^

Zdraví

Tablety z bronchitidy

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Bronchitida je akutní nebo chronický zánět slizniční membrány bronchiálního stromu bakteriálního nebo virového původu. Onemocnění se rozvíjí v dolních částech dýchacího ústrojí. Obvykle je to komplikace po chřipce nebo ARVI. Existuje klasifikace bronchitidy podle typu zánětu v průduškách:

 • Katarální (zvýšená tvorba exsudátu v průduškách);
 • Muco-purulentní (hyperexcitace exsudátu v průdušku);
 • Purulentní (vzhled purulentního exsudátu);
 • Fibrinózní (přítomnost viskózního a těžce odděleného sputa, což vede k zablokování průdušek průdušek a průdušku);
 • Hemoragická (v důsledku malých krvácení v bronchiální sliznici může mít krev v sputu).

Hlavní příznaky : silný obsedantní kašel (suchý nebo s exsudátem), zvýšení tělesné teploty na 39 ° C.

Diferenciální diagnostika se provádí z tuberkulózy nebo pneumonie na základě klinického obrazu, fyzikálního vyšetření a metod instrumentálního výzkumu (rentgenové snímky).

Při léčbě bronchitidy, s přihlédnutím k závažnosti onemocnění, použijte injekční a tabletové léky.

Tam je obrovský počet tablet jména bronchitidy (Erespal, Kafetin, Codelac, Stoptussin, Ambrobene, Amizon ceftriaxon, spiramycin, amikacinu, ACC, Mukaltin a mnoho dalších). Všechny jsou rozděleny na - antitusika, expektoranty, mukolytikum, kombinované. Každá podskupina léčiv má také vlastní klasifikaci. Je velmi obtížné určit volbu nezbytného léčiva.

Tablety kašle v průduškách

Pakseladin, Glaucine, Libeksin, Tusupreks, Erespal atd. Účinek těchto tablet na těle není rovnoměrné. - jeden přímo působí na kašel centra, přerušit nebo oslabit další impulsy dostala do mozku postiženého bronchiální sliznice.

V případě akutního obstruktivní bronchitidy použit infekční původ protizánětlivé látky, které porušují základní patogenetické vazeb v řetězci vývoje zánětlivých změn v dýchacím traktu. Tento přípravek je Erespal.

Erespal

Farmakodynamika : účinnou látkou je fenspirid. Má antiflogistické působení a také zmírňuje křeče. Odstraňuje otoky a snižuje intenzitu podráždění v bronchiálním stromu, potlačuje sekreci nadbytečného hlenu.

Farmakokinetika. Fenspiride dosáhne maximálních hodnot v systémové cirkulaci po dobu 6 hodin. Produkty metabolismu ledvin v moči se vylučují po dobu 12 hodin.

Používejte během těhotenství. Není žádoucí používat během těhotenství. Léčba Erespalom - není indikátorem přerušení těhotenství.

Kontraindikace :

 • přecitlivělost na složky;
 • děti do 18 let;
 • doba těhotenství;
 • období laktace.

Nežádoucí účinky. Relativně k gastrointestinálnímu traktu - nepříjemné pocity v epigastrické oblasti, gastralgie, průjem, záchvaty zvracení; ve vztahu k centrálnímu nervovému systému - obecná slabost, letargie, vertigo; relativně k CAS - zvýšená srdeční frekvence; obecné příznaky - snížení krevního tlaku, únava, únava; alergické projevy - erytematózní vyrážky, kopřivka, pálení, angioedém. Všechny nežádoucí účinky zmizí, když je dávka snížena nebo je léčivo staženo.

Způsob aplikace a dávkování. 80 mg (1 kartu) 2 nebo 3 r / den. Max. Dávka 240 mg / den. Doba léčby je stanovena lékařem.

Předávkování. Překročení přípustné denní dávky nevede ke zvýšení účinnosti léku. Náhodný přebytek maximální terapeutické dávky vyžaduje naléhavou lékařskou péči, pokud se vyskytnou následující příznaky: tachyarytmie, nauzea, zvracení, apatie nebo silné vzrušení. Terapeutické opatření: výplach žaludku, dynamika EKG a poskytování vitálních funkcí těla.

