^

Zdraví

Tablety ze žaludečních vředů

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Při léčení gastroenterologických onemocnění spolu s narušením integrity sliznic se tablety používají z vředů žaludku různých farmakologických účinků.

Indikace Tablety ze žaludečního vředu

Hlavní příznaky užívání těchto léků: žaludeční a dvanáctníkové vředy (peptické a bakteriální); akutní a chronické formy gastritidy; duodenitida a gastroduodenitida; ezofagitida a gastroezofageální refluxní choroba; ulcerogenní gastrinom (včetně Zollingerova-Ellisonova syndromu), syndromu aspirace kyseliny, jiné benigní erozivní ulcerativní gastrointestinální patologie. Mnoho léků v této kategorii lze použít k prevenci relapsu peptického vředu a k prevenci stresových vředů a gastritidy.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Názvy tablet ze žaludečního vředu

Přiřazením některé tablety pro žaludeční vředy, gastroenterology, lékaři jsou vedeny nejen přítomností příznaků, ale také výsledky ultrazvukového vyšetření pacientů, jakož i laboratorních studiích složení žaludeční šťávy a krve na přítomnost protilátek proti Helicobacter pylori, průniku ve sliznici žaludku a dvanáctníku.

Připomínáme, že v seznamu léků jsou v závorce uvedeny jejich synonyma nebo generika (jiné obchodní názvy těchto léčiv různých výrobců).

Názvy tablet ze žaludečních vředů mohou být seskupeny podle jejich terapeutického účinku a biochemického mechanismu:

  • léky, které blokují H2-receptory histaminu: Aksid (nizatidin) Kvamatel (famotidin, Antodin, Atsipep, Gastrogen a kol.), Zantac (Ranitidin, Ranigast, Ulkodin a kol.), Gistodil (cimetidin, Cimetidin, Tagamet, Ultseratil atd. ) .;
  • inhibitory protonové pumpy: omeprazol (Omeprol, Hledáte něco, Omez, Omitoks, Gastrozol, Losek CI, Promez, Pleom-20, a další.) Sanpraz; (pantoprazol, Kontrolok, Nolpaza a kol.),
  • blokátory acetylcholinového receptoru nebo m-cholinergní receptory:. Gastrotsepin (. Pirenzepin, gastritida, Riabal a kol), Bruskopan (Neoskapan, Spasmobru), belladonna extrakt přípravky s běžnou - Bellatsehol, Besalol, Bekarbon atd;
  • prostředky na podporu ochrany postiženého sliznice: De-Nol (subcitrát, ventrisol, Gastro-normy Bismofalk) Cytotec (misoprostol, Cytotec) Likviriton;
  • antacida (neutralizační kyseliny chlorovodíkové v žaludeční šťávě): uhličitan vápenatý (Vikaltsin, vápník Upsavit) Gastal (Maalox) Gelusil (Simaldrat) Kompensan (Karbaldrat);
  • přípravky, které podporují obnovu sliznice: Metiluratsil (Metatsil, Amigluratsil) a Gastrofarm.

Pro eradikaci (zničení) Helicobacter pylori se používají antibiotika jako Azitral (azithromycin, Sumamed, Azitroks, Azitrus a kol.) A Klarbakt (klarithromycin, Klatsid, Fromilid, Aziklar et al.).

Anestetické tablety se žaludečním vředem - to je No-shpa a všechny přípravky založené na alkaloidech belladonna, stejně jako výše zmíněné blokátory m-holinoretseptorov.

A kvůli tomu, co může být při žaludečním vředu jmenováno nebo jmenováno neuroleptické Betamaky (Sulpirid), víte v koncích nebo na konci materiálu.

Tablety z žaludečních vředů, které snižují sekreci kyseliny chlorovodíkové

Farmakodynamika orální tablety Aksid, Kvamatel (Antodin), Zantac, Gistodil součástí histaminu antagonisté skupina H2, vzhledem k tomu, že jejich aktivní složky (v tomto pořadí - nizatidin, famotidin, ranitidin a cimetidin), působící receptory histaminu z žírných buněk gastrointestinální sliznice inhibuje aktivaci druhého typu histaminu (a gastrinu, acetylcholinu a pepsinu). To brání proces sekrece kyseliny chlorovodíkové v žaludku.

