení patogenů ve střevě, obnovuje přirozenou rovnováhu jeho biocenózy.

Žaludeční šťáva nezničuje skořápku spór v acullus cereus ip 5832. Aktivační proces s následným klíčením ve vegetativních buňkách probíhá ve střevě.

K dispozici v kapslích.

Oficiální údaje o studii o použití bactisubtilu v těhotenství a laktaci chybí.

Není určena pro primární imunodeficitu, přecitlivělost na složky kapslí.

Informace o nepříznivých nepříznivých účincích vstupu chybí.

Spotřebuje se perorálně jednu hodinu před jídlem v dávkách:

 • Děti starší tři roky - tři až šest tobolek denně;
 • Starší než 14 let - od čtyř do osmi denně.

Doba léčby je sedm až deset dní.

Pokud není polykání možné, lze obsah kapsle smísit s kapalinou při pokojové teplotě.

Uchovávejte tři roky v suchém, tmavém prostředí a dodržujte teplotní režim, který není větší než 25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

trusted-source[32]

Baktisporin

Probiotika s aktivní složkou - lyofilizuje kmeny živých bakterií bacillus subtilis 3N. Má široké spektrum antimikrobiální aktivity. Inhibuje růst a násobení patogenů v lumen střev.

Bakterie vstupují do gastrointestinálního traktu, vylučují enzymy, které urychlují a normalizačních procesy trávení a vstřebávání potravy, gastroduodenální zóny bez mikroorganismů že atypická stabilizační systém pro životní prostředí střevní.

Produkovány ve formě prášku, balené v ampulích. Obsah jedné ampule odpovídá jedné dávce léku.

Nemá žádné kontraindikace k použití. Možné vedlejší účinky jako důsledek užívání baktisporinu - zvýšená tělesná teplota, vyrážky na kůži. Pokud máte v minulosti alergii na léky, předepište opatrně.

Způsob aplikace: otevřete ampulku, rozpusťte její obsah v 10 ml studené vařené vody. Používejte dvakrát denně orálně před jídlem po dobu 30-40 minut (děti - těsně před krmením).

Terapeutické dávky pro děti od 1 měsíce do 1 roku - polovina obsahu ampule; více než 1 rok - jedna ampule.

Trvání léčby akutních střevních infekcí - od pěti do sedmi dnů; u dysbakteriózy, alergické dermatózy - od deseti dnů do dvou týdnů.

Terapeutické dávky pro dospělé s akutními intestinálními infekcemi - jedna nebo dvě ampule po dobu 5-7 dnů; u dysbakteriózy, alergické dermatózy - na jedné ampuli od deseti dnů do tří týdnů.

Neexistují údaje o předávkování a interakci s jinými léky. Může být použita s jakýmikoliv přípravky.

Skladujte po dobu tří let v suchém prostředí, dodržujte teplotní režim 2 - 8 ° C.

trusted-source[33], [34], [35]

Acipol

Probiotikum, přičemž připojený aktivní kmeny Lactobacillus acidophilus NK1, NK2, nk5, nk12, dehydratuje lyofilizací, a polysacharidy kefír hub usmrceno tepla. Acipol potlačuje působení patogenů infekcí zhkt, odolává tvorbě hnilobných procesů ve střevě. K tomu dochází vytvořením podmínek, které nejsou vhodné pro vývoj patogenů.

Lactobacilli podporuje produkci mastných kyselin ve střevě, což vede ke zvýšení kyselosti prostředí. Kyselé médium podporuje regresi patogenních bakterií a hub, zlepšuje motorickou aktivitu trávicího traktu (eliminuje stagnaci potravin) a urychluje proces odvykání amoniaku, což přispívá k detoxikaci těla.

Atsipol stimuluje vitamíny B, vitamin K, a další přírodní biologicky funkčních látek, přísun živin, normalizuje metabolismus cholesterolu a bilirubin zvyšuje imunitu.

Není předepsáno, jestliže je v anamnéze přecitlivělost na složky acipolu. Nežádoucí účinky nejsou známy.
K dispozici v kapslích. Měly by být spolknuty celé, omývané dostatečným množstvím vody. Děti do 1 roku věku - obsah kapsle rozpusťte v malém množství vody nebo mléka.

