^

Zdraví

Tablety z artrózy

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Artroza je vážné onemocnění kloubů, které se projevuje progresivním vyčerpáním chrupavkového tkáně, což vede k jeho zničení. Po čase se destruktivní proces týká vazivového aparátu a kostní tkáně. Pacientům je ohrožena úplná ztráta mobility.

Onemocnění je způsobeno narušením metabolických procesů v tkáních kloubu, ztrácí se jeho pružnost a hladkost. Existují kvalitativní a kvantitativní změny kloubní tekutiny, chrupavková tkáň ztrácí svou normální strukturu.

Moderní medicína má za příčiny, spouští začátek destrukce kloubní chrupavky, metabolických onemocnění, endokrinní poruchy, poruchy prokrvení kloubů, dědičnost, změny související s věkem, traumatu, revmatických a autoimunitních onemocnění.

Artroza je lídrem mezi onemocněními kloubů. Objevuje se častěji u 30letých a ve věku 60 let byly ve většině případů nalezeny změny struktury chrupavkové tkáně.

Léčba artrózy je dlouhá, složitá, zaměřená na zastavení progrese onemocnění, snížení bolesti kloubů a návrat mobility, prevence následků a komplikací.

Indikace Tablety z artrózy

Tablety z artrózy jsou předepsány v případě léčby stupně I-III onemocnění:

 • primární a posttraumatické léze chrupavkové tkáně kloubů a páteře;
 • osteochondróza páteře;
 • extraartikulární revmatismus;
 • akutní zranění kloubů a kostí.

Jsou jmenováni také po provedení operací na artroplastiku kloubů jako prostředku urychlujícího restaurátorské procesy.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Formulář vydání

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10]

Artra

Kombinovaný chondroprotekt, který se skládá z rovných dílů (500 mg každé) chondroitin-natrium-sulfátu a hydrochloridu glukosaminu, které navzájem interagují produktivně. První složka zaručuje pružnost kloubů, podporuje zachování vody v chrupavkové tkáni a deaktivuje enzymy, které ničí chrupavku. Druhá je stavební látka pro tvorbu chrupavkové tkáně. Podporuje tvorbu chondroblastů, tj. Obnovení tkáně chrupavky zničené chorobou, obnovuje pohyblivost kloubů a má analgetický účinek. Chondroitin zrychluje chondrohystogenezi, tj. Vytvoření chrupavkové tkáně, začíná překonávat její zničení. Glukosamin stabilizuje tento proces. Účinné látky léku stimuluje syntézu bází pojivové tkáně (proteoglykany), které slouží jako mazivo v kloubech, a to díky perichondria kostí v kloubech začnou opotřebení méně, a bolestivost kloubů probíhá.

Používání tablet Arthry pomáhá snížit dávku NSAID a hormonálních léků, které se používají při zánětu se silnou bolestí.

Při užívání léku je biologická dostupnost účinných látek 25% glukosaminu a 13% chondroitinu. Játra, ledviny a kloubní chrupavka akumulují vysokou koncentraci aktivních složek tablet. Přibližně jedna třetina odebraného glukosaminu zůstává dlouho v tkáních kostí a svalů. Vylučuje se hlavně ledviny a také střeva.

Jedná se o dávkovou formu pro orální podání. Aby se zabránilo kontaktu s ústní sliznicí, tablety se uvolňují do skořápky. Přijmout, aniž by narušila celistvost, autonomně od jídla, stlačeného dostatečnou pitnou vodou.

Je určena pouze dospělým pacientům. Pokud nejsou k dispozici žádné další doporučení, užívejte jednu tabletu ráno a večer po dobu tří týdnů a pak snížit dávku na jednu tabletu denně.

Doba trvání léčby je přibližně 4-6 měsíců. Pokud je to nutné, můžete opakovat průběh užívání přípravku Arthra tablety během několika měsíců.
Doba trvání a dávka léčiva, odpovídající závažnosti onemocnění, stanoví ošetřující lékař.

