^

Zdraví

Tablety z úzkosti

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Stres v moderním světě není tak vzácný. Navzdory skutečnosti, že počet lidí s duševními poruchami neustále roste, málo lidí hledá kvalifikovanou pomoc. Ti, kteří se stále rozhodli navštívit odborníka, nejčastěji obdrží od něj doporučení, aby podstoupili léčbu se speciálními tabletami z úzkosti.

Indikace Tablety z úzkosti

V jakých případech stojí za návštěvu lékaře, aby napsal účinný lék na stres a nervové napětí?

 1. Osoba se stává podrážděnější.
 2. Často existuje nerozumná úzkost.
 3. Lidé během úzkosti, zvláště ženy, často plakat.
 4. Člověk cítí stálé napětí.
 5. Paměť je rozbitá a pozornost je omezena.
 6. Existuje obecná slabost, bolest hlavy, nevolnost.
 7. Může snížit nebo zvýšit tlak.
 8. V břiše jsou křeče.

Nezapomeňte, že je často nemožné vypořádat se s úzkostí a nervovým napětím. Proto je velmi důležité navštívit odborníka včas, který vypíše vhodné tablety.

trusted-source[1]

Formulář vydání

V lékárně dnes najdete obrovský sortiment různých léků, které se používají k úlevě od stresu a úzkosti. Nejpopulárnější z nich jsou následující:

 1. Adepres.
 2. Alzolam.
 3. Amitriptylinu.
 4. Upřímně.
 5. Diazepam.
 6. Karbamazepin.
 7. Quatrex.
 8. Ksanaks.
 9. Lerivon.
 10. Lorafen.
 11. Lorazepam.
 12. Nitrazepam.
 13. Nozepam.
 14. Paxil.
 15. Plissil.
 16. Reksetin.
 17. Relanium.
 18. Rudotel.
 19. Seduksen.
 20. Násilí.
 21. Sonapax.
 22. Sly.
 23. Chlorprotixen.
 24. Flupentixol.
 25. Phenazepam.
 26. Elivel.
 27. Escitalopram.

Jak můžete vidět, efektivní a účinné tablety z úzkosti dnes jsou uvolněny velké množství. Můžete je však užívat až po doporučení odborníka, takže nejprve navštivte lékaře.

trusted-source[2], [3], [4], [5], [6]

Adepres

Antidepresivní a psychoanaleptické. Léčivo je založeno na účinné látce hemihydrát hydrochloridu paroxetinu. Je účinným léčivem při léčbě různých nervových poruch, neboť inhibuje zpětné vychytávání serotoninu v mozku.

Tablety Adepress se užívají v dávce jedné tablety ráno. Pijte výrobek doporučeným velkým množstvím vody. V prvních dvou až třech týdnech léčby dávka zvolí lékař podle klinického obrazu a později jej lze upravit. Odmítnutí tablet by mělo projít hladce.

Přípravek Adepress se nedoporučuje, pokud byl pacient diagnostikován s nestabilní epilepsií, alergií na paroxetin. Tablety na pití během těhotenství a během kojení jsou zakázány. Neměl by být užíván společně s inhibitory MAO a také během dvou týdnů po jejich odmítnutí.

Když předávkování u pacienta rozšiřuje žáky, dochází k nevolnosti, bolesti hlavy, změnám tlaku, tachykardii a nedobrovolným svalovým kontrakcím. Léčba je symptomatická, často za použití výplachu žaludku, přičemž je aktivní uhlí.

Přijímací Adepressa může způsobit vývoj ospalost, myastenie, myalgie, myoklonus, mydriáza, parestézie, serotoninový syndrom, retence moči, nevolnost, bolesti hlavy, ortostatická hypotenze, alergie.

trusted-source[7]

Alzolam

Psycholeptický trankvilizér. Léčivo založené na aktivní složce alprazolamu. To se liší centrální miorelaxací, anxiolytickým a antikonvulzivním účinkem. Inhibuje činnost centrálního nervového systému a také stimuluje benzodiazepinové receptory.

