^

Zdraví

Tablety z bolestí v krku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 29.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Tablety z tonzilitidy lze nalézt v každé lékárně, ale bohužel ne všichni pacienti s výskytem prvních příznaků této nemoci jdou na lékaře, který může předepsat nejvhodnější lék. Obvykle každý preferuje, aby byl léčen samostatně, ale to často vede ke komplikacím.

Indikace Tablety z bolavého hrdla

Jakmile se objeví první známky tonzilitidy (stlačení bolestí v krku, které se zvyšuje při polykání), pilulky z bolavého hrdla okamžitě pomohou zmírnit bolest. Tonsillitida je považována za infekční alergické onemocnění, které je způsobeno různými typy streptokoků, stafylokoků a dalších patogenních mikroorganismů.

Také angina se často vyvíjí u nemocí, jako jsou rýma, alergické reakce v těle, sinusitida.

Určené léky v závislosti na typu anginy pectoris. Například pokud je onemocnění způsobeno bakteriemi, je nejlepší používat antibiotika. Ale mohou jmenovat pouze odborníka. Pokud si angina pectoris způsobila virovou infekci, antibiotikum může situaci jen zhoršit. V takovém případě je nutné použít konvenční antivirové látky.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Formulář vydání

Dnes v lékárnách najdete obrovské množství různých léků, které vám pomohou zlepšit váš stav s angínou. Mezi nejoblíbenější patří:

 1. Neo Angin.
 2. Anti Angin.
 3. Proposol.
 4. Tantum Verde.
 5. Falimint.
 6. Laripront.
 7. Lizobakt.
 8. Strepsils Plus.
 9. Geksoral záložky.
 10. Sepptolet Plus.
 11. Rinza Lorsept.
 12. Adesispt.

Najdete zde také speciální nástroje, které se používají k opláchnutí krku a angíně. A také některé antibiotika, které lze použít k léčbě této choroby, pokud je způsobena bakteriemi.

Neo Angin

Tablety pro resorpci, které se často používají k léčbě různých typů anginy pectoris. Léčivo obsahuje tři hlavní účinné složky (amylmetalkrezol, 2,4-dichlorbenzylalkohol a levomentol). Díky němu má přípravek malý lokální anestetický účinek a antiseptický účinek.

Tablety "Neo Angin" jsou široce používány při různých zánětlivých a infekčních onemocněních krku a úst (laryngitida, faryngitida, stomatitida, tonzilitida, zánět dásní).

Tablety se rozpouštějí až do úplného rozpuštění. Nejlepší je užít jednu tabletu každé dvě až tři hodiny. Nezapomeňte na maximální povolenou denní dávku - šest tablet.

Pacienti s nesnášenlivostí k hlavním komponentům tohoto nástroje k jeho použití jsou zakázáni. Nedoporučuje se jí u dětí mladších šesti let. Lék je dobře tolerován, ale v některých případech může způsobit alergie, podráždění žaludku a úst.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11]

Anti Angin

Přípravek, který se aktivně používá ve zubním lékařství a v praxi ORL. To se liší malým anestetickým účinkem a antimikrobiálními vlastnostmi. Léčivo obsahuje takové aktivní složky: chlorhexidin-diacetát, kyselinu askorbovou, hydrochlorid tetrakainu. Vykazují aktivitu proti Escherichia coli, Streptococcus muians, Selenomonas spp., Streptococcus salivarius.

Tableta by měla být uchovávána v ústech, dokud se neroztaví. Za den se doporučuje užívat nejvýše šest tablet, což znamená, že mezi jídly je interval mezi dvěma hodinami. U dětí je dávkování odlišné, takže před použitím je vhodné poradit se s lékařem.

Pacienti s netolerancí složkami léku, během těhotenství a v raném dětství (až pět let), aby užívali tento lék, jsou zakázané. Může způsobit alergické reakce nebo poškození skloviny.

trusted-source[12], [13], [14], [15]

Proposol

Léčivo, které je odlišné hojení rány, protizánětlivé a antimikrobiální účinky. Léčivo obsahuje takové aktivní složky, jako je ethanol, propolis a glycerin. Produkt je k dispozici v různých formách: tinktury, masti, emulze a aerosolu.

Používání přípravku Propofol se liší u různých forem uvolňování. Aerosol se stříká na povrch postiženého hrdla třikrát za 24 hodin. Léčba trvá až deset dní. Tato forma uvolnění je nejčastější v angíně.

