^

Zdraví

Tablety z osteochondrózy

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Osteochondróza by měla být vždy ošetřena komplexním způsobem, stejně jako po důkladném vyšetření pacienta vertebrologistou a neurológem. Neoddělujte léčbě této nemoci, protože může vyvolat vývoj závažných komplikací: bolesti hlavy a migrény, intervertebrální kýla, ischias a lumbago.

Indikace Tablety z osteochondrózy

Pokud máte pocit, že máte alespoň jeden ze symptomů degenerativních onemocnění disku (akutní bolesti v zádech a v oblasti hrudníku, závratě, necitlivost prstů, bolesti v oblasti krční části páteře), měli byste okamžitě požádat o pomoc odborníka. Pouze on může předepsat účinné pilulky pro osteochondrózu.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Farmakodynamika

Zvažte farmakodynamiku a farmakokinetiku tablet z osteochondrózy s příkladem populární drogy "Diclofenac".

Tento lék je antipyretický, protizánětlivý, analgetický účinek. Účinná látka diklofenaku sodného bez rozdílu inhibuje plyn cykloxinu, který narušuje metabolismus určitých kyselin, včetně kyseliny arachidonové. Díky tomu se množství prostaglandinů v místě zánětu významně snižuje.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9]

Farmakokinetika

Kompletní a rychlá absorpce léku, ale současným příjmem jídla se může zpomalit. Množství látky v plazmě závisí na dávce. Při opakovaném vstupu se farmakokinetické vlastnosti nemění.

Biologická dostupnost je 50%. U plazmatických proteinů se diklofenak sodný váže na 99%. Může také proniknout do synoviální tekutiny. Během prvního průchodu látky játry je vystaveno 50% metabolismu. Pokud je pacient diagnostikován jaterní nebo renální nedostatečnost, metabolity se vylučují spolu s žlučou. Penetruje do mateřského mléka.

trusted-source[10], [11], [12], [13]

Dávkování a aplikace

Samozřejmě jen s jednou pilulkou nemůžete tuto nemoc úplně vyléčit, ale jsou důležitou složkou komplexní terapie. Mezi hlavní lékařské metody boje proti osteochondróze lze izolovat léky s různými účinnými látkami, které pomáhají zlepšit krevní oběh, zmírnit spazmy ve svalech zad a snížit bolest:

 1. Analgetika nebo léky proti bolesti.
 2. Spazmolitiki.
 3. Přípravky s protizánětlivým účinkem.
 4. Preparáty pro křupavku.

V lékárnách najdete obrovské množství různých léků, ale které léky jsou lepší? Podívejme se na nejpopulárnější tablety z osteochondrózy:

 1. Protekon.
 2. Traumeel.
 3. Různé komplexy vitamínů.
 4. Kyselina nikotinová.

Protekon

Nesteroidní protizánětlivé léčivo, které se používá k léčbě a prevenci osteochondrózy. Léčivo obsahuje takové aktivní složky: glukosamin sulfát a chondroitin sulfát. Díky tomuto složení má toto činidlo regenerační účinek na chrupavčitou tkáň. To se liší v analgetickém a protizánětlivém účinku.

Standardní dávka pro dospělé pacienty: jedna tableta třikrát za 24 hodin. Léčba trvá tři měsíce, pokud lékař nepředepisuje další trvání léčby. Pokud je taková potřeba, můžete ji užívat v kombinaci s jinými analgetiky.

Pacienti s nesnášenlivostí ke složkám léku, fenylketonurie, tromboflebitidě, krvácivému nápoji jsou zakázáni. Nepoužívejte k léčbě těhotných žen nebo žen, které kojí dítě. Není předepsáno, jestliže byl pacient diagnostikován diabetes mellitus.

Proton je dobře snášen, ale někteří pacienti mohou mít alergické reakce, bolesti hlavy, ospalost, průjem, nevolnost.

trusted-source[26], [27]

Traumeel

Popular homeopatický lék, který je aktivně používá k léčbě zánětlivých onemocnění páteře, stejně jako jeho zranění. Tyto aktivní složky jsou v medicíně: offitsinalis měsíčku, arniky montana, Achilleio millefonium, vilínu virginiana, Aconitum napellus, Atropos belladonna gepar sulfuris, Merkurius sollyubilis, simfitum offitsinale, hamommila rekutita, Bellis perennis, Hypericum perforatum, Echinacea purpurea.