Můžete vypít "Alzolam" bez ohledu na jídlo. Standardní dávka je jedna tableta dvakrát až třikrát za 24 hodin. Doporučuje se, pokud je to možné, použít minimální přijatelnou dávku. U starších lidí se dávka mění podle stavu pacienta.

„Alzolam“ se nebere v případě, že byl diagnostikován pacient: šoku, myasthenia gravis, glaukomu s uzavřeným úhlem, otravy alkoholu nebo drog, myšlenky na sebevraždu, závažné onemocnění plic ve formě spánkové apnoe, akutní nebo chronická jater a onemocnění ledvin. Během těhotenství a během kojení dítěte by neměl být užíván.

Předávkování probíhá při současném užívání 500-600 mg léku. V tomto případě se pacient projevuje: zmatenost, ospalost, třes, nystagmus, dušnost, bradykardie. Terapie je symptomatická.

Příjem tablety může vést k bolesti hlavy, zmatenost, euforie, slabost ve svalech, agranulocytózy, paradoxní reakce, anémie, neutropenie, sucho v ústech, inkontinence moči, bolestivé menstruace, alergie, diplopie.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12]

Amitriptylin

Psychoanaleptický a antidepresivum. Léčivo založené na aktivní složce hydrochloridu amitriptylínu. Jedná se o tricyklický antidepresivum, které je klasifikováno jako neselektivní skupina inhibitorů.

Dávka při prvním podání je 25 mg léku třikrát za 24 hodin. Postupně se zvyšuje na 50 mg léku. Maximální denní dávka je 200 mg. Po dvou až čtyřech týdnech dochází k perzistujícímu antidepresivnímu účinku, po kterém se dávka postupně snižuje.

„Amitriptylin“ Tablety jsou zakázány v případě, že pacient byl diagnostikován: nesprávná operace jater, hypertenze, močového měchýře atonie, infarkt myokardu, pylorostenóza, srdeční selhání, alergie na amitriptylin hydrochlorid. Neberte těhotné ženy a ty, které kojené dítě krmí mateřským mlékem.

Pokud je lék předávkovaný, může se stát, že se ospalost, útlak vědomí, dezorientace, horečka, zvracení, deprese dýchacích cest, dysartrie, halucinace. Při léčbě se používá výplach žaludku, přičemž se tablety zastaví.

Použití tohoto léku může způsobit, že některé nežádoucí účinky: třes, závratě, bolesti hlavy, hučení v uších, ataxie, arytmie, anorexie, chuťové změny, zvracení, nevolnost, pálení žáhy, je gastralgie, fotosenzitivní, trombocytopenie, leukopenie, alergie, agranulocytóza.

trusted-source[13], [14], [15], [16]

Upřímně

Tranquilizer, psycholeptický. Léčivo založené na aktivní složce morfolinoethylthioethoxybenzimidazoldihydrochloridu. Má anxiolytický účinek, ale nemá svalově relaxační vlastnosti.

Užívání tablet "Afobazol" se doporučuje po jídle, stlačené dostatečným množstvím tekutiny. V určitém okamžiku nemůžete užít více než 10 mg léku. Denní dávka je 30 mg (třikrát). Terapie trvá až čtyři týdny. Při pomalém vzhledu pozitivního výsledku lze prodloužit trvání a dávkování.

Nedoporučuje se používat přípravek Afobazol k léčbě pacientů mladších 18 let, těhotných žen a kojících žen. Je zakázáno diagnostikovat alergie na hlavní složku léku.

Předávkování tablety je možné pouze při velmi velké změně dávkování na větší stranu. V tomto případě může být vyvinut sedativní efekt, který se léčí podáváním 20% kofein-benzoátu sodného. Příjem přípravku "Afobazol" může vést k rozvoji alergií.

trusted-source[17], [18]

Diazepam

Tranquilizer, psycholeptický. Léčivo založené na účinné látce diazepamu. To se liší sedativním, anxiolytickým, centrálním miorelaksiruyuschim a antikonvulsivním účinkem.

Standardní dávka tohoto léku je následující: 500 μg - 60 mg léku denně. V tomto případě je frekvence příjmu a přípustná jednorázová dávka stanovena individuálně ošetřujícím lékařem.