Farmakokinetika těchto léčiv však má charakteristiky. Nizatidin - aktivní látka v tabletách Aksid - po absorpci v gastrointestinálním traktu průměrně po 1,5-2 hodinách dosáhne maximální hladiny v krevní plazmě a 35% se váže na její bílkoviny; se přemění v játrech a vylučuje se ledvinami.

Kwamatel a Anthidine obsahující famotidin se vážou na plazmatické proteiny horší (ne více než 20%), jejich biologická dostupnost je asi 45%. Oxidace v ledvinách je ukončena získáním metabolitů obsahujících síru, které se vylučují močí.

Po užití tablet Zantac se ranitidin absorbuje do trávicího traktu a 15% látky se váže na plazmatické bílkoviny a poskytuje 50% biologickou dostupnost léku. Vylučování metabolitů se provádí ledvinami a plicemi.

U plazmatických bílkovin až do 20% cimetidinu je účinná složka tablet Gistodilu vylučována z těla močí (téměř polovina v původní formě).

Kontraindikace užívání antagonistů H2-histaminů kromě přecitlivělosti zahrnují věk do 12 let (Histodil - až 14 let) a dysfunkci jater a / nebo ledvin. Kromě toho léky, které blokují H2-histaminové receptory, je kontraindikováno užívání během těhotenství.

Vedlejší účinky těchto látek může být vyjádřena ve formě hypotenze, srdeční arytmie, nevolnost, sucho v ústech, zácpa nebo průjem, kožní vyrážky a vypadávání vlasů, bronchospasmus, bolesti svalů, stejně jako dočasné záměny. Tyto pilulky ze žaludečních vředů mohou vést k dočasné ztrátě libida a impotence.

Metoda a dávkování tablet ze žaludečních vředů:

Aksid a Zantak - 0,15 g dvakrát denně (ráno a večer) nebo 0,3 g jednou denně;

Kvamatel - 0,02 g dvakrát denně nebo jediný příjem 0,04 g (večer); maximální doba přijetí je dva měsíce.

Přípravek Gistodil by měl být podán v dávce 200 mg až třikrát denně (pro prevenci recidivy - jednou 200 mg).

V pokynech není popsáno předávkování těchto prostředků.

Interakce s jinými léčivy famotidin v tabletách Kwamatel snižuje absorpci imidazolových antifungálních přípravků a Histodil snižuje účinnost léků pro léčbu štítné žlázy obsahující L-thyroxin. Současně s histodilem dochází ke zvýšení plazmatických koncentrací tricyklických antidepresiv; opiátové přípravky; svalové relaxanty a trankvilizéry benzodiazepinové skupiny; antihypertenzní léky na bázi nifedipinu; nepřímých antikoagulancií a anthelmintických látek.

Podmínky skladování tablet Aksid, Kvamatel, Zantak, Gistodil předpokládají teplotu nejvýše + 27 ° C. A jejich trvanlivost je 3 roky.

Vyjádřeno a snížení dlouhodobé produkce žaludeční kyseliny poskytnutí tablet, žaludečních vředů, které patří do skupiny inhibitorů protonové pumpy (PPI) Omeprazol (Hledáte něco, Omitoks, Losek CI, Pleom-20) a Sanpraz.

Antisekreční účinek těchto tablet je vzhledem k tomu, že o něco základní účinná látka (omeprazol a pantoprazol), které spadají do žaludečních parietálních buněk, vázání kationtů vodíku enzymu ATPasy, hydrogenuhličitan draselný (H + / K + ATPázy), který se nazývá protonové pumpy. Tento enzym katalyzuje reakci pro syntézu kyseliny chlorovodíkové, a její výsledky blokáda k výraznému zpomalení reakce, a pak se - pro úlevu od bolesti v žaludku a pálení žáhy zastavení.