Interakce s antihistaminiky, sedativy a léky obsahujícími analginy vede k zesílení hypnotického účinku. Kategoricky zakázaný příjem alkoholu.

Podmínky skladování. Doporučuje se uchovávat na suchém, tmavém místě, který není přístupný dětem s teplotou pod 15 ° C.

Doba použitelnosti podle pokynů - 36 měsíců.

Tablety kašle v průduškách

Při bronchitidě je potřeba potlačit excitabilitu centra kašle a také pomoci tělu vyrovnat se se zánětem, snížit teplotu. V této situaci přicházejí ke kašli pilulky pomáhají bronchitidou - Kaffetin, Codelac, Glaucine, Pakseladin, Stoptussin, Ambrobene a další.

trusted-source[1], [2]

Kaffetin

Farmakodynamika. Lék je kombinován, jeho účinnost je předurčena složkami. Účinné látky:

 • Paracetamol (analgetikum a antipyretikum ze skupiny anilidů) je analgetický, protizánětlivý, antipyretický účinek.
 • Kofein (alkaloidová purinová řada) - má stimulační účinek na centrální nervový systém, snižuje únavu, zvyšuje účinek analgetik, zvyšuje krevní tlak, zvyšuje puls.
 • Kodein (opiový alkaloid) - potlačuje excitabilitu centra kašle, má analgetický účinek.
 • Propifenazon (analgetikum a antipyretikum ze skupiny pyrazolonů) má antipyretický a analgetický účinek.

Farmakokinetika. Všechny aktivní složky léčiva se dobře vstřebávají v zažívacím traktu. Maximální koncentrace paracetamolu v krevním oběhu je dosažena po 2,5-2 hodinách; kofein - po 0,4-1,4 hodinách; kodein - 2-4 hodiny. Propyfenazon - 30 min. Rozdělte játra. Paracetamol se vylučuje ledvinami ve formě konjugátů (siřičitany a glukuronidy). Kofein se vylučuje ledvinami. 3-methylmorfin a 1,5-dimethyl-2-fenyl-4-propan-2-lpyrazol-3-on se vylučují ledvinami a žlučou.

Dávkování a administrace : plánované přijetí pro dospělé je 1 tab., 3-4krát denně, při intenzivní bolesti můžete užít 2 tablety. Současně. Max. Denní dávka nejvýše 6 tablet.

Děti, které jsou starší než 7 let ¼ - ½ záložka. Od 1 do 4krát denně. Standardní průběh léčby není delší než 5 dnů.

Doba trvání léčby a dávkování léku upravuje lékař v závislosti na diagnóze s přihlédnutím k vedlejším účinkům.

Předávkování. Každá z účinných látek drogy může v případě předávkování způsobit specifickou symptomatologii.

 • Paracetamol - nedostatek chuti k jídlu, bledá kůže a viditelné sliznice, bolest v epigastriu. Porušené metabolické procesy, projevující se hepatotoxický účinek.
 • Kofein - úzkost, cefalalgie, třesání rukou, tachyarytmie, zvýšený krevní tlak.
 • Kodein - studený lepivý pot, zmatenost, snížení krevního tlaku, vertigo, snížení frekvence dýchání, hypotermie, zvýšená úzkost, křeče.

Léčba předávkování závisí na symptomatologii a je prováděna na klinice pod dohledem lékaře. Obvykle se používá výplach žaludku. Příjem enterosorbentů a terapie zaměřené na eliminaci specifických příznaků. Symptomy spojené s předávkováním kodeinu představují antagonisty - naloxon.

Interakce s jinými léky. Paracetamol se nedoporučuje současné používání barbiturátů, hypnotik, antikonvulziva, antidepresiva, rifalenitsinom, ethanol, fenibutazonom, vzhledem k vysokému riziku komplikací ve formě hepatotoxických reakcí. Při paralelní aplikaci nepřímých antikoagulancií a paracetamolu se zvyšuje riziko prodloužení doby hemostázy. Použití metoklopromidu významně zvyšuje aktivitu absorpce paracetamolu.

