Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Tablety ze žaludečních vředů

Lékařský expert článku

Gastroenterolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Při léčení gastroenterologických onemocnění spolu s narušením integrity sliznic se tablety používají z vředů žaludku různých farmakologických účinků.

Klasifikace ATC

A02BX Прочие противоязвенные препараты

Indikace Tablety ze žaludečního vředu

Hlavní příznaky užívání těchto léků: žaludeční a dvanáctníkové vředy (peptické a bakteriální); akutní a chronické formy gastritidy; duodenitida a gastroduodenitida; ezofagitida a gastroezofageální refluxní choroba; ulcerogenní gastrinom (včetně Zollingerova-Ellisonova syndromu), syndromu aspirace kyseliny, jiné benigní erozivní ulcerativní gastrointestinální patologie. Mnoho léků v této kategorii lze použít k prevenci relapsu peptického vředu a k prevenci stresových vředů a gastritidy.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Názvy tablet ze žaludečního vředu

Přiřazením některé tablety pro žaludeční vředy, gastroenterology, lékaři jsou vedeny nejen přítomností příznaků, ale také výsledky ultrazvukového vyšetření pacientů, jakož i laboratorních studiích složení žaludeční šťávy a krve na přítomnost protilátek proti Helicobacter pylori, průniku ve sliznici žaludku a dvanáctníku.

Připomínáme, že v seznamu léků jsou v závorce uvedeny jejich synonyma nebo generika (jiné obchodní názvy těchto léčiv různých výrobců).

Názvy tablet ze žaludečních vředů mohou být seskupeny podle jejich terapeutického účinku a biochemického mechanismu:

  • léky, které blokují H2-receptory histaminu: Aksid (nizatidin) Kvamatel (famotidin, Antodin, Atsipep, Gastrogen a kol.), Zantac (Ranitidin, Ranigast, Ulkodin a kol.), Gistodil (cimetidin, Cimetidin, Tagamet, Ultseratil atd. ) .;
  • inhibitory protonové pumpy: omeprazol (Omeprol, Hledáte něco, Omez, Omitoks, Gastrozol, Losek CI, Promez, Pleom-20, a další.) Sanpraz; (pantoprazol, Kontrolok, Nolpaza a kol.),
  • blokátory acetylcholinového receptoru nebo m-cholinergní receptory:. Gastrotsepin (. Pirenzepin, gastritida, Riabal a kol), Bruskopan (Neoskapan, Spasmobru), belladonna extrakt přípravky s běžnou - Bellatsehol, Besalol, Bekarbon atd;
  • prostředky na podporu ochrany postiženého sliznice: De-Nol (subcitrát, ventrisol, Gastro-normy Bismofalk) Cytotec (misoprostol, Cytotec) Likviriton;
  • antacida (neutralizační kyseliny chlorovodíkové v žaludeční šťávě): uhličitan vápenatý (Vikaltsin, vápník Upsavit) Gastal (Maalox) Gelusil (Simaldrat) Kompensan (Karbaldrat);
  • přípravky, které podporují obnovu sliznice: Metiluratsil (Metatsil, Amigluratsil) a Gastrofarm.

Pro eradikaci (zničení) Helicobacter pylori se používají antibiotika jako Azitral (azithromycin, Sumamed, Azitroks, Azitrus a kol.) A Klarbakt (klarithromycin, Klatsid, Fromilid, Aziklar et al.).

Anestetické tablety se žaludečním vředem - to je No-shpa a všechny přípravky založené na alkaloidech belladonna, stejně jako výše zmíněné blokátory m-holinoretseptorov.

A kvůli tomu, co může být při žaludečním vředu jmenováno nebo jmenováno neuroleptické Betamaky (Sulpirid), víte v koncích nebo na konci materiálu.

Tablety z žaludečních vředů, které snižují sekreci kyseliny chlorovodíkové

Farmakodynamika orální tablety Aksid, Kvamatel (Antodin), Zantac, Gistodil součástí histaminu antagonisté skupina H2, vzhledem k tomu, že jejich aktivní složky (v tomto pořadí - nizatidin, famotidin, ranitidin a cimetidin), působící receptory histaminu z žírných buněk gastrointestinální sliznice inhibuje aktivaci druhého typu histaminu (a gastrinu, acetylcholinu a pepsinu). To brání proces sekrece kyseliny chlorovodíkové v žaludku.