Pacienti, kteří dosáhli věku dvanácti let, s ekzémem, nesnášenlivostí se složkami léku, nemohou užívat. Zpravidla je lék dobře snášen, ale v některých případech může způsobit alergické reakce.

Tantum Verde

Droga, která se aktivně používá k léčbě různých onemocnění ve stomatologii a v praxi v oblasti ORL. Je k dispozici ve třech formách: sprej, roztok a tableta. Léčivo obsahuje aktivní složku hydrochloridu benzidaminu.

Pokud jste drogu koupili ve formě tablet pro resorpci, musíte jednou nebo třikrát užít jednu tabletu za 24 hodin. Postřik je postříkán na bolest hrdla dvakrát nebo třikrát za 24 hodin. Řešení se používá k vytvoření oplachové kapaliny.

Pacienti s nesnášenlivostí ke složkám léčiva as fenylketonurií by neměli užívat lék. U některých pacientů může způsobit ospalost, alergické reakce, sucho v ústech, pocit pálení.

Falimint

Analgetické léčivo, které je dostupné jako dražé. Léčivo obsahuje aktivní složku acetylaminonitropropoxybenzen. Z tohoto důvodu je léčivo charakterizováno antitusickým účinkem a také má analgetický a analgetický účinek.

Užívejte 3 až 5krát za 24 hodin pro 25-50 mg. Tableta se nemusí žvýkat nebo polykat celé, ale držet v ústech, dokud není úplně resorbována. Pacienti s nesnášenlivostí užívat drogy jsou zakázáni. Nedoporučuje se užívat těhotné ženy a těhotné kojence. V některých případech může droga způsobit alergie.

trusted-source[16]

Laripront

Jedná se o kombinovaný lék, který se liší antivirovým, antimikrobiálním, antifungálním účinkem a používá se ve zubním lékařství a v praxi ORL.

V každé tabletě tohoto přípravku existují takové aktivní složky: dequaliniumchlorid a hydrochlorid lysozymu. Funguje pouze lokálně, takže se téměř neabsorbuje do krve. Vzhledem k těmto složkám má přípravek mukolytické a hemostatické vlastnosti.

Uchovávejte tabletu v ústech, dokud se úplně nerozpustí. Použijte jednu dražku každé dvě až tři hodiny. Nejezte a nepijte po dobu nejméně 30 minut po podání pilulky. Je extrémně vzácné způsobit alergie. Pacienti s nesnášenlivostí k užívání komponent jsou zakázáni.

Lizobakt

Antiseptikum, který se často používá k léčbě bolestí v krku. Léčivo obsahuje takové aktivní složky: hydrochlorid pyridoxinu a hydrochlorid lysozymů.

Každá tableta tohoto léku by měla být pomalu rozpuštěna v ústech. Dávkování je individuální a závisí na věku pacienta. Dospělí obvykle užívají dvě tablety třikrát až čtyřikrát za 24 hodin. Děti užívají jednu tabletu ne více než čtyřikrát. Léčba trvá asi osm dní.

Pacient s nesnášenlivostí na laktózu nebo glukózu, stejně jako hlavní složky léku k užívání tablet "Lizobakt" je zakázán. Nepoužívá se k léčbě dětí mladších tří let. Někdy droga způsobuje alergickou reakci.

Strepsils Plus

Antiseptikum, které je dostupné ve dvou formách: tablety a sprej. Léčivo obsahuje následující aktivní složky: 2,4-dichlorbenzylalkohol, amylmetakresol a lidokain.

Pokud se k ošetření používá sprej, je nutné vyplachovat zapálené části ústní dutiny dvojím stisknutím víčka lahve. Nejlepších výsledků je potřeba opakovat třikrát až čtyřikrát za 24 hodin. Nepoužívejte déle než pět dní.

Pokud se tablety používají k resorpci, použijte jednu tabletu každé dvě hodiny. Maximální denní dávka je 8 tablet.

Pacient s nesnášenlivostí proti složkám léku k jeho užívání je zakázán. Nedoporučuje se jmenovat děti mladší dvanácti let, těhotné ženy, ženy, které kojí.

Někteří pacienti naznačují, že droga způsobuje necitlivost jazyka a alergické reakce.