Diazepam tablety nesmí být konzumovány, pokud byl pacient diagnostikován s drogovou nebo alkoholovou závislostí, hyperkapnie, myasthenia gravis, alergie na diazepam.

Léčba může způsobit závratě, ospalost, depresi, diplopii, agitovanost, halucinace, nevolnost, zácpa, bolesti hlavy, močová inkontinence, deprese tlaku, alergie.

trusted-source[19], [20], [21]

Karbamazepin

Antiepileptické léčivo s antikonvulzivním účinkem. Léčivo založené na aktivní složce karbamazepinu.

Tablety na pití se doporučují s velkým množstvím tekutin, bez ohledu na příjem potravy. Dávkování je 400-1600 mg léčiva, rozděleno dvakrát až třikrát. V případě nutnosti může ošetřující lékař dávku zvýšit. Ukončení přijímání nemůže být náhlé.

U pacientů, kteří byli diagnostikováni s poruchou jater, AV blokádou, nízkým počtem krevních destiček nebo počtem bílých krvinek, se nedoporučuje podávat karbamazepin. Nepoužívejte k léčbě ve stáří, během laktace a těhotenství.

Při předávkování, pacient má tyto příznaky: tachykardie, změny tlaku, otok plic, křeče, neklid, zmatenost, dysartrie, myoklonus, zvracení, anurie, oligurie, hyperglykémie. Pro léčbu přestat užívat lék a opláchnout žaludek.

Vstupné Karmabazepina může vést k mnoha vedlejšími účinky: ataxie, závratě, ospalost, dvojité vidění, bolesti hlavy, alergie, halucinace, fotosenzitivita, leukocytóza, pancytopenie, retikulocytóza, průjem, zácpa, nevolnost, bolest kloubů.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26], [27], [28]

Quatrex

Psychostimulant. Léčivo založené na účinné látce Phenibutum. Vyznačuje se uklidňujícím účinkem, pomáhá stimulovat učení a paměť, zlepšuje pracovní kapacitu, pomáhá eliminovat úzkost a stres. Vzhledem k příjmu tohoto léčiva zlepšuje pacient spánek, bolesti hlavy a další příznaky nervových poruch.

Doporučuje se pít tablety "Quattrex" před jídlem. Standardní dávka pro dospělé pacienty činí 250-500 mg činidla (rozdělené třikrát). Léčba trvá až šest týdnů. Snad kombinace drogy s jinými prostředky psychotropního účinku.

Při různých patologických stavech žaludku a střev byste měli pečlivě užívat tablety. Nepoužívejte alergie na Phenibutum, nesprávné fungování ledvin. Je zakázáno užívat děti, které jsou mladší než 11 let, těhotné a kojící matky.

V prvních dnech užívání tablety může přípravek Quattrex způsobit ospalost, extrémní únavu, nevolnost, bolesti hlavy a závratě.

Ksanaks

Tranquilizer, psycholeptický. Léčivo založené na aktivní složce alprazolamu. Rozlišuje se sedativním, anxiolytickým, antikonvulzivním, hypnotickým účinkem.

Dávka léčiva je individuální, ale je třeba, pokud je to možné, užívat minimálně účinné dávky. Při léčbě může ošetřující lékař upravit příjem tablet. Pokud potřebujete zvýšit dávku, provede se to nejprve večer a pak ráno. Standardní počáteční dávka je 250-500 mg za 24 hodin. Droga se postupně stáhne.

Pokud byl pacientovi diagnostikována myasthenia gravis, šok, akutní otravu alkoholem, onemocnění dýchacího systému, deprese, alergie na alprazolam - pak tablety Xanax nejsou povoleny. Neužívejte během těhotenství a kojení.

Xanax tablety může způsobit vývoj závratě, bolesti hlavy, deprese, euforie, deprese nálady, myasthenia gravis, halucinace, úzkost, sucho v ústech, průjem, leukopenie, agranulocytóza, bolestivé menstruace, tachykardie, alergie.