Ve farmakokinetice těchto léků existují rozdíly. Maximální koncentrace omeprazolové krevní plazmy je pozorována v průměru 3-4,5 hodiny po požití a její biologická dostupnost není vyšší než 45%. Účinná látka tablet Sunpras dosáhne vrcholu plazmatického obsahu o 2,5 hodiny později a biologická dostupnost léčiva přesahuje 75%. Obě léky se metabolizují v játrech, z těla se omeprazol a jeho metabolity vylučují močí, Sanpraz - ledvinami a střevem.

Kontraindikace k použití: věk mladší než 12 let a přítomnost onkologických patologií. Během těhotenství se užívání tablet ze žaludečních vředů Omeprazol a Sunpras neprovádí.

Mezi vedlejší účinky pilulek Omeprazol a Sanpraz označen bolesti hlavy a bolesti v nadbřišku, nevolnost, průjem nebo zácpa, nadýmání, slabost a závratě, poruchy spánku, alergické kožní reakce, vyrážka, úzkost a deprese. Použití těchto léků také může způsobit intenzivní myopatie spojené s ničením svalových buněk (rabdomyolýza).

Omeprazol se užívá jednou denně po dobu 20 mg (ráno, na prázdném žaludku se sklenicí vody); léčba trvá 14-28 dnů. Denní dávka přípravku Sunpras je 20-40 mg (užívaná jako omeprazol); průběh léčby - tři týdny.

Informace o přebytku dávky přípravku Sanpraz chybí a předávkování omeprazolem způsobuje zvýšení nežádoucích účinků.

Interakce tablet na bázi pantoprazolu s jinými léky nejsou indikovány; současná aplikace omeprazolu a systémových antimykotik redukuje účinnost tohoto léku.

Podmínky skladování: t <25 ° С, trvanlivost - 36 měsíců.

Tablety z žaludečních vředů na ochranu sliznice

Farmakodynamika žaludečním akční tablety De-Nol (ventrisol) za předpokladu, bismutu draselného dicitrate (subcitrát). S ionizace elektootritsatelnuyu, je chemická sloučenina, po vystavení žaludku inhibuje proteolytickou aktivitu pepsinu a váže mucinu glykoproteiny, tvořící difusní bariéru pro HCI na žaludeční sliznici, která podporuje hojení vředu. Existuje také aktivnější produkce prostaglandinu E2 s následnou sekreci alkalických složek žaludeční sliznice. Bismut má baktericidní účinek na Helicobacteria.

Misoprostol - syntetický derivát prostaglandinu ve složení tablet PGE1 Cytotec - štěpí v žaludku, uvolnění aktivní kyseliny misoprostol, která je v důsledku stimulace buněčnými receptory žaludeční kyseliny-PGE1 snižuje jejich sekreční aktivitu.

Ohlasované působení tablet Likvitorit je schopnost biologicky aktivních látek ze sladidelných kořenů zmírňovat křeče a záněty v důsledku stimulace sekrece hlenu.

Nezanedbatelná frakce bizmutu odštěpeného z trávicího traktu do krve po přípravku De-Nol se vylučuje ledvinami a subkitrát prochází střevem. Saitotec se vstřebává do krve a téměř 90% misoprostolu se váže na plazmatické proteiny; vylučování metabolických produktů (močí a výkaly) trvá asi jeden den.

V pokynech k léčivému přípravku Likvitorit není popsána farmakokinetika.

Kontraindikace užívání přípravku De-Nol (Ventrisol) je funkční selhání ledvin, věk do 14 let; Saitotec je kontraindikován u závažných kardiologických a nefrologických onemocnění, hypertenze, glaukomu, diabetu, bronchiálního astmatu; není předepsán pacientům mladším 18 let.

Používání přípravků De-Nol a Saitotek během těhotenství je kontraindikováno (přípravek Saitotec způsobuje přerušení těhotenství).

Nežádoucí účinky těchto léků se projevují nauzeou, zvracením průjem nebo zácpou, kožními vyrážkami. Vizmut může způsobit poškození mozku.

Způsob aplikace a dávky De-Nol: 1-2 tablety (0,12 gramů) po dobu půl hodiny před snídaní, obědem a před spaním. Měli byste vzít jídlo nebo pít tekutinu nejdříve 30 minut po podání tablet.