Geksoral záložky

Léčivo pro léčbu anginy pectoris, které je k dispozici ve formě tablet pro resorpci. Léčivo obsahuje takové aktivní složky: chlorhexidin a benzokain. Díky tomuto složení je přípravek anestetizován a antimikrobiální.

Doporučuje se zahájit léčbu od okamžiku, kdy pacient dosáhl prvních příznaků anginy pectoris. Tableta se uchovává v ústech až do úplného rozpuštění. Dospělí a děti od 12 let užívají jednu tabletu každých 1-2 hodin. Maximální denní dávka je 8 tablet. Pro léčbu dětí mladších dvanácti let je nutné jmenovat lékaře.

Pacienti s ulcerativními nebo poraněnými lézemi hltanu, nízkou hladinou cholinesterázy v krvi, fenylketonurií, nesnášenlivostí léčivých složek je zakázáno užívat. Nepoužívejte k léčbě v raném věku (až do čtyř let). Může způsobit dysgeuzii, necitlivost špičky jazyka, stomatitidu, alergie, methemoglobinemii.

Sepptolet Plus

Tablety pro resorpci, které se liší anestetickým a antimikrobiálním účinkem. Mají jiný vkus. Léčivo obsahuje takové aktivní složky: cetylpyridiniumchlorid a benzokain. Vzhledem k tomu, že lék neobsahuje cukr, může být použit k léčbě pacientů s diabetes mellitus.

Lék je užíván jednou tabletu každé dvě hodiny. Maximální denní dávka je 8 tablet. Nemůžete je žvýkat ani spolknout, držet v ústech, dokud nejsou zcela absorbovány. Nedoporučuje se používat drogu během jídla nebo mléka.

Pacienti s nesnášenlivostí proti složkám léku a fruktózy, kteří užívají tento léčivý přípravek, jsou zakázáni. Nedoporučuje se užívat děti do čtyř let věku. Může vyvolat nevolnost, průjem, alergie.

Rinza Lorsept

Antiseptické léky, které se často používají k léčbě bolestí v krku. Mají různé chutě (pomeranč, citrón, med-vápno, černý rybíz). Léčivo obsahuje následující účinné složky: amylmetakresol a 2,4-dichlorbenzylalkohol.

Pacienti ve věku šesti let užívají jednu tabletu (rozpustí se v ústech) každé dvě až tři hodiny. Neužívejte déle než sedm dní. Pacienti s hypoglykemií, nesnášenlivostí součástí léku a fruktózy k použití tohoto léku nemohou. Zakázáno pro vstup pacientům do šesti let. Může způsobit popálení v ústech, alergie, pocit sucha v ústech.

Adesispt

Antiseptické tablety obsahující následující účinné složky: 2,4-dichlorbenzylalkohol a amylmetakresol. Z tohoto důvodu činidlo má antimikrobiální účinek.

Léčivo se užívá jednou tabletu každé dvě hodiny (dospělí pacienti), ale ne více než osm tablet za 24 hodin. Léčba anginy pectoris u dětí od pěti let užívá jednu tabletu každé čtyři hodiny. Tablety by měly být absorbovány, nikoli spolknuty.

Pacienti s nesnášenlivostí k aktivním složkám léku, který je užívá, jsou zakázáni. Není určen pro léčbu dětí v raném věku. Přenáší se dobře.

trusted-source[17], [18], [19]

Bolest v krku pro anginu

Oplachování krku je účinným způsobem léčby anginy pectoris, protože pomáhá účinně odstranit slizniční hrdlo z bakterií a plaku. Je velmi důležité vědět, jak správně kloktat:

 1. Chcete-li opláchnout, je třeba, abyste během tohoto postupu naklonili hlavu a zasunuli jazyk dopředu. Takže maximální množství roztoku se dostane do zaměření zánětu.
 2. Nepoužívejte pro roztok příliš chladnou nebo příliš horkou vodu, protože první může zhoršit stav a druhá způsobit popálení.
 3. Vyslovte zvuk "Y", když opláchnete hrdlo, pak se roztok dostane na mandle.
 4. Postup by neměl být kratší než třicet sekund.
 5. Správně kontrolujte dech, aby se nepokládal lék.

Pro oplachování se tyto tablety používají:

 1. Streptocid.
 2. Furacillin.

Streptocid

Populární syntetická droga (sulfanilamid), mechanismus jejího působení je porušení tvorby látek nezbytných pro život v bakteriální buňce, což vede k inhibici jejího růstu a vývoje. Je aktivní proti stafylokokům, pneumokokům a streptokokům, které způsobují anginu pectoris. Používá se především v raných stádiích onemocnění, kdy bolest v krku není dosud velmi silná.