Kodein - zvyšuje sedativní vlastnosti léčiv útlaku centrálního nervového systému, svalových relaxancií, etanolu, analgetik. Potlačuje účinnost metoklopromidu.

Kofein - současné užívání s beta-blokátory může vést k vzájemnému potlačení účinnosti léků. Inhibitory monoaminooxidázy v kombinaci s kofeinem. Existuje příležitost vyvolat arytmii a trvalé zvýšení krevního tlaku. Snížený clearance xantinů (teofylin) vede k dalším hepatotoxickým účinkům. Současné užívání alkaloidů purinové s narkotiky a hypnotiky významně snižuje sedativní vlastnosti léčiv.

trusted-source[3], [4], [5]

Kodelak Broncho

Kodelak je kombinovaný přípravek. Aktivní složky: kodein (opiový alkaloid), hydrogenuhličitan sodný (soda), byliny z termoplastiky, kořen lékořice (lékořice).

 • Kodein je derivát alkaloidu opia. Antitusivní účinek je založen na inhibici dýchacích cest a center kašle. Blokuje neproduktivní kašel. V přijatelném terapeutickém dávkování není nebezpečné, nezpůsobuje závislost a závislost.
 • Soda - usnadňuje únik sputa snížením viskozity, což stimuluje aktivnější práci ciliárního epitelu průdušek. Změní kyselé prostředí bronchiálního hlenu na alkalický.
 • Bylina termopísky - zvyšuje úroveň sekrece žláz bronchiálního stromu, aktivuje práci ciliárního epitelu, který pokrývá průdušky. Vyvolává dýchací a zvracení.
 • Kořen cukernatky obsahuje flavonoidy, které mají antiflogistický, regenerační, antispazmodický účinek. Expektorant a imunostimulační účinky. Potlačuje růst patogenních mikroorganismů (stafylokoků, mykobakterií atd.).

Farmakokinetika. Dobrý a zcela vstřebává trávicí trakt. Maximální koncentrace v krevní plazmě je pozorována po 30-60 minutách. Vylučuje se ledvinami za 6-9 hodin.

Způsob aplikace. Dospělí - 1 karta. Pro užívání dvakrát nebo třikrát denně. Jednorázově max. Dávka 3-methylmorfinu - 50 mg. Max. Denní dávka léčiva - 200 mg. Standardní průběh léčby obvykle trvá 3-5 dní.

Předávkování. Nadhodnocení předepsaných dávek léčiv vede k předávkování kodeinu: zvracení, ospalost, snížená funkce úhlu dutiny, svědění kůže, pomalé rychlosti dýchání, střeva a atonie močového měchýře.

Přiřaďte žaludeční výplach a použití sorbentů. Proveďte symptomatickou terapii, opravte normální fungování orgánů a systémů.

Interakce s jinými léky. Je zakázáno užívat přípravek Kodellak s léky, které potlačují centrální nervový systém (hypnotika, sedace, centrální analgetika, trankvilizéry, antibiotika). Lék není kompatibilní s alkoholem a antihistaminiky. Použití kardiotonických léků v kombinaci s přípravkem Kodellak vede ke zvýšení plazmatických koncentrací. Souběžný příjem adstringentních a obalových léků, enterosorbenty s přípravkem Kodellak významně oslabí účinek svých účinných látek. Použití expektorantů a mukolytik současně s přípravkem Kodellak je v rozporu s terapeutickými cíli každé drogy.

Glaucin

Glaucin je alkaloid odvozený od půdní části bylinné rostliny Glaucium flavum (machek žlutá). Má centrální antitusivní účinek. Má mírný vazodilatační účinek, což vede k hypotenzi. Odlišuje se od kodeinu v tom, že nezpůsobuje potlačení respiračního centra a nezhoršuje motilitu střev. Dlouhodobé užívání léků a závislostí nevyvolává.

Farmakokinetika. Lék je dobře vstřebáván v zažívacím traktu. Účinek se projevuje po 30 minutách a trvá 8 hodin. Hlavní část je metabolizována játry. Metabolity se vylučují ledvinami a nezmění se.