Terapeutické dávky:

 • Děti od 3 měsíců do 3 let - jedna kapsle dvakrát nebo třikrát denně s jídlem;
 • Děti starší 3 let a dospělí - jedna kapsle třikrát nebo čtyřikrát denně po dobu 30 minut před jídlem.

Profylaktické dávkování - jedna kapsle denně od deseti do 15 dnů.

Doba trvání léčby infekcí střev Acipolem je nejméně osm až deset dní. Pokud je to nutné, může se léčba opakovat po měsíci.

Neexistují informace o negativních důsledcích překročení doporučených dávek acipolu a jeho interakce s různými léky. Lze je kombinovat s příjmem jakéhokoli léku.

Uchovávejte dva roky, dodržujte teplotní režim 2-10 ° c.

Hovězí

Probiotické, účinné látky, které - lyofilizát obývací bifidibaktery (Bifidobacterium bifidum), lysozym (enzym třídy hydroláz) obsahuje antimikrobiální vlastnosti, má vliv na poměr normalizace prospěšné a patogenní složky mikrobiocenózy střeva. Léčivo působí analogicky, jak je popsáno výše.

Přidání lysozymu k bifidobakteriím zvyšuje antimikrobiální účinek léčiva díky své schopnosti ničit bakteriální buněčné stěny. Lysozym má protizánětlivý a metabolický účinek, normalizuje hladinu červených krvinek, aktivuje růst a reprodukci bifidobakterií.

Bifilýza přispívá k radikální léčbě střevních onemocnění, což jim neumožňuje proniknout do chronické formy.

Není určena pro pacienty se zvýšenou citlivostí na vaječné bílkoviny.

Nežádoucí účinky aplikace nejsou známy.

Produkovány ve formě prášku, balené v lahvičkách a rektální čípky. Jedna plnicí jednotka obsahuje pět dávek léčivé látky.

Způsob aplikace:

Otevřete láhev, nalijte obsah vody při pokojové teplotě, uzavřete víko a protřepejte. Roztok je podáván perorálně po dobu půl hodiny před jídlem. V dětské praxi můžete jíst s jídlem nebo těsně před jídlem. Obvykle je předepsána denní dávka dvou nebo tří lahví.

Akutní formy střevní dysfunkce jsou léčeny od pěti do deseti dnů. Pravděpodobně delší léčba až 20 dní.

Dávkování pro prevenci dysbiózy - dvě láhve denně po dobu deseti dnů. Děti do 3 měsíců najednou lze přiřadit polovinu obsahu lahve. Můžete opakovat průběh léčby tak, že uděláte přestávku po dobu 8-12 týdnů.

Před použitím se z obálky uvolní rektální čípky. Pacient je vyčištěn střevem.

Léčba střevních infekcí zahrnuje použití tří až šesti rektálních čípků denně. U akutních infekčních onemocnění střev trvá léčba od týdne do deseti dnů. U chronických onemocnění a dysbiózy trvá léčba od deseti dnů do dvou týdnů.

Dále jsou k dispozici delší kurzy.

Při kombinovaném použití rektální a orální formy uvolňování jsou dvě nebo tři čípky a dvě nebo tři lahvičky denně. Délka léčby je dva až tři týdny.

Děti - dvě nebo tři čípky denně po dobu jednoho týdne.

Neexistují žádné informace o předávkování.

Interakce s jinými léky nebyla zjištěna. Možné společné užívání s antibiotiky, sulfonamidy, antivirotika, imunomodulátory.

Uchovávejte jeden rok, dodržujte teplotní režim 2-10 ° c.

Bifidoback

Nejedná se o léčivý přípravek. Účinnou látkou je lyofilizát adolescentů bifidobakterií. Má schopnost udržovat normální rovnováhu střevní mikroflóry.

Vysoce technický výrobní proces výroby kapslí zaručuje vynikající asimilaci bakterií ve střevě. Biopolymerový obal kapsle chrání obsah před agresivním žaludečním prostředím a rozkládá se ve střevě. Základem mikrokapslí jsou frukto-oligosacharidy. Jedná se o přírodní nutriční látku pro bifidobakterie. Jeho přítomnost při aktivaci bakterií ve střevech zajišťuje jejich aktivitu, urychluje reprodukci a významně zvyšuje účinnost korekce stavu intestinální mikrobiocenózy.

Produkce v kapslích 0,6 g.

Nepoužívá se k individuální intoleranci složek biologicky aktivní přísady.