Lerivon

Antidepresivum, psycholeptické. Léčivo založené na účinné látce mianserin-hydrochlorid. Používá se k léčbě poruch spánku, které jsou spojeny s depresí. Tablety jsou obvykle tolerovány i staršími pacienty.

Droga je polknutá, vytlačená dostatečným množstvím tekutiny, nekouří. Ošetřující lékař individuálně určuje dávku přípravku Lerivon v každém případě. Standardní počáteční dávka je však 30 mg léku. Postupně se dávka zvyšuje. Děti do 18 let nemohou vstoupit.

U pacientů, u kterých byla diagnostikována: mánie, alergie na mianserin, onemocnění jater, lék se nedoporučuje.

I při závažném předávkování pacienti pouze zvyšují sedativní účinek léku. Pro terapii se používá výplach žaludku.

Recepce Lerivona může způsobit: hypotenzi, žloutenku, artralgii, granulocytopenií, srdeční a cévní onemocnění, exantém, otoky, alergie.

Lorafen

Tranquilizer, psycholeptický. Léčivo založené na účinné látce lorazepamu. To se liší u sedativního, anxiolytického, hypnotického, antiemetického, antikonvulzního účinku.

Dávkovací tablety "Lorafen" stanoví ošetřující lékař. Standardní dávka pro léčbu úzkosti je až 2 mg léčiva (rozdělené až třikrát). U starších pacientů je dávka snížena o polovinu.

Je zakázáno užívat přípravek Laurafen, pokud byli diagnostikováni dříve: glaukom s uzavřeným úhlem, poruchy dýchacího systému, duševní poruchy, alergie na lorazepam, myasthenia gravis. Nedoporučuje se tablety pro těhotné ženy a kojící matky.

Předávkování drogy může způsobit porušení pigmentace, ospalosti, zmatenosti. Zachyťte symptomaticky.

Příjem tablet Laurafenu může způsobit vývoj: zvracení, nevolnost, závratě, bolesti hlavy, zmatenost, poruchy spánku, poruchy paměti, deprese, alergie.

Lorazepam

Prostředek pro úzkost, který se často používá k léčbě neuróz. Léčivo založené na účinné látce lorazepamu. Rozlišuje se antikonvulzivní, centrální miorelaxační, anxiolytický, hypnotický, antiemetický, sedativní účinek.

Pro léčbu lorazepamu se používá následující dávka: 2 mg léku (dospělí pacienti) třikrát každých 24 hodin. Je důležité pít jednu dávku dávky před spaním. Je třeba poznamenat, že dávkování může být podáno individuálně. Nesmí však překročit maximální stanovenou denní dávku - 10 mg léku. Ostré stažení lorazepamu může vést k nespavosti, třesu, záchvatům, zvýšené úzkosti, bolesti hlavy, bolesti svalů a vzrušení.

Pokud se onemocnění pacienta, jako glaukomu s uzavřeným úhlem, intoxikace alkoholem, myasthenia gravis, intoxikace dalšími psychotropními látkami, alergie na léčiva lorazepam příjem zakázáno. Lorazepam v tabletách není určen k léčbě těhotných žen, kojících matek, dětí mladších dvanácti let.

Lorazepam může vést k: velké únavě, ataxie, svalové slabosti, ztráta paměti, závratě, poruchy chuti k jídlu, nevolnost, zácpa, průjem a dysfagií alergií.

Nitrazepam

Spící droga. Drogy založené na aktivní složce nitrazepamu. To se liší anxiolytickou, hypnotickou, centrální miorelaksiruyuschim a antikonvulsivním účinkem.

Četnost a dávkování léku předepisuje pouze odborník. Denní dávka pro dospělé pacienty se může lišit: 2,5 mg až 25 mg. Pacienti, u kterých byla diagnostikována následující onemocnění: intoxikace alkoholem, akutní onemocnění dýchacích cest, temporální epilepsie, myasthenia gravis, glaukom s uzavíracím úhlem, vstup je zakázán.