Používejte během těhotenství. Během březosti se nedoporučuje podávat.

Aplikace a dávkování : dospělí - 40-50 mg - 2-3 r / den; potlačit záchvaty kašle v noci - 80 mg na noc; max. Denní dávka 200 mg; děti - od 4 let: 10-30 mg - 2-3 r / den. Droga je předepsána dvakrát nebo třikrát během dne. Glaucín se užívá po jídle.

Předávkování. Lék se užívá podle pokynů lékaře. Nebyly hlášeny případy předávkování přípravkem Glaucin. Pokud bude pacient současně užívat velké množství tablet, pak v této situaci je nutné oplachovat žaludek. Zhoršení stavu vyžaduje naléhavou lékařskou péči v nemocnici.

Interakce s jinými léky. Inkompatibility nebyly pozorovány. Existuje pozitivní účinek a zvýšení antitusického účinku, pokud se Glaucin používá s efedrinem a bazalkovým olejem.

Paxeladin

Paxeladin je non-opiát, antihistaminikum, antitusika. Aktivní báze (oxleadin citrát) se získává synteticky. Aktivní složka nemá hypnotický účinek a v terapeutických dávkách neztlakuje respirační centrum. Paxeladine oslabuje intenzitu suchého a nuceného kašle, normalizuje respirační frekvenci. Závislost na drogách nezpůsobuje.

Farmakokinetika. Je dobře absorbován z trávicího traktu do krevního řečiště. V systémovém proudu krve se maximální koncentrace pozoruje po 1-6 hodinách (v závislosti na formě uvolnění). Terapeutické koncentrace a antitusivní účinek přetrvávají v plazmě po dobu 4 hodin.

Způsob aplikace. Tablety se užívají bez žvýkání a bez ohledu na stravu. Dávkování: děti 15-18 let - 10 mg 3-4krát denně; dospělí - 20 mg 3-4krát denně. Standardní průběh léčby je 3 dny, ale doba trvání léčby přípravkem Paxeladin je stanovena lékařem individuálně.

Předávkování. Způsobuje ospalostní dyspeptické jevy, pokles krevního tlaku. Léčba spočívá v tom, že v nemocnici jsou ukládána aktivovaná uhlím a slané laxativa.

Interakce s jinými léky. Paxeladin se nedoporučuje užívat mukolytiku a ekspedorantami.

Stoptusin

Farmakodynamika. Stoptusin kombinovaný lék, jehož kombinované složení má mukolytický a expektorantní účinek. Základními účinnými látkami jsou butyrát citrát a guaifenesin. Citrátový butramát má lokální anestetický účinek na citlivé receptory v bronchiální sliznici. To vysvětluje účinek potlačování kašle. Guaifenesin pomáhá vylučovat sekreci žláz bronchiálního stromu. Hlen je zředěn a jeho množství se zvyšuje. Ciliovaný epitel aktivuje sekreci průdušek aktivnějším. Kašel se stává produktívnějším.

Farmakokinetika. Lék je dobře vstřebáván v zažívacím traktu. Butamiát citrát je vázán na plazmatické proteiny o 94%. Metabolizováno játry. Metabolity vznikající během transformačního procesu mají antitusivní účinek. Vylučuje se z těla hlavně ledvinami a lehce střevem. Poločas rozpadu je 6 hodin.

Perorálně podávaný guaifenesin snadno a rychle vstoupí do krevního řečiště z trávicího systému. Malé množství je spojené s plazmatickými bílkovinami. Odvozte produkty metabolismu ledvin. Poločas trvá 60 minut.

Způsob aplikace. Stoptusin jíst po jídle, nekouřit, vypít dostatečné množství tekutiny. Lék se užívá v intervalech 4 až 6 hodin.

Dávka tablet Stopcin přímo závisí na hmotnosti těla pacienta, ale navzdory tomu je u všech věkových skupin předepsáno 3krát denně. Výjimkou je skupina pacientů s hmotností do 50 kg (4krát denně). U dětí po 12 letech a dospělých se doporučuje následující dávka: do 50 kg - půl tablety; 50-70 kg - 1 tableta; 70-90 kg - 1,5 tabulky; více než 90 kg - 2 karty.