Saitotec se užívá třikrát denně v průběhu jídla - na tabletě (0,2 mg). Likvitorit užívá před jídlem - třikrát denně 0,1-0,2 g (1-2 tablety), průběh léčby - 30-40 dní.

Předávkování De-Nol může způsobit intoxikaci sloučeninami bizmutu s poškozením jater, ledvin, nervového tkáně, štítné žlázy. V takových případech se doporučují laxativa a hemodialýza (s těžkou formou otravy).

Je třeba mít na paměti, že přípravek De-Nol je neslučitelný s antacidami a přípravkem Saitotec - s NSAID.

Tyto tablety skladujte při pokojové teplotě; trvanlivost De-Nol - 4 roky, Likviriton - 3 roky, Saitotec - 2 roky.

Tablety ze žaludečních vředů, neutralizující kyselinu chlorovodíkovou

Mezi antacidami - prostředky neutralizace kyseliny chlorovodíkové v trávicím šťávě - existují jak vstřebané, tak neabsorbované léky. Všechny z nich snižují hladinu kyselosti žaludku jednoduchou chemickou metodou.

Tablety Uhličitan vápenatý je vápenatá sůl kyseliny uhličité, která reaguje s kyselinou chlorovodíkovou k uvolňování oxidu uhelnatého, vody a Ca 2+. Gastal obsahuje hydroxid hlinitý, uhličitan a oxid hořečnatý; Gelusil - diamant (simaldrát); Compensane je sodná sůl dihydroxyaluminiumkarbonátu. Na rozdíl od uhličitanu vápenatého se tyto látky neabsorbují v žaludku, ale zásadité prostředí tvoří a tvoří gely, které obalují sliznici, adsorbují část kyseliny chlorovodíkové a pepsin. Tím se zmírňuje zánět pálení žáhy a uvolňuje bolest žaludku při vředových onemocněních.

Kontraindikace užívání tablet Uhličitan vápenatý zahrnuje přítomnost hyperkalcémie, počtu v ledvinách a chronického selhání ledvin. Pokud problémy s ledvinami nemohou užívat Gastal, Gelusil a Compensane. Také jsou kontraindikovány k užívání během těhotenství.

Nežádoucí účinky uhličitanu vápenatého: ionty vápníku (Ca2 + ) stimulují syntézu hormonu gastrinu endokrinními buňkami žaludku, což vede k sekundární produkci kyseliny chlorovodíkové a bolesti v epigastrické oblasti. Může také docházet k nadbytku vápníku v těle (hyperkalcémie), což vede ke vzniku zácpy, nefrolitiázy, kalcifikace tkání a alkalózy.

Gastal, Gelusil, Compensane obsahují sloučeniny hliníku, které vedou k takovým vedlejším účinkům jako porušení metabolismu fosfátů v těle a intoxikace "hliníku", která ovlivňuje kosti a mozkovou tkáň.

  • Dávkování Uhličitan vápenatý - až třikrát denně pro 1-2 tablety (0,25-, 05g);
  • Gastální - 4x denně za 1-2 tablety bez žvýkání (60 minut po jídle);
  • Gelusil - 1 tabletu 3-5krát denně (jednu hodinu po jídle, tablety je třeba žvýkat);
  • Kompenzováno - až 4krát denně pro 1-2 tablety (mezi jídly a večer).

Překročení dávky Uhličitan vápenatý může způsobit bolest hlavy a bolesti svalů; obecná slabost; nevolnost a zvracení, zácpa a časté močení, stejně jako tachykardie a porucha funkce ledvin.

Interakce s jinými léky jsou vyjádřeny snížením antacidů absorpcí jakýchkoli léků užívaných současně s nimi.

Antacida se uchovává při pokojové teplotě, na obalu je uvedena doba trvanlivosti léčiv.

Anestetika pro žaludeční vředy

Vzhledem k biochemickým účinkům léčiva metabotropních blokátorů cholinergních receptorů (M-anticholinergiky) - Gastrotsepin, Bruskopan, Bellatsehol - doporučená odborníky jako prášky na bolest žaludeční vřed.