Vstupné nitrazepama může způsobit vývoj: reakcí pomalé, konstantní únava, bolesti hlavy, amnézie, ataxie, svalová slabost, zmatenost, rozmazané vidění, průjem, vysoký krevní tlak, alergie.

Nozepam

Tranquilizer. Léčivo založené na aktivní složce oxazepamu. Rozlišuje se sedativním, anxiolytickým, antikonvulzivním účinkem.

Dávkování může být stanoveno pouze ošetřujícím lékařem. To se provádí individuálně a závisí na klinickém obrazu. Standardní denní dávka se může lišit: 10-120 mg léku. Doba trvání terapie je stanovena také odborníkem. Léčba by neměla být náhle zastavena.

Pacienti, kteří objevili otravou alkoholem, glaukomu s uzavřeným úhlem, myasthenia gravis, těžké deprese, onemocnění dýchacích cest, alergickou na oxazepam používat pilulku se nedoporučuje. Neužívejte těhotné, kojící matky a děti.

Tablety „Nozepam“ může způsobit vývoj: únava, ospalost, závratě, třes, deprese, ataxie, halucinace, neutropenie, leukopenie, anémie, retence moči, alergie, bolestivé menstruace, nevolnost, pálení žáhy.

Paxil

Psychoanaleptický, antidepresivum. Léčivo je založeno na účinné látce hemihydrát hydrochloridu paroxetinu. Tyto pilulky jsou často předepsány pro léčbu deprese, které jsou způsobeny nadměrnou úzkostí. V tomto případě je tato lék často předepsán v případě, že jiné fondy nepřinesly pozitivní výsledky.

K léčbě deprese a úzkostných tablet "Paxil" se užívají v denní dávce 20 mg léku. Pokud taková potřeba existuje, ošetřující lékař může každý týden dávku zvýšit o 10 mg. Nepřekračujte maximální denní dávku nastavenou na 50 mg.

Nedoporučuje se užívat přípravek Paxil spolu s thioridazinem, inhibitory MAO, pimozidem. Je zakázáno používat tyto pilulky k terapii dětí. Droga může způsobit vývoj: alergie, ztráta chuti k jídlu, hyponatremie, ospalost, zmatenost, výskyt halucinace, třes, bolest hlavy, mydriáza, sinusové tachykardie.

Plissil

Antidepresivum založené na aktivní látce paroxetin mesylát. Často se používá k léčbě deprese s nadměrnou úzkostí, stejně jako k dalším duševním poruchám.

Tablety "Plizil" by měly být opilé v dávce 20 mg léku denně. V případě potřeby může odborník dávku zvýšit každý týden o 10 mg, dokud nedosáhne 50 mg denně (co nejvyšší možný). Záleží na tom, jak pacient reaguje na nápravu.

Nedoporučuje se pít tyto tablety společně s inhibitory MAO, což je alergie na mesylát paroxetinu. Lék je také zakázán pro léčbu dětí (do 18 let), těhotných žen a kojících matek.

Při předávkování se může vyskytnout zvracení, zvracení, třes, agitovanost, bolesti hlavy, horečka. Léčba je symptomatická. Pliz pilulky mohou způsobit takové nepříjemné účinky: artralgie, nespavost, nervozita, myasthenia gravis, nepravidelnosti v urogenitální systém, ortostatická hypotenze, ekchymóza, alergická.

Reksetin

Antidepresivum na bázi aktivní složky hemihydrátu hydrochloridu paroxetinu. Aktivně se používá k léčbě úzkosti a deprese způsobené tím.

Tablety se užívají jednou za 24 hodin během jídla. Stejně jako u ostatních antidepresiv je třeba podávat přípravek Rexetin po dobu až tří týdnů, po níž ošetřující lékař může dávku změnit, aby získal pozitivní výsledek. Je třeba si uvědomit, že účinek přípravku Rexetin tablety nepřišel okamžitě.

Neužívejte tento léčivý přípravek s MAO inhibitory, s epilepsií, s léčbou dětí, těhotných žen a během laktace. Někdy Reksetin tablety může způsobit vývoj zácpa, snížená chuť k jídlu, ospalost, tachykardie, zvýšený nitrolební tlak, třes, mydriázu, průjem, bolesti hlavy, alergie.