Farmakokinetika těchto léčiv však má charakteristiky. Nizatidin - aktivní látka v tabletách Aksid - po absorpci v gastrointestinálním traktu průměrně po 1,5-2 hodinách dosáhne maximální hladiny v krevní plazmě a 35% se váže na její bílkoviny; se přemění v játrech a vylučuje se ledvinami.

Kwamatel a Anthidine obsahující famotidin se vážou na plazmatické proteiny horší (ne více než 20%), jejich biologická dostupnost je asi 45%. Oxidace v ledvinách je ukončena získáním metabolitů obsahujících síru, které se vylučují močí.

Po užití tablet Zantac se ranitidin absorbuje do trávicího traktu a 15% látky se váže na plazmatické bílkoviny a poskytuje 50% biologickou dostupnost léku. Vylučování metabolitů se provádí ledvinami a plicemi.

U plazmatických bílkovin až do 20% cimetidinu je účinná složka tablet Gistodilu vylučována z těla močí (téměř polovina v původní formě).

Kontraindikace užívání antagonistů H2-histaminů kromě přecitlivělosti zahrnují věk do 12 let (Histodil - až 14 let) a dysfunkci jater a / nebo ledvin. Kromě toho léky, které blokují H2-histaminové receptory, je kontraindikováno užívání během těhotenství.

Vedlejší účinky těchto látek může být vyjádřena ve formě hypotenze, srdeční arytmie, nevolnost, sucho v ústech, zácpa nebo průjem, kožní vyrážky a vypadávání vlasů, bronchospasmus, bolesti svalů, stejně jako dočasné záměny. Tyto pilulky ze žaludečních vředů mohou vést k dočasné ztrátě libida a impotence.

Metoda a dávkování tablet ze žaludečních vředů:

Aksid a Zantak - 0,15 g dvakrát denně (ráno a večer) nebo 0,3 g jednou denně;

Kvamatel - 0,02 g dvakrát denně nebo jediný příjem 0,04 g (večer); maximální doba přijetí je dva měsíce.

Přípravek Gistodil by měl být podán v dávce 200 mg až třikrát denně (pro prevenci recidivy - jednou 200 mg).

V pokynech není popsáno předávkování těchto prostředků.

Interakce s jinými léčivy famotidin v tabletách Kwamatel snižuje absorpci imidazolových antifungálních přípravků a Histodil snižuje účinnost léků pro léčbu štítné žlázy obsahující L-thyroxin. Současně s histodilem dochází ke zvýšení plazmatických koncentrací tricyklických antidepresiv; opiátové přípravky; svalové relaxanty a trankvilizéry benzodiazepinové skupiny; antihypertenzní léky na bázi nifedipinu; nepřímých antikoagulancií a anthelmintických látek.

Podmínky skladování tablet Aksid, Kvamatel, Zantak, Gistodil předpokládají teplotu nejvýše + 27 ° C. A jejich trvanlivost je 3 roky.

Vyjádřeno a snížení dlouhodobé produkce žaludeční kyseliny poskytnutí tablet, žaludečních vředů, které patří do skupiny inhibitorů protonové pumpy (PPI) Omeprazol (Hledáte něco, Omitoks, Losek CI, Pleom-20) a Sanpraz.

Antisekreční účinek těchto tablet je vzhledem k tomu, že o něco základní účinná látka (omeprazol a pantoprazol), které spadají do žaludečních parietálních buněk, vázání kationtů vodíku enzymu ATPasy, hydrogenuhličitan draselný (H + / K + ATPázy), který se nazývá protonové pumpy. Tento enzym katalyzuje reakci pro syntézu kyseliny chlorovodíkové, a její výsledky blokáda k výraznému zpomalení reakce, a pak se - pro úlevu od bolesti v žaludku a pálení žáhy zastavení.

