Léčba diabetu

Metformin u diabetes mellitus 2. Typu

Jedním z běžně předepisovaných léků je metformin pro diabetes. Jedná se o lék, který lze užívat samostatně i jako součást komplexní léčby. Lék je zaměřen především na normalizaci metabolických procesů, stabilizaci a harmonizaci hormonálních hladin.

Léčba trofických vředů na nohou s diabetes mellitus

Obecné léčení je použití léků, které zlepšují reologické vlastnosti krve, stejně jako antispazmodiky. Kvalitativně zlepšuje mikrocirkulační lék Alprostadil - zejména při aplikaci na pozadí kyseliny lipoové, Midokalma.

Jak snížit hladinu cukru v krvi doma?

Chcete-li úspěšně snížit hladinu cukru v krvi, můžete připojit i speciální hypoglykemickou gymnastiku. Tato metoda je dostatečně bezpečná a efektivní.

Jak snížit hladinu cukru v krvi u léků a bez inzulínu?

Zvýšení hladiny cukru v krvi není jen u diabetes: existuje stav nazvaný "prediabetes", který je hraničním obdobím před cukrovkou a v této fázi se může stále vyléčit.

Co dělat a jak se zbavit svědění cukrovkou?

Chcete-li se zbavit svědění, musíte léčit cukrovku. Toto je hlavní onemocnění a svědění je jedním ze svých příznaků. Proto není svědění vhodné. Bylo by racionálnější odstranit příčinu nemoci.

Vitamíny pro diabetiky: co je třeba vzít?

Jedním z nejobtížnějších problémů naší doby je léčba různých onemocnění, které se vyskytují na pozadí metabolických poruch. To je způsobeno skutečností, že u metabolických poruch postupují všechny procesy v těle s některými změnami.

Inzulín při cukrovce: když je jmenován, výpočet dávky, jak bodnout?

Hormonální inzulín produkovaný pankreasem je nezbytný pro udržení glukózové homeostázy, reguluje metabolismus sacharidů a proteinů a energetický metabolismus.

Inzulinoterapie u diabetes mellitus

Pokud nemůžete obnovit normální hodnoty cukru v krvi tabletami, zdravým životním stylem nebo správnou výživou, potřebujete inzulín. Jeho použití je přímo spojeno s vyčerpáním pankreatu.

Přípravky pro inzulinovou terapii

Léčba se zpravidla podává subkutánně, ale v nouzových případech je možné intramuskulární nebo intravenózní podání.

Možné komplikace s inzulinovou terapií

Nedodržování pravidel léčby inzulínem vede k různým komplikacím. Zvažte nejběžnější

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.