Použití těchto tablet zřídka způsobuje nežádoucí účinky. Při léčbě tímto léčivem se vyskytují jednotlivé epizody epigastrické bolesti, stolice, plynatost a závratě. Ve vzácných případech může dojít k alergické reakci.
Obvykle nebyly pozorovány závažné idiosynkrasie vyžadující ukončení léčby tímto léčivem. Vzhled nežádoucích účinků by měl být hlášen ošetřujícímu lékaři.

Při manipulaci s přípustným nebezpečným zařízením, například při řízení auta, je třeba věnovat péči při léčbě tímto přípravkem (závratě způsobené glukosaminem).

Kontraindikace užívání tablet přípravku Artra je známá přecitlivělost na jejich složky, renální dysfunkce, děti a dospívající, těhotenství a období kojení. S opatrností se platí u pacientů s bronchiálním astmatem, diabetem, krvácením nebo rizikem výskytu

Artritida lékové interakce s NSAID a kortikosteroidy, fibrinolytik, jakož i léčiv, která zabraňují tvorbě krevních sraženin nebo stisknutím agregaci destiček zvyšuje jejich účinnost.

Interakce s tetracykliny zvyšuje jejich absorpci ve střevě.

Při kombinaci snižuje účinnost skupiny antibiotik penicilinu.

Případy předávkování přípravkem Arthra nejsou známy.

Doba použitelnosti: 5 let, pokud je teplota 10-30 ° C.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16]

Terraflex

Nejbližší synonymum přípravku Arthra má stejné účinné látky. Rozdíl mezi těmito léky je dávka chondroitinu - jedna kapsle přípravku Teraflex obsahuje 500 mg glukosaminu a 400 mg chondroitinu.

Farmakologie, kontraindikace, interakce s jinými léky a vedlejší účinky jsou podobné.

Dva typy tabletových forem tohoto léku jsou vyráběny: Teraflex a Teraflex Advance.

Jejich hlavní rozdíl spočívá v tom, že v přípravku Teraflex Advance stále existuje nesteroidní protizánětlivé činidlo ibuprofen. Klasický Teraflex se zpravidla používá k léčbě chronické formy onemocnění a Teraflex Advance se značnou bolestivostí kloubů (forma exacerbace). Chondroitin a glukosamin zvyšují účinnost ibuprofenu, takže Teraflex Advance má výraznější protizánětlivý a bolestivý účinek. Vzhledem k tomu, že ibuprofen má mnoho kontraindikací k použití, nemůže být Teraflex Advance přiřazen každému pacientovi.

V může dojít k předávkování: zvracení, bolest břicha, závratě, mdloby, nespavost, hypertenzní syndrom, hepatická (ledvin) selhání, jaterní nekrózy.

K odstranění následků užívání dávky léčiva, která výrazně přesahuje to, co bylo ukázáno, je nutné opláchnout žaludek.

Doba použitelnosti: 3 roky, pokud je teplota 17-25 ° C.

Don

Léčivou látkou tohoto léku je glukosamin sulfát.

Tento lék kompenzuje nedostatek glukosaminu, což je surovina pro opravu chrupavčí tkáně, která aktivuje chondrocyty. Glukosamin stimuluje tvorbu hlavních složek chrupavky a následně ji chrání před destrukcí a způsobuje přirozenou regeneraci kloubních tkání.

Vyráběné v 750 mg tabletech a 250 mg tobolkách pro perorální podání. Tablety se užívají ráno a večer během jídla a sklenicí vody. Kapsle by se měly užívat ve 4-6 dnech denně.

Zlepšení stavu se projeví 2-3 týdny po zahájení aplikace. Minimální doba přijetí je 4 týdny. Opakovaný kurz - v případě potřeby s přerušeními během dvou měsíců.

Doba použitelnosti: 2 roky při teplotních podmínkách až do 25 ° C.

trusted-source[17], [18], [19], [20]

Structum

Obsahuje účinnou látku - chondroitin sulfát, který podporuje regeneraci tkáně chrupavky a saturají je vodou zvýšením schopnosti proteoglykanů absorbovat vodu.