Standardní dávka pro léčbu osteochondrózy je jedna tableta třikrát za 24 hodin. Vezměte lék před jídlem (ne dříve než 15 minut). Tableta by neměla být spolknutá nebo žvýkaná, jen držte v ústech, dokud zcela nevyjde.

Pacienti s leukemií, tuberkulózou, intolerancí na laktózu a složky léku, roztroušenou sklerózou, AIDS, aby užívali drogu, jsou zakázané. Nemůže být používán k léčbě dětí mladších dvanácti let. Pro terapii těhotných žen je důležité nejdříve vyhledat lékaře.

Ve vzácných případech může droga způsobit alergické reakce, zvýšené slinění.

Vitamíny z osteochondrózy

Vitamíny jsou rozděleny do dvou velkých skupin:

 1. Rozpustné v tucích (vitamíny K, D, E, A).
 2. Ty, které se rozpouštějí ve vodě (vitamíny B a C).

Pacienti s osteochondrózou obvykle předepisují komplex komplexů vitamínů, které zlepšují stav pacienta a zvyšují účinnost terapie. Současně je však nejlepší věnovat pozornost vitamínům, které jsou zařazeny do skupiny B (B12, B1, B6). S jejich pomocí můžete snížit sílu bolesti, která se objeví v zadní části, a také snížit neurologické poruchy a poruchy trofických tkání.

Kromě vitamínů je při léčbě osteochondrózy také nutné užívat různé mikro- a makro prvky: zinek, draslík, fosfor, hořčík. Díky němu dochází k posílení kostní tkáně, zlepšuje se přívod krve do muskuloskeletálního systému a svalové kostry páteře. Obecně platí, že většina minerálních složek je součástí vitaminových komplexů. Nezapomeňte, že jsou zvoleni ošetřujícím lékařem na základě individuálních vlastností lidského těla. Nejoblíbenější komplexy vitamínů jsou:

 1. Duovit.
 2. Dodržujte.
 3. Vitrum
 4. Oligovit.
 5. Pentovit.
 6. Centrum.
 7. Decamevit.
 8. Unicab.
 9. Vápník D3-Nycomet.
 10. Supradin.

Léčba vitamíny trvá v průměru zhruba jeden měsíc, i když doktor může v případě potřeby prodloužit tento kurz. Můžete to opakovat za tři měsíce.

Kyselina nikotinová

Kyselina nikotinová se vztahuje na skupinu léčiv, která jsou deriváty vitamínů. Díky tomuto léku může pacient:

 1. Normalizovat metabolické procesy, posílit nervový systém.
 2. Zlepšete metabolismus lipidů a uhlohydrátů.
 3. Normalizujte dodávání krve v mozku.
 4. Rozšiřte krevní cévy, normalizujte vaskulární tón.
 5. Vyčistěte tělo otravy.

Kyselina nikotinová má poměrně široké využití v medicíně, ale nejčastěji je předepsána speciálně pro léčbu osteochondrózy páteře. Kyselina nikotinová se prodává v různých formách, ale nejoblíbenější jsou přesně tablety.

Doporučuje se pít kyselinu nikotinovou v případě osteochondrózy a předcházet této chorobě nejméně dvakrát ročně (na jaře a na podzim). Dávka léku může být odlišná (záleží na závažnosti onemocnění a stavu pacienta), ale obvykle pacienti pít jednu až dvě tablety třikrát za 24 hodin. Pokud máte zvýšenou kyselost žaludku, tablety je třeba užívat po jídle. Doporučujeme pití s vodou nebo mlékem.

trusted-source[28], [29], [30], [31], [32],

Tablety ze závratů s osteochondrózou

Nejčastěji dochází k závratě při osteochondróze po spánku. Zvlášť pokud pacient spí na polštáři, který je příliš vysoký, nakloní nebo otočí hlavu ostře. Závratě je často vyvolán, pokud se pacient otočí hlavou v různých směrech. Může trvat několik minut nebo dokonce hodiny. Důvodem je to, že u pacientů s osteochondrózou jsou tepny stlačeny obratlími.