Předávkování. Příležitostné pití velkého množství léku vede k jevům toxického působení gvayfenizina - nevolnost, zvracení, slabost, nízký krevní tlak, závratě, letargie, ospalost. Terapeutické účinky jsou: výplach žaludku, příjem enterosorbentů a terapie zaměřená na eliminaci komplexu příznaků. Neexistuje specifické antidotum proti guaifenesinu.

Interakce s jinými léčivými přípravky. Léčivá látka guaifenesin posiluje analgetické účinky paracetamolu, aspirinu, anestetik, které ovlivňují centrální nervový systém. Účinek psycholeptik a hypnotických léků se současným příjmem přípravku Stoptusin je značně rozšířen.

Při provádění testů moči fotometrickou metodou s použitím hydroxynitroson-ftalinu lze získat falešně pozitivní reakce. Vyvarujte se jízdní kontroly z důvodu nežádoucích účinků přípravku Stoptusin, závratě. Nepoužívejte současně s expektoranty z důvodu možného bronchospazmu, stagnace sputa, infekce a vývoje pneumonie.

Ambrobene

Hlavní účinnou látkou Ambrobene je ambroxol hydrochlorid. Zvyšuje sekreci žláz bronchiálního stromu a aktivuje sekreci povrchově aktivní látky do plicních sklípků, což výrazně zlepšuje reologické vlastnosti hlenu, což umožňuje zlepšit vykašlávání. Účinek hlenu na ciliární epitel bronchů podporuje aktivaci sekrečního účinku.

Akce se objeví během půl hodiny po užití a trvá 6-12 hodin.

Farmakokinetika. Absorbován v zažívacím traktu. Největší množství v krevní plazmě se projevuje po 1-3 hodinách. Metabolizováno játry. Ledviny vylučují metabolity. Snadno prochází placentární bariérou, má schopnost proniknout do mateřského mléka a mozkomíšního moku. Porušení ledvin vede k pomalejšímu vylučování látky. Doba konečné eliminace ve vodě rozpustných metabolitů je 22 hodin.

Dávkování a aplikace: u dětí od 6 do 12 let, 0,5 tab. (15 mg) 2-3 r / den. Po dobu 2-3 dnů určete dávku 1 kartu. (30 mg) třikrát denně. Pokud je dávka nedostatečná a léčba ambroxolem je neúčinná, může být dávka zvýšena na 4 tablety denně. A rozdělené na dvojitý příjem. Po 3 dnech je příjem omezen na 1 tabletu. 2 x denně. Doba léčby je stanovena lékařem. Tablety nejsou žvýkány. Jsou po požití spolknuty a vyplachovány velkým množstvím tekutiny.

Předávkování. Těžká intoxikace v důsledku otravy ambroxolem ve velkém množství nedošlo. Existují: neurologické vzrušení, záchvaty nauzey a zvracení, snížení krevního tlaku, hypersalivace. Léčba předávkování by měla být provedena nejdéle 1-2 hodiny pomocí výplachu žaludku a užívání enterosorbentů. V následující době se symptomatická léčba provádí v léčebně.

Interakce s jinými léky. Nepoužívá se současně s léky, které potlačují centrum kašle kvůli nebezpečí stagnace a další infekce hlenu. Zvyšuje koncentraci ambroxolu v bronchiální sekreci a zvyšuje účinnost terapeutických opatření. Neovlivňuje schopnost koncentrace a řízení vozidel.

Tablety z kašle s bronchitidou mají kontraindikace a vedlejší účinky.

Kontraindikace užívání tablet z kašle s bronchitidou. V této skupině léků jsou hlavními kontraindikacemi: přecitlivělost na složky tablet; žaludeční a / nebo duodenální vřed; těhotenství do 28 týdnů; období laktace, konvulzivní syndrom, nemoci s poruchou motorické a kinetické funkce průdušek, velké objemy vylučovaného hlenu. Věk dítěte, od kterého jsou pilulky povoleny při bronchitidě, se pohybuje od 6 do 18 let v závislosti na léku. Pro děti je poskytován sirup.