Účinek léčiva je zpomalit vylučování vápníku, urychlit opravu chrupavkové tkáně a podpořit přirozenou strukturu její matrice.

Doporučená denní terapeutická dávka je 1000 mg, při udržovací léčbě je dávka předepsána osobně. Příjem léku je nezávislý na jídle. Kapsule musí být užívány jako celek s dostatečným množstvím vody. Doba trvání léčby přípravkem Structum je 3-6 měsíců. Po 2 až 5 měsících můžete v případě potřeby zadat další kurz.

Doba použitelnosti: 3 roky při teplotních podmínkách až do 25 ° C.

Při komplexní terapii při léčbě artrózy je možné použít zdravotní produkty "Biolika" vyrobené z ekologicky čistých rostlinných surovin, které nemají syntetické přísady.

Arthro-Biol

Arthro-Biol je tonikum a regenerační látka. Má aktivní protizánětlivý, baktericidní a antipyretický účinek. Pomáhá normalizovat krevní tlak a snižuje koncentraci cholesterolu v séru. Pomáhá očistit krev, oslabit syndrom bolesti, spojit kosti, zvýšit pružnost, pružnost a pevnost stěn cév.

Sytost vitamíny (C, P, B1, B2, E, K, B6), provitamin A, minerální látky - železo, měď, bor, mangan, molybden, fluorid draselný, fosforu, vápníku, pektin a taniny.

Používá se při komplexním léčení nemocí: osteochondróza, artritida, artróza, dna, urolitiáza, cholelitiáza, nerovnováha vody a elektrolytů.

Příprava se skládá z plodů černých chokeberry a dogrose, listů cowberry, byliny horolezec a přesličky na poli, kořeny elecampane a lopuchu.

trusted-source[21], [22], [23], [24], [25], [26]

Silicono Biol

Silicono-Biol má astringentní, hemostatický účinek, přispívá k rychlému hojení ran. Je to silný diuretikum, antispasmodický, baktericidní. Potlačuje zánětlivý proces, rozšiřuje krevní cévy, normalizuje srdeční frekvenci. Pozitivně ovlivňuje metabolické procesy, podporuje asimilaci vitamín-minerální komplex, zvyšuje imunitu.

Obsahuje soli kyseliny křemičité a draslíku, flavonoidy, hořkost, saponiny, karoten, pryskyřice, třísloviny, vitamíny B, C a provitamin A.

Používá se při léčbě degenerativních onemocnění disk, osteoartritida, ateroskleróza, močových kamenů, stejně jako - s metabolickými poruchami, otravy, hojení kůže, zubů, vlasů, nehtů a kostí.

Přípravek se skládá z kaolinu, přesličky trávy, sporach a pšenice, kořene čekanky, listů z bobů, listů z kopřivy, oxidu křemičitého.

Calcio-Biol

Calcio-Biol má antipyretickou, choleretickou a sedativní schopnost. Ukazuje antikarcinogenní a antisklerotický účinek na tělo. Rozšiřuje krevní cévy, obnovuje složení krve, posiluje imunitu a chrání tělo před volnými radikály.

Biol vápenatý obsahuje citrát vápenatý - zdroj organického vápníku, vitamíny (C, A, B2, E, PP) taraksantin, flavoksantin, cholin, saponin, pryskyřice, rostlinné bílkoviny, soli železa, manganu, vápníku a fosforu.

Používá se při komplexní léčbě dysfunkcí muskuloskeletálního systému, včetně rachity; degenerativní onemocnění plotének, koxartrózy, zlomeniny kostí, periodontální onemocnění, ateroskleróza, alergie, záchvaty, jakož i - pro regeneraci vlasů, zubů a kostí.

Přípravek se skládá z extraktu pampelišky, kyseliny askorbové, vitamínů skupiny D, citrátu vápenatého, polyfosforečnanu sodného, oxidů selenu a hořčíku.