Relanium

Antidepresivum založené na aktivní složce diazepamu. Inhibuje činnost centrálního nervového systému, takže je často předepisován na léčbu neurotické poruchy s úzkostí.

Dávkování přípravku Relanium je individuální, proto je stanoveno ošetřujícím lékařem. Lze užívat i pro léčení novorozenců (pouze roztok).

Existují případy předávkování, které vedou k ospalosti, paradoxní stimulaci, nystagmu, útlaku vědomí, sníženým reflexům, třesu, kolapsu, dysartrii. Stojí za to ošetřit pomocí mytí žaludku.

Pacienti, kteří byli diagnostikováni s myasthenia gravis v těžkou formou, glaukomu s uzavřeným úhlem, syndromu spánkové apnoe, onemocnění dýchacího ústrojí, intoxikace alkoholem nemůže být použit jako I tablet. Je také zakázáno používat ve věku do třiceti dnů, během laktace a těhotenství.

Příjem těchto tablet může vést k rozvoji tachykardie, leukopenie, agranulocytózy, hypersalivace, zácpy, alergií, dysmenorey.

Rudotel

Tahikulátor založený na aktivní složce diazepamu. Je charakterizován myorelaxizujícím, anxiolytickým, antikonvulzním účinkem.

Za prvé by měl být přípravek Rudothel opojen v dávce 5 mg léčiva (dělené dvakrát nebo třikrát). Postupně se denní dávka zvyšuje na 30 mg léku. Délku léčby stanoví ošetřující lékař.

Pacienti, u kterých byla diagnostikována myasthenia gravis, noční apnoe, akutní a chronické onemocnění ledvin, závislost (alkoholické, lékařské), alergie na diazepam, tablety jsou zakázány. Nepřiřazena dětem, těhotným a kojících matek.

Tablety přípravku Rudotel mohou způsobit některé nepříjemné příznaky: třes, zácpa, průjem, bolesti hlavy, alergie, snížená síla a libido, tachykardie, poruchy dýchání.

Seduksen

Tahikulátor založený na aktivní složce diazepamu. Má anxiolytický účinek. Má také centrální svalovou relaxační a antikonvulzivní účinek.

Abyste se vyhnuli vzniku nepříjemných komplikací, je třeba přísně dodržovat doporučení lékaře, že užíváte tablety přípravku Seduxen. Dávkování je stanoveno na základě klinického obrazu, ale nejdříve se postupně užívají minimální dávky, které se postupně zvyšují. Je třeba si uvědomit, že jedna dávka nesmí být vyšší než 10 mg léku.

Možné předávkování, které zahrnuje zvýšené deprese, ospalost, kóma. Terapie se skládá ze symptomatické léčby. Seduxen může způsobit některé nepříjemné příznaky: bolesti hlavy, závratě, ospalost, alergie, autonomní porucha, žloutenka, závislost.

Násilí

Antidepresivum založené na účinné látce diazepam. Pomáhá léčit duševní poruchy, schizofrenii, neurastenii, úzkost. Jedna tableta obsahuje 5 mg léku.

Doporučuje se zahájit léčbu užíváním 2,5-5 mg léku za 24 hodin. Dávkování se postupně zvyšuje, ale nesmí přesáhnout 60 mg (rozdělené na dvě nebo tři dávky).

Pacienti, u kterých byla diagnostikována myasthenia gravis, poškozená funkce ledvin a jater, alergie na diazepam a tableta přípravku Sibazon se nedoporučují. Recepce může způsobit ospalost, třes, alergie, bolesti hlavy.

Sonapax

Neuroleptikum na bázi aktivní složky thioridazinu. Rozlišuje se antipruritický, antipsychotický, antidepresivní, uklidňující účinek.

Dávka přípravku Sonapax je určena ošetřujícím lékařem na základě závažnosti stavu a věku pacienta. V případě úzkosti je obvyklá dávka 10-75 mg léku za 24 hodin. Terapie začíná nejnižší dávkou a postupně dosahuje nejvyšší.