Nežádoucí účinky. Alergie se projevuje formou kopřivky, exantému, svědění, dušnosti, Quinckeho edému, anafylaktického šoku. Relativně k gastrointestinálnímu traktu - nevolnost, suchost sliznic úst. Ve vzácných případech se může objevit slabost, cefalalgie, průjem, rhinorea. Ovlivňuje výsledky dopingové kontroly.

Použití výše uvedených tablet v těhotenství se nedoporučuje, zvláště v 1 trimestru (do 28 týdnů). Neexistují žádné údaje o možných teratogenních účincích na plod. Ve 2. A 3. Trimestru je použití některých tablet racionální, pokud přínos pro matčinu překoná potenciální nebezpečí pro plod.

Podmínky pro uchovávání tablet proti kašli s bronchitidou. Zvláštní podmínky se nevyžadují. Přípravky uchovávejte na suchém tmavém místě s teplotou vzduchu 15-25 ° C.

Doba použitelnosti od 1 do 5 let. Závisí na složkách, které drogy tvoří. Po uplynutí doby použitelnosti uvedené na továrně v původním obalu a blistru je použití drogy nebezpečné.

trusted-source[6]

Antivirová tableta s bronchitidou

Bronchitida společně s bakteriální flórou může být způsobena různými viry. Viry v horních částech dýchacího systému s proudem vzduchu spadají do průdušek. Tam jsou fixovány a aktivně se množí, což poškozuje sliznici. Z tohoto důvodu se obranný systém těla stává zranitelnějším. Hlavním způsobem přenosu virové bronchitidy je kontakt, pokles vzduchu. Bronchitida je vždy virového původu a následkem nevhodné léčby nebo v případě, že pacient nemá pozitivní imunitní odpověď, se stává bakteriální. V této fázi je použití antivirových tablet racionální.

trusted-source[7], [8], [9]

Amiksin

Aktivní složkou je Tiloronum. Amiksin je antivirotikum. Stimuluje kmenové buňky kostní dřeně, zvyšuje tvorbu protilátek, zvyšuje odolnost imunitního systému.

Farmakokinetika. Absorbován střevem. Nemůže být biotransformace. Vylučuje se střevem, malá část se vylučuje ledvinami. Perioda maximální generace interferonu je 4-24 hodin. Poločas vzniká během 2 dnů.

Používejte během těhotenství. Zkušenosti s užíváním přípravku Amixin během těhotenství chybí, proto se v tomto časovém období nedoporučuje používat.

Způsob použití a dávkování. Užívejte perorálně po jídle. Průběh léčby amixinem a časový plán užívání Amixinu určuje lékař.

Léčba bronchitidy, akutních respiračních infekcí, chřipky: dospělí - v prvních 2 dnech léčby, 125 mg; pak několik dní, 125 mg; kurz - 750 mg. Pro preventivní účely (ORVI, chřipka): dospělí - 125 mg jednou týdně po dobu 1,5 měsíce.

Pro léčení nekomplikovaných forem chřipky, SARS u dětí starších 7 let, podle pokynů - 60 mg 1 p / den. V 1. Den a další h / den před 4. Den od začátku léčby. Kurz je 180 mg. Při virové bronchitidě, která je důsledkem komplikací určitých forem chřipky, jsou SARS předepsány 60 mg jednou denně. V 1. A potom b / d do 6. Dne po nástupu onemocnění. Dávka kurzu je 240 mg.

Interakce s jinými léčivými přípravky. Dobrá kompatibilita s antibiotiky a léky používané při tradiční terapii onemocnění virového nebo bakteriálního původu.

trusted-source[10]

Arbidol

Léčivou látkou je arbidol. Léčivo má antivirový účinek, imunostimulační a imunomodulační účinky. Účinná látka specificky ovlivňuje viry a aktivuje humorální a buněčnou imunitu. Arbidol snadno proniká do buněk a mezibuněčného prostoru. Ovlivňuje zvýšenou produkci interferonu.