Účinek těchto tablet je založen na skutečnosti, že farmakologicky aktivní látky pirentsepina dihydrochlorid butilskopolamin a obsažené v extraktu z alkaloidů číslo bloku periferních muskarinových receptorů Belladonna atropinovogo (M-cholinergní) neuronů, což vede ke snížení uvolňování acetylcholinu z postgangliových vláken parasympatického nervového systému. To má za následek deaktivaci sekreční funkce (syntéza žaludečních enzymů a kyselin) a snížený svalový tonus a motilitu žaludku (a celého gastrointestinálního traktu).

Farmakokinetika tablet Bruskopan a Bellacezhol není popsána a Gastrotsepin se špatně vstřebává v zažívacím traktu a téměř se nerozdělí; biologická dostupnost dihydrochloridu pyrenecepinu nepřesahuje 30%. Léčivo se vyloučí výkaly přibližně jeden den po aplikaci.

Kontraindikace užívání léků této skupiny: věk dětí, glaukom, hyperplazie prostaty, ulcerózní kolitida, hypotenze, chronické srdeční selhání s tachyarytmií.

Použití tablet z žaludečních vředů s extraktem břicha a derivátů hyoskyaminu během těhotenství je kontraindikováno.

Nežádoucí účinky těchto léků se projevují bolestmi hlavy, dilatovanými žáky, suchostí v ústní dutině, zácpou, zvýšeným pulsem, dysurií, kožními reakcemi.

Tablety se užívají perorálně, nejméně půl hodiny před jídlem: Gastrotsepin - 0,05 g dvakrát denně; Bruskopan - třikrát denně 10-20 mg (1-2 tablety); Bellacholehol - 1 tableta 3-4krát denně.

Předávkování těchto tablet vede ke zvýšení nežádoucích účinků.

Všechny cholinolytické látky se navzájem posilují a zvyšují působení antihistaminik a neurotropních léků.

Podmínky skladování těchto léčiv jsou normální, doba trvanlivosti je 3 roky.

O přípravcích Drotaverin hydrochlorid a No-shpa, doporučené jako anestetické tablety se žaludečním vředem, čtěte v publikaci - Tablety z bolesti břicha

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

Tablety z žaludečních vředů, které regenerují sliznici

Opravný regenerace vředy sliznice žaludku a dvanáctníku usnadněno takové tablety z žaludečních vředů jako Kaleflon (květy měsíčku lékařského extrakt) Alanton (extrakt Oman) Pantaklyutsin (jitrocel extrakt), orotát draselný a methyluracil a gastrofarm.

Pyrimidinový derivát (aktivní aromatická heterocyklická sloučenina obsahující dusík) - 2,4-dihydroxy-6-methylpyrimidinu, který je pelet s obsahem účinné látky methyluracil stimuluje redox procesy v tkáních, což přispívá ke zlepšení jejich nutriční a urychluje hojení vředů.

Farmakodynamika léčivého přípravku Gastrofarm je založena na imunostimulačním účinku lyofilizátu typu laktobacilus, jako je Bulharská tyčinka (Lactobacillus volgaricus).

Hlavní kontraindikace užívání metylitakilonkologických onemocnění krve, lymfatických tkání a kostní dřeně. Přípravek Gastrofarm se nepoužívá k přecitlivělosti na složky léčiva.

Při užívání metiluracilu může být vedlejší účinek ve formě bolesti hlavy a vyrážky na kůži.

Podle pokynů by přípravek Gastrofarm měl užívat 1-2 tablety třikrát denně (půl hodiny před jídlem) a Methyluracil - ve stejné dávce 4-5krát denně. Je třeba mít na paměti, že současným podáváním antibakteriálních léčiv zvyšuje methylluracil jejich účinek.

Podmínky skladování těchto přípravků: mimo vlhkost a sluneční světlo při t <20 ° C; datum expirace je uvedeno na obalu.

Tablety z žaludečních vředů, které zabíjejí Helicobacter pylori

Při léčbě žaludečních vředů často používají složité výrobky, ve kterých se používají antibiotika k eliminaci Helicobacter pylori, který je zakotven v sliznici pylorické části žaludku a duodena žárovky.