Lék je dostupný ve formě tablet, masti a prášku. Pro léčbu bolesti v krku obvykle užívejte pilulku nebo prášek. Mohou být použity k přípravě roztoku na oplachování krku nebo požití (rozpouštěcí tablety). Chcete-li získat efektivní výsledek, použijte nejméně tři a ne více než šestkrát za 24 hodin. Terapie trvá asi sedm dní.

Během léčby Streptocidem je velmi důležité vypít hodně tekutiny, protože účinná látka léčiva (sulfanilamid) se vylučuje hlavně ledvinami. Pacienti s nesnášenlivostí proti složkám léku k jeho užívání jsou zakázáni. Může vyvolat alergii.

Furacillin

Populární antimikrobiální lék, který je široce používán v medicíně. Při anginu je používán pouze k vytvoření řešení pro klonování. K přípravě roztoku můžete použít pouze Furatsilin v tabletách.

Pro přípravu roztoku na proplachování krku s angínou stačí užít jednu tabletu a sklenici teplé vařené vody (100 ml). Při tonzilitidě hraje Furacilin roli antiseptiku, pomáhá zbavit plaku a bakterií. Samozřejmě, že pro pozitivní výsledek a rychlou léčbu jednoho Furacilinu nebude postačovat. Může zastavit pouze násobení patogenních mikroorganismů.

Hlavní výhodou přípravku Furacilin je skutečnost, že je pro těhotné ženy naprosto bezpečné. Proto je během těhotenství předepsáno jako první. V některých případech může droga způsobit alergie, ztrátu chuti k jídlu, závratě a nevolnost.

Antibiotika z bolestí v krku v tabletách

Antibiotika se používají k léčbě bolestí v krku, pokud je příčinou onemocnění bakterie (bakteriální bolest v krku). Je třeba si uvědomit, že tyto léky mohou být předepsány pouze odborníkem po pečlivém vyšetření krku a analýze pacienta. Co antibiotika se nejlépe používá k léčbě bolesti v krku? K dnešnímu dni jsou nejběžnější:

 1. Azithromycin.
 2. Amoxicilin.
 3. Tsiprolet.
 4. Tetracyklin.
 5. Penicilin.
 6. Erythromycin.
 7. Ampicillin.

trusted-source[20], [21], [22]

Tři tablety z bolestí v krku

Pouze antibiotika Azithromycin předepisuje průběh tří tablet v léčbě anginy pectoris. Je součástí takových léků: Azivok, Azitrox, Hemomycin, Azimed. Navíc průběh tohoto antibiotika trvá jen deset až dvanáct dnů, což je mnohem méně, než když ho aplikují jiní.

Azithromycin je zpravidla předepisován pouze tehdy, pokud pacientka byla diagnostikována s nesnášenlivostí vůči lehčím antibiotikům z makrolidové skupiny. Po přijetí má mnoho pacientů nevolnost (zřídka zvracení), dysbiózu, průjem. Tři tablety mohou být předepsány pouze pro léčbu anginy pectoris u dospělých. Azithromycin pro děti se uvolňuje ve formě prášku. Tabletu můžete užít před jídlem nebo dvě hodiny po jídle. Tři tablety se opijí, obvykle za tři dny.

Amoxicilin

Populární antibiotikum, které vstupuje do skupiny penicilinů. Je aktivní v boji s Shigella spp., Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis, Streptococcus spp., Escherichia coli, Staphylococcus spp., Klebsiella spp., Salmonella spp ..

Dávkování je individuální. To záleží na pacientově stavu, věku a závažnosti onemocnění. Pro dospělé je maximální jednotlivá dávka je 500 mg pro děti - 250 mg. U pacientů s infekční mononukleóza, žaludeční infekce, lymfocytární leukemie, sklonem k alergiím, senné rýmy a astma používání antibiotik je zakázáno.

V některých případech, Amoxicillin mohou způsobovat alergie, superinfekce, ataxie, závratě, deprese, zvracení, glositida, cholestatická žloutenka.

trusted-source[23], [24], [25],

Tsiprolet

Antibiotikum, které je součástí skupiny fluorochinolů. Léčivo obsahuje aktivní složku hydrochloridu ciprofloxacinu. Je aktivní v regulaci Escherichia coli, Shigella spp., Salmonella spp., Klebsiella spp., Citrobacter spp., Próteus vulgaris, Próteus mirabilis, Providencia spp., Plesiomonas shigelloides, Chlamydia trachomatis.