Pokud má pacient arytmii, akutní nebo chronické onemocnění jater, krevní onemocnění, depresi centrální nervové soustavy, není možné tablety užívat. Oni jsou také zakázáni v dětství (čtyři roky), během těhotenství a během kojení.

Předávkování s pilulkami Sonapaks může vést k arytmii, tachykardii, mydriáze, snížené motility, uremii, isflexii, oligurie. Léčba je symptomatická.

Tablety Sonapaks mohou způsobit vznik erytému, alergií, leukopenie, průjem, nespavost, dysmenoreu, fotofobii, melanózu kůže.

Sly

Nootropní látka, která se liší anxiolytickým účinkem. Léčivo je založeno na aktivní složce afinitně purifikovaných protilátek k mozku specifickému proteinu S-100.

Najednou můžete vypít více než dvě pilulky. V tomto případě by měly být uchovávány v ústech před rozpuštěním a ne polknout. Doporučuje se užívat až dvakrát za 24 hodin, ale může se zvýšit až čtyřikrát. Léčba trvá jeden až tři měsíce.

Nežádoucí účinky přípravku Tenoten nebyly odhaleny.

Chlorprotixen

Psycholeptická látka na bázi aktivní složky hydrochloridu chronického proteinu. Má antipsychotropní účinek.

U depresí, které byly způsobeny úzkostí, se tablety Chlorprothixen doporučují pít v následující dávce: nejvýše 90 mg léčiva (rozdělených na dvě nebo tři dávky).

Pokud byli pacienti diagnostikováni cévní kolaps, jsou hematopoetické nemoci, feochromocytom, tablety zakázané. Nepoužívejte k léčbě těhotných, kojících matek a dětí.

Užívání tablet Chlorprotixen může způsobit závratě, alergie, třes a leukopenii.

trusted-source[29], [30], [31], [32], [33]

Flupentixol

Neuroleptikum na bázi aktivní složky flupenthixol dekanoátu. Má antipsychotropní účinek, takže se často používá k léčbě deprese, která byla vyvolána úzkostí.

Dávka, doba trvání a frekvence užívání tablet přípravku Flupentixol závisí na závažnosti klinického obrazu, takže pouze ošetřující lékař může s přesností určit, jak a kolik má lék pít. Nepijte více než předepsaná denní dávka - 40 mg léku.

Pacienti, kteří byli diagnostikováni s otravou alkoholem, opioidní analgetika, balbituratami, stejně jako anémie, selhání jater a ledvin, agranulocytóza, horečka, Parkinsonova nemoc, pít Flupentixol tablety zakázáno.

Užívání pilulek může způsobit bolesti hlavy, přechodnou nespavost, sedaci, dyskinezi.

trusted-source[34], [35], [36], [37], [38], [39], [40]

Phenazepamum

Tahikulátor založený na aktivní složce fenazepamu (bromodihydrochlorofenylbenzodiazepin). To se liší anxiolytickým, sedativním, hypnotickým účinkem.

Jediná dávka tablet Phenazepamu nesmí být vyšší než 1 mg léku. V průměru po dobu jednoho dne může pacient pít až 5 mg léčiva (rozdělené na dva až třikrát). Dávkování stanoví ošetřující lékař na základě závažnosti klinického obrazu.

Pacienti v kómatu, s diagnostikovanou myasthenií gravis, zakratougolnoy glaukom, patologie respiračního systému užívají tablety přípravku Fenazepam. Jsou zakázány pro léčbu těhotných žen a žen, které kojí děti.

Je-li předávkování lékem dostatečné, má pacient srdeční a dýchací systém. Léčba se provádí symptomaticky.

Tablety přípravku Phenazepam mohou způsobit alergie, ataxii, svalové křeče, halucinace, neutropenii, leukopenie, pálení žáhy, dysmenoreu, diplopii.

Elivel

Antidepresivum založené na aktivní složce amitriptylinu. Používá se k léčbě deprese a úzkosti i v dětství.