Postupujte následujícím způsobem:

Všechny uvedené biologické přípravky by měly být podávány perorálně. Dospělí užívají dvě tablety třikrát denně po dobu půl hodiny před jídlem, promyjí se malým množstvím vody. Zdravotní kurz by měl trvat od 8 do 12 týdnů. Opakovaný průběh užívání léku může být proveden po 2 až 3 týdnech.

Kontraindikace:

 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • věk do 14 let;
 • těhotenství a kojení.

trusted-source[27], [28], [29], [30], [31], [32], [33], [34]

Astsin

Účinná látka tohoto léku je escin. Jedná se o směs triterpenových saponinů z semen z konopných kaštanů, lehce toxických a vysoce rozpustných ve vodě.

Aestsina schopnost snižovat zánět je zachovat integritu membrány lysozomy, omezování emisí lysozomálních enzymů, které se podílejí na smrtelné poškození buněk a zničit proteoglykanu. Snižuje propustnost stěn arteriol, kapilár, venulů.

Aplikoval v komplexní terapii pro artrózu jako vysoce účinný angioprotector.

Absorbované tkáně asi o 11%. Vylučuje se žlučou a močí.

Kontraindikace při přecitlivělosti, selhání ledvin, v prvním trimestru těhotenství a laktace. Podle těchto údajů není přípravek Aescin vyloučen ve druhém a třetím trimestru těhotenství.

Občas se může objevit nevolnost, horečka, tachykardie, kožní vyrážka.

Aescin zvyšuje účinek antikoagulancií, s antibiotiky (aminoglykosidová řada, cefalosporiny), toxické účinky jsou možné.

Tablety je třeba užívat po jídle a vypít sklenici vody - 40 mg / 3krát denně, přičemž si udržujte dávku 20 mg / 2-3krát denně. Tablety s prodlouženým účinkem se užívají dvakrát denně. Maximální dávka je 120 mg / den.

Doba použitelnosti: 3 roky při teplotě 15-25 ° C.

trusted-source[35], [36], [37], [38], [39]

Anestetika pro artrózu

trusted-source[40], [41], [42], [43], [44], [45], [46]

Aspirin

Aktivní složkou je kyselina acetylsalicylová.

Má protizánětlivou, antipyretickou, analgetickou aktivitu, zabraňuje tvorbě krevních sraženin.

Používá se v případě bolesti a febrilního syndromu; s patologií pojivové tkáně; pro prevenci trombózy, embolie, infarktu myokardu.

Pro dosažení analgetického účinku se používají tablety, které obsahují 0,5 g kyseliny acetylsalicylové.

Denní příjem pro dospělé do 3 gramů, rozdělen do tří dávek. Doba léčby - nejvýše dva týdny.

Možné nežádoucí účinky: pocit nausey, nedostatek chuti k jídlu, citlivost v horní části břicha, tinnitus, různé projevy alergií až po astma.

Dlouhodobé užívání může způsobit gastritidu a duodenitis.

Kontraindikace při použití vředu v gastroduodenální oblasti; trombocytopenie; renální a jaterní dysfunkce; bronchiální astma; pod věkem 15 let, těhotná. Nepoužívá se současně s léky, které zabraňují trombóze.

Pokud je laktace přijatelná, jmenujte aspirin ve středních dávkách.

Není kompatibilní s alkoholem.

Uchovávejte na místě chráněném před vlhkostí nejdéle 4 roky.

trusted-source[47], [48], [49]

Ketoprofen

Nesteroidní protizánětlivé léky. Při nemocech kloubů snižuje bolestivost jak v stacionárním stavu, tak v pohybu, částečně eliminuje tuhost a otoky kloubů po spánku, podporuje zvýšení motorické aktivity. Inhibuje aktivitu cyklooxygenázy, v důsledku čehož jsou eliminovány příznaky zánětu a bolesti.

Ketoprofen poskytuje analgezii, prostřednictvím zpomalení syntézy prostaglandinů v centrálním a periferním nervovém systému, stejně jako snížení vodivosti páteře plochy, které poskytují vnímání signálů bolesti a tváření citlivosti bolesti. Tato formulace - silný blokátor bradykininu snížení prahu bolesti Stabilizer lysozomální membrány, která zabraňuje vniknutí lysozomálních enzymů do společného kapaliny. Zabraňuje trombóze.