Existuje mnoho metod léčby závratě při osteochondróze, jsou komplexní. Nejčastěji lékaři předepisují řadu chondroprotektorů, které pomáhají obnovit chrupavku. Často komplex obsahuje vazodilatátory, které pomáhají zmírnit závratě a bolesti hlavy, které je často doprovázejí.

Často specialisté předepisují léky, které pomáhají vylepšit vestibulární aparát a mikrocirkulaci krve, protizánětlivé léky ke zmírnění zánětlivého a edémuózního procesu mezi vertebrálními kotouči.

Trental

Angioprotector, který pomáhá zlepšit mikrocirkulaci krve a zvyšuje elasticitu červených krvinek. To je často používáno pro závratě u pacientů s osteochondrózou.

Dávka, stejně jako doba trvání léčby, stanoví ošetřující lékař. U pacientů s akutním infarktem myokardu, hemoragické mrtvice, závažné krvácení, retinální krvácení, arytmií, aterosklerózy a nesnášenlivost složek léčiva používat, je zakázáno. Kojení během léčby by mělo být přerušeno.

V některých případech, léky mohou způsobit návaly horka kůže na obličeji, ospalost nebo spánku ztrátu, lámání nehtů, ztráta chuti k jídlu, cholestatické hepatitidy, skotom, tachykardie, gipofirbinogenemiyu, alergie.

Aktovegin

Přípravek, který pomáhá aktivovat metabolismus v tkáních, zlepšuje trofické účinky, stimuluje regenerační proces. Léčivo obsahuje hemoderivát deproteinizovaný aktivní složkou z telecí krve. Díky tomu pomáhá přípravu k posilování oxidačních procesů, zlepšuje spotřebu kyslíku.

Standardní dávka je jedna až dvě tablety třikrát za 24 hodin. Před jídlem vypijte lék. Pijte spousty tekutin. Kurz trvá čtyři až šest týdnů.

Pacienti se srdečním selháním, anurií, oligurií, plicním edémem a hyperhydratací by měli být užíváni s opatrností. Je zakázáno používat s netolerancí protidrogové složky. Léčba těhotných žen by se měla konzultovat s odborníkem.

Ve vzácných případech může užívání léku vést k horečce, edému, kopřivkám.

trusted-source[33], [34]

Tablety s bolestem hlavy s osteochondrózou

Bolest hlavy s osteochondrózou se projevuje velmi často a může mít jinou intenzitu: od nevýznamné až po nesnesitelné. Objevuje se to kvůli stlačování tepen, které procházejí podél páteře, kostí vyrůstá. Bolest praskaje, může se stát silnější, pokud pacient posouvá hlavu nebo dělá pohyby oka. Pacient může mít nevolnost, stejně jako zvracení, slabost v celém těle.

Analgetika se nemohou vyrovnat s bolesti hlavy s osteochondrózou. Proto lékaři doporučují konzumovat tablety, které ovlivňují příznaky osteochondrózy. Kvůli závažným záchvatům byly bolesti hlavy u pacientů s osteochondrózou nazývány "cervikální migrénou". Velmi dobrý lék na bolesti hlavy s osteochondrózou jsou různé masti na oteplování.

Protizánětlivé pilulky pro osteochondrózu

Protizánětlivé tablety hrají velmi důležitou roli při léčbě degenerativních onemocnění disk, jako je onemocnění doprovázeno zničením kostí a meziobratlových kloubů a vazů, který je doprovázen silným zánětem a edém tkáně.

Nesteroidní protizánětlivé léky působící na různé látky potlačují citlivost na bolest. Tato skupina léků nejen anestetizuje, ale také snižuje horečku, odstraňuje zánět a otoky.