Dávkování je individuální. Závisí to od věku pacienta, jeho stavu. Při mírné angíně jsou dospělí předepisováni 250 mg dvakrát za 24 hodin. Pokud se angina podává ve složité formě - 500 mg dvakrát za 24 hodin.

Pacienti s pseudomembranózní kolitidou, nesnášenlivostí s antibiotiky by neměli užívat lék. Nedoporučuje se užívat k léčbě těhotných žen a dětí mladších osmnácti let.

Užívání léku může způsobit průjem, nevolnost, anorexii, bolesti hlavy, nespavost, třes, depresi, zmatenost, tachykardii, hypoprothrombinemii.

Tetracyklin

Populární lék, který se užívá, včetně léčby anginy pectoris. Je aktivní v boji proti Staphylococcus spp., Neisseria gonorrhoeae, Streptococcus spp., Enterobacter spp., Bordetella pertussis, Escherichia coli, Clostridium spp., Mycoplasma spp., Rickettsia spp.

Při léčbě anginy pectoris u dospělých pacientů se tetracyklin užívá 250 až 500 mg každých 6 hodin. Děti mohou dostávat dávku 25-50 mg každých šest hodin. Pacienti s leukopenií, nesnášenlivostí ke složkám léku, selháním jater, mykózou užívat drogu jsou zakázané. Nedoporučuje se užívat k léčbě těhotných žen, kojenců a dětí mladších osm let.

V některých případech, tetracyklin může způsobit bolesti hlavy, zvracení, průjem, ezofagitida, zácpa, glositida, neutropenie, angioneurotický edém, fotosenzitivita, ústní kandidóza, alergie.

Penicilin

Jedná se o penicilin, který je zaveden do hlavní skupiny antibiotik, které se používají k léčbě anginy pectoris, která byla způsobena streptokoky. Toto baktericidní činidlo, které začíná inhibovat syntézu a obnovu bakteriálních buněk, které způsobují jejich smrt. Vzhledem k této vlastnosti je penicilin rychle působícím lékem.

Pro dnešní lékárny je možné najít velké množství různých přípravků s penicilinem. Samotné antibiotikum má dvě chemické formy (sodnou sůl a draselnou sůl).

Dávkování je individuální, proto může předepisovat správné ošetření pouze kvalifikovaný odborník. V žádném případě byste neměli užívat pilulky nebo dokončit terapii před koncem kurzu, protože to může vést ke vzniku komplikací.

U pacientů po užívání tohoto antibiotika se mohou vyskytnout: alergické reakce ve formě vyrážky, eozinofilie, horečka, bronchospazmus.

Erythromycin

Populární antibiotikum, které patří do skupiny makrolidů. Láme tvorbu peptidové vazby pro aminokyseliny než syntézy blokování proteinu. Baktericidní účinek je pouze ve velkých množstvích. Působí na Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes, Streptococcus pneumoniae, viridans, Corynebacterium diphtheriae, Bacillus anthracis, Haemophilus influenzae, Brucella spp., Neisseria gonorrhoeae, Legionella spp., Mycoplasma pneumoniae.

Dávkování je individuální, proto jej může předepisovat pouze odborník. Dospělí obvykle užívají 250-500 mg každých šest hodin. Maximální denní dávka by neměla přesáhnout 1-2 g.

Pacienti se ztrátou sluchu, přecitlivělostí, nesnášenlivostí s erytromycinem na užívání tohoto léku jsou zakázáni. Nepoužívejte spolu s astemizolem a terfenadinem. Nedoporučuje se užívat ženám, které kojené dítě krmit mateřským mlékem.

V některých případech může být příjem tohoto antibiotika doprovázen různými alergickými reakcemi, gastralgií, zvracením, enterokolitidou, pankreatitidou, tachykardií.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30], [31]

Ampicilin

Populární antibiotikum, které je součástí skupiny syntetických penicilinů. Inhibuje syntézu bakteriální buněčné stěny, čímž jeho baktericidní účinek. Aktivní v boji proti Streptococcus spp., Staphylococcus spp. (S výjimkou těch, které produkují penicilin), Listeria monocytogenes, Enterococcus spp., Neisseria meningitidis, Neisseria gonorrhoeae, Shigella spp., Escherichia coli, Salmonella spp., Haemophilus influenzae, Bordetella pertussis.