Orální příjem poskytuje ketoprofenu dobrou absorpci z gastrointestinálního traktu, největší akumulace v krevní plazmě je pozorována po 1-2 hodinách.

Vylučování, zejména močí, je méně než 1% vylučováno stolicí.

Indikace pro použití:

 • kolagenózy;
 • zánětlivě-degenerativní patologické stavy kloubů;
 • bolest v páteři;
 • posttraumatické bolesti;
 • trauma bez komplikací;
 • zánětlivých onemocnění žil a lymfatických uzlin (v komplexní terapii).

Kontraindikace

 • exacerbace erozních a vředových onemocnění gastroduodenální zóny;
 • alergie na NSAID,
 • dysfunkce jater, ledvin;
 • pro ženy: poslední tři měsíce těhotenství a laktace;
 • dospívání do 15 let.

Dávka léčiva je zvolena ošetřujícím lékařem, přičemž se bere v úvahu závažnost onemocnění. Dospělí užívají 0,3 g denně, rozdělené na 2 nebo 3 dávky.

Příjem ketoprofenu společně s jinými NSAID zvyšuje pravděpodobnost erozních a ulcerativních komplikací gastrointestinálního traktu a krvácení; s hypotenzními léky - oslabení jejich účinnosti; s trombolytiky - pravděpodobnost krvácení.

Příjem jater s aspirinem inhibuje vazbu ketoprofenu na proteiny krevní plazmy, což zvyšuje rychlost čištění krve z tohoto léčiva; s heparinem, tiklopidinem - pravděpodobností krvácení; s přípravky na bázi lithia - může způsobit intoxikaci s lithiem v důsledku zpoždění v tkáních těla.

Příjem jater s diuretiky zvyšuje riziko dysfunkce ledvin.

Příjem jater s probenecidem zpomaluje odstranění ketoprofenu z těla; s methotrexátem - zvyšuje nežádoucí účinky tohoto léčiva.

Společný příjem s warfarinem způsobuje těžké krvácení, někdy se smrtelným následkem.

U vitálních indikací během prvních 6 měsíců těhotenství může být ketoprofen užíván s přihlédnutím k možnosti možných komplikací pro plod.

Nežádoucí účinky ketoprofenu:

 • bolest v epigastrické oblasti;
 • dyspeptické jevy;
 • dysfunkce trávicích orgánů (příležitostně erozivní a ulcerativní patologie gastroduodenální zóny s hemoragickými projevy a perforacemi);
 • alergie (vyrážky, příležitostně - spasmus průdušek);
 • bolest hlavy, závratě, ospalost.

Skladujte po dobu 5 let, dodržujte teplotní režim až do 25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Diklofenak

Léčivou látkou je sodná sůl diklofenaku. Patří k nesalicylátovým nesteroidním protizánětlivým lékům.

Je schopen zmírnit zánět, febrilní a bolestivý syndrom, inhibovat biosyntézu prostaglandinů, které způsobují morbiditu a otok v epicentru zánětu.

S kolagenózou se snižuje zánět, bolestivost, zotročení a otoky kloubu, zejména ráno, což zlepšuje jeho fungování.

Při traumatických lézích a po operacích diklofenak pomáhá snižovat bolestivost a odstraňuje otoky.

Absorpce těla rychle, nejvyšší koncentrace po perorálním podání je pozorována po 2-3 hodinách a je úměrná dávce. Přítomnost jídla v žaludku inhibuje absorpci po dobu 1 až 4 hodin a akumulaci o 40%.

50% přijatých digest prostředek, který proniká v podstatě úplně v krevní plazmě, kombinace s albuminem a v synoviální tekutině, kde je největší koncentrace vytvořeného později, se akumuluje a je delší než v plazmě.

Metabolické produkty se vylučují 65% v moči, až 1% ve stolici, zbytky - žlučové.