Ve farmakokinetice těchto léků existují rozdíly. Maximální koncentrace omeprazolové krevní plazmy je pozorována v průměru 3-4,5 hodiny po požití a její biologická dostupnost není vyšší než 45%. Účinná látka tablet Sunpras dosáhne vrcholu plazmatického obsahu o 2,5 hodiny později a biologická dostupnost léčiva přesahuje 75%. Obě léky se metabolizují v játrech, z těla se omeprazol a jeho metabolity vylučují močí, Sanpraz - ledvinami a střevem.

Kontraindikace k použití: věk mladší než 12 let a přítomnost onkologických patologií. Během těhotenství se užívání tablet ze žaludečních vředů Omeprazol a Sunpras neprovádí.

Mezi vedlejší účinky pilulek Omeprazol a Sanpraz označen bolesti hlavy a bolesti v nadbřišku, nevolnost, průjem nebo zácpa, nadýmání, slabost a závratě, poruchy spánku, alergické kožní reakce, vyrážka, úzkost a deprese. Použití těchto léků také může způsobit intenzivní myopatie spojené s ničením svalových buněk (rabdomyolýza).

Omeprazol se užívá jednou denně po dobu 20 mg (ráno, na prázdném žaludku se sklenicí vody); léčba trvá 14-28 dnů. Denní dávka přípravku Sunpras je 20-40 mg (užívaná jako omeprazol); průběh léčby - tři týdny.

Informace o přebytku dávky přípravku Sanpraz chybí a předávkování omeprazolem způsobuje zvýšení nežádoucích účinků.

Interakce tablet na bázi pantoprazolu s jinými léky nejsou indikovány; současná aplikace omeprazolu a systémových antimykotik redukuje účinnost tohoto léku.

Podmínky skladování: t <25 ° С, trvanlivost - 36 měsíců.

Tablety z žaludečních vředů na ochranu sliznice

Farmakodynamika žaludečním akční tablety De-Nol (ventrisol) za předpokladu, bismutu draselného dicitrate (subcitrát). S ionizace elektootritsatelnuyu, je chemická sloučenina, po vystavení žaludku inhibuje proteolytickou aktivitu pepsinu a váže mucinu glykoproteiny, tvořící difusní bariéru pro HCI na žaludeční sliznici, která podporuje hojení vředu. Existuje také aktivnější produkce prostaglandinu E2 s následnou sekreci alkalických složek žaludeční sliznice. Bismut má baktericidní účinek na Helicobacteria.

Misoprostol - syntetický derivát prostaglandinu ve složení tablet PGE1 Cytotec - štěpí v žaludku, uvolnění aktivní kyseliny misoprostol, která je v důsledku stimulace buněčnými receptory žaludeční kyseliny-PGE1 snižuje jejich sekreční aktivitu.

Ohlasované působení tablet Likvitorit je schopnost biologicky aktivních látek ze sladidelných kořenů zmírňovat křeče a záněty v důsledku stimulace sekrece hlenu.

Nezanedbatelná frakce bizmutu odštěpeného z trávicího traktu do krve po přípravku De-Nol se vylučuje ledvinami a subkitrát prochází střevem. Saitotec se vstřebává do krve a téměř 90% misoprostolu se váže na plazmatické proteiny; vylučování metabolických produktů (močí a výkaly) trvá asi jeden den.

V pokynech k léčivému přípravku Likvitorit není popsána farmakokinetika.

Kontraindikace užívání přípravku De-Nol (Ventrisol) je funkční selhání ledvin, věk do 14 let; Saitotec je kontraindikován u závažných kardiologických a nefrologických onemocnění, hypertenze, glaukomu, diabetu, bronchiálního astmatu; není předepsán pacientům mladším 18 let.

Používání přípravků De-Nol a Saitotek během těhotenství je kontraindikováno (přípravek Saitotec způsobuje přerušení těhotenství).

Nežádoucí účinky těchto léků se projevují nauzeou, zvracením průjem nebo zácpou, kožními vyrážkami. Vizmut může způsobit poškození mozku.

Způsob aplikace a dávky De-Nol: 1-2 tablety (0,12 gramů) po dobu půl hodiny před snídaní, obědem a před spaním. Měli byste vzít jídlo nebo pít tekutinu nejdříve 30 minut po podání tablet.