Přípravek Elivel tablety by měl být po jídle, nekouřit, vypít velké množství tekutiny. Za prvé, dávka pro dospělé pacienty není větší než 50 mg, pak se dávka zvýší na 200 mg (rozdělené na tři dávky). Když zmizely první známky deprese, dávkování se postupně snižuje.

Pacienti, kteří byli diagnostikováni s těmito chorobami: infarkt myokardu, glaukomu s uzavřeným úhlem, astma, hypertyreóza, epilepsie, retence moči, lékařské intoxikace, oční hypertenzí, pít Elivel tablety zakázáno. Neberte si během těhotenství.

Dlouhé Elivel pilulky mohou způsobit zácpu, průjem, bolesti hlavy, závratě, ataxie, únava, úzkost, dezorientace, ochrnutí, tachykardie, retence moči, hepatitida, myoklonus, agranulocytózu, větší velikost varlat poplakiuriyu, poruchy spánku, halucinace.

trusted-source[41], [42], [43], [44], [45]

Escitalopram

Antidepresivum na bázi aktivní složky escitalopramu. Používá se k léčbě závažných depresivních poruch, které byly způsobeny zejména úzkostí.

Doporučuje se pít tablety přípravku Estcitalopram jednou za 24 hodin bez ohledu na příjem jídla. Lékaři obvykle stanovují následující dávku pro léčbu úzkosti: 10 mg první lékové formy, následované zvýšením na 20 mg.

Neužívejte escitalopram současně s inhibitory MAO. Pacienti, kteří jsou alergičtí na účinnou látku, nesmějí vstoupit.

Tablety přípravku Escitalopram mohou způsobit trombocytopenii, anorexii, anafylaktickou reakci, agresivitu, halucinace, tachykardii, bolesti hlavy, závratě, alergie.

trusted-source[46], [47], [48], [49], [50], [51], [52], [53], [54]

Farmakodynamika

Zvažte farmakodynamiku a farmakokinetiku tablet z úzkosti na příkladu populární drogy "Sibazon".

Účinná látka diazepamu vyvolává benzodiazepinové receptory, což vede k aktivaci GABAergních systémů. Také léčivo aktivuje inhibiční funkce GABA.

trusted-source[55], [56], [57], [58], [59]

Farmakokinetika

Farmakokinetické vlastnosti přípravku nebyly studovány.

trusted-source[60], [61], [62], [63]

Kontraindikace

 1. Alergie.
 2. Těhotenství a kojení.
 3. Věk dětí (u některých tablet).
 4. Myasthenie.
 5. Porušení práce ledvin a jater.
 6. Akutní a chronická patologie dýchacího ústrojí.
 7. Infarkt myokardu.
 8. Bronchiální astma.
 9. Epilepsie.
 10. Uchovávání moči.
 11. Glaukom s uzavřeným úhlem.
 12. Závislost (lék, alkohol).
 13. Intoxikace (alkohol, tablety).
 14. Přijetí MAO inhibitorů současně.
 15. Deprese.
 16. Mania.
 17. Šok.

trusted-source[64], [65], [66], [67], [68]

Vedlejší efekty Tablety z úzkosti

 1. Alergie.
 2. Halucinace.
 3. Agrese.
 4. Tachykardie.
 5. Ataxie.
 6. Anémie.
 7. Bolení hlavy.
 8. Závratě.
 9. Průjem.
 10. Zácpa.
 11. Pálení žáhy.
 12. Gyoponatrémie.
 13. Snížená síla a libido.
 14. Ospalost.
 15. Nespavost.
 16. Tremor.
 17. Zhoršení chuti k jídlu.
 18. Snížení nebo zvýšení tlaku.
 19. Diplomacie.
 20. Artralgie.

trusted-source[69], [70]

Podmínky skladování

Je velmi důležité, aby se pilulka uchovala z úzkosti na místě, které je zcela chráněno před malými dětmi a přímým slunečním světlem.

trusted-source[71], [72], [73], [74], [75], [76], [77], [78]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti je 3-5 let. Nepoužívejte pilulku z úzkosti po uplynutí tohoto období.

trusted-source[79]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Tablety z úzkosti" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.