Diclofenac se používá pro:

 • patologie pohybového systému různé etiologie;
 • kolagenózy;
 • zánětlivě-degenerativní patologické stavy kloubů;
 • mírné pocity bolesti různé etiologie;
 • horečka.

Diclofenac je kontraindikován u:

 • exacerbace eroze a vředů v gastroduodenální zóně (včetně krvácení);
 • alergie na NSAID,
 • porušení procesu hematopoézy;
 • porušení procesu srážení krve;

Není určen těhotným ženám a kojícím matkám, ani předškolním dětem (do 6 let věku).

Je třeba postupovat opatrně, jmenování diklofenak u pacientů starších 65 let, u osob s anamnézou anémie, astma, ischemické choroby srdeční, vysoký krevní tlak, otoky, jater a ledvin dysfunkce, alkoholismus, gastroduodenitis, eroze a ulcerace gastroduodenální zóny ve stavu remise, stejně jako diabetiků a pooperačních pacientů.

Používejte bez drcení s jídlem nebo po jídle sklenicí vody. Dávkování u dospělých a dospívajících starších 14 let - od 25 do 50 mg dvakrát nebo třikrát denně. Maximální přípustná dávka je 150 mg denně.

Na počátku uspokojivého zdravotního stavu se dávka léčiva postupně snižuje, aby se změnila na 50 mg denně.

Děti nad 6 let očekávají, že dostanou až 2 mg léku na 1 kg tělesné hmotnosti dítěte pro použití ve 2 nebo 3 dávkách.

Předávkování diklofenakem může způsobit zvracení, závratě, bolesti hlavy, dušnost, závratě; v dětství - vysoká konvulzivní pohotovost, nevolnost, bolest břicha, krvácení, jaterní a renální dysfunkce.

Naléhavá pomoc při překročení dávky spočívá v omývání žaludku a po užití adsorbentů.

Kombinace s digoxinem, methotrexátem, lithiovými přípravky a cyklosporiny zvyšuje jejich absorpci krevní plazmou, což zvyšuje toxicitu; s diuretiky - snižuje jejich účinnost pomocí diuretik šetřících draslík - možnost hyperkalemií.

Snižuje stupeň hypoglykemických, hypotenzních a hypnotických léků.

Společné použití s cefalosporiny, valproová kyselina může způsobit nedostatek protrombinu, se cyklosporin a léky, které obsahují zlato, může způsobit renální toxicity.

Kloubní použití s aspirinem snižuje absorpci diklofenaku, přičemž paracetamol stimuluje možné projevy toxických účinků na ledviny diklofenaku.

Možnost krvácení (často gastroduodenální) se zvyšuje, pokud se používá ve spojení s:

 • jiné NSAID;
 • antikoagulancia;
 • glukokortikosteroidy;
 • trombolytika;
 • alkohol;
 • kolhicinom;
 • adrenokortikotropní hormon;
 • přípravky obsahující třezalku tečkovanou.

Diklofenak aktivuje vlastnosti léčiv, které stimulují fotosenzitivitu

Současné podávání s tubulárními blokátory sekrece přispívá ke zvýšení toxicity diklofenaku.

Použití tohoto léku může způsobit následující nežádoucí účinky uvedené níže.

Nejčastěji se vyskytují v oblasti trávicího systému: bolest břicha, nadýmání ve střevech, poruchy stolice, nevolnost, nadýmání, zvýšená míra AST a ALT v krvi, vředové choroby, komplikovaný krvácivé projevy či perforaci, gastroduodenální krvácení, zežloutnutí kůže, dehtu stoličky a další.

Méně časté poruchy nervového systému, smyslové orgány, může na kůži vzniknout vyrážka, částečná nebo úplná ztráta vlasů, abnormální reakce na sluneční světlo, zřejmé modřiny.

Může se objevit akutní selhání ledvin, nefrotický syndrom, výskyt bílkovin a / nebo krve v moči, inhibice tvorby moči, intersticiální nefritida, nekrotická papilitida.