Saitotec se užívá třikrát denně v průběhu jídla - na tabletě (0,2 mg). Likvitorit užívá před jídlem - třikrát denně 0,1-0,2 g (1-2 tablety), průběh léčby - 30-40 dní.

Předávkování De-Nol může způsobit intoxikaci sloučeninami bizmutu s poškozením jater, ledvin, nervového tkáně, štítné žlázy. V takových případech se doporučují laxativa a hemodialýza (s těžkou formou otravy).

Je třeba mít na paměti, že přípravek De-Nol je neslučitelný s antacidami a přípravkem Saitotec - s NSAID.

Tyto tablety skladujte při pokojové teplotě; trvanlivost De-Nol - 4 roky, Likviriton - 3 roky, Saitotec - 2 roky.

Tablety ze žaludečních vředů, neutralizující kyselinu chlorovodíkovou

Mezi antacidami - prostředky neutralizace kyseliny chlorovodíkové v trávicím šťávě - existují jak vstřebané, tak neabsorbované léky. Všechny z nich snižují hladinu kyselosti žaludku jednoduchou chemickou metodou.

Tablety Uhličitan vápenatý je vápenatá sůl kyseliny uhličité, která reaguje s kyselinou chlorovodíkovou k uvolňování oxidu uhelnatého, vody a Ca 2+. Gastal obsahuje hydroxid hlinitý, uhličitan a oxid hořečnatý; Gelusil - diamant (simaldrát); Compensane je sodná sůl dihydroxyaluminiumkarbonátu. Na rozdíl od uhličitanu vápenatého se tyto látky neabsorbují v žaludku, ale zásadité prostředí tvoří a tvoří gely, které obalují sliznici, adsorbují část kyseliny chlorovodíkové a pepsin. Tím se zmírňuje zánět pálení žáhy a uvolňuje bolest žaludku při vředových onemocněních.

Kontraindikace užívání tablet Uhličitan vápenatý zahrnuje přítomnost hyperkalcémie, počtu v ledvinách a chronického selhání ledvin. Pokud problémy s ledvinami nemohou užívat Gastal, Gelusil a Compensane. Také jsou kontraindikovány k užívání během těhotenství.

Nežádoucí účinky uhličitanu vápenatého: ionty vápníku (Ca2 + ) stimulují syntézu hormonu gastrinu endokrinními buňkami žaludku, což vede k sekundární produkci kyseliny chlorovodíkové a bolesti v epigastrické oblasti. Může také docházet k nadbytku vápníku v těle (hyperkalcémie), což vede ke vzniku zácpy, nefrolitiázy, kalcifikace tkání a alkalózy.

Gastal, Gelusil, Compensane obsahují sloučeniny hliníku, které vedou k takovým vedlejším účinkům jako porušení metabolismu fosfátů v těle a intoxikace "hliníku", která ovlivňuje kosti a mozkovou tkáň.

  • Dávkování Uhličitan vápenatý - až třikrát denně pro 1-2 tablety (0,25-, 05g);
  • Gastální - 4x denně za 1-2 tablety bez žvýkání (60 minut po jídle);
  • Gelusil - 1 tabletu 3-5krát denně (jednu hodinu po jídle, tablety je třeba žvýkat);
  • Kompenzováno - až 4krát denně pro 1-2 tablety (mezi jídly a večer).

Překročení dávky Uhličitan vápenatý může způsobit bolest hlavy a bolesti svalů; obecná slabost; nevolnost a zvracení, zácpa a časté močení, stejně jako tachykardie a porucha funkce ledvin.

Interakce s jinými léky jsou vyjádřeny snížením antacidů absorpcí jakýchkoli léků užívaných současně s nimi.

Antacida se uchovává při pokojové teplotě, na obalu je uvedena doba trvanlivosti léčiv.

Anestetika pro žaludeční vředy

Vzhledem k biochemickým účinkům léčiva metabotropních blokátorů cholinergních receptorů (M-anticholinergiky) - Gastrotsepin, Bruskopan, Bellatsehol - doporučená odborníky jako prášky na bolest žaludeční vřed.