Farmakokinetika. Snadno se vstřebává v celém gastrointestinálním traktu a distribuuje se do všech orgánů, systémů a tkání těla. Cmax dosahuje za 60-90 minut. Metabolizováno játry. Vylučuje je střeva, malá část ledvin. Doba vyloučení je 17-21 hodin.

Způsob podání a dávka. Tablety přípravku Abridol se užívají perorálně, před jídlem se omyjí dostatečným množstvím vody (1 až 0,5 hodiny). Výrazně zvyšuje odolnost těla proti virovým infekcím.

Terapeutická terapie. Nekomplikovaná akutní respirační virová infekce nebo chřipka - jednorázová dávka je: děti 3-6 let - 50 mg, děti 6-12 let - 100 mg. Děti nad 12 let a dospělí - 200 mg. Použijte interval 6 hodin po dobu 5 dnů.

Chřipka nebo ARVI s komplikacemi. Děti 3-6 let - 50 mg, děti 6-12 - 100 mg, děti nad 12 let a dospělí - 200 mg.

S preventivním účelem při šíření chřipky, respiračních onemocnění, aby se zabránilo škodlivým účinkům chronické bronchitidy - děti 2-6 let - 50 mg; 6-12 let - 100 mg; děti od 12 let a dospělí - 200 mg dvakrát týdně po dobu 3 týdnů.

trusted-source[11], [12]

Rimantadin

Tricyklický amin. Léčivou látkou je rimantadin. Má aktivitu proti mnoha typům virů. V počátečních fázích zablokuje replikaci viru a působí proti vzhledu nových virionů. Používá se jak pro preventivní účely, tak pro počáteční léčbu chřipky u dospělých a dětí (od 7 let).

Farmakokinetika. Absorbován v zažívacím traktu. To se váže na plazmatické proteiny. Metabolizováno játry. Převážná část transformovaných metabolitů se vylučuje ledvinami.

Způsob podání a dávka. V závislosti na indikacích je věk dávky a léčebný režim přiděleny jednotlivě.

Interakce. Užívání léků obsahujících Acidum acetylsalicylicum nebo Paracetamolum snižuje koncentraci rimantadinu. Cimetidin - snížená clearance rimantadinu.

Úžasné

Non-narkotické analgetikum, antivirotikum. Aktivní složkou je amin, který je produktem kyseliny para-pyridinkarboxylové.

Inhibuje účinek viru chřipky. Posiluje odolnost těla před infekcemi virové geny, antiflogistickými, antipyretickými a analgetickými účinky.

Farmakokinetika. Prostřednictvím gastrointestinálního traktu vstoupí do systémové cirkulace a dosáhne nejvyšších hodnot za 2-2,5 hodiny. Metabolizováno játry. Vylučuje se močí.

Používá se: pro prevenci a léčbu chřipkových onemocnění, virových infekcí dýchacích cest jako součásti komplexní terapie - virové, virové a bakteriální pneumonie a anginy pectoris.

Používá se po jídle uvnitř. Maximální jednorázová dávka je 1 g, den je 2 g. Léčba chřipky a akutních respiračních virových infekcí je 0,25-0,5 g 2-4 r / den (5-7 dní). Děti od 6 do 12 let, 0,12 g 2-3 r / den (5-7 dní).

Pro prevenci chřipky:

 • dospělí - 0,25 gramů denně. (3-5 dní) v budoucnosti - 0,25 g jednou za 2-3 dny (2-3 týdny);
 • děti 6-12 let - na 0,125 gramů denně. (2-3 týdny);
 • adolescenti od 12 do 16 let - 0,25 gramů za hodinu. (2-3 týdny).

Interakce s jinými léky. Se současným užíváním amyzonů antibakteriálními látkami zesilují jejich působení. Souběžně s přípravky obsahujícími kyselinu askorbovou, stejně jako s rekombinantním interferonem.