Dávkování a aplikace: dospělí jedna kapsle dva až třikrát denně během jídla.

Případy předávkování nejsou známy.

Uchovávejte jeden rok, dodržujte teplotní režim 2-4 ° c.

trusted-source[36], [37]

Laminoktakt

Nejedná se o léčivý přípravek. Účinnou látkou jsou bakterie enterococcus faecium 1-3, aktivní zástupci normální mikrobiocenózy lidského střeva. Dalšími složkami laminoaktury jsou přírodní látky rostlinného původu. Používá se ke zlepšení střevní mikroflóry a k prevenci dysbiózy. Zvyšuje imunitní bariéru, stimuluje procesy trávení a asimilace jídla. Pro účinnou imunomodulaci byla vytvořena bilaminolaktová varianta bioaktivní aditiva, včetně bifidobakterií inifidum adolescentis.

Během těhotenství a laktace se doporučuje používat laminolaktát, který poskytuje matce a dítěti problémy s trávením a stabilitu imunitního systému.

Kontraindikováno v případech přecitlivělosti na určité složky doplňku stravy.

Nežádoucí reakce na laminoaktu nejsou známy.

Forma uvolnění - dražé. Vyrábí se 14 variant přípravku, z nichž lze vybrat odrůdu, která nezahrnuje netolerovatelné přísady.

Způsob aplikace a dávkování:

Minimální dávka pro dospělé, aby bylo dosaženo trvalého účinku stabilizace zdravotního stavu, je užívat denně devět až desetkrát denně 2-3 krát, bez ohledu na příjem potravy.

V případech akutních stavů nebo důsledků dlouhodobé léčby antibiotiky se doporučuje užít dva nebo tři dny 30 tablet denně, a to jako obvykle (denní dávka 9-10 tablet denně).

Minimální dávka pro děti - množství pilulky odpovídá věku dítěte v letech. Například minimální denní dávka pro čtyřleté dítě je čtyři dražé.

Maximální dávka pro dospělé i děti není omezena. Proto nemůže docházet k předávkování.

Můžete užívat v kombinaci s jinými léky.

Uložení jednoho roku se zachová maximální účinnost bakterií šest měsíců po přípravě.

Intetriks

Antidiarrhoeální kombinační lék, antagonista patogenních bakterií, houb, améb, které se aktivně množí, když je nerovnováha v intestinální mikrobiocenose.

Předepisuje se na dysbiózu a průjem způsobené střevními infekcemi, amébickou dyzentérií a amoebikózou bez vývoje onemocnění, jako prostředku prevence infekcí zhct, dysbiózy a průjem.
Intetriks není předepsán během těhotenství a kojení.

Kontraindikace k použití - intolerance. Používejte s opatrností v případě poruchy funkce jater a / nebo funkce ledvin. Doba přijetí není delší než jeden měsíc.

Nežádoucí účinky - bolest v žaludku, nevolnost.

K dispozici v kapslích.

Užívejte perorálně před jídlem, s poloviční sklenicí vody. Denní počet recepcí je tři nebo čtyři.

Terapeutické dávky:

 • Závažné akutní infekce a denní dávka 6 až 8 tobolek;
 • Akutní infekce se střední tíhou - denní dávka 4 až 6 tobolek (trvání léčby je tři až pět dnů);
 • Chronická amébóza - denní dávka čtyř tobolek (trvání léčby je 10 dní, opakovaný průběh léčby - o měsíc později);
 • Hubová průjma - denní dávka tří tobolek.

Profylaktické dávky:

 • Hnačka cestujících, nepříznivé endemické stavy - denní dávka dvou tobolek (doba trvání vstupu - do doby, než uplyne nebezpečí infekce, ale ne déle než měsíc);
 • Antibakteriální terapie - denní dávka tří tobolek.

V případech neschopnosti polykat můžete obsah kapsle smíchat s jednou čajovou lžičkou vody nebo jídlem.

Interakce s jinými léky - nepoužívejte v kombinaci s hydroxychinolinem. Abyste předešli nežádoucím interakcím s jinými léčivy, dejte je samostatně s přerušením nejméně dvou hodin.

Případy předávkování nejsou známy, v případech užívání vysoké dávky léku se doporučuje sledovat hladinu jaterních transamináz a protrombinu.

Uchovávejte dva roky, dodržujte teplotní režim až do 25 ° C.

