Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Tablety se zbavují

Lékařský expert článku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

K takovým infekčním dermatologickým onemocněním, jako jsou lišejníky, jsou onemocnění způsobená různými patogeny. A existují patologické a exfoliační patologie, jejichž pravá příčina je stále neznámá. Při předepisování systémové léčby musí lékaři vzít tento faktor v úvahu při doporučování užívání určitých tablet proti lišejníkům.

Klasifikace ATC

D01B Противогрибковые препараты для системного применения

Indikace Pilulky z lišejníků

Indikace pro použití tablet z lišejníků zahrnují takové diagnostikované kožní léze jako:

  • pityriasis nebo vícebarevný lichen - houbové kožní onemocnění vyvolané kvasnicovitými houbami Pityrosporum orbiculare, Pityrosporum ovale a Malassezia furfur;
  • šindelů - herpes zoster, ke kterým dochází při infikování virem varicellazoster (HHV 3);
  • pásový opar - trichofytóza a dermatophytosis, které jsou původcem onigenovye antropofilnymi Trichophyton houbami (Trichophyton) a mikrosporum (Microsporum);
  • růžový lišejník je růžová pityriáza nebo Zhiberův průjem, jejichž etiologie není přesně definována.

Je třeba mít na paměti, že systémové etiologickým terapie Papulosquamous infekce při pilulky zbavení perorálně, pouze držen v přesné určení patogenu, a to pouze v případech, kdy lokální léčba nedává požadovaný efekt.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Formulář vydání

Tablety pityriasis (barevného) zbavení: terbinafin (. Binafin, Terbizil atd; Termikon s fungistatickým látka vyrábí krém a sprej Lamisil), flukonazol (Diflucan, Fluzon, Medoflyukon), ketokonazol (. NIZORAL, Mikozoral, Oronazol et al) .

Tablety šindelů: acykloviru (ostatní obchodní názvy: Atsiklostad, Vivoraks, Zovirax, Gerviraks, Lizavir, Provirsan, Tsiklovir et al.), Valavir (valacykloviru, Valtrex, Valtrovir, Gerpeval).

Tablety pro kožního onemocnění: griseofulvin (jiné obchodní názvy: Grifulin, Grifulvin, Fultsin, Fulvitsin, Neo-Fultsin atd.), Ketokonazolu.

Tablety růžové lišejníků, vzhledem k jeho neinfekční původu zahrnují antihistaminika, které snižují intenzitu svědění, jako jsou loratadin (CLARITIN, Lothar, Lorizan et al., Obchodní názvy).

trusted-source[5], [6], [7], [8]

Farmakodynamika

Přípravek látkou Terbinafin aktivní je metilnaftalinovoe derivát terbinafin-hydrochloridu, který má jak fungicidní účinnost blokováním skvalen - buněčné stěny hub, enzymů zajišťujících procesu nezbytné pro jejich tvorby sterolů (hlavně ergosterol). V důsledku toho houby ztrácejí vitalitu a umírají.

Farmakodynamika flukonazolu a ketokonazolu, které jsou součástí skupiny derivátů azolu (triazol a imidazol), je podobná. Pouze tyto tablety z pityriasis (vícebarevných) lišejníků působí na jiný enzym buněčné membrány houby-sterol-14-demetylasy.

Tablety ze šindlí Acyclovir a Valavir jsou také podobné v mechanismu jejich vlivu na herpes virus. Protože viry nemají buňky, acyklovir a Valavir, být analogy dusíkatých glykosylaminů virové deoxyribózy, přijít do kontaktu s virem enzymy a zastavení procesu replikace DNA, to znamená, že množení virů. Když je tato složka Valavir formulace (L-valyl ester acykloviru ve formě soli), se nejdříve převádí na aktivní acyklovir.