Kontraindikace. Léky jsou dobře tolerovány. Výjimkou jsou pacienti s onemocněním jater a ledvin, s individuální přecitlivělostí na složky tablet, věk dětí (od 3 do 7 let). Přijetí během těhotenství a během laktace se nedoporučuje.

Nežádoucí účinky antivirových tablet s bronchitidou. Alergické projevy prakticky chybí a zmizí, když jsou tablety odebrány. Neovlivňuje schopnost řídit vozidla a stroje.

Podmínky uchovávání tablet z bronchitidy. Uvedené léky jsou uchovávány obvyklým způsobem (na tmavém a suchém místě s teplotou vzduchu nejvýše 25 ° C).

Podmínky vhodnosti jsou různé - od 2 do 3 let.

trusted-source[13]

Antibiotika z bronchitidy v tabletách

Pro zrychlení terapeutického účinku během exacerbace chronické bronchitidy je indikována antibiotická terapie. Doporučení drogy závisí na typu patogenu.

Při dlouhém průběhu bronchiálních onemocnění jsou v akutní fázi hnisavé bronchitidy předepsány antibiotika a kombinované léky. Léčba antibiotiky probíhá po dobu 7 až 10 dnů. Při prodlouženém období exacerbace se průběh zvyšuje na 0,5 měsíce.

Seznam tabletovaných léků používaných k léčbě bronchitidy:

 • Amoxiclav.
 • Ceftriaxon.
 • Spiramycin.
 • Sumamed.
 • Ciprofloxacin.
 • Amikacin.
 • Gentamicin.

trusted-source[14], [15], [16]

Hořící tablety v průduškách

Mokrý kašel je doprovázen hlenem, který je lepší se zbavit. Takový kašel se zastaví po uvolnění celého sputa.

Aplikováno během léčby produkčního kašle po expektorantních tabletách s bronchitidou:

 • ACC (acetylcystein).
 • Bromhexidin.
 • Flavamed.
 • Mukulin

trusted-source[17], [18]

Tablety pro obstrukční bronchus

Obstrukční bronchitida je onemocnění bronchiálního stromu způsobené zánětlivými procesy. V této situaci se hromadí sputa a nenajde výstupní otvor. Pacienti neustále kašli.

Rozdělují akutní a chronické formy onemocnění. Akutní obstrukční bronchitida je typická pro dětství. Hlavní příčiny: akutní respirační virové infekce, chřipka; adeno- a rhinoviry; RSV infekce.

Chronická bronchitida postihuje dospělou populaci planety, často starší. Příčiny: kouření, dědičně-genetická patologie, nepříznivé podmínky prostředí, práce ve škodlivém průmyslu (kovoobrábění, uhelné doly atd.).

Léčba obstrukční bronchitidy je zaměřena na odstranění bronchiálního spasmu, snížení viskozity a vylučování sputa.

Tablety pro obstrukční bronchiální:

 • Bronchodilatátory - holinoblokatory; xanthiny; beta-adrenomimetika.
 • Přípravky obsahující hormony (prednisolon);
 • Hlenu snižující sputa - ambroxol; acetylcystein; bromhexinu.

Při léčbě obstrukční bronchitidy jsou ukázány antibiotika fluorochinolonové skupiny; makrolidy; aminopenicilinů, pokud je pozorována bakteriální infekce.

Pro úspěšnou léčbu chronické obstrukční bronchitidy musí pacient změnit svůj životní styl.

Efektivní tablety z bronchitidy

Výběr účinných tablet užívaných k léčbě bronchitidy závisí na povaze kašle. Kašel je produktivní nebo neproduktivní, vzniká jako příznak jiné choroby.

Identifikace a léčba příčiny kašle je klíčem k úspěšnému a rychlému zotavení.

Léčba různých typů kašle má své vlastní charakteristiky. Při léčbě suchého kašle se léky používají k zastavení reflexu kašle. Tyto léky jsou zakázány při léčbě mokrého kašle, který může způsobit zablokování průdušek průdušek.

Při výběru účinných tablet pro bronchitidu je nutné získat lékařskou konzultaci.

trusted-source[19], [20], [21]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Tablety z bronchitidy" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.