Mezi nejoblíbenější protizánětlivé tablety z osteochondrózy patří:

 1. Diklofenak.
 2. Voltaren.
 3. Aspirin.
 4. Butadion.
 5. Indometacin.
 6. Nimesulid.
 7. Ketoprofen.

trusted-source[35], [36], [37], [38], [39], [40]

Diklofenak

Populární nesteroidní protizánětlivé léčivo, ve které se nachází účinná látka diclofenak sodný. To se liší nejen protizánětlivým účinkem, ale také zmírňuje bolest a horečku.

Dávkování je předepsáno ošetřujícím lékařem, ale dospělí pacienti obvykle užívají 25-50 mg dvakrát až třikrát za 24 hodin. Tablety nelze žvýkat a užívat při jídle. Po dosažení terapeutického účinku by měla být dávka postupně snížena. Udržovací dávka je 50 mg za 24 hodin.

Pacienti s vysokým rizikem žaludečního krvácení, eroze a vředy, aspirin astma, poruchy krvetvorby, hemofilie, nesnášenlivost k léku diclofenac nápoj je zakázáno. Při léčbě těhotných žen, dětí (do šesti let) se ženy, které kojí dítě, nepoužívají. Pokud má pacient anemii, městnavé srdeční selhání, bronchiální astma, užívejte drogu velmi opatrně.

V některých případech příjem může způsobit bolesti břicha, průjem, zácpa, žloutenka, zvracení, jaterní nekróza, hepatitida, zánět tlustého střeva, snížení chuti k jídlu, cirhóza, bolesti hlavy, ospalost, podráždění, pocit strachu, hučení v uších, diplopie, skotom.

trusted-source[41], [42], [43], [44], [45], [46], [47], [48]

Voltaren

Nesteroidní protizánětlivé léky na bázi sodné soli diklofenaku. To se liší v protizánětlivém, antipyretickém a analgetickém účinku.

Dávkování je individuální, ale lékaři doporučují užívat minimálně účinnou dávku. Standardní dávka je 100-150 mg za 24 hodin. Tablety by měly být spolknuty a opláchnuty dostatečným množstvím tekutiny. Pacienti s žaludečních vředů, zánětlivé onemocnění střev, astma, onemocnění ledvin nebo selhání jater, koronárního bypassu, intolerance znamená brát diklofenak je zakázáno. Není určena k léčbě těhotných žen.

V některých případech je recepce mohou být doprovázeny nevolností, bolestí v břiše, kolitida, zánět žaludku, závratě, dvojité vidění, bolesti hlavy, křeče, alergie.

Aspirin

Populární lék, který je užíván s osteochondrózou ke zmírnění zánětu. Tento přípravek obsahuje kyselinu acetylsalicylovou. To se liší antipyretickým analgetickým účinkem. Inhibuje enzymy cyklooxygenázy, které se účastní syntézy protaglandinů.

Tuto drogu můžete vzít od patnácti let. Standardní dávka je 0,5-1 g současně. Mezi přijetím je nutné provést intervaly čtyř hodin. Za den nemůžete vypít více než šest tablet. Je zapotřebí užívat tablety s dostatečným množstvím tekutiny během příjmu. Užívání drogy se nedoporučuje déle než sedm dní.

Pacienti se žaludečním vředem, hemoragickou diatézí, bronchiálním astmatem, nesnášenlivostí komponentů léku k jeho užívání jsou zakázány. Neužívejte s methotrexátem. Nedoporučuje se jmenovat těhotné ženy (zejména v prvním a třetím trimestru těhotenství).

V některých případech může dojít po podání léku, nevolnosti, průjem, bolesti hlavy, zvýšený tlak, závratě a alergie.

trusted-source[49], [50], [51], [52], [53], [54], [55]

Butadion

Populární protizánětlivé léky na bázi fenylbutazonu. Pomáhá odstranit otok, zánět, snížit teplo a bolest. To také přichází v podobě masti.

Doporučujeme dávku 0,2-0,4 g třikrát až čtyřikrát za 24 hodin během jídla. Lze jej užívat k léčbě malých dětí, ale pouze po jmenování ošetřujícího lékaře. Léčba trvá dva až pět týdnů, ale v případě potřeby může být prodloužena.

