^

Zdraví

Tablety se zbavují

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 23.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

K takovým infekčním dermatologickým onemocněním, jako jsou lišejníky, jsou onemocnění způsobená různými patogeny. A existují patologické a exfoliační patologie, jejichž pravá příčina je stále neznámá. Při předepisování systémové léčby musí lékaři vzít tento faktor v úvahu při doporučování užívání určitých tablet proti lišejníkům.

Indikace Pilulky z lišejníků

Indikace pro použití tablet z lišejníků zahrnují takové diagnostikované kožní léze jako:

  • pityriasis nebo vícebarevný lichen - houbové kožní onemocnění vyvolané kvasnicovitými houbami Pityrosporum orbiculare, Pityrosporum ovale a Malassezia furfur;
  • šindelů - herpes zoster, ke kterým dochází při infikování virem varicellazoster (HHV 3);
  • pásový opar - trichofytóza a dermatophytosis, které jsou původcem onigenovye antropofilnymi Trichophyton houbami (Trichophyton) a mikrosporum (Microsporum);
  • růžový lišejník je růžová pityriáza nebo Zhiberův průjem, jejichž etiologie není přesně definována.

Je třeba mít na paměti, že systémové etiologickým terapie Papulosquamous infekce při pilulky zbavení perorálně, pouze držen v přesné určení patogenu, a to pouze v případech, kdy lokální léčba nedává požadovaný efekt.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Formulář vydání

Tablety pityriasis (barevného) zbavení: terbinafin (. Binafin, Terbizil atd; Termikon s fungistatickým látka vyrábí krém a sprej Lamisil), flukonazol (Diflucan, Fluzon, Medoflyukon), ketokonazol (. NIZORAL, Mikozoral, Oronazol et al) .

Tablety šindelů: acykloviru (ostatní obchodní názvy: Atsiklostad, Vivoraks, Zovirax, Gerviraks, Lizavir, Provirsan, Tsiklovir et al.), Valavir (valacykloviru, Valtrex, Valtrovir, Gerpeval).

Tablety pro kožního onemocnění: griseofulvin (jiné obchodní názvy: Grifulin, Grifulvin, Fultsin, Fulvitsin, Neo-Fultsin atd.), Ketokonazolu.

Tablety růžové lišejníků, vzhledem k jeho neinfekční původu zahrnují antihistaminika, které snižují intenzitu svědění, jako jsou loratadin (CLARITIN, Lothar, Lorizan et al., Obchodní názvy).

trusted-source[5], [6], [7], [8]

Farmakodynamika

Přípravek látkou Terbinafin aktivní je metilnaftalinovoe derivát terbinafin-hydrochloridu, který má jak fungicidní účinnost blokováním skvalen - buněčné stěny hub, enzymů zajišťujících procesu nezbytné pro jejich tvorby sterolů (hlavně ergosterol). V důsledku toho houby ztrácejí vitalitu a umírají.

Farmakodynamika flukonazolu a ketokonazolu, které jsou součástí skupiny derivátů azolu (triazol a imidazol), je podobná. Pouze tyto tablety z pityriasis (vícebarevných) lišejníků působí na jiný enzym buněčné membrány houby-sterol-14-demetylasy.

Tablety ze šindlí Acyclovir a Valavir jsou také podobné v mechanismu jejich vlivu na herpes virus. Protože viry nemají buňky, acyklovir a Valavir, být analogy dusíkatých glykosylaminů virové deoxyribózy, přijít do kontaktu s virem enzymy a zastavení procesu replikace DNA, to znamená, že množení virů. Když je tato složka Valavir formulace (L-valyl ester acykloviru ve formě soli), se nejdříve převádí na aktivní acyklovir.

Griseofulvin tablety Akční proti houbám (Trichophyton, Microsporum, Epidermophyton), když pásový opar dermatomykóz a zajišťuje její ustavující antibiotikum, který je syntetizován Penicillium griseofulvum (druh plísně). Příprava potrestán syntézu proteinu v buněčné membráně patogenních hub inhibicí mitózy buněk.

Používá se pro snížení svědění kůže loratadinu tablet, stejně jako všechny antihistaminik, zabraňuje působení histaminu na histaminové receptory typu H1, a inhibuje výstup buněčných mediátorů T zánětlivých a alergických reakcí.

trusted-source[9], [10], [11], [12]

Farmakokinetika

Účelově když otrubevidnom (vícebarevný) herpes Terbinafin bezproblémově absorbovány do krevního řečiště z gastrointestinálního traktu a je téměř kompletně vázán na plazmatické proteiny a klesá v mnoha tkáních, pronikající na kůži, nehty a vlasové folikuly. Nejvyšší koncentrace léčiva se pozoruje po 100-120 minutách po podání jedné dávky. Terbinafin hydrochlorid se přeměňuje v játrech, metabolity se vylučují ledvinami.

Flukonazol Tablety zbavuje ketokonazol a rychle absorbován, ale váže na protein krve různými způsoby: Ketokonazol - více než 98%, flukonazol - jen o něco více než 10% (ale dost dlouho, to je). Obě léky se metabolizují v játrech, vylučují se střevními orgány a ledviny.

U farmakokinetiky přípravku Acyclovir je charakteristická nepatrná úroveň absorpce - ne více než 20% odebrané dávky; Tablety přípravku Valavir jsou dvakrát vyšší. A poločas rozpadu účinné látky je téměř stejný, nicméně může vzrůst z obvyklých 3 hodin 5-6 krát za přítomnosti problémů s ledvinami.

U plazmatických proteinů se Griseofulvin váže na 80%, proniká mnoha tkáněmi těla a překonává GPB; maximální koncentrace v krvi je zaznamenána po 4,5 hodinách po použití. Tento lék se dělí játry o 60%, polovina léku a jeho metabolitů se denně vylučují - močí a výkaly.