Griseofulvin tablety Akční proti houbám (Trichophyton, Microsporum, Epidermophyton), když pásový opar dermatomykóz a zajišťuje její ustavující antibiotikum, který je syntetizován Penicillium griseofulvum (druh plísně). Příprava potrestán syntézu proteinu v buněčné membráně patogenních hub inhibicí mitózy buněk.

Používá se pro snížení svědění kůže loratadinu tablet, stejně jako všechny antihistaminik, zabraňuje působení histaminu na histaminové receptory typu H1, a inhibuje výstup buněčných mediátorů T zánětlivých a alergických reakcí.

trusted-source[9], [10], [11], [12]

Farmakokinetika

Účelově když otrubevidnom (vícebarevný) herpes Terbinafin bezproblémově absorbovány do krevního řečiště z gastrointestinálního traktu a je téměř kompletně vázán na plazmatické proteiny a klesá v mnoha tkáních, pronikající na kůži, nehty a vlasové folikuly. Nejvyšší koncentrace léčiva se pozoruje po 100-120 minutách po podání jedné dávky. Terbinafin hydrochlorid se přeměňuje v játrech, metabolity se vylučují ledvinami.

Flukonazol Tablety zbavuje ketokonazol a rychle absorbován, ale váže na protein krve různými způsoby: Ketokonazol - více než 98%, flukonazol - jen o něco více než 10% (ale dost dlouho, to je). Obě léky se metabolizují v játrech, vylučují se střevními orgány a ledviny.

U farmakokinetiky přípravku Acyclovir je charakteristická nepatrná úroveň absorpce - ne více než 20% odebrané dávky; Tablety přípravku Valavir jsou dvakrát vyšší. A poločas rozpadu účinné látky je téměř stejný, nicméně může vzrůst z obvyklých 3 hodin 5-6 krát za přítomnosti problémů s ledvinami.

U plazmatických proteinů se Griseofulvin váže na 80%, proniká mnoha tkáněmi těla a překonává GPB; maximální koncentrace v krvi je zaznamenána po 4,5 hodinách po použití. Tento lék se dělí játry o 60%, polovina léku a jeho metabolitů se denně vylučují - močí a výkaly.

Loratadin se absorbuje do trávícího traktu o 100% a váže 97% na plazmatické proteiny, dosahuje nejvyšší hladiny 1,5-2,5 hodiny po podání standardní dávky léku. Biochemická transformace probíhá v játrech (vzniká farmakologicky účinná látka). Průměrný poločas Loratadinu s močí a žlučou je přibližně 18 hodin.

trusted-source[13], [14], [15], [16]

Používejte Pilulky z lišejníků během těhotenství

Během těhotenství a kojení pilulky zbavují griseofulvinu, neplatí terbinafin a ketokonazolové tablety multi-barevné lišejníků flukonazol a tablety acykloviru šindelů a Valavir.

Droga Loratadin je přípustná k užívání těhotných a kojenců pouze v případě nouze - pod dohledem lékaře.

Kontraindikace

Tablety uvedené v přehledu proti lišejníkům mají následující kontraindikace:

Terbinafin - selhání ledvin, onkologie jakéhokoli místa a stupně, závažná patologie metabolismu a krevních cév, věk dětí do dvou let;

Fluconazol - věk mladší 16 let;

Ketokonazol - jaterní patologie ve stadiu exacerbace;

Acyclovir a Valavir jsou individuální hypersenzitivita nebo nesnášenlivost vůči lékům.

Tablety přípravku Griseofulvin se nepoužívají u pacientů se systémovými krevními chorobami, SLE, poruchami cerebrální cirkulace, funkčním selháním jater a ledvin. Léčba se nepoužívá při léčbě dětí mladších dvou let.

Je kontraindikováno, aby děti prvních dvou let užívaly a antihistaminikum Loratadin.

trusted-source[17], [18], [19]

Vedlejší efekty Pilulky z lišejníků

Při použití v systémové léčbě zbavení Terbinafin tablety mohou být zobrazeny vedlejší účinky, jako je nevolnost, průjem, bolesti břicha, cholestatického syndromu, neutropenie a trombocytopenie.