Pacienti s žaludečními vředy, deprese kostní dřeně, plicní nebo srdeční selhání, hypertenze, hemofilie, antikoagulační, stomatitida, cukrovka, intolerance k drogové aspirinu a řadu komponent léku nemůže vzít. Nedoporučuje se užívat k léčbě těhotných žen a během laktace.

Může způsobit poruchy trávení, podráždění žaludku, nevolnost, průjem, pálení žáhy, glositida, bolesti hlavy, tachykardie, leukopenie, křeče v břiše, děložní krvácení.

trusted-source[56], [57]

Indometacin

Protizánětlivé léky na bázi derivátu kyseliny indoleoctové. Snižuje agregaci krevních destiček. To se liší v analgetickém, protizánětlivém, antipyretickém účinku.

Dávka je přiřazena individuálně v závislosti na závažnosti onemocnění a stavu pacienta. Standardní dávka pro léčbu dospělých je 25 mg dvakrát až třikrát za 24 hodin. Pokud klinický účinek není dosažen, můžete zvýšit dávku na 50 mg.

Pacienti se žaludečními vředy, poruchou funkce ledvin a jater, srdečním selháním, pankreatitidou, nesnášenlivostí k léčebným složkám je zakázáno užívat. Není určena k léčbě dětí mladších 14 let a těhotných žen.

V některých případech mohou přijímací prostředky mohou způsobit nechutenství, bolesti břicha, stomatitida, bolest hlavy, závratě, křeče, tachykardie, alergie, leukopenie, diplopie, hyperglykémie.

Nimesulid

Protizánětlivé léky, které je selektivní inhibitor COX-2 založený na nimesulidu. To se liší antipyretickým, antiagregačním a antipyretickým účinkem.

Dávkování je individuální a je předepsáno ošetřujícím lékařem. Standardní dávka je 100 mg léku dvakrát za 24 hodin. Pít po jídle. Pacienti s astmatem, žaludeční vřed, krvácení do žaludku, Crohnova nemoc, hemofilie, srdeční selhání, selhání ledvin, hyperglykémie, netolerance vzít lék nimesulid je zakázáno. Není předepsán k léčbě degenerativních onemocnění disku těhotným ženám, ženám, které nakrmit dítě mateřským mlékem, narkomani a lidé, kteří trpí alkoholismem.

Během příjmu léku se může projevit tyto nepříjemné příznaky a onemocnění: anafilaktornaya reakce, nervozita, bolesti hlavy, Reye syndrom, alergie, dysurie, oligurie, průjem, hepatitida, zácpa, nevolnost, dušnost, hypertenze.

Ketoprofen

Protizánětlivé léky na bázi derivátu kyseliny propionové. Má výrazný analgetický účinek, má antipyretický a protizánětlivý účinek.

Dávkování je stanoveno pro každého pacienta individuálně, protože závisí na závažnosti jeho stavu. Standardní denní dávka je 300 mg, která se musí vypít dvakrát až třikrát.

Pacienti se žaludečním vředem, onemocněním ledvin a jater, aspirainovou triadou, intolerancí na salicyláty a ketoprofenem nelze použít. Nedoporučuje se užívat těhotné ženy, děti do patnácti let.

U některých pacientů tento lék způsoboval nevolnost, anorexii, zvracení, průjem, bolesti hlavy, tinnitus, bronchospazmus a poškozené funkce ledvin.

Tablety z bolesti s osteochondrózou

Zlepšení stavu pacienta, který je nemocný při osteochondróze, je velmi obtížný jakoukoli metodou. Farmakologická činidla však hrají nejdůležitější roli v jakékoli terapii.

Díky léčbě léky se můžete vyrovnat s téměř všemi problémy, ke kterým dochází při osteochondróze:

 1. Odstraňte silnou bolest.
 2. Relaxujte svaly.
 3. Odstraňte zánět.
 4. Obnovte chrupavku.
 5. Zlepšete krevní oběh.

Mezi tabletami, které jsou užívány s osteochondrózou, je důležité místo obsazeno léky proti bolesti. V případech, kdy bolest není příliš silný, může odstranit i normální Analgin, ale lékaři obvykle předepisují léky pacientům závažnějším: Deksalgin, ketorolak-, Renalgan, Nise, Ketanov.