Dávkování je stanoveno v každém jednotlivém případě jednotlivě. Závisí to od věku pacienta a závažnosti onemocnění. Dospělí lidé obvykle pijí 250 až 500 mg čtyřikrát za 24 hodin.

Pacienti s lymfatickou leukemií, infekční mononukleózou, poruchou funkce jater, nesnášenlivostí s penicilinem nebo ampicilinem by neměli být užíváni.

V některých případech může příjem způsobit alergie, zvracení s nevolností, vaginální kandidóza, kolitida, intestinální dysbióza.

trusted-source[32], [33], [34], [35], [36]

Tablety s purulentní bolestí v krku

Hnisavá angina je léčena komplexním způsobem. Pokud je onemocnění způsobeno stafylokoky nebo streptokoky, musí být v průběhu léčby zahrnuty antibiotika. Nejčastěji v tomto případě používejte následující antibiotika:

 1. Fenoxymethylpenicilin.
 2. Klarithromycin.
 3. Klindamitsin.
 4. Erythromycin.

Při polykání hrdla odborníci často předepisují oblíbené kortikosteroidy. A zmírnit bolest - léky proti bolesti. Je velmi důležité, že mají antipyretický účinek. Nejoblíbenější z nich jsou přípravky s ibuprofenem a paracetamolem.

Pro zmírnění bolesti v krku se používají tablety pro absorpci: Travisil, Lizobakt, Neo Angin, Pharyngosept, Imudon.

Herpes bolesti v krku

Léčba anginy pectoris, způsobené virem herpesu, je v mnoha ohledech podobná léčbě všech ostatních druhů. V tomto případě je odpočinek na lůžku hlavní cestou na cestě k oživení. Pro zmírnění symptomů se používají populární antipyretické látky s ibuprofenem a paracetamolem.

Také specialisté mohou předepisovat místní antivirové léky. Mezi nejoblíbenější patří: Viferon, Isoprinoside, Cytovir, Cycloferon. Pro zmírnění bolesti v krku používejte resorpční tablety (Pharyngocept) nebo antiseptické roztoky (Furacilin).

Antibiotika se používají pouze v případě, že herpes bolavý krk způsobil komplikace ve formě tracheitidy, faryngitidy nebo bronchitidy. Pro léčbu těchto komplikací se zpravidla používá penicilin nebo makrolidy (azithromycin atd.).

Acyclovir

Populární antivirové činidlo, které se používá k léčbě bolesti v krku. Účinné látky léčiva jsou zakotveny ve virové DNA, která blokuje její syntézu a vede k smrti. Je účinný v boji proti herpes simplex a varicella zoster.

Užívá se s jídlem. Je velmi důležité, abyste tablety vzali s velkým množstvím tekutiny. Dávkování je individuální a je předepisováno přísně ošetřujícím lékařem. Nemůže být použita v raném věku (až do tří let), stejně jako při léčbě kojících žen. Opatrnost je třeba u pacientů s neurologickými poruchami.

V některých případech, acyklovir může způsobit zvracení, zácpa, průjem, erythropenia, trombocytopenie, silné bolesti hlavy, třes, ospalost, křeče, dušnost, alergické reakce, koma.

trusted-source[37], [38], [39], [40], [41], [42], [43], [44]

Anestetické tablety s anginou

Při angínu je nevyhnutelným příznakem vážné bolest v krku. A pokud se nemůžete zbavit, musíte použít léky proti bolesti. Pro anestezii hrdla budou některé antibiotika fungovat, zejména pokud je angina pectoris způsobena streptokoky nebo stafylokoky. K řešení tohoto příznaku mohou být také řešení populárních antiseptik (Furacilin, Streptocide).

Tam jsou také speciální resorpce tablety, které působí specificky na zaměření zánětu a změkčují bolest (Strepsils, Septotlet Plus, Neo Angin a další). Při bakteriálním bolení v krku je antibakteriální léčivo "Azithromycin" považováno za běžný prostředek pro potírání bolestí v krku. Mělo by se však pamatovat na to, že není vhodné ho vypít bez doporučení lékaře. Také je předepisován pouze při mírné angíně.