Nifuroxazid

Antidiarrhoeální lék se stejnou účinnou látkou. Ničí prakticky všechny patogeny střevních infekcí (Salmonella, úplavice, yersinióza, cholery, akutní gastritidy a podobně) a zánětů (bakteriémie, pneumonie, septicopyemia, akutní pyelonefritidy, prostatitidy, nozokomiální angioinfektsy). Nepoužívá se proti pseudomonádům a jednotlivým kmenům proteáz.

Množství dávky ovlivňuje působení nifuroxazidu - ať už zničí patogenní mikroorganismy, nebo pouze zabraňuje jejich reprodukci. Léčba pravděpodobně inaktivuje dehydrogenázy, čímž narušuje proces biosyntézy bílkovin v buňkách patogenních bakterií.

Průměrná velikost dávky neinhibuje růst a proliferaci prospěšných střevních zástupců mikrobiocenózy a nepřispívají ke vzniku kmenů rezistentních patogenních bakterií.

V případech virové střevní nemoci má preventivní účinek proti přidání sekundární bakteriální infekce.
Tento lék není absorbován v žaludku a hromadí se ve střevě, kde probíhá proces jeho metabolismu. Pomalu se vylučuje a zůstává v gastrointestinálním traktu dlouhou dobu. Vylučuje se střevem.

Použití těhotnými a kojícími ženami výhradně ze zdravotních důvodů pod dohledem lékaře.

Kontraindikováno s intolerancí derivátů nitrofuranu a / nebo jakýchkoli dalších složek léčiva.

Nifuroxazid je dobře snášen, ale dochází k příležitostným vedlejším účinkům ve formě poruchy trávicího procesu a krátkodobé exacerbace průjmu, která nevyžaduje ani léčbu, ani stažení nifuroxazidu. U alergií by měla být léčba přerušena.

Produkována ve formě tablet a suspenze pro orální podání.

Děti do sedmi let jsou léčeny suspenzí. Láhve se suspenzí před použitím několikrát protřepejte. Balíček obsahuje dvojitou měrnou lžičku. Lžíce menší velikosti obsahuje 2,5 ml nebo 110 mg léku, více - 5 ml nebo 220 mg.

Dávky podávání suspenze:

 • Děti od 1 měsíce do 6 měsíců - 2,5 ml každé dva nebo třikrát denně;
 • Od půl roku do dvou let - na 2,5ml čtyři recepce za den;
 • Od dvou do sedmi let - 5 ml třikrát denně;
 • Děti od sedmi let a dospělí - 5 ml čtyři jídla denně.

Tabletová forma nifuroxazidu je určena dětem od sedmi let a dospělým. Po 6 hodinách užívejte dvě tablety perorálně, bez ohledu na příjem jídla. Doba léčby je od 5 dnů do týdne.

Při léčbě průjmu v akutní formě je nutná trvalá kompenzace nedostatku tekutin (v závislosti na stavu pacienta - perorální nebo intravenózní).

Důsledky předávkování nejsou popsány. Pokud je překročena doporučená dávka léku, opláchněte žaludek.
Interakce se systémovými léky není proveditelná, protože v krvi jsou zaznamenány pouze stopy. Při použití ve spojení s jinými činidly by měla brát v úvahu jeho vysokou adsorpční kapacitu.

Skladujte v suchém, tmavém prostoru, dodržujte teplotní režim 17-25 ° C.

Většina léků popsaných výše se týká probiotik (eubiotik). Jedná se o moderní prostředky (léky a biologicky aktivní přísady) obsahující živé mikroorganismy normálního střevního prostředí člověka. Probiotika obnovují intestinální mikrobiocenosi přirozeným způsobem, jsou fyziologická pro tělo, nemají prakticky žádné kontraindikace a vedlejší účinky.

Nicméně je třeba poznamenat, že dávky takových zdánlivě bezpečných léků a trvání léčby určuje pouze ošetřující lékař jednotlivě pro každého pacienta.

Používejte Tablety proti intestinální dysbióze během těhotenství

Vzhledem k tomu, že tablety, které obnovují normální symbiózu střevních mikroorganismů, obsahují přírodní užitečné složky mikroflóry, je jejich použití těhotnými a kojícími ženami považováno za bezpečné. Použití těchto léčivých přípravků se však doporučuje pouze na lékařský předpis.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Tablety a kapsle z intestinální dysbiózy" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.