Ale stojí za to pochopit, že anestetika neovlivňují patologický proces. Mohou pouze zmírnit napětí ve svalech, zlepšit aktivitu, normalizovat spánek a emocionální stav pacienta. K odstranění nejen bolesti, ale také zánětu je nutné užívat nesteroidní protizánětlivé léky.

Přátelé

Protizánětlivé léky založené na nimesulidu. Odstraní edém, bolest, horečku.

Standardní dávka je 100 mg dvakrát za 24 hodin. Nepřekračujte maximální dávku nastavenou na 400 mg. Pilulky k pití po jídle. Pacienti se žaludečním vředem, aspirinovou triadou, jaterním onemocněním, renální insuficiencí, dermatózou, nesnášenlivostí komponentů léku, které je užívají, jsou zakázány. Nedoporučuje se těhotným ženám a těm, kteří kojí.

V některých případech může užívání Naise vést k nevolnosti, zvracení, průjem, závratě, bolesti hlavy, alergii, hematurie, trombocytopenii.

Analgin

Populární analgetikum, ve které je účinná složka - derivát pyrazolonu. To se liší v protizánětlivém, antipyretickém, analgetickém účinku.

250 až 500 mg se užívá dvakrát až třikrát za 24 hodin. Nepřekračujte maximální předepsanou dávku - 1 g. U dětí je nutné jmenovat lékaře, protože dávka se stanoví individuálně.

Pacienti s poruchami jater a ledvin, nedostatek glukózy, krevní onemocnění, nesnášenlivost hlavních složek drogy k jeho užívání je zakázána. Může vyvolat alergické reakce, leukopenii, agranulocytózu.

trusted-source[58], [59], [60]

Ketanov

Nesteroidní protizánětlivé léčivo odvozené z kyseliny pyrrolizin-karboxylové. Má výrazný analgetický účinek. Odstraňuje také zánět, horečku a otok.

Standardní dávka je 10 mg každé čtyři až šest hodin. Je-li to nutné, může se zvýšit na 20 mg třikrát až čtyřikrát za 24 hodin. Pacienti s žaludečními vředy, traumatické mozkové krvácení, onemocnění ledvin, bronchiální astma, polypy, angioedém, intolerance znamená, že nemůže přijmout komponenty. Nedoporučuje se užívat k léčbě těhotných žen, pacientů během laktace, dětí mladších šestnácti let.

V některých případech je recepce Ketanova může vést k nepříjemným symptomů a nemocí: úzkosti, parestézie, euforie, závratě, nevolnost, bradykardie, synkopa, záchvaty astmatu, anémie, oligurii, hematurie, alergie, horečka.

Tablety, relaxační svaly s osteochondrózou

Jedním z příznaků osteochondrózy je vzhled napětí ve svalech v celém těle. To je důvod, proč svalové relaxanci jsou velmi populární léky v komplexní terapii této nemoci.

Všechny lze rozdělit do dvou velkých skupin:

 1. Prostředky, které působí periferně.
 2. Prostředky, které ovlivňují centrálně - mají účinek na centrální nervový systém.

Je vhodné si uvědomit, že tyto léky sami nemají terapeutický účinek, ale vzhledem k tomu, že svaly se uvolňují, může pacient zlepšit svůj stav. V žádném případě nemohou být používány samostatně. Pamatujte si, že svalové relaxancie jsou předepsány pouze odborníkem.

Mezi nejoblíbenější léky v této skupině patří:

 1. Baclofen.
 2. Cyclobenzaprin.
 3. Midocalm.

Baclofen

Oblíbený centrální svalový relaxant založený na baclofenu. Pomáhá eliminovat svalové křeče. Má také malý analgetický účinek.

Standardní dávka je 5 mg třikrát za 24 hodin. Tablety na pití se doporučují pouze během jídla, které jsou stlačené dostatečným množstvím tekutiny. Každý třetí den se dávka zvyšuje o 5 mg, dokud pacient nemá pozitivní klinický účinek. Nepřekračujte maximální povolenou dávku - 100 mg.