Neméně účinný je antibiotikum "Amoxicilin" a také "Amosin". Účinně se vyrovnávají s bakteriálními bolestmi v krku a pomáhají zmírnit bolest v krku během několika dní.

Vezměme v úvahu farmakodynamiku a farmakokinetiku tablet z bolavého krku na příkladu populárního prostředku "Falimint".

trusted-source[45], [46], [47], [48], [49], [50], [51]

Farmakodynamika

Tento lék je zařazen do skupiny antitusik. Rozlišuje se jako antiseptický, analgetický, lokálně anestetický (slabý) účinek. Pomáhá odstranit neproduktivní a podrážděný kašel, ke kterému dochází při angínu. Po resorpci pilulky v krku vzniká příjemný pocit pohody. Nezasychá sliznici úst a nezpůsobuje necitlivost.

trusted-source[52], [53], [54], [55], [56], [57]

Farmakokinetika

Farmakokinetické vlastnosti léku nebyly studovány.

trusted-source[58], [59], [60], [61]

Používejte Tablety z bolavého hrdla během těhotenství

Pro léčbu anginy pectoris u těhotné ženy je nutné použít komplexní terapii. K dnešnímu dni existuje několik léků, které jsou pro zdraví plodu bezpečné, protože nepronikují do placenty.

Mezi povolené antibakteriální léky lze identifikovat následovně:

 1. Penicilin.
 2. Makrolidy (Rovamycin, Erythromycin, Clarithromycin).
 3. Cefalosporiny (cefazolin, ceftriaxon).

Pokud teplota těla pacienta stoupne nad 38 stupňů, srazí se s Panadolem nebo paracetamolem. Upozorňujeme, že aspirin v těhotenství je kontraindikován pro použití. Můžete také použít resorpční tablety, které ulehčují bolest v krku (Trachis, Strepsils).

Kontraindikace

 1. Nesnášenlivost součástí léku.
 2. Přecitlivělost.
 3. Těhotenství a kojení.
 4. Věk dětí.
 5. Lymfocytární leukémie.
 6. Dysfunkce jater.
 7. Úbytek sluchu.
 8. Nedostatek cukru.

trusted-source[62], [63], [64], [65], [66]

Vedlejší efekty Tablety z bolavého hrdla

 1. Alergické reakce.
 2. Hoření v ústech.
 3. Suchost v ústech.
 4. Bolení hlavy.
 5. Průjem nebo zácpa.
 6. Nevolnost.
 7. Zvracení.
 8. Dysgeusia.
 9. Nepořádek jazyka.

trusted-source[67], [68], [69], [70], [71]

Předávkovat

Při použití tablet pro resorpci je předávkování téměř nemožné. Pokud užíváte antibiotika, potřebujete jasnou shodu s dávkováním předepsaným lékařem. V případě předávkování antibakteriálními léky jsou možné: průjem, zácpa, nevolnost, zvracení. Pro léčbu je nutné provést výplach žaludku a také zajistit dostatečnou zásobu tekutiny v těle.

trusted-source[72], [73], [74], [75], [76], [77]

Podmínky skladování

Je velmi důležité ukládat pilulky z bolavého krku na místo, které je pro malé děti nepřístupné. Teplota vzduchu by neměla překročit 25 stupňů.

trusted-source[78], [79], [80], [81]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti - od tří do čtyř let. Nepoužívejte po tomto období.

trusted-source[82], [83], [84], [85], [86]

Levné pilulky pro bolest v krku

S anginou jsou nejoblíbenějšími léky různé antibiotika. Samozřejmě, v lékárnách najdete poměrně drahé léky a levnější analogy. Jaké antibakteriální léky můžu koupit bez utrácení rodinného rozpočtu?

 1. Penicilin - navzdory skutečnosti, že se jedná o velmi první antibiotikum, které se stalo známým pro lidstvo, jeho popularita stále nezmenšuje.
 2. Ampicilin je jedním z nejoblíbenějších antibiotik, které se používají k léčbě bolestí v krku.
 3. Bicilin - léčivo smíchá tři soli penicilinu a také není k dispozici ve formě tablet.
 4. Cefazolin - je dostupný v práškové formě k vytvoření injekčního roztoku.
 5. Amoxicilin - se používá téměř ve všech případech anginy pectoris.

trusted-source[87], [88], [89]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Tablety z bolestí v krku" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.