Účinek těchto tablet je založen na skutečnosti, že farmakologicky aktivní látky pirentsepina dihydrochlorid butilskopolamin a obsažené v extraktu z alkaloidů číslo bloku periferních muskarinových receptorů Belladonna atropinovogo (M-cholinergní) neuronů, což vede ke snížení uvolňování acetylcholinu z postgangliových vláken parasympatického nervového systému. To má za následek deaktivaci sekreční funkce (syntéza žaludečních enzymů a kyselin) a snížený svalový tonus a motilitu žaludku (a celého gastrointestinálního traktu).

Farmakokinetika tablet Bruskopan a Bellacezhol není popsána a Gastrotsepin se špatně vstřebává v zažívacím traktu a téměř se nerozdělí; biologická dostupnost dihydrochloridu pyrenecepinu nepřesahuje 30%. Léčivo se vyloučí výkaly přibližně jeden den po aplikaci.

Kontraindikace užívání léků této skupiny: věk dětí, glaukom, hyperplazie prostaty, ulcerózní kolitida, hypotenze, chronické srdeční selhání s tachyarytmií.

Použití tablet z žaludečních vředů s extraktem břicha a derivátů hyoskyaminu během těhotenství je kontraindikováno.

Nežádoucí účinky těchto léků se projevují bolestmi hlavy, dilatovanými žáky, suchostí v ústní dutině, zácpou, zvýšeným pulsem, dysurií, kožními reakcemi.

Tablety se užívají perorálně, nejméně půl hodiny před jídlem: Gastrotsepin - 0,05 g dvakrát denně; Bruskopan - třikrát denně 10-20 mg (1-2 tablety); Bellacholehol - 1 tableta 3-4krát denně.

Předávkování těchto tablet vede ke zvýšení nežádoucích účinků.

Všechny cholinolytické látky se navzájem posilují a zvyšují působení antihistaminik a neurotropních léků.

Podmínky skladování těchto léčiv jsou normální, doba trvanlivosti je 3 roky.

O přípravcích Drotaverin hydrochlorid a No-shpa, doporučené jako anestetické tablety se žaludečním vředem, čtěte v publikaci - Tablety z bolesti břicha

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

Tablety z žaludečních vředů, které regenerují sliznici

Opravný regenerace vředy sliznice žaludku a dvanáctníku usnadněno takové tablety z žaludečních vředů jako Kaleflon (květy měsíčku lékařského extrakt) Alanton (extrakt Oman) Pantaklyutsin (jitrocel extrakt), orotát draselný a methyluracil a gastrofarm.

Pyrimidinový derivát (aktivní aromatická heterocyklická sloučenina obsahující dusík) - 2,4-dihydroxy-6-methylpyrimidinu, který je pelet s obsahem účinné látky methyluracil stimuluje redox procesy v tkáních, což přispívá ke zlepšení jejich nutriční a urychluje hojení vředů.

Farmakodynamika léčivého přípravku Gastrofarm je založena na imunostimulačním účinku lyofilizátu typu laktobacilus, jako je Bulharská tyčinka (Lactobacillus volgaricus).

Hlavní kontraindikace užívání metylitakilonkologických onemocnění krve, lymfatických tkání a kostní dřeně. Přípravek Gastrofarm se nepoužívá k přecitlivělosti na složky léčiva.

Při užívání metiluracilu může být vedlejší účinek ve formě bolesti hlavy a vyrážky na kůži.

Podle pokynů by přípravek Gastrofarm měl užívat 1-2 tablety třikrát denně (půl hodiny před jídlem) a Methyluracil - ve stejné dávce 4-5krát denně. Je třeba mít na paměti, že současným podáváním antibakteriálních léčiv zvyšuje methylluracil jejich účinek.

Podmínky skladování těchto přípravků: mimo vlhkost a sluneční světlo při t <20 ° C; datum expirace je uvedeno na obalu.

Tablety z žaludečních vředů, které zabíjejí Helicobacter pylori

Při léčbě žaludečních vředů často používají složité výrobky, ve kterých se používají antibiotika k eliminaci Helicobacter pylori, který je zakotven v sliznici pylorické části žaludku a duodena žárovky.