Někdy je použití diklofenaku reagovat krvetvorných orgánů snížení hemoglobinu, bílých krvinek, krevních destiček, granulocytů, eozinofily nebo zvýšení počtu imunitního systému - zhoršení infekčních procesů.

Nežádoucí účinky se mohou vyskytnout kašel, bronchospazmus, otok hrtanu, atypický zánět v plicích, vysoký krevní tlak, infarkt slabost, předčasnými stahy, bolest na hrudi.

Jako projevy přecitlivělosti na diklofenak jsou pozorovány anafylaktické a anafylaktoidní reakce.

Pacienti, kteří užívají diclofenac, by se neměli účastnit činností, které vyžadují koncentraci a rychlou reakci. Není kompatibilní s alkoholem.

Neponechávejte víc než tři roky, dodržujte teplotní režim až do 25 ° C, na suchém a suchém místě. Uchovávejte mimo dosah dětí.

trusted-source[50], [51], [52], [53], [54], [55], [56], [57], [58]

Indometacin

Je to aktivní nesteroidní protizánětlivé léky. Má schopnost zmírnit zánět, febrilní syndrom a bolest, inhibuje biosyntézu prostaglandinů, působí bolest a otok v epicentru zánětu.

Farmakologické vlastnosti, indikace a kontraindikace pro použití jsou obecně podobné tabletám s diklofenakem.

Indomethacin tablety nejsou podávány ženám během těhotenství a laktace, stejně jako dětem mladším 14 let.

Nežádoucí účinky:

 • dyspeptické poruchy;
 • bolest v břišní oblasti;
 • eroze, vředy, krvácení a perforace gastroduodenální zóny;
 • katarální, alergická stomatitida;
 • zánětově-dystrofické změny žaludeční sliznice;
 • toxické alergické poškození jater;
 • bolesti hlavy,
 • závratě, depresí, ospalosti;
 • duševní poruchy;
 • porušení srdeční frekvence a srdeční frekvence;
 • arteriální hypertenze nebo hypotenze;
 • alergie;
 • leukopenie;
 • trombohemoragický syndrom, snížená srážení krve;
 • anémie;
 • dysfunkce sluchu a zraku;
 • renální dysfunkce;
 • občas - střevní obstrukce.

Používejte, nikoli rozdrtíte, s jídlem nebo po jídle. Je lepší umýt mlékem. Začněte s 25 mg dvěma nebo třemi schůzkami denně. Při absenci uspokojivého terapeutického účinku se dávka zvyšuje o 50 mg tři nebo čtyři dávky denně. Maximální přípustný denní příjem je 200 mg. Doba trvání léčby je nejméně 4 týdny.

Při dlouhodobém užívání je maximální povolený denní příjem 75 mg.

Předávkování se může projevit jako dyspepsie, silná bolest hlavy, zapomnění, dysfunkce vestibulárního aparátu, necitlivost končetin, křeče.

Současné podávání indometacinu s jinými léky:

 • snižuje účinnost diuretik, beta-blokátorů;
 • zlepšuje účinnost antikoagulancií nepřímé akce;
 • s diflunizalom možným hemorrhagickým syndromem v gastroduodenální zóně;
 • s probenecidem se zvyšuje akumulace indometacinu v krevní plazmě;
 • s methotrexátem a cyklosporinem se zvyšuje toxicita těchto léčiv;
 • s digoxinem se zvyšuje pravděpodobnost akumulace digoxinu v krevní plazmě a poločas digoxinu se zvyšuje;
 • při dávce 150 mg indomethacinu se zvyšuje akumulace lithia v krevní plazmě a jeho vylučování je inhibováno.

Uchovávejte 3 roky, dodržujte teplotní režim až do 25 ° C, na tmavém místě. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Moderní chondroprotektory obsahující glukosamin a chondroitin přispívají k obnově chrupavkové tkáně a synoviální tekutiny. Ve spolupráci s nimi protizánětlivé a anestetické léky zastavují proces destrukce kloubů. S včasným zahájením léčby mohou tablety z artrózy udržet pracovní podmínky kloubů po dlouhou dobu.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Tablety z artrózy" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.