Loratadin se absorbuje do trávícího traktu o 100% a váže 97% na plazmatické proteiny, dosahuje nejvyšší hladiny 1,5-2,5 hodiny po podání standardní dávky léku. Biochemická transformace probíhá v játrech (vzniká farmakologicky účinná látka). Průměrný poločas Loratadinu s močí a žlučou je přibližně 18 hodin.

trusted-source[13], [14], [15], [16]

Dávkování a aplikace

Všechny tyto pilulky jsou převzaty z ústní:

Terbinafin - jedna tableta (0,25 g) jednou denně (po jídle).

Flukonazol - jednou denně po 50-100 mg.

Ketokonazol - 0,2-0,4 g denně (během jídel); denní příjem pro dospělé by neměl přesáhnout 1 g. Příjem léku vyžaduje pravidelné sledování hladin v krvi a hladiny jaterních enzymů.

Tablety ze šindele Acyclovir - pětkrát denně 800 mg (4 tablety po 200 mg); Děti do 2 let věku - ½ dávky pro dospělé. Léčba trvá jeden týden.

Valavir - třikrát denně na 1 g (lék trvá 7 dní).

Griseofulvin (125 mg tablety) - dvakrát denně pro 2-4 tablety (dávka pro děti je vypočtena podle tělesné hmotnosti - 22 mg / kg). Tablety se užívají během nebo bezprostředně po jídle, s lžící rostlinného oleje. Také je nutné monitorovat krevní stav každé dva týdny (provést testy).

Loratadin by měl být užíván jednou denně na 0,01 g (tj. Jedna tableta), děti - na polovinu.

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28], [29], [30], [31], [32], [33], [34]

Používejte Pilulky z lišejníků během těhotenství

Během těhotenství a kojení pilulky zbavují griseofulvinu, neplatí terbinafin a ketokonazolové tablety multi-barevné lišejníků flukonazol a tablety acykloviru šindelů a Valavir.

Droga Loratadin je přípustná k užívání těhotných a kojenců pouze v případě nouze - pod dohledem lékaře.

Kontraindikace

Tablety uvedené v přehledu proti lišejníkům mají následující kontraindikace:

Terbinafin - selhání ledvin, onkologie jakéhokoli místa a stupně, závažná patologie metabolismu a krevních cév, věk dětí do dvou let;

Fluconazol - věk mladší 16 let;

Ketokonazol - jaterní patologie ve stadiu exacerbace;

Acyclovir a Valavir jsou individuální hypersenzitivita nebo nesnášenlivost vůči lékům.

Tablety přípravku Griseofulvin se nepoužívají u pacientů se systémovými krevními chorobami, SLE, poruchami cerebrální cirkulace, funkčním selháním jater a ledvin. Léčba se nepoužívá při léčbě dětí mladších dvou let.

Je kontraindikováno, aby děti prvních dvou let užívaly a antihistaminikum Loratadin.

trusted-source[17], [18], [19]

Vedlejší efekty Pilulky z lišejníků

Při použití v systémové léčbě zbavení Terbinafin tablety mohou být zobrazeny vedlejší účinky, jako je nevolnost, průjem, bolesti břicha, cholestatického syndromu, neutropenie a trombocytopenie.

Flukonazol a ketokonazol mohou způsobovat kožní vyrážky, nevolnost, ztrátu chuti k jídlu, průjem, plynatost. Navíc použití ketokonazolu může vést ke zvýšené ospalosti, žloutence a hepatitidě (pokud je užíváno po dlouhou dobu), bolesti kloubů, menstruačních nesrovnalostí a problémy s erekcí.

Na seznamu nežádoucích, ale možných vedlejších účinků léků proti chřipce, Acycloviru a Valavire jsou zaznamenány dyspeptické příznaky, bolesti hlavy, kopřivka, celková slabost.

Mezi nejzávažnější nežádoucí účinky griseofulvin tablety zahrnují zhoršenou motorickou koordinaci a spánku, zmatenost, zánět jater, změny v orgánech pracovních tváření, a kožní projevy - v podobě erythema multiforme a toxická epidermální nekrolýza.

Nežádoucí účinky přípravku Loratadin se projevují nauzeu, kožní vyrážky, vypadávání vlasů, zvýšená ospalost a únava.

trusted-source[20], [21], [22], [23]

Předávkovat

Předávkování některým z výše uvedených léků vede ke zvýšení jejich vedlejších účinků. Při léčbě předávkování je nutné vyplavit žaludek a přijmout sorbent.

trusted-source[35], [36], [37], [38], [39], [40], [41]

Interakce s jinými léky

Terbinafin, při současném užívání antihistaminik, zpomaluje jejich metabolismus, snižuje antikoncepční účinek perorálních kontraceptiv, inhibuje eliminaci antibiotik.

Tablety z vícebarevných lišejníků Ketokonazol jsou neslučitelné s přípravky obsahujícími kortikosteroidy. Fluconazol potencuje působení diuretik, nepřímých antikoagulancií a léků na snížení hladiny cukru v krvi při cukrovce.

Griseofulvin snižuje farmakologický účinek antikoagulačních léčiv a hormonální antikoncepce.

Pokud užíváte Loratadine tablety, neužívejte ketokonazol, stejně jako antibiotika makrolidové skupiny.

trusted-source[42], [43], [44]

Podmínky skladování

Tablety znemožňují potřebnou obvyklou pokojovou teplotu.

trusted-source[45], [46], [47], [48], [49]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti ketokonazol - 5 let; Griseofulvin a Terbinafina - 3 roky; Flukonazol, Acyclovir a Valavir - 2 roky.

trusted-source[50], [51], [52], [53], [54]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Tablety se zbavují" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.