Pacienti s nesnášenlivostí k hlavní složce léku, epilepsie k užívání léku je zakázána. Nepoužívejte k léčbě kojících žen a těhotných žen. Nežádoucí účinky se vyskytují u všech pacientů, takže tyto pilulky je možné užívat pouze pod přísným dozorem ošetřujícího lékaře a na jeho doporučení.

trusted-source[61], [62], [63], [64], [65], [66]

Cyclobenzaprin

Oblíbený svalový relaxant s centrálním účinkem, ve kterém se nachází aktivní složka cyklobenzaprinu. Má snadný analgetický účinek.

Standardní dávka pro léčbu dospělých pacientů je 20-40 mg dvakrát až čtyřikrát za 24 hodin. Nepřekračujte maximální přípustnou dávku - 60 mg.

Pacienti s nesnášenlivostí proti složkám léku, kteří je užívají, jsou zakázáni. Nepoužívá se k léčbě těhotných žen a během laktace. Nežádoucí účinky z užívání tohoto léku jsou velmi často: alergie, hyperemie, vyrážka, poruchy močení.

trusted-source[67], [68], [69], [70], [71], [72]

Midocalm

Miorelaxant založený na tolperison-hydrochloridu, který působí na centrální nervový systém. Rozlišuje se lokálně anestetikum, stabilizující membránu.

Standardní dávka pro léčbu dospělých pacientů (ve věku od čtrnácti let) je 50 mg dvakrát až třikrát za 24 hodin. Dávka se postupně zvyšuje na 150 mg dvakrát až třikrát za 24 hodin. Pro léčení dětí dávku stanoví ošetřující lékař. Tablety se užívají perorálně stlačením velkého množství tekutiny.

Pacienti s myasthenia gravis, nesnášenlivost komponentů léku, která se užívají, je zakázána. Nedoporučuje se užívat k léčbě v raném věku (až do tří let) těhotných žen během laktace. Může způsobit arteriální hypotenzi, svalovou slabost, bolesti hlavy, alergie, nauzeu, bronchospazmus.

Používejte Tablety z osteochondrózy během těhotenství

Osteochondróza je jednou z těch závažných onemocnění, která musí být nutně vyléčena před začátkem těhotenství. Ale i u dokonale zdravých žen během těhotenství může dojít k osteochondróze krční páteře. Tablety, které úspěšně léčí jakoukoli osteochondrózu, jsou pro léčbu těhotných žen zcela kontraindikovány. To lze vysvětlit skutečností, že negativně ovlivňují vývoj plodu a stav samotného pacienta.

To je důvod, proč, pokud žena má příznaky osteochondrózy během těhotenství, jsou předepsány různé prostředky bez léku.

Kontraindikace

 1. Myasthenie.
 2. Vřed v žaludku.
 3. Krvácení do žaludku.
 4. Srdeční selhání.
 5. Onemocnění jater a ledvin.
 6. Bronchiální astma.
 7. Nedostatek glukózy.
 8. Aspirinová triáda.
 9. Ateroskleróza.
 10. Arytmie.
 11. Nesnášenlivost součástí.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19], [20]

Vedlejší efekty Tablety z osteochondrózy

 1. Alergie.
 2. Tachykardie.
 3. Bradykardie.
 4. Závratě.
 5. Bolení hlavy.
 6. Nevolnost a zvracení.
 7. Průjem nebo zácpa.
 8. Svalová slabost.
 9. Oligurie.
 10. Anémie.
 11. Anorexie.

trusted-source[21], [22], [23], [24], [25]

Podmínky skladování

Musí být uložena na tmavém místě, od malých dětí. Je důležité, aby teplota vzduchu nepřekročila +25 stupňů.

trusted-source[73], [74], [75], [76], [77]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti je zpravidla až tři roky. Přesné datum vypršení lze nalézt v pokynech nebo v přípravném balení.

trusted-source[78], [79]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Tablety z osteochondrózy" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.