Farmakodynamika antibiotikum-azalid Azitral (azithromycin, Azitrus, Azitsid, Sumamed et al.) A antibiotikum makrolidové Klarbakt (klarithromycin, Klatsid, Aziklar, Fromilid a kol.), Je v interakci s molekulami RNA mikroorganizmů, což vede k inhibici aminokyseliny a proteinovou biosyntézu v jejich buňkách a zastavení růstu a reprodukce.

Farmakokinetika těchto léků má jak podobnosti, tak rozdíly: po podání pilulky uvnitř se léky rychle vstřebávají do žaludku (droga je kyselá) a vstupuje do krve a tkání; Po asi 2-3 hodinách se zaznamená maximální hladina azithromycinu nebo klarithromycinu v plazmě.

Vzhledem k schopnosti akumulovat v leukocytech, Asitrus (Azicid) působí postupně, takže to může trvat jen tři dny. Biotransformace se vyskytuje v játrech, metabolity se vylučují střevem a ledvinami.

Clarithromycin (Formylid) se váže více na plazmatické proteiny (téměř 90%) a proces maximální plazmatické koncentrace prochází ve dvou fázích (zachycení střevního žlučníku). Proto se považuje za nejúčinnější antibiotikum proti H. Pylori. Léčivo a jeho metabolity se vylučují močí a výkaly.

Kontraindikace užívání Azitralu: věk do 16 let, závažná patologie ledvin a jater, srdeční selhání.

Kontraindikace užívání přípravku Clarbact: věk do 12 let, přecitlivělost na klarithromycin.

Používání antibiotických azalidů během těhotenství může lékař předepisovat pouze s ohledem na poměr očekávaných přínosů pro matku a rizika pro plod. Clarbactom (klarithromycin) nesmí být používán během prvního trimestru.

Možné nežádoucí účinky těchto léků: nevolnost, bolest břicha, zvracení, porucha stolice, zvýšená srdeční frekvence, bolesti hlavy, problémy se spánkem a některé změny v psychice.

Dávkování a aplikace (s eradikací H. Pylori): Azitrální - 1 g jednou denně; doba aplikace - tři dny; Clarbact - 0,5 g dvakrát denně (po dobu 10-14 dnů). Předávkování léků vede ke zvýšení nežádoucích účinků, především z trávicího traktu.

Antibiotika musí být užívána odděleně od antacid (dvě hodiny před nebo po podání anti-kyselé drogy). Tam Azitrala a Klarbakta nekompatibilita s heparinem přípravky a a-blokátory, námelových alkaloidů a jejich derivátů, jakož i zesílení antikoagulancií (ko-aplikace).

Skladovací podmínky jsou normální; Doba použitelnosti Azitral - 3 roky, Clarbakt - 2 roky.

A teď bylo na řadě odpovědět na otázku, za jakým účelem v léčbě žaludečních vředů gastroenterologisté užívají tablety Betamax (Sulpirid). Tento lék se týká atypických antipsychotických léků (neuroleptik) na bázi substituovaných benzamidů. Tyto látky specificky "oddělují" receptory dopaminu, serotoninu a acetylcholinu specifickým způsobem (o blokátorech m-holinoretseptorov diskutovaných výše).

Inhibiční přenos signálů uspořádány tkáně GI receptorů serotoninu (5-HT 2b, 5-HT2C, 5-HT3, 5-HT4), které řídí motilitu a svalový tonus trávicího systému, účinná látka Betamax lék pomáhá snížit intenzitu bolesti a úlevu pacientů stav s žaludeční vřed.

Lék má kontraindikace: hypertenze, epilepsii, těhotenství a věk do 14 let. Seznam nežádoucích účinků zahrnuje alergie na kůži, závratě, poruchy spánku, zvýšený krevní tlak, pocit sucha v ústech, závratě, zácpa, nadměrné pocení, atd.

Stejně jako tablety ze žaludečních vředů by měl tento neuroleptický lék - spolu s dalšími farmaceutickými přípravky - předepisovat ošetřující lékař.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Tablety ze žaludečních vředů" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.