Farmakodynamika antibiotikum-azalid Azitral (azithromycin, Azitrus, Azitsid, Sumamed et al.) A antibiotikum makrolidové Klarbakt (klarithromycin, Klatsid, Aziklar, Fromilid a kol.), Je v interakci s molekulami RNA mikroorganizmů, což vede k inhibici aminokyseliny a proteinovou biosyntézu v jejich buňkách a zastavení růstu a reprodukce.

Farmakokinetika těchto léků má jak podobnosti, tak rozdíly: po podání pilulky uvnitř se léky rychle vstřebávají do žaludku (droga je kyselá) a vstupuje do krve a tkání; Po asi 2-3 hodinách se zaznamená maximální hladina azithromycinu nebo klarithromycinu v plazmě.

Vzhledem k schopnosti akumulovat v leukocytech, Asitrus (Azicid) působí postupně, takže to může trvat jen tři dny. Biotransformace se vyskytuje v játrech, metabolity se vylučují střevem a ledvinami.

Clarithromycin (Formylid) se váže více na plazmatické proteiny (téměř 90%) a proces maximální plazmatické koncentrace prochází ve dvou fázích (zachycení střevního žlučníku). Proto se považuje za nejúčinnější antibiotikum proti H. Pylori. Léčivo a jeho metabolity se vylučují močí a výkaly.

Kontraindikace užívání Azitralu: věk do 16 let, závažná patologie ledvin a jater, srdeční selhání.

Kontraindikace užívání přípravku Clarbact: věk do 12 let, přecitlivělost na klarithromycin.

Používání antibiotických azalidů během těhotenství může lékař předepisovat pouze s ohledem na poměr očekávaných přínosů pro matku a rizika pro plod. Clarbactom (klarithromycin) nesmí být používán během prvního trimestru.

Možné nežádoucí účinky těchto léků: nevolnost, bolest břicha, zvracení, porucha stolice, zvýšená srdeční frekvence, bolesti hlavy, problémy se spánkem a některé změny v psychice.

Dávkování a aplikace (s eradikací H. Pylori): Azitrální - 1 g jednou denně; doba aplikace - tři dny; Clarbact - 0,5 g dvakrát denně (po dobu 10-14 dnů). Předávkování léků vede ke zvýšení nežádoucích účinků, především z trávicího traktu.

Antibiotika musí být užívána odděleně od antacid (dvě hodiny před nebo po podání anti-kyselé drogy). Tam Azitrala a Klarbakta nekompatibilita s heparinem přípravky a a-blokátory, námelových alkaloidů a jejich derivátů, jakož i zesílení antikoagulancií (ko-aplikace).

Skladovací podmínky jsou normální; Doba použitelnosti Azitral - 3 roky, Clarbakt - 2 roky.

A teď bylo na řadě odpovědět na otázku, za jakým účelem v léčbě žaludečních vředů gastroenterologisté užívají tablety Betamax (Sulpirid). Tento lék se týká atypických antipsychotických léků (neuroleptik) na bázi substituovaných benzamidů. Tyto látky specificky "oddělují" receptory dopaminu, serotoninu a acetylcholinu specifickým způsobem (o blokátorech m-holinoretseptorov diskutovaných výše).

Inhibiční přenos signálů uspořádány tkáně GI receptorů serotoninu (5-HT 2b, 5-HT2C, 5-HT3, 5-HT4), které řídí motilitu a svalový tonus trávicího systému, účinná látka Betamax lék pomáhá snížit intenzitu bolesti a úlevu pacientů stav s žaludeční vřed.

Lék má kontraindikace: hypertenze, epilepsii, těhotenství a věk do 14 let. Seznam nežádoucích účinků zahrnuje alergie na kůži, závratě, poruchy spánku, zvýšený krevní tlak, pocit sucha v ústech, závratě, zácpa, nadměrné pocení, atd.

Stejně jako tablety ze žaludečních vředů by měl tento neuroleptický lék - spolu s dalšími farmaceutickými přípravky - předepisovat ošetřující lékař.

Farmakologická skupina

Противоязвенные

Farmakologický účinek

Противоязвенные препараты
Снижающие кислотность желудочного сока препараты

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Tablety ze žaludečních vředů" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.