Flukonazol a ketokonazol mohou způsobovat kožní vyrážky, nevolnost, ztrátu chuti k jídlu, průjem, plynatost. Navíc použití ketokonazolu může vést ke zvýšené ospalosti, žloutence a hepatitidě (pokud je užíváno po dlouhou dobu), bolesti kloubů, menstruačních nesrovnalostí a problémy s erekcí.

Na seznamu nežádoucích, ale možných vedlejších účinků léků proti chřipce, Acycloviru a Valavire jsou zaznamenány dyspeptické příznaky, bolesti hlavy, kopřivka, celková slabost.

Mezi nejzávažnější nežádoucí účinky griseofulvin tablety zahrnují zhoršenou motorickou koordinaci a spánku, zmatenost, zánět jater, změny v orgánech pracovních tváření, a kožní projevy - v podobě erythema multiforme a toxická epidermální nekrolýza.

Nežádoucí účinky přípravku Loratadin se projevují nauzeu, kožní vyrážky, vypadávání vlasů, zvýšená ospalost a únava.

trusted-source[20], [21], [22], [23]

Dávkování a aplikace

Všechny tyto pilulky jsou převzaty z ústní:

Terbinafin - jedna tableta (0,25 g) jednou denně (po jídle).

Flukonazol - jednou denně po 50-100 mg.

Ketokonazol - 0,2-0,4 g denně (během jídel); denní příjem pro dospělé by neměl přesáhnout 1 g. Příjem léku vyžaduje pravidelné sledování hladin v krvi a hladiny jaterních enzymů.

Tablety ze šindele Acyclovir - pětkrát denně 800 mg (4 tablety po 200 mg); Děti do 2 let věku - ½ dávky pro dospělé. Léčba trvá jeden týden.

Valavir - třikrát denně na 1 g (lék trvá 7 dní).

Griseofulvin (125 mg tablety) - dvakrát denně pro 2-4 tablety (dávka pro děti je vypočtena podle tělesné hmotnosti - 22 mg / kg). Tablety se užívají během nebo bezprostředně po jídle, s lžící rostlinného oleje. Také je nutné monitorovat krevní stav každé dva týdny (provést testy).

Loratadin by měl být užíván jednou denně na 0,01 g (tj. Jedna tableta), děti - na polovinu.

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28], [29], [30], [31], [32], [33], [34]

Předávkovat

Předávkování některým z výše uvedených léků vede ke zvýšení jejich vedlejších účinků. Při léčbě předávkování je nutné vyplavit žaludek a přijmout sorbent.

trusted-source[35], [36], [37], [38], [39], [40], [41]

Interakce s jinými léky

Terbinafin, při současném užívání antihistaminik, zpomaluje jejich metabolismus, snižuje antikoncepční účinek perorálních kontraceptiv, inhibuje eliminaci antibiotik.

Tablety z vícebarevných lišejníků Ketokonazol jsou neslučitelné s přípravky obsahujícími kortikosteroidy. Fluconazol potencuje působení diuretik, nepřímých antikoagulancií a léků na snížení hladiny cukru v krvi při cukrovce.

Griseofulvin snižuje farmakologický účinek antikoagulačních léčiv a hormonální antikoncepce.

Pokud užíváte Loratadine tablety, neužívejte ketokonazol, stejně jako antibiotika makrolidové skupiny.

trusted-source[42], [43], [44]

Podmínky skladování

Tablety znemožňují potřebnou obvyklou pokojovou teplotu.

trusted-source[45], [46], [47], [48], [49]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti ketokonazol - 5 let; Griseofulvin a Terbinafina - 3 roky; Flukonazol, Acyclovir a Valavir - 2 roky.

trusted-source[50], [51], [52], [53], [54]

Farmakologická skupina

Противогрибковые средства в комбинациях

Farmakologický účinek

Противогрибковые широкого спектра препараты

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Tablety se zbavují" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.